Gönderen Konu: deneme yazıları paylaşma ortamı  (Okunma sayısı 36417 defa)

Ynt: deneme yazıları paylaşma ortamı
« Yanıtla #165 : 24 Kasım 2008 - 00:08:52 »

Çevrimdışı DerinSu

• Aktif Üye
  • Onun için uyandım bugün...Belki bi gün O da sever
Ve hatalar yıpratmaz hala seni ben geriye dönmüş volta atmaya hazırdım.Son kez düşünme zamanıydı benim penceremden bu değişim olağan mı senin açından ve bunca yapılmışlar eskiciye beleş mi verilmişti yine senden yana...
O halde o eskiciye benimde vereceklerim var 'geçmişteki sen,gelecekteki sen artı para'.Mümkünse alsın da gitsin en azından senden yüreklilere satarsa hem para hem dua kazanır.Eee güzellik ne oldu : Ben kazandım 3 sevap , sen kırdın dağ gibi bir kalp ...
(Evet ya benim aşmam gerekiyor senin dediğin gibi , midemi genişletmem gerekiyor)
either exist as you are or be as you look

Özlem Tekin

« Yanıtla #165 : 24 Kasım 2008 - 00:08:52 »

« Yanıtla #166 : 25 Kasım 2008 - 13:42:18 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
İnsanlar yarını umutla bekler durur , bilmezler ki vaad edilen tek şey ölümdür..
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #167 : 29 Kasım 2008 - 00:04:16 »

Çevrimdışı kime-ne

• Üye
  • **
  • MDD&PDA
Yurttaş Murtaza simiti pek severdi
Yalanı yok simit de onu içten içe
Duydum ki evlenmişler bir gün gizlice
Bunu bana sayın başbakan söyledi

Bir yalan söyledik inanmadınız
İnansanız bir daha söylerdik
Hep bu değil midir yaptığımız?
Yalanla ne güzel geçinir giderdik

Bayağı uzun olur gemilerin direği
Yardımseverdir politikacının iyisi
Başbakan bağışlamış ikinci böbreği
Yalan değil bunu kendisi söyledi

Bir yalan söyledik inanmadınız
İnansanız bir daha söylerdik
Zarar yok bir daha söyleriz
Hep birlikte geçinir gideriz
Gewre boze rindike.. Çavreşe çav beleke.. Kewe çima dilezini..Benda kesi namini.. Roniya roje derewe.. Şeven li vir pir tari ne.. Li çiya zinar ezmanan xinim.. Axa jindari ji hilweşinim.. Ger be wargehbim eze neminim.. Liber bayezemanan.. Beridayi germiyananan.. Ka wer neçe le dine.. Çileyi germa havini.. Gellek mina te çübun.. Mirin ne tu mizgini ...........

