Anket

En beğendiğiniz Emre Aydın albümü hangisi?

Afili Yalnızlık - 2006
9 (60%)
Kağıt Evler - 2010
6 (40%)

Toplam Oy Verenler: 13

Gönderen Konu: Emre Aydın  (Okunma sayısı 21485 defa)

Emre Aydın
« : 28 Ekim 2009 - 23:31:29 »

furkiii

• Ziyaretçi

Emre Aydın, 2 Şubat 1981’de Isparta’da doğdu. İlköğretimini Isparta’da tamamladıktan sonra Antalya Anadolu Lisesi’ne devam etti. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’ne devam etti.
2002 yılında katıldığı SingYourSong adlı beste yarışmasında Emre Aydın ve Onur Ela adında iki Antalyalı gençten oluşan Grup «6. Cadde» ile birlikte Türkiye birincisi olmasıyla ilk albüm çalışmalarına başladı. Aynı yıl Universal Müzik tarafından yayınlanan toplama albümde «Dönersen» adlı parça yer aldı.

Ardından stüdyo çalışması 6 ay süren ve prodüktörlüğü ile düzenlemeleri Haluk Kurosman’nın yaptığı «Sabuha» adlı albümde yer aldı. 11 Şarkının yer aldığı albümde, 9 şarkının söz ve müzikleri Emre Aydın’a aitti. 2003 yılında albümün çıkmasından 2 yıl sonra 2005’te grup dağıldı.
2006 yılının Ekim ayında Sony BMG Türkiye GRGDN işbirliğiyle «Afilli Yalnızlık» adlı solo albümü piyasaya çıktı. Albümden çıkan ilk klip albüm ile aynı adı taşıyan «Afilli Yalnızlık» adlı parçaya çekildi. Yon Thomas’ın yönetmenliğini yaptığı klipte Şebnem Dönmez yer aldı.
«Afilli Yalnızlık» adlı albümdeki 10 şarkının 9’unun söz ve müziği kendine ait olan Emre Aydın, Umay Umay’ın «Hareket Vakti Gelince» adlı şarkısını da bu albümde yorumladı. Prodüktör olarak yine Haluk Kurosman ile çalışan Emre Aydın’a bu albümde, davulda Gripin’den İlker Baliç, bas gitarda Manga’dan Cem Bahtiyar ve gitarda Vega’dan Tuğrul Akyüz eşlik etti.

profil bilgileri ve resim last fm'den alıntıdır..

sevmek veya sevmemek kişisel tercihlere bağlıdır elbette ama bu noktada asıl önemlisi sitemizin emre aydın ismiyle özel bir problemi olmadığını da belirterek başlığı sil baştan kullanıma sunuyorum..=)
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2009 - 23:32:12 Gönderen: furkiii »

Özlem Tekin

Emre Aydın
« : 28 Ekim 2009 - 23:31:29 »

Ynt: Emre Aydın
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2009 - 23:55:08 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Başlık sonunda tekrar bizlerle :D

Hep aklımdaydı furkiii'ye açsam konuyu diyordum ki benden önce davranmış...

Emre Aydın konusu hayırlı uğurlu olsun :D
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2009 - 23:56:00 Gönderen: tekin ali »

« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2009 - 11:11:26 »

Çevrimdışı drown

• Cool
"Belki Bir Gün Özlersin" herşeye rağmen güzel :)
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2009 - 11:14:19 Gönderen: drown »
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2009 - 13:04:57 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Severim..

Hatta çook severim..  :::::

(Bu arada resme bak bak bitiremedim :D )
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2009 - 14:44:54 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Şebnem Ferah'ın erkek versiyonu. Belki Bir Gün Özlersin güzel, gerisi kötü gibi.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2009 - 20:10:33 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Popülist olmasının dışında pek bi'şey ifade etmemekte kendileri...
Hiçbir parçasını dinlemem,başlık tekrardan açıldı diye ılımlı davranmıycam fakat saygı duyuyorum(başlığa)
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2009 - 12:49:33 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Bu kez anlamadım, yaş yapraklardan yapma bir köprüden geçemiyorum..:) Neyse bağlamada çalıyormuş bu eleman ya şöyle Türkü albümü çıkartsa yakışır..:) Şarkılarını severek dinlediğim bir sanatçı..

« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2009 - 13:08:40 »

Çevrimdışı _Léon_

• Aktif Üye
  • Cehennemi, ruhu hala üşüyenler için istiyorum...
severdim.. bir zamanlar ufakken ama artık sevmiyorum dinlemiyorum da ama bazı şarkılarını severim az buçuk
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2009 - 13:11:08 Gönderen: furkiii »
Boşuna tinerlemedim sokakları, boşuna durup durup kusmadım, boşu boşuna küfretmedim orospu olan hayata...,

« Yanıtla #8 : 30 Ekim 2009 - 13:13:44 »

furkiii

• Ziyaretçi
arkadaşlar mesajlarımızda dilimize daha özen gösterirsek memnun olurum,klavyeniz yerli karakterleri desteklemiyor olabilir,bu elbette kabul edilir ama bilinçli olarak bazı kelimelerimizi yabancılaştırmayalım lütfen..

emre aydın'a gelince de..ben "kalan sağlar senin olsun" şarkısını seviyorum,kendisine öyle bir nefretim olmamasına rağmen diğer şarkılarını benzer eksenlerde döndüğü için sevmiyorum,belki bu dediğim şarkı da konu itibariyle öyle ama o şarkıdaki sözleri ve bilhassa vokalini daha çok beğendim..

« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2009 - 13:22:41 »

Çevrimdışı _Léon_

• Aktif Üye
  • Cehennemi, ruhu hala üşüyenler için istiyorum...
arkadaşlar mesajlarımızda dilimize daha özen gösterirsek memnun olurum,klavyeniz yerli karakterleri desteklemiyor olabilir,bu elbette kabul edilir ama bilinçli olarak bazı kelimelerimizi yabancılaştırmayalım lütfen..

emre aydın'a gelince de..ben "kalan sağlar senin olsun" şarkısını seviyorum,kendisine öyle bir nefretim olmamasına rağmen diğer şarkılarını benzer eksenlerde döndüğü için sevmiyorum,belki bu dediğim şarkı da konu itibariyle öyle ama o şarkıdaki sözleri ve bilhassa vokalini daha çok beğendim..
tamam bir daha daha dikkatli olurum ayrıca ne güzel taştı o ya kafamı yardın :)
Boşuna tinerlemedim sokakları, boşuna durup durup kusmadım, boşu boşuna küfretmedim orospu olan hayata...,

« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2009 - 17:23:59 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
20 Kasım 2009 - İstanbul Konseri

Saat: 21:00

Mekan: Balans Jolly Joker

Bilet fiyatları: Normal 45,00 TL, VIP 89,00 TL

- Belirtilen saat kapı açılış saatidir.

- Etkinliklerde 18 yaş sınırı vardır.

- Bilet fiyatları 12 kasım tarihine kadar geçerlidir.

http://www.biletix.com/event.htm?id=KLBL8

« Yanıtla #11 : 21 Kasım 2009 - 17:00:30 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

« Yanıtla #12 : 17 Şubat 2010 - 22:32:27 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
'Afili' anlaşma

MTV EMA'YI alarak 'Avrupa'nın En İyi Sanatçısı' seçilen Emre Aydın, Sony Müzik'le anlaştı! Sanatçı, attığı imzanın ardından, yeni albümü için İsveç'teki 'Mr Radar Music Stüdyoları'nda çalışmalara başladı.

http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2010/02/17/afilianlasma

« Yanıtla #13 : 18 Şubat 2010 - 23:01:44 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Emre Aydın, Yeni Albümüyle Geliyor
Emre Aydın, Sony Music etiketiyle çok yakında yeni albümünü çıkarıyor!

Emre Aydın, Yeni Albümüyle Geliyor
Emre Aydın, Sony Music etiketiyle çok yakında yeni albümünü çıkarıyor!

Türk pop&rock müziğinin en başarılı genç temsilcilerinden olan ve geçtiğimiz yıl MTV EMA'yı alarak Avrupan'ın en iyi sanatçısı seçilerek Türkiye'de bir ilki başaran emreaydın Sony Music sanatçısı oldu. İlk albümü "AFİLİ YALNIZLIK" Sony Music&GRGDN etiketiyle ile yayınlanan başarılı sanatçı yeni albümü öncesi GRGDN ile yollarını ayırarak Sony Music ile albüm yapım ve menajerlik hizmetleri anlaşması imzalayarak bundan sonra tüm çalışmalarına sadece Sony Music bünyesinde devam etme kararı aldı.

Anlaşma sonrası yeni albüm çalışmalarına İsveç'te "Kelly Clarkson, Eagle Eye Cherry, Sinead O'Connor, Santana gibi dünyaca ünlü sanatçıların da albüm kayıtlarını yaptığı "Mr Radar Music Stüdyoları"nda Mats Valentin prodüktörlüğünde hız veren emreaydın çok kısa bir süre sonra hayranlarıyla buluşmak için gün sayıyor. Sanatçı " müzikseverlerle buluşmak için sabırsızlanıyorum ve her geçen gün heyecanım biraz daha artıyor. İlk albümümde beni yanlız bırakmayan ve destekleyenlerin karşısına onların beklentilerini karşılayacak bir albümle çıkmak için çok çalışıyorum" dedi.

« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2010 - 16:58:37 »

Çevrimdışı hmd23

• Deneyimli Üye
İsveç'te stüdyoya girdi

Önceki yıl MTV EMA Ödülü’nü alarak Avrupa’nın en iyi sanatçısı seçilen Emre Aydın, Sony Music’le anlaştı.
Yeni albüm çalışmalarına İsveç’te Kelly Clarkson, Eagle Eye Cherry, Sinead O’Connor, Santana gibi ünlülerin kayıtlarını yaptığı Mr Radar Music Stüdyoları’nda, Mats Valentin prodüktörlüğünde hız veren Aydın hayranlarıyla buluşmak için gün sayıyor. Aydın “Beni destekleyenlerin karşısına onların beklentilerini karşılayacak bir albümle çıkmak için çok çalışıyorum” dedi.

Kaynak:http://cadde.milliyet.com.tr/2010/02/25/HaberDetay/1199997/isvec-te-studyoya-girdi
Her zaman doğruyu söyle. Böylece ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın.