Gönderen Konu: Rock’çı Gözüyle Futbol: ÖZLEM TEKİN / FourFourTwo Ekim 2015  (Okunma sayısı 1065 defa)

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
http://fourfourtwo.com.tr/2015/10/04/rockci-gozuyle-futbol-ozlem-tekin/

Attığın Fenerbahçe tweet’lerinden önce Sonsuz Bir Aşk filminin setinde futbol oynadığını görmüştük. Çocukken de futbol oynar mıydın? Halı saha maçlarına daldığın oldu mu?
Feci oynardım! Bizim zamanımızda halı saha yoktu, asfaltta oynardık. Ben çok yaşlıyım hahaha!

Seni Fenerbahçeli yapan kimdi? Fenerbahçe seni nasıl etkilemişti?
Beni kimse Fenerbahçeli yapmadı. Etrafımda Fenerli kimse olmamasına rağmen birdenbire Fenerbahçeli oldum. Galiba “Doğuştan Fenerliyim!” dedikleri şey bu. Aynı heavy metalin etkilediği gibi etkiledi beni. Kendimi savaşcı ve ayakta hissettim! Fenerbahçe bana hep mücadele hissi verdi.

Tribünde maç izler misin?
İki kere tribünden izleme şansı elde ettim. Ama benimkisi pek tribün sayılmazdı, locadan şampanyalar eşliğinde muhteşem maçlar izlemiştim. Hiç unutamıyorum.

Fenerbahçe maçlarını izlemek için arkadaşlarınla organizasyon yapar mısın?
Evet yapıyorum. Genellikle karşı takımı tutan arkadaşlarla, ocakbaşında izlemeye bayılırım. Çok eğlenceli oluyor.

Totemlerin var mı? Tutar mı?
Yok ama tam kötü sözler söylemeye başlayacakken gol oluyor. Tam ağzımı açacak oluyorum, okkalı bir küfür edecek oluyorum, gol atıyorlar. “Hay senin!” diye başlıyorum “Gooool!” diye bitiriyorum… Fenerbahçe yüzümü güldürüyor neyse ki.ridvan_dilmen_ju bile_ocak_1996

Fenerbahçe’nin eski kadrolarından en çok sevdiğin futbolcusu hangisiydi?
Rıdvan abi sanırım. Ne goller attı be!

Arkadaşlarınla futbol tartışır mısın? Maçlardan sonra takımını savunur musun?
Tartışırım. Tabii ki sadece erkeklerle tartışabiliyorum, kızların dünyadan haberi yok! Hatta küçüklüğümden beri çok hoşuma gitmiştir. Erkeklerle daha fazla konuşabilmenin tek yolu futbol. Özellikle kazandığımız zaman tartışmaya bayılıyorum. Kaybedersek telefonu açmam!

Takımı maçlar haricinde de takip eder misin? Kim sakat, kim transfer oldu, haftaya hangi takımla oynayacak…
Ufak ufak ederim. Aşırı fanatikler gibi tüm detayları takip edemiyorum ama bir elim, bir gözüm hep Fenerbahçe haberlerindedir. Olaylardan haberim var yani.

Maçları ciddiye alıp, beğenmediğin bir şey olduğunda sinirlenir misin?
Herkes sinirlenmez mi? Ama bazısı birden bire takıma arkasını döner. Ben öyle değilim. Sinirlenip “Hay senin oynayacağın futbola!” diye başlamam. Hep takımın morale ihtiyacı var diye düşünüp sakinleşmeye çalışıyorum. Yani takıma değil, olaya sinirleniyorum. Asla takımıma kötü söz söylemem, söylettirmem de!

Twitter üzerinden yaptığın araştırmada “Sarı Kanarya”ya en iyi alternatif ne çıktı?
Bence boğa figürü her zaman Fenerbahçe ruhunu agresif bir şekilde yansıtan sembol olmuştur. Çoğunluk da benimle aynı fikirde.

Fenerbahçe’nin ruhuna en uygun müzik hangisi?
Bana göre heavy metal! Türkiye’nin nabzını tutmuyor ama bütün Fenerbahçelileri heavy metalle coşturmayı deneyeceğim. Bütün tribünlere kafa sallatacağım ve çok eğlenceli olacak! Ben bir şarkı yapsam da bütün tribünler söylese keşke.

Simon Kjaer’i Fenerbahçe’ye transferinden önce de tanıyor muydun? Tanıdığın, bildiğin en yakışıklı futbolcu o mu?
Bu sene transferlerimizin hepsi olağanüstü yakışıklı! Hepsini uzaktan severek izliyoruz. Hepsi Hollywood yıldızı gibi ama evli barklı adamlar. Allah sahiplerine bağışlasın… Umarım starlara layık bir sezon geçiririz.

Röportaj Hilal Gülyurt
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

Özlem Tekin

Çevrimdışı hüma

• Bizden Biri
  • öz üm
Futbolla ilgilenmesi çok güzel de fb li olmasını es geçiyorum  :p
Şikayetim VAR!!!........

https://twitter.com/huma_oz

https://instagram/huma_ozz

NORVEÇ❤❤❤

ANT🔴⚪GS💛❤🌟🌟🌟🌟