Gönderen Konu: Lacuna Coil  (Okunma sayısı 4079 defa)

Lacuna Coil
« : 11 Haziran 2006 - 13:49:59 »

Çevrimdışı dibidaph

• Üye
  • **
  • GeBeRiK
Dinleyenine pek - ya da hiç?- rastlamadım burada. Tavsiye ederim yoksa dinleyin indirin bence.

Kısaca bilgi vereyim grup hakkında;

Lacuna Coil, 1996 yılında Milano, İtalya'da kurulmuş bir gotik metal grubudur.

"grup, ethereal adıyla müzik yaşantılarına 1996 yılında başladı ve ilk iş olarak aynı isme sahip iki parçalık bir demo çıkardı. başarılı bir başlangıç yapan grup kısa bir süre sonra century media records ile anlaştı ve kendine yeni bir isim koydu: lacuna coil. grupları için buldukları bu yeni isim “boş spiral” (empty spiral) anlamına gelmekteydi.

1997 yılında yeni isimleriyle bir ep’yi hazırladılar ve hemen ardından moonspell’le birlikte bir avrupa turnesine çıktılar. turne henüz bitmemişken “lacuına coil” isimli ep’leri 1998’de piyasaya çıkmış oldu. aynı sene grup “in a reverie” adındaki ilk uzun albümleri de doldurdu. albüm italyan tarzı gothic rock öğeleri taşıyordu. kayıp aşklar üzerine akıp giden şarkılar melankoli sevenlere hitap ediyordu. özellikle bayan vokalde christina scabbia bu albümde çok iyi tepkiler aldı.

bu albümden sonra grup 2000’e kadar turnelerdeydi ve yeni bir çalışma için tekrar stüdyoya girdi. “half live” ep’sini hazırladı. bu çalışmada grup, gothic ve rock ağırlıklı müziklerine biraz trance duygusu da yükledi ve bu yeni müzikleriyle de başarıyı yakaladı. vokaller yine dikkat çekti. aynı sene “unleashed memories” adını verdikleri ikinci albümlerini de çıkardılar. artık grubu daha çok turne ve daha çok kalabalık bekliyordu.

lacuna coil, klasik gothic rock tarzları ve kendilerine has harmanlanmış müzikleriyle halen çıkışını sürdürmekte ve hayran kitlesini arttırmakta.."

Cristina Scabbia - Bayan vokal (Alto)
Andrea Ferro - Erkek vokal (Tenor)
Cristiano Migliore - Gitar
Marco "Maus" Biazzi - Gitar
Marco Coti Zelati - Bass gitar ve klavye
Cristiano "Criz" Mozzati - Bateri

Albümleri
Lacuna Coil (1997)
In a Reverie (1999)
Halflife (2000)
Unleashed Memories (2001)
Comalies (2002)
Karmacode (2006)

Yeni başlayacaklar için Comalies albümünden tavsiye parçalar; Heaven's A Lie, Swamped, Angel's Punishment; Ayrıca Falling Again ve To Myself I Turned de iyidir :happy:
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2006 - 13:54:14 Gönderen: dibidaph »
She is the dark..The nightmares you hide..

Özlem Tekin

Lacuna Coil
« : 11 Haziran 2006 - 13:49:59 »

Ynt: Lacuna Coil
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2006 - 14:09:02 »

Çevrimdışı Hipokondryak

• Deneyimli Üye
  • Sayid Jarrah
Bende sayende tanıdım bu grubu ama gerçekten güzeller,Angel's Punishment durup durup dınledıgım sarkılar arasında... :alkıs:
Eğer sende mutLuysan Kapıyı Çek !!!

« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2006 - 22:01:24 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
çok sıkı bi dinleyicisi deilim ben locuna coil in, ama bi fallen parcası vardırki  ömre bedel bişarkı yaa,ilk dinlicek kişiler için tam tavsie edilecek bişarkı hatta, ama genel de  pek dinlemem...
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2006 - 07:33:02 »

Çevrimdışı Freedevil_sf

• Aktif Üye
Bir Zamanlar Hastasıydım. Swamped,Angel's Punishment,Stars,Circle,Cold,Our Truth İsimli Şarkıları Günde 5-6 Sefer Dinlerdim Arka Arkaya. Ama Artık Basit Geliyor Şarkıları.