« Yanıtla #168 : 28 Aralık 2008 - 03:46:46 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
Hey!Yaklaşma,orda dur çünkü yaklaştıkça silikleşiyor silüetleriniz herşey ters zaten bu aralar,sahip oldukça yitiriyorum herşeyi.o yüzden lütfen yaklaşmayın. hiçbirşeyde olmasın elinizde,boşlukta yer kaplayan herşey daha bir arttırıyor boşluğumu.
çoğaldıkça azalıyor,belirginleştikçe yitiyorsunuz birer birer,, bense bu mekandan çıkmaya çalışıyorum olanca gücümle,tahmin edersinizki daha bir burda oluyorum çabaladıkça.dedim ya herşey ters bu aralar.çello çalıyor yaşlı adam piyano tuşlarıyla içimde hep aynı notada takılmış ezgiler döklüyor buruşuk ellerinden
dönüp bakıyor,simsiyah saçlarının arasında parlıyor gözleri.durun renklere boyamayın fırçalarınızı,farketmiyormusunuz siyaha dönüyor alınız,yeşiliniz,morunuz.
belkide bilerek yapıyorsunuz! öğrendikçe cahilleşiyorsunuz suyun kaldırma kuvvet diyorum boğuluyorsunuz birer birer,belkide iyi oluyor, bilmiyorum,kendim için bilmemeyi tercih ediyorum çünkü.buruş buruş elleri,kambur sırtı,zor gören gözleriyle doğuruyorsunuz çocuklarınızı. gittikçe gençleşiyorlar. hayatı alıyorsunuz ellerinden verdik zannederrek,nedense hep iyiyi düşüyorsunuz şeytansı arzularla. Hey!yaklaşma,orda dur!tanıdıkça yabancılaşıyorsunuz işte bu yüzden yabancı olun bu ara benim için ki yaptınız en büyük kötülük olarak haneme ekleyebileyim bu adi davranışınızı!gerçek bu ne yazıkki diyor filozoflar işte bu asıl var olan kabullen diyorlar.gözlerimi kapattığımda gördüğüm hep olmak istediğim yer aslında ama beynim o kadar çaresizki her yanılsamada daha çok acı çekiyor.işte bu yüzden gözlerim kocaman açık geziyorum etrafta gözlerim açık uyuyorum istediğim yerde acı çekme,gerçekle yüzleşme yanılsama denizinde kaldırma kuvvetini bilme pahasına bulunabilmek için..... ................... ................... ...............
gerçeğin seslerini duydukça çılgına dönen ruhum dizginleri elimde öylece duruyorum
bu gece uzun sürecek.gerçeğin girdabına sürüklendikçe daha çok acı çekecek
o yüzden daha fazla sürmemesi gerek...
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #169 : 12 Mart 2009 - 22:54:17 »

Çevrimdışı DerinSu

• Aktif Üye
  • Onun için uyandım bugün...Belki bi gün O da sever
tanınmak isterdim ama öyle zevk verdiniz ki tanımaya cabalayan önyargılı gerzzekler bundan sonra ucundan acık size...ancak hak kazanmanız gerekecek tanımak için ve öyle zor sınavdır ki bu sadece ben istersem olması size bu kız kendini begenmiş dedirtirken zaten elenmis olacagını bilemeyecek olanlar icin zorlastırılmıs oysa bazıları icin cok kolay oldu . ve ben o bazılarını unutamadım hala...sadece olması gereken buydu ve ne yazık ki bu dunya yuvarlak bı oyun masası ve isterim ki diger bir dunyada gorusmek uzere cavvvvvvvvvvv
either exist as you are or be as you look

