Gönderen Konu: Sezen Aksu  (Okunma sayısı 21689 defa)

Ynt: Sezen Aksu
« Yanıtla #225 : 23 Ağustos 2011 - 12:50:29 »

Çevrimdışı Soldier

• Deneyimli Üye
Ben bir şeyin sonucunu değiştirmeye çalışmıyorum ki. Kulağıma gelen sesi yorumluyorum. Bundan daha doğal ne olabilir? Ayrıca neye göre "en güçlü" sesten bahsediyoruz? Tekniği falan yok bu işin; müzikte her şey ama her şey özneldir! Birilerini, seslerinin kaç oktav olduğuna göre mi dinliyoruz? Cem Adrian dünya üzerindeki "en güçlü" seslerdenmiş işte. Beni etkiliyor mu o ses? Hayır. Bitti. İster milyon oktav olsun, ister milyar.
Bu konu çok uzadı,Son kez birşeyler söylicem.
Benim kastettiğim şey ses değil zaten.Sesin gücü,Yorum Gücü,Oktav bunlardan bahsediyorum ben.Yani Şarkıcılıktan bahsediyorum.Bu tamamen teknik bir olaydır.Müzikte teknik yoktur demişsin de onun için söyledim !
Ha yorumu,yorum tarzını da beğenmeyebilirsin,seni etkilemeyebilir.Ona da eyvallah.
Sertab Erener TR'nin en güçlü seslerden biridir,eşsiz bir vokaldir ama yorumu bazılarına çekici gelmez,Soğuk ve Duygusuz bulurlar.
Işın Karaca çok çok güçlü bir sestir.Ama bazılarını hiç etkilemez,Sesinin gücünü gostermek için çok bağırdığını dolayısıyla şarkıya gereken sıcaklığı veremediğini düşünürler.
Bunlar olabilir.
Zevkler ve Renkler tabii ki tartışılamaz.
Ancak Yukarıdaki Arkadaş Sezen ve Şebnem'in şarkıcılığına laf söylemiş ben de buna cevap verdim.
Bu konu benim için burda kapanmıştır.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2011 - 12:51:27 Gönderen: Soldier »

Özlem Tekin

« Yanıtla #225 : 23 Ağustos 2011 - 12:50:29 »

« Yanıtla #226 : 23 Ağustos 2011 - 13:09:53 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Bu konu çok uzadı,Son kez birşeyler söylicem.
Benim kastettiğim şey ses değil zaten.Sesin gücü,Yorum Gücü,Oktav bunlardan bahsediyorum ben.Yani Şarkıcılıktan bahsediyorum.Bu tamamen teknik bir olaydır.Müzikte teknik yoktur demişsin de onun için söyledim !
Ha yorumu,yorum tarzını da beğenmeyebilirsin,seni etkilemeyebilir.Ona da eyvallah.
Sertab Erener TR'nin en güçlü seslerden biridir,eşsiz bir vokaldir ama yorumu bazılarına çekici gelmez,Soğuk ve Duygusuz bulurlar.
Işın Karaca çok çok güçlü bir sestir.Ama bazılarını hiç etkilemez,Sesinin gücünü gostermek için çok bağırdığını dolayısıyla şarkıya gereken sıcaklığı veremediğini düşünürler.
Bunlar olabilir.
Zevkler ve Renkler tabii ki tartışılamaz.
Ancak Yukarıdaki Arkadaş Sezen ve Şebnem'in şarkıcılığına laf söylemiş ben de buna cevap verdim.
Bu konu benim için burda kapanmıştır.

