Gönderen Konu: Koray Candemir  (Okunma sayısı 10382 defa)

Koray Candemir
« : 10 Ekim 2009 - 20:49:48 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

KORAY CANDEMİR VE SERKAN ÇELİKÖZ'ÜN AĞZINDAN;

MASKOTT

Maskott'a başlarken..

Arkadaşlar,

Öncelikle hayatımızdaki yeniliklere ortak olduğunuz ve bizi desteklemeyi sürdürdüğünüz için çok teşekkür ederiz.Maskott ismi sizin için olduğu kadar bizim için de çok yeni.Son bir senedir üzerinde çalistigimiz şarkıları sizlerle paylaşma vaktinin yaklaşmakta olduğunu ve bu yeni serüvende, birçok ayrıntının ve iletişimimizin daha farklı olacağını belirtmek isteriz.Müzik endüstrisinin daralması, hatta nefes alamayacak hale gelmesi, bizi yaklaşim olarak ilk olacak bir uygulamanın içine sokmak üzere.Artık digital ortamı ve internet alemini çok sık kullanan bir ikili olarak karşinızda olacağız..

Seattle maceramıza gelirsek; geçen sene haziran ayında geldiğimiz bu şehir, bizi önce kendine hayran bıraktı,sonra da depresif yanıyla hayatımızda daha önce tatmadığımız şekilde bizi besledi.  (Zaman içinde Seattle’la ilgili anekdotlarımızı paylaşacağız..) İkili olarak 19 yaşinda başladığımız müzik kariyerimiz, seneler ilerledikçe bizi içindeyken pek farkına varamadığımız bir kısır döngünün içine aldı.İşte tam bu noktada Amerika’ya gelmemiz ve burada nefes almamız, bizi gerçek bir yenilenme duygusuna sürükledi.İhtiyacımız olan etki altında kalmadan özgür şekilde müzik üretebilmeyi ve ürettiğimizi sahiplenmeyi, uzun zaman sonra bize burası bahşetti.İstanbul’a ne kadar aşık olsak ta Seattle’da olmanın verdiği hafiflik duygusu, bizi tahmin bile edemeyeceğimiz verimli ve yakışıklı bir döneme soktu.  

Bu yeni dönemde sizlerle daha sık iletisim kuracağımızın ve internet aracılığıyla çok eğlenceli anlar yaşayacağımızın müjdesini vermek isteriz.Var olan plan dahilinde, yeni şarkılarımızı ekim ayında paylaşmayı hedeflediğimizi de arada belirtelim.  Verdiğiniz desteği ve senelerdir sürdürdüğünüz takipçiliğinizi çok önemsedigimizi,müzik sayesinde oluşan bu özel bağı çok sevdiğimizi, hatta bunu geliştirmek istediğimizi söyleyerek bu mesajı sonlandırıyoruz..(önümüzdeki mesajları biraz daha az formel(resmi) yazmaya çalışacağız  )
Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz..

http://www.maskottonline.com/anasayfa.html
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2013 - 19:24:37 Gönderen: tekin ali »

Özlem Tekin

Koray Candemir
« : 10 Ekim 2009 - 20:49:48 »

Ynt: Maskott
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2009 - 12:16:40 »

furkiii

• Ziyaretçi
ikiliye bu ayki billboard dergisinde de yer verilmiş..:

http://www.billboard.com.tr/0910/icerik.asp

« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2009 - 16:44:02 »

furkiii

• Ziyaretçi
Daha önce Kargo'dan tanıdığımız Koray Candemir ve Serkan Çeliköz geçtiğimiz yıl gruptan ayrıldıklarını açıklamıştı. Koray ve Serkan'ın müzik kariyerlerine ne şekilde devam edeceği ikilinin hayranları tarafından heyecanla bekleniyordu. Kargo'dan ayrılmalarının ardından Seattle'a yerleşen ve burada üretmeye başlayan ikili, yoluna MASKOTT adı ile devam etme kararı aldı. 1 yılı aşkın bir süredir Seattle'da çok başarılı konserler vererek ciddi bir hayran kitlesi edinen ikili Nirvana, Pearl Jam, Alice in Chains, 3 Doors Down gibi dünyaca önemli grupların en önemli albümlerini kaydettiği ünlü London Bridge stüdyosunda ilk albümlerinin kaydına başladı. TUVAL isimli şarkının çıkış şarkısı olarak belirlendiği albümün adı da bu şarkı ile aynı adı taşıyor. Grup şarkılarını ekim ayının ortasından itibaren, özel olarak hazırlanan www.maskottlive.com adresinden paylaşıma açacak. Bu siteden grubun yeni şarkılarına ulaşmanın yolu ise cep telefonlarınızdan belirlenecek numaraya 'Maskott' yazıp bir mesaj atmak. Hemen sonrasında cep telefonunuza gelen size özel şifre ve kullanıcı adı sayesinde Maskott'un yepyeni şarkılarına ulaşma şansınız mümkün. Bu site yakın tarihten itibaren her hafta yepyeni bir şarkı, grubun çok özel fotografları, videolar, ikilinin stüdyo kayıtlarından ve özel hayatlarından görüntüler ve sürpriz yarışmalarla sürekli içeriğini yenileyecek.