« Yanıtla #170 : 01 Ekim 2009 - 21:45:00 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
boş yere harcadıklarımdı kaybettiklerim,
kaybederken de farkındaydım…
üstüne uzun uzun düşündüklerim vardı,
senin kısa cümlelerinden,
ya da benim.
kaybetmekten başka bir şey gelmiyorsa o an elimden,
kabullenmeyi başarmak oluyordu asıl işim.
tamam. şimdi iyiyim.
bir saat, on beş dakikam var hayata dönmeye.
yalancı gülüşlerim olmayacak bu kez,
iyilik meleği falan da değilim artık!
kimseyi, hiçbir şeyi kazandırmadı bu.
senelerdir içine sıkıştırdığım bu ben
huzursuzlanıyor yine.
bedenim dar gelince, başka bir beden değil istediğim.
İstediğim şey bu değil.
hafiflemiş hissetmek bir parça belki…
bedensiz nefes alabilmek belki…
sadece hep böyle aşık kalmaktır ya da…
tamamen soyut olabileceğim bir boyutta ‘var’ olmak belki…
herkes kendine iyi baksın artık.
ben kendim için bir karar alırken,
herkesi düşünmekten sıkıldım.
bencil olmak istemediğimi kim söyledi ki hem?
hadi! şimdi yargılayın beni...
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #171 : 16 Kasım 2009 - 21:36:07 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
uygar insan uygar insan!
ne de güzel yalanlar söylersin sen
iyilikler ve kötülüklerle sınırladığın saçma tasarılarına sığındığın temsillerden.
ne istersin söylesene gerçek derken?
ne hissedersin anlatsana aşk diye tuttururken?
yoksa bir masal mı tüm bu olup biten
ne istersen o olur der bilinmeyen,
nerde yaşadığını sandın konuşup kurgularken?
bulamazsın o yüzden,
geldiğini nereden.
bilemezsin de o yüzden,
nereye gidecen...
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #172 : 19 Mayıs 2010 - 04:38:09 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
İkimiz de "Belki"ydik. Ama ben Özlem'in "Belki"siydim, sen Demir'in "Belki"siydin. Ben "Söz senin, mertlik senin; yalan benim olsun..." derken sen nasıl yalanı dolanı yoldaş bellesen de ve ben bunlara rağmen, SANA RAĞMEN yine "Özlersin belki, dönersin..." diye devam eden cümleler kursam da hepsi boşaydı elbet. Boşaydı, çünkü sen "Bir başka yüzde, bir başka seste, bir başka tende" beni yaşayabileceğini düşünürdün. “Hayat devam ediyor!” dedikleri şey bu olsa gerek! “Başka X”, “Başka Y”, “Başka Z”… Hâlbuki aşk demek değil miydi “sadece sen”? Değil miydi ki aşk geceleri uyutmayıp yazılar yazdıran? Tüm yakıp yıkmalara rağmen yine cümleyi “Belki tutarım iki elimle sımsıkı!” diye bitirebilecek yüreklilikte olmak değil miydi AŞK? Kendini zehirlemek pahasına bağımlısı olduğunun hayatını iyileştirmek değil miydi bu meretin sözlük tanımı? “Hayır!” diyorsan okuma devamını. “Evet!” mi? O zaman neden izin vermedin ki aydınlatayım karanlıklarını, parlatayım mat olanlarını? Ben kendimde bunu yapabilecek gücü gördüm. Sense beni güçsüz görmeyi uygun gördün. Mutlu ol, şu sıralar en güçsüz ruh haliyle ahbaplık ediyorum. Bedenim ayakta, ruhum mağlup; kalbim atıyor, yüreğim bitap; beynim çalışıyor, aklım avare! Sahi, ne zaman zihnimdeki karanlık sayfa üzerine senin resimlerini çizmeyi bırakıp benim için bir şeyler karalamaya başlayacak bu beyin? Hani bir yol falan? O yollar bir yere çıkmasa da olur, yeter ki ayaklarıma “Devam et!” komutu gönderilsin artık. Sevmiyorum ben bu durallığı. Sense şimdi koşuyorsun, değil mi? Hayatını “yeni” olanlarla doldurmak üzere ve dörtnala… Çünkü sıkıntıya gelemezsin. Onca derdinin arasında bir de aşk sancılarıyla meşgul olamazsın. “Mutlu olmak” istersin sen. Ben de isterim, ben de isterdim. Yok, hayır, “Ben de mutlu olmayı isterdim!” demiyorum, “Ben de senin mutlu olmanı isterdim!” diyorum. Ben Özlem’in “Belki”sinden gidiyorum ya hani, o hesap. Neden yazıyorum ki bunları? Belki daha sen görmeden en dibe inecek bu yazılanlar… Hatta daha da kötüsü, göreceksin tüm bunları; ama ne yüreğin titreyecek, ki böylece beni o küçük ihtimaller tarlasından kurtarıp kalbin olmadığına tam anlamıyla inandıracaksın, ne de ruhun sallanacak kökünden. Bense babamın “Ulan oğlum, hiç bu saatte aklı başında bir insan ayakta durur mu? Yazık sana!” deyip beni azarladığıyla kalacağım. Sorun da bu ya baba! Aklım, başım hariç her yerde: sağda, solda, aşağıda, yukarıda, orada, burada, şurada! Ah bir ait olduğu yere gelse, gör bak nasıl o başvurmamı istediğin programlara başvurup en önden girip seni mutlu ediyorum! Ancak artık bencil olmam gerektiği öğretildi bana. Önce bir ben mutlu olayım, seni de düşünürüz sonra! Neyse işte, bundan sonrası zorlama olacak, çünkü bedenim iflasa, yüreğim küskünlüğe, ruhum da astral seyahate doğru yol almaya başladı. Evet, bitiriyorum. Hayır, uyumaya değil, Aklım Sinemaları’nın normal şartlarda hayal kurmaya pek müsait; ama son zamanlarda “bar insanları”nın düşürdüğü ya da belki de attığı iğneler dolayısıyla işkence yuvası haline gelmiş koltuklarında film izlemeye gidiyorum. Başrolde kim mi var? Kim bilir, “Belki” sen, “Belki” de ben…
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #173 : 23 Mayıs 2010 - 23:51:04 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Bir Dilim Aşk (Uzaklara)

