Gönderen Konu: Üyelerimizi Tanıyalım! Soru - Cevap (Sıradaki: Drown)  (Okunma sayısı 8364 defa)

Ynt: Üyelerimizi Tanıyalım! Soru - Cevap
« Yanıtla #30 : 10 Nisan 2013 - 10:14:28 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
Neden filmlerde, dizilerde ve bilumum görsel medya araçlarında bilgisayar kullanan insanlar klavyeye bakmadan bilinçsizce ve olanca hızlarıyla abanırlar?
Yoksa hala ms dos mu kullanırlar?
Ve neden bilim-kurgu filmlerinde bile onca teknolojiye rağmen komut tabanlı programlar kullanılır, bu Windows'un ileride göçeceğine dair bir işaret midir?
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

Özlem Tekin

« Yanıtla #30 : 10 Nisan 2013 - 10:14:28 »

« Yanıtla #31 : 10 Nisan 2013 - 10:24:23 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
Bira mı, votka mı, rakı mı, cin mi? Kısaca en sevdiğin içki nedir?
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #32 : 10 Nisan 2013 - 19:12:13 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Neden filmlerde, dizilerde ve bilumum görsel medya araçlarında bilgisayar kullanan insanlar klavyeye bakmadan bilinçsizce ve olanca hızlarıyla abanırlar?
Yoksa hala ms dos mu kullanırlar?
Ve neden bilim-kurgu filmlerinde bile onca teknolojiye rağmen komut tabanlı programlar kullanılır, bu Windows'un ileride göçeceğine dair bir işaret midir?

Filmlerde neden öyle pek sorgulamadım lakin gerçekte de ben klavyeye bakmadan yazarım. :D Sanırım alışmak ve hız ile alakalı.

2. soru ise, sanırım eldeki teknoloji ile alakalı. Bilgisayar teknolojisi laboratuar teknikleri hariç, her türlüsü cahil olduğum bir alan. Ancak bu kadar cevaplayabiliyorum. :D

« Yanıtla #33 : 10 Nisan 2013 - 19:14:04 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Bira mı, votka mı, rakı mı, cin mi? Kısaca en sevdiğin içki nedir?

En sevdiğim içki Jager, bir viski türü ama tam olarak viski de değil. Değişik bir şey. Fakat Jager hep el altında olan bir şey değil, her yerde de bulunmuyor. O yüzden genel olarak bitter çikolata + viski kombinasyonunu çok severim.

Bira, her zaman içtiğim ve kafa dağıtan içkimdir. Rakıyı ağzıma sürmem.

« Yanıtla #34 : 10 Nisan 2013 - 19:30:01 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Neden diğer üyelerin "okumak" dışında katılım sağlamadığını anlamıyorum. Her başlık neredeyse 2-3 üyeyle dönüyor. Siz de sorular sorun, siz de listeye girip adınızı yazdırın. Eğleniyoruz, birbirimizi tanıyoruz.

« Yanıtla #35 : 10 Nisan 2013 - 19:37:32 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
Neden diğer üyelerin "okumak" dışında katılım sağlamadığını anlamıyorum. Her başlık neredeyse 2-3 üyeyle dönüyor. Siz de sorular sorun, siz de listeye girip adınızı yazdırın. Eğleniyoruz, birbirimizi tanıyoruz.
Katılıyorum :D

« Yanıtla #36 : 10 Nisan 2013 - 19:39:28 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Katılıyorum :D

3. sıraya seni alıyorum o vakit :D

« Yanıtla #37 : 10 Nisan 2013 - 19:53:29 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
gündemde Akil insanlar var,hülya koçyiğit ve orhan gencebay gibi saygın isimlerde yer almakta.

bu kişiler taraf olmaktan çok terör ve şehit olayının bitmesi amaçlı yer alıyor düşüncesindeyim,

ben kötü bakmasamda pek iyi değerlendirilmiyor..! senin fikrin?
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #38 : 10 Nisan 2013 - 19:54:29 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
3. sıraya seni alıyorum o vakit :D
anlaştık o vakit :D

« Yanıtla #39 : 10 Nisan 2013 - 19:59:59 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
gündemde Akil insanlar var,hülya koçyiğit ve orhan gencebay gibi saygın isimlerde yer almakta.

bu kişiler taraf olmaktan çok terör ve şehit olayının bitmesi amaçlı yer alıyor düşüncesindeyim,

Akil insanlar sadece birer günah keçisi olacak yakın zamanda. Onun için aralarından birkaçı bu duruma uyanıp listeden çıkmak istediler ya da en baştan teklifi reddettiler.

