Gönderen Konu: Karapaks  (Okunma sayısı 1073 defa)

Karapaks
« : 01 Aralık 2006 - 09:45:17 »

Çevrimdışı köledoyuran

• Üye
  • **
  • acımız oldu,çok oldu..
    • yazılarım
Mavisakal grup üyelerinin yeniden şekillenmesiyle boşta kalan üyelerin başını çeken "Kaan Altan"  yeni bir grupla yola devam kararı aldı..
ve sonucu uzun zamandır beklenen albüm sonunda geldi...

"İkinci Yol" isimli albüm 1 hafta önce raflardaki yerini aldı..
ayrıca grubun resmi sitesinden de kısa süreli olsada parçaları dinleyebilirsiniz.. .
zaten daha önce de "yarın cennet olacak" isimli şarkılarının videosunu yayınlamıslardı..
şimdi de yeni bir klip daha cıktı yayına.."böyle"
müdavimi olacaksınız...

http://www.youtube.com/watch?v=YQmrwLNK-ac
http://www.youtube.com/watch?v=dHtwOQRnSNc&mode=related&search=

www.karapaks.com

Albüm tanıtım konseri
13 aralık çarşamba
saat : 21.00
mekan: balance music & performanse hall
müzik,tütün ve çay : tüm dertlerden uzağım...

www.kesmeseker.org/pano

Özlem Tekin

Karapaks
« : 01 Aralık 2006 - 09:45:17 »

Ynt: Karapaks
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2006 - 00:38:42 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
yarın cennet olacak ızledım youtube dan...klıp deısık guzel kalıtelı bı klıp olmuş bence.. şarkıda guzel ben tuttum bu sarkıyı ama tek bı sarkıyı dnleyıp yorum yapmakta dooru olmaz dııcem ama sıkı bı grup gibi...
solistinin sesini ogun'e benzettım...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2006 - 13:04:32 »

Çevrimdışı angel_of_devil

• Yepyeni Üye
  • *
  • elüff~~lüff~~lüff
bende albümün tamamı var iyi işler yapıyorlar bence kesinlikle!
benim çekıl taşarım var..

« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2008 - 22:35:58 »

Çevrimdışı pickid

• Yepyeni Üye
  • *
mavı sakalın kurucusu kaan abıden bahsedıoruz..karapaks denıldıgınde bı durmamz gerekıyor..herkesın anlayabılecegı bı album degıl..dınleyenlerı ıcınde zamanla oturcak bır album..her dınlenıldıgınde yenı yene seyler anlayıp bıze heycan veren,yastık altı albumu...
dündE kALma AsLA, yARını sORma
şu aNı bİ anLA sUsUp bİ dİnLe ...

Karapaks feat. Şebnem Ferah - İki Yol
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2010 - 20:00:59 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Alıntı
KARAPAKS “Akustik 1992-2009”
17 yıllık yolculuğun akustik müzikal ziyafeti

Türk rock müziğinin karakteristik figürlerinden Karapaks’ın yeni albümü “Akustik 1992–2009” dört yıl sonra Mayıs ayında müzikseverlerle buluşuyor.

Kaan Altan bestelerinin akustik versiyonlarından oluşan bu albüm, aynı zamanda Karapaks’ın en samimi ve yalın halini temsil ediyor. Belli bir dönemin hit şarkıları olma özelliğini taşıyan Al Beni (1992), İki Yol (1997) ve Ne Kadar (1998) gibi şarkılar, yeni neslin yeniden keşfetmesine imkan sağlayıcı nitelikte.

Karapaks’ın dinleyicilerine iki önemli ve özel sürprizi var. Bu dönemde yazılmış ancak hiç yayınlanmamış Oyuncak (2009), Beni Bir Melek Öldürdü (2007) ve Mezarıma Güller Koydum (2008) isimli şarkılar gün ışığına çıkarken, Türk rock müzik tarihinin en önemli şarkılarından biri olan İki Yol’da ŞEBNEM FERAH vokali ile renk kattı.

“Akustik 1992-2009” albümünün ilk video klibi “Oyuncak” için grup üyeleri evlerini açtılar. Yönetmen Emre Özbay’ın gözünden bu samimi ve sıcak dünya ekrana taşındı.
Karapaks Oyuncak Blogunda isteyen herkes kendi oyuncak fotoğrafını ve manifestosunu paylaşıyor.

Karapaks albümünün görsel dünyasını grubun kendi gençlik ve çocukluk dönemlerinin yansıması olarak kurgulandı. Bu çerçevede Karapaks üyeleri, kendilerini ifade ettiğine inandıkları ve çocukluk yıllarından sakladıkları oyuncakları ile kendi fotoğraflarını kendileri çektiler.

Karapaks, müzikseverlerle interaktif bir ortamda buluşmak amacıyla karapaksoyuncak isimli bir blog oluşturdu. İsteyen herkesin kendi oyuncak fotoğrafını ve manifestosunu paylaşabileceği bir sanal ortam yarattılar

Albüm tanıtım konseri 3 Haziran'da Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde.

« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2010 - 18:42:39 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Önümüzdeki hafta Yuxexes'e konuk olacaklar
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2010 - 18:59:07 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Tanıtım konseri bu akşam. Şebnem Ferah, mide rahatsızlığından ötürü katılamayacak konsere. Gelişmeler bu yönde.

Belki bi' sürpriz yapabilir (=

« Yanıtla #7 : 10 Haziran 2010 - 00:09:26 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Yuxexes te dinledim akustik hallerine,yaylilara bayildim. Arkalarinda pek sponsor yokken bu kalabalik ekip nasil bicimlendi acaba? Klip sarkilarini cok sevdim. Takipcileriyim bundan kelli.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #8 : 10 Haziran 2010 - 00:10:41 »

« Yanıtla #9 : 29 Ağustos 2011 - 19:08:30 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
çok güzel yol şarkıları yapıyolar..arabada tak dinle
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)