Gönderen Konu: Cinayet  (Okunma sayısı 15231 defa)

Ynt: Cinayet
« Yanıtla #180 : 28 Ocak 2011 - 16:55:42 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
ben de dinledim gerçekten iyi.
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

Özlem Tekin

« Yanıtla #180 : 28 Ocak 2011 - 16:55:42 »

« Yanıtla #181 : 02 Şubat 2011 - 18:20:31 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
AKREP: Neden hep ben diye sorgulamaktan cinnet geçiricek olan akrepler için… Özlem Tekin – Cinayet
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #182 : 26 Şubat 2011 - 19:03:23 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
güme gitmiş bir albümün güme gitmiş kadri kıymeti bilinmemiş bir şarkısı.ah özlem ah 2005 yazında bu şarkıyla ortaliğın altını üstüne getirecektin.inanılmaz eğlenceli,aşırı derecede coşturan bir şarkı.dinle ve kop yani budur :):):) sabah portakal suyu niyetine bu şarkıyı dinlemeli :):):)

« Yanıtla #183 : 26 Şubat 2011 - 19:08:59 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Parça kliplendi 2005'te,kadri de kıymeti de gereken yerlere ulaştı.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #184 : 26 Şubat 2011 - 19:20:44 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
Parça kliplendi 2005'te,kadri de kıymeti de gereken yerlere ulaştı.
kliplendi de o klip kaç kere yayınlandı??
albümün promosyonu yapılsaydı,radyolarda çalsaydı,tvlerde klip dönseydi,cinayet 2005 yazının en hit şarkısı olurdu şüphesiz ve özlemin 109876543210 albümünü tek başına götürürdü bu şarkı.böylece o albüm güme gitmezdi,özlem de müziğe küsmez ve bu kadar ara vermezdi.

« Yanıtla #185 : 26 Şubat 2011 - 19:27:14 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Ben,o albümün promosyonun o biçimde olmasının Özlem'in kendi tercihi olduğunu düşünüyorum.ABD usûlü bir tanıtım yaptı,şenlikler,turneler falan.Değmez'e gelen klibi gerekli buldu,çünkü,konserlerin yanı sıra,bir klip de gerekliydi zaten.Ama,Cinayet'i çekmiş olmak için çekti.Kendisi bu yönde bir tanıtım yapmak istemedi gidişatın da gösterdiği gibi.Zaten,Değmez,tüm kanallardan sansür yemişti.Diğer yandan da,2005'in en çok konser veren kadın sanatçısı oldu ve hedeflenen amaca ulaşıldı böylece de.Bunu,albü satış grafiklerine baktığımızda da görebiliriz.Ama,herşeye rağmen,A)şık ya da Gezegen X kliplenmeliydi.

« Yanıtla #186 : 26 Şubat 2011 - 19:46:31 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
Ben,o albümün promosyonun o biçimde olmasının Özlem'in kendi tercihi olduğunu düşünüyorum.ABD usûlü bir tanıtım yaptı,şenlikler,turneler falan.Değmez'e gelen klibi gerekli buldu,çünkü,konserlerin yanı sıra,bir klip de gerekliydi zaten.Ama,Cinayet'i çekmiş olmak için çekti.Kendisi bu yönde bir tanıtım yapmak istemedi gidişatın da gösterdiği gibi.Zaten,Değmez,tüm kanallardan sansür yemişti.Diğer yandan da,2005'in en çok konser veren kadın sanatçısı oldu ve hedeflenen amaca ulaşıldı böylece de.Bunu,albü satış grafiklerine baktığımızda da görebiliriz.Ama,herşeye rağmen,A)şık ya da Gezegen X kliplenmeliydi.

bütün kanallar dediğin sadece power ve dream zaten.o albümün klipleri kralda yayınlanmadı.power ve dreamde yayınlanmamasının sebebi de çok farklı,burda konuyu dağıtmak istemiyorum.özlem geçmişe takılıp kalan biri değil,kimseyle polemiklere girmeyi seven,kimseyi suçlamayı seven,uzun uzadıya yaşadiğı sorunları anlatmayı seven,şöyle oldu böyle oldu diyecek biri değil,geçiştirir genelde ve bu konudada öyle yaptı kapattı konuyu,önüne baktı.ama şirketle çok ciddi sorunlar yaşamış ve araları tamamen bozulmuş albümün güme gitmesinin sebebi bu.kesinlikle ama kesinlikle bilinçli olarak yapılmış birşey değil,tercih meselesi hiç değil.her röportajında hakkı yenilen albümüm,şu sebepten dolayı güme giden bir albüm diye bahsedecek hali yok,başkası olsa der ama az önce de dediğim gibi böyle bir yapısı yok özlemin,bundan dolayı konserlerle tanıtıyoruz böyle daha güzel oldu dedi,ama üzerinde çok zaman geçtikten sonra röportajlarında bahsetti bu durumdan,albümu tamamen çöpe attıklarını,içinin cız ettiğini,ama aman albümüm yapışayım diye düşünerek taviz vermeyeceğini,yine bu kadar güzel bir albüm yapabilecek potansiyelde olduğunu dile getirdi ve durumu da hacıyatmaz olarak özetledi.özlem bunu bilinçli olarak yapsaydı,müziğe küsmez bu kadarda ara vermezdi.satış grafiği iyi diyorsun da o albüm 40 bin satmış altı üstü,6 yıl önce için 40 bin hiç iyi bir rakam değil,eğer tanıtım yapılsaydı,cinayet ve aşık patlasaydı bu rakam 200 bin olurdu şüphesiz,özlem bilinçli yaptığı için mi o dönem verdiği her röportajda korsandan mp3ten yakınıyordu.kesinlikle bilinçli bir tercih değildi yani.

albüm türk rock tarihinin en iyi albümlerinden biridir belki de en iyisidr buna şüphe yok.özlem tekin kendine yıllarca beklenen sertlikte ve enerjide bir albüm yaptı,geniş kitlelere ulaşabilecek çok sayıda şarkı vardı,albümün tamamına yakını hitti,albümün kalitesine laf yok.zaten bundan dolayı üzülüyorum bu kadar kaliteli bir albüm güme gittiği için.

yani albümün hak ettiği ilgiyi görmediği bir gerçek.bunu herkes biliyor zaten.albüme laf söylesem haklısın da bu konuda,gözle görünen bir konuda neden eleştiri kabul etmiyorsun,savunmaya geçiyorsun anlamış değilim

« Yanıtla #187 : 07 Eylül 2011 - 00:28:30 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #188 : 07 Eylül 2011 - 01:13:25 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #189 : 07 Eylül 2011 - 12:02:12 »

ARGo_

• Ziyaretçi
süper yaa:)) Benim hayran olduğum sanatçı yeri geldiğinde oryantelde yapar..:))

« Yanıtla #190 : 07 Eylül 2011 - 14:35:06 »

« Yanıtla #191 : 07 Eylül 2011 - 20:49:16 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #192 : 04 Nisan 2013 - 21:41:42 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Cinayet biraz önce Kalpsiz'in ardından Dream tv deydi...