İyi de ben oktavın bir cacık olmadığını söyledikten sonra sen niye aynı şeyden bahsediyorsun ki? Ayrıca yasaymış gibi bahsettiğin şeyler ("Sertab Erener TR'nin en güçlü seslerden biridir,eşsiz bir vokaldir..." vs.) yine senin kendi yorumların. Neyse, kapansın burda bence de.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #227 : 23 Ağustos 2011 - 14:00:42 »

Çevrimdışı Soldier

• Deneyimli Üye
İyi de ben oktavın bir cacık olmadığını söyledikten sonra sen niye aynı şeyden bahsediyorsun ki? Ayrıca yasaymış gibi bahsettiğin şeyler ("Sertab Erener TR'nin en güçlü seslerden biridir,eşsiz bir vokaldir..." vs.) yine senin kendi yorumların. Neyse, kapansın burda bence de.
Son olarak:
Kendi yorumlarını burda yasaymış gibi gösteren sizlersiniz.
Ben Sertab TR'deki en güçlü vokal demedim,Bunu deseydim evet kendi yorumumu Yasa gibi göstermiş olurdum.Ben ne diyorum ?
Sertab TR'deki en güçlü vokallerden biridir.Bu benim yorumum değil ki, büyük bir çoğunluk tarafından,müzisyenlerin,müzik adamlarının hemen hepsi tarafından bilinen bir gerçek.Teknik bir konu bu,çok fazla tartışılamayacak bir konu !!
Siz ne diyorsunuz Özlem TR'de canlı performansı en iyi olan isim,Sezen asla canlı söyleyemez,Oktav bir cacık değildir.
Burda 2-3 kişinin hiçbir dayanağı olmayan tamamen öznel yorumlarını yasa gibi gösteriyosunuz.
Sesi,yorum tarzını geçtim,tartışılmayacak,teknik konularda öznel yorumlar yapıp bunu yasa gibi göstermeye çalışıyosunuz.
Her neyse lütfen bu konu kapasın burda.
Başarılı insanları karalayarak hiçbirşey elde edemezsiniz,Bunu yaparak Özlem Tekin'i yücetlmiş olmazsınız,aksine insanları ondan soğutursunuz.
Sezen'in veya Şebnem'in veya başka birinin başarılı olması,Özlem Tekin'in başarısına engel değıildir.
Başarılarını kabul etmek,Özlem'i başarsız kılmaz.
Bunu yapmaktan vazgeçin.
Ya da devam edin naparsanız yapın :D
Offf sıkıldım yeter :D

« Yanıtla #228 : 23 Ağustos 2011 - 14:08:10 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Son olarak:
Kendi yorumlarını burda yasaymış gibi gösteren sizlersiniz.
Ben Sertab TR'deki en güçlü vokal demedim,Bunu deseydim evet kendi yorumumu Yasa gibi göstermiş olurdum.Ben ne diyorum ?
Sertab TR'deki en güçlü vokallerden biridir.Bu benim yorumum değil ki, büyük bir çoğunluk tarafından,müzisyenlerin,müzik adamlarının hemen hepsi tarafından bilinen bir gerçek.Teknik bir konu bu,çok fazla tartışılamayacak bir konu !!
Siz ne diyorsunuz Özlem TR'de canlı performansı en iyi olan isim,Sezen asla canlı söyleyemez,Oktav bir cacık değildir.
Burda 2-3 kişinin hiçbir dayanağı olmayan tamamen öznel yorumlarını yasa gibi gösteriyosunuz.
Sesi,yorum tarzını geçtim,tartışılmayacak,teknik konularda öznel yorumlar yapıp bunu yasa gibi göstermeye çalışıyosunuz.
Her neyse lütfen bu konu kapasın burda.
Başarılı insanları karalayarak hiçbirşey elde edemezsiniz,Bunu yaparak Özlem Tekin'i yücetlmiş olmazsınız,aksine insanları ondan soğutursunuz.
Sezen'in veya Şebnem'in veya başka birinin başarılı olması,Özlem Tekin'in başarısına engel değıildir.
Başarılarını kabul etmek,Özlem'i başarsız kılmaz.
Bunu yapmaktan vazgeçin.
Ya da devam edin naparsanız yapın :D
Offf sıkıldım yeter :D