Akil insanlar dediğin grup da pkk sempatizanı kaynıyor. Birkaç örnekle mesela, aklıma gelenler:

Mithat Sancar: PKK'nın yan kuruluşu olarak bilinen DPI toplantılarında adı geçiyor.
Murat Belge: "Devletten ordudan yana değil de dağdaki Kürtle birlikte yaşamak isterim" diyen kişidir.
Doğu Ergil:"PKK'lı da asker de bu ülkenin evladı. Bir şehit tutturdular gidiyorlar. Ne şehidi Allah aşkına" diyen kişidir.
Mahmut Arslan: Bizzat kendi hesaplarıyla pkk örgütünü finanse ettiği belgelenen bir yavşak.
Hilal Kaplan: Türk bayrağının adının tamamen değişmesini isteyen biri.
Kadir İnanır: pkklılar da kardeşimiz, pkk bir kürt partisidir, desteklenmesi demiştir.
Yılmaz Erdoğan: Zaten herkesin mağlumu, bu da örgüt finansını yapıyor.

Bak ne güzel, akil insanlar. :D

Ki sen zaten benim bu "sözde barış" ortamı için neler düşündüğümü biliyorsun. Oralara pek girmeyeceğim.

« Yanıtla #40 : 10 Nisan 2013 - 20:48:17 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
bende katılmak istiyorum o zaman :)
BENİM GÜZEL HATALARIM VAR

« Yanıtla #41 : 10 Nisan 2013 - 20:50:38 »

Çevrimdışı Nitrogliserin

• Deneyimli Üye

"Akil İnsan" fikri terör örgütünü uluslararası alanda "Legal" hale getirmekten öteye geçmez kanımca.

Sg-Atlantis seyreder misin?Ya da genel olarak bilim-kurgu.

Bizimkiler uzaya çıkabilse acep ilk "Mangal Sefası"nı nerde yaparlar sence?

(olaya biraz bodoslama daldım galiba kusura bakmayın..)
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2013 - 20:51:19 Gönderen: Nitrogliserin »
Kişiliğim, hayatım hakkında konuşabilirsiniz.Fikir yürütebilirsiniz.Beni öyle böyle sanabilirsiniz.
Ama emin olamazsınız.Sizin hakkımdaki yorumlarınız sanmalarınız benim gerçekte ne olduğumu değiştirmez.
Baktığım yeri söyleyebilirsiniz ama ne gördüğümü asla!

« Yanıtla #42 : 10 Nisan 2013 - 21:01:06 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Sence bir sanatçı sadece sanatını mı icra etmelidir? Yoksa dünya görüşünü ve güncel olaylara bakışını paylaşmalı mıdır takip edenleriyle?

Not: Liste konusunda ben de adayım Sercan bey.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2013 - 21:03:38 Gönderen: FIRATESER »
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #43 : 10 Nisan 2013 - 21:47:30 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Sg-Atlantis seyreder misin?Ya da genel olarak bilim-kurgu.

Atlantisi seyretmedim ama bilimkurgu film ve dizilerini çok severim. Bir çoğunu takip etmişimdir. Biraz da fantastik olacak elbette. Şu sıralar evolution favorim. Kurgu da biraz mantıksızlık olsa da izlettiriyor kendini.

Bizimkiler uzaya çıkabilse acep ilk "Mangal Sefası"nı nerde yaparlar sence?

Mümkün olabilse Satürn halkalarında yapabilirler. Hem her yeri görüyor, hem de üfül üfül.

« Yanıtla #44 : 10 Nisan 2013 - 21:51:21 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Sence bir sanatçı sadece sanatını mı icra etmelidir? Yoksa dünya görüşünü ve güncel olaylara bakışını paylaşmalı mıdır takip edenleriyle?

Bana göre belirli bir olgunluğa erişen insanların siyasi düşüncesi olabilmeli, tabi bu fikirlerinin de kesinlikle bilgilerle desteklenmesi lazım. Diğer türlüsü komik oluyor. Bu komikleşmenin en bariz örneklerinden biri Aylin Aslım ve Mor ve Ötesi. Onlarca kez ikisinin de rezil olduğunu gördüm. Herhangi bir bilgiyle yükselmemiş bir fikrin zikri insanı palyaço yapar.

Herkesin bildiği bir örnekle, emparyalizmin kölesi olmam diyen Harun Tekin'in, coca cola teklifini geri çevirip, fanta ile turne yapması gibi. Bu da çarpık fikirlerin arsızca faaliyete vurulmuş hali oluyor.

Ve genel olarak bir sanatçı, ne olursa olsun bana göre önceliğini sanata vermeli ve eğer bir siyasi düşüncesi varsa da, sanatçı kimliğinin önüne geçmeden bunu takipçilerine hissettirmesinde sakınca görmüyorum.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2013 - 21:52:05 Gönderen: SeRoX.v2 »