Işıklarını teker teker söndürüyorsun,civar köyleri görmezden gelerek
Koştuğunu söylüyorsun,altını çizerek
Oysa,sen emeklemeye korkuyorsun

Bulutlara uzanmak isteseydin,önünde secde ederlerdi,biliyorsun
Yeşil ışık yaktığında,çoktan yolun karşına geçmiştim
Sen farkedemedin
Yolundan geriye dönemem
Çünkü,bak 'kırmızı' yandı

Sen,umutları unufak ederken
Ben de kalbimi dilimliyorum
Bir dilimini geleceğe saklıyorum
Bir dilimini uzaklara
Son dilimini sana ikram ediyorum
Burda mı yersin,paket mi olsun?
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #174 : 23 Mayıs 2010 - 23:53:06 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
tamam anladık ..konuscaZ :D
EY  AŞK SEN NASIL BİŞEYSİNN (bknz:mıucizeler komedisi)

« Yanıtla #175 : 24 Mayıs 2010 - 00:08:10 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
tamam anladık ..konuscaZ :D
EY  AŞK SEN NASIL BİŞEYSİNN (bknz:mıucizeler komedisi)
Aşk,adamı şair yapar derlerdi de inanmazdım..Umutla bakıyorum herşeye,heyecandan güneşin battığını,günün doğdugunu bile farkedemiyorum..

hahaha  .klbk. Yandaki kırmızı kelebek gibiyim,aşk nerdeysen çık dışarı,yatıya geldim  :smooch:

teşekkür ediyim şimdiden ben sana,inancım var
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #176 : 24 Mayıs 2010 - 00:10:06 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
ne güzel..benim ruhum artık RAID salgılıor sanırım..kelebek börtü böcek ne varsa hepsi pert..uyandıgımda yer gök siyah falan :D

« Yanıtla #177 : 24 Mayıs 2010 - 09:39:32 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Uzak İhtimal (Uzaklara)

Korkuyorum bu siyahlardan
Cevapsız kalan dünkü sorulardan
Diş bileyen ejderhanın
Kızıl,sıcak rüyalarından

Neden geceleri uyuyamadığını zannediyorum
Yastığımı seninle paylaştığım halde
...
Şimdi,iki oldular
İki çift kızıl göz
Peşimi bırakmıyorlar
Senin suretine büründüler
Ne de hoş göründüler
Kocaman ellerini
Kalbime geçirdiler

Ter içinde uyandım
Bu şiiri sana yazdım
Acele et be şapşal
Kalbimi çalıyorlar sandım

Kalemimdir Çığlıklarım

İlla ki bir fincan kahve mi olmalı insan
Hatıraların da hatırı olmaz mıymış
Ya da zamanın nasıl aktığını farkedemediğimiz hoşbeşlerin

Düşüncelerimle beraber süzgecinden geçir hadi beni
Taşlar dökülsün eteklerimden
Vaftiz edilmiş bir bebek saflığında çıkayım karşına

Ordasın değil mi?
Uzaktayım değil mi sana?
Sesim uzaklara gitmez sanma
Kalemimdir çığlıklarım

Defoluyum,ama,masumum
Siyahım ne yazık,yok ki bal mumum
Uzaklardan bir ışık görme umudum
Var mı bilmek istiyorum

« Yanıtla #178 : 25 Mayıs 2010 - 04:23:41 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Alıntı
Yürüyemediğim Yollar

...
Senin hiçbir şeye inancın yok mu?
Kendine inancın yok mu?Çünkü,benim kendime inancım var.Ama,bu konuşmayı daha uzatmamın,fikrini değiştireceğini sanmıyorum,sen sadece 'armut piş' modundasın,kalkıp aynaya bakar mısın sevgili.Mücadele etmeden,çaba vermeden bişeyleri elde edemeyiz.Ben,fazlasıyla çabaladım,ne kadar basarılı olduğum aşikar gerçi ama.
Gidiyorsan,senin için hazırladığım gözyaşı şişesini yanında götür lütfen,üzülemezsin biliyorum seni,insanlara rol yapmanı rica ediyorum ben de zaten senden.
Bugüne kadar yasadıgın ilişkilerinde önünü gördün değil mi,onun için şimdi farklı konumdasın.Bugüne kadar kendini tanımadan mı baskasını tanımaya calıştın?Üzgünüm ama,biz farklı değiliz,birimiz fark yaratmadığımız sürece.Birbirimize adapte olabilirdik,monte edebilirdik vücutlarımızı birbirlerine...
Önümüzü birlikte görceğimizi,birbirimizi kendimizden çok tanıyabileceğimizi sanmıştım ben oysa ki..Beynimdeki karıncalardan nasıl kurtulacağım,bilmiyorum.
Şu durumda,beni düşünüyormuş gibi yapma lütfen,-mışları,-muşları bırakalım,sanki ben sana acı cektiriyorum gibi hissetmeme izin verme.
...Şimdi,peki şu durumda aydınlıkta olduğumu mu düşünüyorsun,sevgi insanları yüceltir,dibe batırmaz.Diptekilerle paylaştıgında sevgini,o zaman,dibe cökmek işten değil işte,biliyorsun bunları değil mi?Anlamak istemiyorsun sadece,anlıyorum.
Bana kötülük yapabilirsin,şu anda izlediğin filmi değiştirebilirsin,kumanda senin elindeydi değil mi?Sevgilime körü körüne bağlanıyorum,kötü mü yapıyorum bilmiyorum,ama aşk herşeye değiyor,bu yüzden,senin de pişman olmanı istemem..İkna çabalarım,mücadelem de bi pozitif duruma sebep olmadı nihayetinde.
Bak,sevgili,herkesin deli olduğu bir parça var ya hani:"kadehinde zehir olsa,ben içerim bana getir".
Aşk,herseyi göze alabilmektir işte böyle,aşk bir tek yastıktır,aşk,aslında mutluluğun kapısını açan bir anahtardır ve anlıyorum ki ben o kapıdan seninle birlikte geçemeyeceğim.Kendime üzülmüyorum sadece,İkimize üzülüyorum,hayır,hayır,rol yapmıyorum,zaten iyi bir oyuncu da olmazdım.Ben,yaşanmamışlıklara üzülüyorum.Evet,aşka üzülüyorum,bir kez daha suratını çevirdiği için bana...

« Yanıtla #179 : 25 Mayıs 2010 - 08:38:23 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Alıntı
Güneş Göründüğünde...

Yüzyüze konuşurken dinlemeye cesaretimin olmadığı sözler
Kaygısız ve korkusuzca dillenmiş kayıp türküler
Balmumundan bozma zamanlar ve sohbetler
Güneşi görünce teker teker eridiler

Duvarına yaslandığımda karşılaştığım hoş sözler
Aklına takılan sorular,parantez içinde pürüzler
Yabancı bir pencerede dil çıkaran gülüşler
Güneşi görünce teker teker eridiler

"Nehrimiz deniz olsun,büyüsün" diye kurulan hayaller
"Bize bişey olmaz" deyip,sırt çeviren beşèrler
"Karanlığımla boğamam seni" sözüyle başlamadan bitirenler
Güneşin doğuşuyla geceye gömüldüler