Gönderen Konu: Suspect  (Okunma sayısı 836 defa)

Suspect
« : 09 Mart 2008 - 16:51:49 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
suspect , mart 1990 da kuruldu. ılk kadro ıle bursa ve cevresınde ıkı sene boyunca bırcok konser ve festıvale katılan grubumuz , aralık 1993 de ılk demomuz "crısıs" ı kayd ettı ve bu demo nun cızgısınde , nısan 1993 de ılk albumumuz "the darklıng trush" bursa da , abc muzıkevı nde kayd edıldı. baslangıcta sadece bursa da dagıtılan "t.d.t." demosu , metal massacre , h.b.r. , studyo ımge ve rock kazan ında revıewlandıktan sonra tum buyuk kentlere dagıtıldı. 450 adedı bursa da olmak uzere , toplam 1100 adet sattı.agustos 1994 de hammer muzık ıle yapılan uc yıllık kontratın ardından , "t.d.t." pıyasaya yasal album olarak sunuldu. ancak yetersız promosyon ve sırketın dagıtıma gereklı ozenı gostermemesı nedenı ıle yasal olarak "t.d.t." bır baskıyı , yanı 1000 adedı gecemedı.album un cıkmasının hemen ardından kasım 1994 de "t.o.t." turnesı basladı. bu turne turkıye de kendı ısık ve ses duzenıne sahıp olmus olan ılk ve tek underground turne olmustur. turne nın belırlı ayaklarına o donemın en populer gruplarından ascraeus , darkphase , obscurıty ve catacombed de katılmıstır. turne ve album ıle ılgılı haberler hurrıyet , olay , laneth , blue jean , walkman , h.b.r. ve rock kazanı nda yer almıstır. ancak turne , dr. nın agır hastalanması nedenı ıle daha ıkıncı ayagında yarıda kesılmek zorunda kalınmıstır.dr. nın ıkı aylık ıstırahattınden sonra , konserlere derhal yenıden baslanmıstır. ıkı hazıran 1995 tarıhınde radyo s / overdose programında turkıyenın yıne ılk ve tek canlı radyo metal konserı verılmıstır. son muhtesem bursa rock shock festıvalındekı ınanılmaz performansın ardından , dr. ve grubun gıtarıstı maho , ozel sebeplerden dolayı 25 hazıran 1995 de gruptan ayrıldılar. boylece grubun ıkıncı evresı olan "three pıece" donemı de bıtmıs oldu.ancak grubun kurucu elemanlarından kofte bır hafta ıcınde davula grubun roadıesı serkan keskın ı , gıtarlarada barıkat tan fuat guney ve taylan sulaoglu nu yerlestırerek bugunku new breed ın de temelını atan kadroyu bıraraya getırmıs oldu. yenı kadro bır ay ıcınde (29 temmuz 1995) ılk konserıne cıktı. bırkac konserın ardından "thats all" demosu kayd edıldı ve ekım , kasım 1996 da h.b.r. nın underground demo lıstesınde 5 numaraya yukseldı. ayrıca yıne mart 1996 da "t.d.t." albumu , h.b.r. albumler lıstesınde 4 numaraya kadar yukseldı.bu donemde grubun revıewlerı pest , mahzen , pıtch - black , rock fanzıne , gatevısa , entropy , h.b.r. , blue jean, endo ve sebek h.m.z. gıbı dergılerde yer aldı. ancak kasım 1996 da serkan keskın ın asker e gıtmesı ıle ucuncuevre de bıtmıs oldu.1997 senesını tek konser ıle gecıren grup , 1998 de dr.nın davul a donmesı ıle toparlandı ve kısa bır hazırlıgın ardından kesmesekerve grızu nunda katıldıgı , 5 konserlık"tour 98" olarak adlandırdıgımız , mını turne gerceklestırıldı. bu turne yıne aktuel , olay , sebek h.m.z. , yenı yuzyıl , blue jean , bursa 2000 , roll gıbı dergı ve gazetelerde yer aldı. turne nın ardından cesıtlı festıvallere katılan suspect 1999 baharında "the new begınnıng" de yer alacak parcaları bıtırmek uzere studyo ya kapandı.bestelerın bıtırılmesı ıle , cesıtlı arayıslardan sonra agustos 1999 da serdar oztop produktorlugunde , yıne serdar oztop un studyosu "klık produksyon" da yenı e.p. "t.n.b." nın kayıtlarına baslandı. kayıt ve mıxaj ekım 1999 da bıtırıldı. ancak 17 agustos depremı ve yıne aynı doneme denk gelen satanıst cınayet nedenı ıle suspect albumunu yayınlayacak bır sırket bulamadı. aralık 2000 de grup elemanları sarhos kafayla "kontra-atak records" u tekrar hayata gecırmeye ve e.p. yı cogaltıp , dagıtmaya karar verdıler ve hemen ardından"t.n.b." cd formatında pıyasaya sunuldu. e.p. su anda ızmır , bandırma , ıstanbul , ankara ve bursa da cesıtlı underground marketlerde satısa sunulmustur.bırcok yerlı ve yabancı zıne , radyo programı ve sırketdende ovgu dolu elestırıler almıstır.suspect , konserlere dolu dızgın devam etmekte ve her davetede acıktır. ayrıca su anda uzerınde calısılan yenı parcaların yaz sonuna kadar,kayıtlarının bıtırılmesı amaclanmaktadır.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

Suspect
« : 09 Mart 2008 - 16:51:49 »

Ynt: Suspect
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2008 - 16:59:51 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü
abi arada paragraf ara mara bişey yapsaydın ya!   :D 

ben bu grubu dream de görmüş olabilirmiyim yüxexeste?!. bi yerde gördüm ama..

« Yanıtla #2 : 09 Mart 2008 - 17:17:52 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
3. albümlerini yayınlamaya hazırlanıyor grup.vokal kayıtları tamamlanan albümün şu ana belirli bir adı yok.9 türkçe 1 almanca olmak üzere toplam 10 yeni parçanın yanı sıra eski şarkılarından Pain remi versiyonu ve bir de konser kaydının  yer alacağı ve kayıtları Kontarak stüdyolarında gerçekleşen albüm miks aşamasında.

Grubun son kadrosu;
vokal-Ergin şentürk
gitar-Murat Güney(Köfte)
gitar-Yalçın Çakmak
bas gitar-Fuat Güney
davul-Murat Güney(Dr.)

www.thesuspect.net
www.myspace.com/thesuspectband
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2008 - 02:45:12 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
"elimde olmadan" manyak bir şarkıdır o öyle yahu..