http://www.dreamtv.com.tr/haberler/1687

ben açıkçası bu kadar paylaşıma açık olmalarını pek sevmedim,elbette ki popüler kültür araçları vasıtasıyla dinleyici ve sevenlerinize ulaşmak mümkün;ama bunun kısa vadede getirileri olduğu gibi uzun vadede artık zorlama mı desem bilmiyorum ama yığın bir hayran kitlesi yaratacağını düşünüyorum,dolayısıyla bu isimlerin kemik kitlesinin çok genişleyeceğini düşünmüyorum,yine daha çok kendilerini kargo'dan bilen ve seven insanlar takip edecektir ki kargo,ülkenin başarılı ve uzun soluklu gruplarından biri olduğu için bu etkiden kurtulmaları da kolay değil;ancak popüler kültür araçlarının böylesine yaygın olarak kullanılması sözünü ettiğim kemik kitlenin bir bölümü tarafından da benimsenmeyebilir,zaten zira kargo'dan mşş ayrıldığında veya kargo'nun dağıldığı açıklandığında mşş'ciler,selim'ciler ve maskott'çular gibi gruplar oluştu..=) çok uzun soluklu bir grup olacağını sanmıyorum ben maskott'un;ancak çalışma şartları güzel,umarım yapılan iş de iyi olur..

« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2009 - 19:29:27 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Merakla bekliyorum çalışmalarını.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2009 - 19:31:23 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Grup için isim seçiminde büyük yanlış yaptılar bence..Liselerdeki amatör grupların isimleri gibi geldi bana :D

Aslında KORAY CANDEMİR ismiyle devam etmeleri ikisi içinde daha iyi olurdu gibime geliyor...Yinede yaptıkları işleri görmeden yorum yapmak yanlış...

« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2009 - 14:43:55 »

furkiii

• Ziyaretçi

« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2009 - 22:27:17 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü
Şu anda içime ananem kaçtı..

Ne var şu Amerika'da bu kadar da içi sıkılan, döngüye giren soluğu orada alıyor ve dönünce de birbirinin aynı -değiştim geliştim yenilendim ve çok kalite adamlarla çalışıp bilmem hangi stüdyoda bilmem hangi yapımcıyla album yaptım-  oluyor?!

Ananem çıktı..

Ben de Amerika'ya gideceğim..

« Yanıtla #7 : 15 Aralık 2009 - 18:51:05 »

« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2009 - 00:14:29 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Ateş ve Su tadında yeni şarkılar beklemekteyim Koray Candemir'den.

« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2010 - 19:40:09 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

« Yanıtla #10 : 10 Mayıs 2010 - 02:49:03 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Tuval i power da dinlemistim,basariliydi altyapisi.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #11 : 12 Mayıs 2010 - 19:53:30 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Maskott’tan yeni albüm, yeni web sitesi

Daha önce Kargo'dan tanıdığımız Koray Candemir ve Serkan Çeliköz geçtiğimiz yıl gruptan ayrıldıklarını açıklamıştı. Koray ve Serkan'ın müzik kariyerlerine ne şekilde devam edeceği ikilinin hayranları tarafından heyecanla bekleniyordu. Kargo'dan ayrılmalarının ardından Seattle'a yerleşen ve burada üretmeye başlayan ikili, yoluna MASKOTT adı ile devam etme kararı aldı. 1 yılı aşkın bir süredir Seattle'da çok başarılı konserler vererek ciddi bir hayran kitlesi edinen ikili Nirvana, Pearl Jam, Alice in Chains, 3 Doors Down gibi dünyaca önemli grupların en önemli albümlerini kaydettiği ünlü London Bridge stüdyosunda ilk albümlerinin kayıtlarını gerçekleştirdi. TUVAL isimli şarkının çıkış şarkısı olarak belirlendiği albümün adı da bu şarkı ile aynı adı taşıyor. Grup her hafta yepyeni bir şarkı, fotograflar, videolar ve ikilinin stüdyo kayıtlarından görüntülerin yer aldığı yeni bir web sitesine de imza attı.

http://www.maskottlive.com

http://www.dreamtv.com.tr/haberler/2440

« Yanıtla #12 : 14 Mayıs 2010 - 17:52:51 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Bu akşam NTV "Gece-Gündüz" delermiş.

« Yanıtla #13 : 15 Mayıs 2010 - 08:46:21 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
Bu akşam NTV "Gece-Gündüz" delermiş.
tüh kaçırdım :( :D Kargo'dan sonra hiç alışamadım bu duruma :D

« Yanıtla #14 : 18 Mayıs 2010 - 11:20:34 »

furkiii

• Ziyaretçi
klipleri mtv'de de gösterilmeye başlanmış..

http://www.mtv.com.tr/Video/Muzik/7942/maskott-nadas.aspx

sevmedim açıkçası..