Ama Son Albümlerinde Eskilere Nazaran Bir Gelişme Gözlemledim. Cristina Sesini Epey Geliştirmiş. Eski Albümlerindeki Gibi Değil. Ayrıca Gitarlar Daha Yoğun Kullanılmış Son Albümde. Kulağa Daha Hoş Geliyor :)

Son Olarakta Diğer Grup Üyelerine Hayranım. Canlı Performanslarına Dikkat Edin. Cristina Ve Andrea'nın Sesine Değil Grubun Enstrümantalistlerine Yoğunlaşın. Albümü Dinliyor Gibi Olursunuz. Neredeyse Hiç Yanlış Nota Basmıyorlar :)
Müşteri Daima Haklıdır :P

« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2006 - 10:59:26 »

Çevrimdışı y.o.k

• İl Temsilcisi
  • ANKARA TEMSİLCİSİ
ya ben son dönem sardım bu gruba bi arkadaşım sayesinde..ve acayip sevdim..our truth,heaven's a lie,when a dead man walks en sevdiğim parçaları..ben de rastlamadım pek burda dinleyene ama çok sağlamlar bence..
bütün düşler siyah beyaz ;)

« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2006 - 21:01:46 »

Çevrimdışı dibidaph

• Üye
  • **
  • GeBeRiK
Dinleyen birileri çıktı Allah'a şükür.   tey tey

« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2006 - 21:07:48 »

mehhmet

• Ziyaretçi
Dinleyen birileri çıktı Allah'a şükür.   tey tey
bir albumu alip hediye edersen  ayip olmasin diye dinlerim :D :D :D

« Yanıtla #7 : 01 Ağustos 2006 - 21:10:59 »

Çevrimdışı dibidaph

• Üye
  • **
  • GeBeRiK
Şarkı yollim, daha pratik? :D

« Yanıtla #8 : 01 Ağustos 2006 - 21:27:10 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
dinlemedim heçç ..

« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2006 - 21:36:03 »

mehhmet

• Ziyaretçi
dinlemedim heçç ..
bişey kaybetmemişsin :D :D :D kiz guzel söğluyoda adamin sesine alişamadim ben :D :D

« Yanıtla #10 : 01 Ağustos 2006 - 21:38:32 »

Çevrimdışı dibidaph

• Üye
  • **
  • GeBeRiK
Sadece Cristina olsa bişeye benzemezdi. Sadece Andrea olsa da bişeye benzemezdi. :dill Birbirlerini tamamlıyorlar diyeyim. :D

« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2006 - 09:40:48 »

Çevrimdışı Hipokondryak

• Deneyimli Üye
  • Sayid Jarrah
İyi ediyorlar bence,güzel bence şarkıları, mehmet gel msn bakiim sen ben bi kaç şarkı daha yolliiyim sana bakalım fkirin değişicek mi ?  :dance
Eğer sende mutLuysan Kapıyı Çek !!!

« Yanıtla #12 : 07 Ağustos 2006 - 14:24:35 »

cansu

• Ziyaretçi

işte bi iki foto . .  :alkıs:

« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2006 - 13:55:52 »

Çevrimdışı tetraoz

• Aktif Üye
  • teTRaoz Türkiye'yi Taşıyor
Angel's Punishment i  dinledim  bi tek hoşuma da gitti hani :)) Dierlerinide Dinlerim Bİ Ara =(  ( gigaoz )
.......... Ne Desem ..... Ne Desem

« Yanıtla #14 : 28 Haziran 2007 - 16:01:06 »

Çevrimdışı drown

• Cool
lacuna coil i bencede kesin dinleyin özellikle swamped basta olmak uzere to live is to die stars ve our truth en guzel parcaları daa aslında war ama benım aklıma su an gelmıo
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.