Anket

En beğendiğiniz Pentagram albümü hangisi?

Pentagram (1990)
1 (11.1%)
Live At The Trail (1991)
1 (11.1%)
Trail Blazer (1992)
0 (0%)
Anatolia (1997)
4 (44.4%)
Popçular Dışarı (1998)
1 (11.1%)
Unspoken (2001)
1 (11.1%)
Bir (2002)
1 (11.1%)
1987 (2008)
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 9

Gönderen Konu: Pentagram  (Okunma sayısı 11618 defa)

Ynt: Pentagram
« Yanıtla #105 : 02 Ekim 2008 - 10:57:36 »

furkiii

• Ziyaretçi
yeni albüm çalışmalarına başlamışlar..

Özlem Tekin

« Yanıtla #105 : 02 Ekim 2008 - 10:57:36 »

« Yanıtla #106 : 02 Ekim 2008 - 12:43:21 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
pentagram'ı çok abartıyolar gibi geliyor bana.ben bi türlü herkesin sevdiği kadar o kadar aşırı sevemedim bu grubu

evet bende pek ısınamadım.o kadarda müthiş bi grup değiller.onlardan daha iyi büssürü grup var türkiyede bence.ama kötüde değiller yani :D

« Yanıtla #107 : 21 Haziran 2009 - 11:35:47 »

furkiii

• Ziyaretçi
murat ilkan kendi projesi olan akustik konserlerine devam ediyor bildiğim kadarıyla..bana pentagram artık albüm yapmayacak gibi geliyor nedense,zaten bir solist değişikliğini daha kaldıramazlar..:p

« Yanıtla #108 : 13 Mart 2010 - 20:07:45 »

Çevrimdışı m-r-t

• Üye
  • **
bence de abartıldığı kadar iyi değil ama kötü de değil başarılı ve kaliteliler. daha iyileri var ama

« Yanıtla #109 : 29 Mart 2010 - 07:32:29 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Murat İlkan

02.04.2010

Dip Sahne

20,00 TL

http://www.biletix.com/event.htm?id=LDS32
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #110 : 23 Haziran 2010 - 15:20:26 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Pentagram'da Hüzün ve Heyecan Bir Arada

Sonisphere Festival'de sahne almasına birkaç gün kala Pentagram cephesinden yeni haberler var.

Murat İlkan'ın sağlık sorunları nedeni ile gruptan ayrılacağını açıklamasının ardından, Pentagram'da mikrofonu The Climb grubundan tanıdığımız Gökalp Ergen devralıyor.

25 Haziran 2010 Cuma günü Pentagram Sonisphere Festival'de Murat İlkan ile birlikte son kez sahne alacak. Bu çok özel konserde Pentagram'a konuk sanatçı olarak Ogün Sanlısoy'un yanı sıra klavyelerde Ozan Tügen eşlik edecek.

Pentagram ve Gökalp Ergen buluşması ilk olarak Ronnie James Dio Sahnesi'nde yaşanacak. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz efsane Ronnie James Dio'nun şarkılarıyla Pentagram sevenlere merhaba diyecek.

http://thepentagram.net/

« Son Düzenleme: 23 Haziran 2010 - 15:21:18 Gönderen: DiviNeSouL »

« Yanıtla #111 : 25 Haziran 2010 - 10:16:04 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
Pentagram'da Hüzün ve Heyecan Bir Arada

Sonisphere Festival'de sahne almasına birkaç gün kala Pentagram cephesinden yeni haberler var.

Murat İlkan'ın sağlık sorunları nedeni ile gruptan ayrılacağını açıklamasının ardından, Pentagram'da mikrofonu The Climb grubundan tanıdığımız Gökalp Ergen devralıyor.

25 Haziran 2010 Cuma günü Pentagram Sonisphere Festival'de Murat İlkan ile birlikte son kez sahne alacak. Bu çok özel konserde Pentagram'a konuk sanatçı olarak Ogün Sanlısoy'un yanı sıra klavyelerde Ozan Tügen eşlik edecek.

Pentagram ve Gökalp Ergen buluşması ilk olarak Ronnie James Dio Sahnesi'nde yaşanacak. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz efsane Ronnie James Dio'nun şarkılarıyla Pentagram sevenlere merhaba diyecek.

http://thepentagram.net/

süpermiş... ama solist değişikliği nasıl etkiler bilemiyorum :( :(

« Yanıtla #112 : 28 Haziran 2010 - 15:52:28 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Başlığa anket eklendi

Bilginize...