Dünden beri yazdığın her şeyi okudum.Kimse burda başarılı insanları karalamıyor.Senin sevdiğin adamları sevmek zorunda değil kimse.Bunu bi kabullen önce.Ayrıca yazdığın yazılarda forum üyelerine karşı "cahil ,siz ne anlarsınız" gibi saçmasapan bi tavır içine girmen de hoş değil.Her şeyi sen biliyosun burdaki insanlar bi şey bilmiyo değil mi?Ayrıca kimseyi Özlemle kıyaslamıyoruz bunu en başından beri yapan da sensin. Herkesin değer yargıları da farklıdır.Bunu unutmadan devam edelim.Mümkünse sadece Sezenden.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #229 : 23 Ağustos 2011 - 14:28:59 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
kendi söylediği şarkıları dinlemem çok ünlüleri dışında ama o olmasa pisaya çöker sanırım
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #230 : 18 Aralık 2011 - 20:49:32 »

Çevrimdışı _Léon_

• Aktif Üye
  • Cehennemi, ruhu hala üşüyenler için istiyorum...
"Gidemem" şarkısının nakaratındaki rockımsı kısım Emre Aydın'da yok valla.
"Seni kimler aldı" da 11 numara.
Boşuna tinerlemedim sokakları, boşuna durup durup kusmadım, boşu boşuna küfretmedim orospu olan hayata...,

« Yanıtla #231 : 18 Aralık 2011 - 22:01:11 »

Çevrimdışı hüma

• Bizden Biri
  • öz üm
slow şarkıları beni daha çok etkiliyor son klip çalışması farklı güzel olmuş
Şikayetim VAR!!!........

https://twitter.com/huma_oz

https://instagram/huma_ozz

NORVEÇ❤❤❤

ANT🔴⚪GS💛❤🌟🌟🌟🌟

« Yanıtla #232 : 18 Aralık 2011 - 22:20:49 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
 ben sezen aksunun eski şarkılarını dinlemiyorum artık  .hı. ben uzun zamandır sezen aksu dinlemiyorum desem daha doğru olacak  .huh.

son albümünde bir "ayar" bir de "acıtmışım canını sevdikçe" çok çok güzel.

« Yanıtla #233 : 12 Ocak 2012 - 23:34:37 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

« Yanıtla #234 : 24 Şubat 2012 - 19:18:09 »

Çevrimdışı soner16

• Daimi Üye
  • cesedine tukursem mi?
hiiiç ama hiçç sevmiyorum bu kadini hemde hiç yazdig sozlerde berbat nasil seviyorlar anlamiyorum :s bence sebnem bu kadindan 1000kat daha iyi sozler yazior

« Yanıtla #235 : 25 Şubat 2012 - 10:44:34 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
hiiiç ama hiçç sevmiyorum bu kadini hemde hiç yazdig sozlerde berbat nasil seviyorlar anlamiyorum :s bence sebnem bu kadindan 1000kat daha iyi sozler yazior
Jenerasyon farkının bariz bir örneğisin.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #236 : 27 Temmuz 2012 - 15:48:12 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Sezen'in "Herşeyi Yak" parçasına geçen akşam kareoke bar'da arkadaşımın eski aşkıyla, canımla düet yaptık. Bu parça da anlamlılar arasına girdi. Yirim ben onları.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #237 : 28 Temmuz 2012 - 01:32:34 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Ölünce (allah gecinden versin) üst dudağını Akdeniz Ünv. Tıp Fakültesine bağışlayacakmış.
Fatih Ürek'ten de aynı hassasiyeti bekliyorum efem.

« Yanıtla #238 : 28 Temmuz 2012 - 16:25:24 »

Çevrimdışı felician1983

• Yepyeni Üye
  • *
soner 16 bu kadar sert eleştiri yapacağına sen yaz onun yazdığı parçaları

« Yanıtla #239 : 03 Ağustos 2012 - 02:34:32 »

Çevrimdışı Nitrogliserin

• Deneyimli Üye
Sezen Aksu'ya kem söz söyleyecek bünyeyi Allah taş eder yemin ederim.Varsa kendine güvenen yapsın onun yapabildiklerini.İtina ile alın karışlanır :)
Kişiliğim, hayatım hakkında konuşabilirsiniz.Fikir yürütebilirsiniz.Beni öyle böyle sanabilirsiniz.
Ama emin olamazsınız.Sizin hakkımdaki yorumlarınız sanmalarınız benim gerçekte ne olduğumu değiştirmez.
Baktığım yeri söyleyebilirsiniz ama ne gördüğümü asla!