« Yanıtla #113 : 28 Haziran 2010 - 15:55:16 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Anatolia!

Nerdeyse tüm albümleri çok iyi ama ben "Anatolia" albümü çok seviyorum. Harika bir albüm. Doyamazsınız dinleye dinleye...

« Yanıtla #114 : 08 Temmuz 2010 - 18:25:57 »

Çevrimdışı rock_cadısı

• Yepyeni Üye
  • *
artık Murat İlkan'sız yoluna devam eden grup :(

« Yanıtla #115 : 19 Mayıs 2012 - 00:30:08 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Öncelikle şunu söylemek istiyorum, yeni albümleri berbat! Yeni çıkış şarkıları hele ki aralarındaki en berbatı. Neden bu kadar sertim hemen söyleyeyim.

Albüm merakla beklenen bir albümdü. Solist değişikliğine uğradılar, eski solistin sesi de standartların altında olmasına rağmen geniş bir vokal yelpazesi vardı. Tiz yapabiliyordu, grit sesini kullanabiliyordu. Tabi son on yıl içinde onlardan da eser kalmamıştı.

Şimdi şöyle bir şey var, türk metal müziği denince adamlar akla gelen ilk ve hatta tek isim. Metal müzik enstrümanında "master" olmak gibi bir sorumluluk getirir. Diğer elemanlar hakkında çok ağır olmayacağım onlarda oldukça düşük kalitede olmalarına rağmen. ister istemez insan yurtdışında metal grupları ile kıyaslama yoluna gidiyor. Dışarıda bir dolu thrash - power metal yapan gruplar var. Elbette hepsi dört dörtlük değil fakat hepsi standartların üstünde olmak zorunda. Zorlu bir müzik yapıyorlar, kabulü az bir müzik yapıyorlar ve sen bunda usta olmak zorundasın arkadaşım. Ve pentagram olarak yılların grubu olmana rağmen iskandinav ülkerinde ilk amatör çalışmasını yayınlayan metal gruplarından bile daha betersin.

Asıl değinmek istedim nokta vokal konusu. Sen git genç bir vokal bul. Arkadaşım bu ne ya, dümdüz bir vokal. Ne bir vokal oyunu var, ne tizlere çıkmış, ne harsh, ne grit. Adam dümdüz vokal yapmış ve sen bir metal grubu vokalistisin. Dinlediğim zaman şok oldum. Tek gram abartmadan söylüyorum, pop albümü çıkaran araya gitar sıkıştıran amatör popçu gibi söylemiş tüm parçaları. Yahu adam nakaratlar hariç 1,5-2 oktavın dışına bile çıkmamış. Gerçekten yazık diyorum. Albümün kesinlikle ne gitar, ne davul, ne sözler ve müzik anlamında bir albenisi yok. Tek geriye kalan vokal güzelliğidir dedim, o her şeyin gerisinde kalmış.

Kesinlikle önermiyorum. Çöpe atılacak bir albüm. Ses getireceğini de sanmıyorum.

« Yanıtla #116 : 19 Mayıs 2012 - 11:28:18 »

barbun

• Ziyaretçi
Gökalp iyi bir vokalisttir..bkz. the climb albumlerine....

Evet Pentagram kötü album yapmış...sadece vokalist degil grubunda etkisi buyuk!

« Yanıtla #117 : 03 Mart 2013 - 14:55:38 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Pentagram Official YouTube Channel
http://www.youtube.com/pentagram

"Kargalar"da bu kadar sert midir acaba? :p

« Yanıtla #118 : 03 Mart 2013 - 19:27:27 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Ben albümlerini severek dinledim,öyle aman aman bir pentagram fanı olmadığımdan beni doyurdu .
Bi de şarkılarında '' ağlatırken güldüren masallar ülkesi '' diyomuş, ben de aylardır '' ağlatırken güldüren masalları kesin '' olarak mırıldanıyorum hey allam !
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #119 : 26 Ekim 2013 - 22:47:02 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Eski Pentagram vokallerinden Murat İlkan çıkaracağı solo albümün ilk teaser'ını yayınladı
buyursunlar : )

http://www.youtube.com/watch?v=Ktuy5wQjQu8
      ▌▐