Gönderen Konu: Üyelerimizi Tanıyalım! Soru - Cevap (Sıradaki: Drown)  (Okunma sayısı 8366 defa)

Ynt: Üyelerimizi Tanıyalım! Soru - Cevap
« Yanıtla #15 : 09 Nisan 2013 - 20:26:18 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
belki basit bi soru olcak ama neden başka bi sanatçı değilde özlem tekine hayransın ?

Kuzenlerimle alakalı bir durum. Onlar hatta tee Ankara'dan ve Gebze'den bilirler. İlk sahne aldığı The Bad grubu falan hep dinlerlermiş sahnede. Kuzenlerimden biri Özlem ile de çalışmış en eski dönemlerinde. Hep muhabbeti dönerdi yani akrabalarım arasında. Küçükken gizlice, yaşım tutmamasına rağmen Volvox konserine girmişliğim de vardır kuzenler sayesinde. Ee öyle böyle derken, 96 sıraları popüler müziğe giriyor Özlem, benim de ilkokul zamanları. Tabi fan kavramı o yaşlarda oturmuyor olabilir ama aileden gelen bir "tanınmışlık" hissiyle takip ediyorsun sonuçta. Eee ilerleyen yaşlarda da mantıklı cevaplar buluyorsun kendine "neden Özlem Tekin" diye.

Özetle, sebebi biraz da Özlem Tekin hayranı akraba durumları.

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 09 Nisan 2013 - 20:26:18 »

« Yanıtla #16 : 09 Nisan 2013 - 20:36:31 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Favori Şebnem Ferah şarkın nedir?
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #17 : 09 Nisan 2013 - 20:37:10 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Favori Şebnem Ferah şarkın nedir?

Bu aşk fazla sana.

« Yanıtla #18 : 09 Nisan 2013 - 20:41:05 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
Hiç orjinal Şebnem Ferah albümü aldın mı? :D
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #19 : 09 Nisan 2013 - 21:09:43 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Hiç orjinal Şebnem Ferah albümü aldın mı? :D

Evet. Kadın, Artık Kısa Cümleler Kuruyorum CD formatında arşivimde var.

« Yanıtla #20 : 09 Nisan 2013 - 21:18:30 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Parası, pulu olan bir organizatörsün. Çok ses getirecek bir festival planlıyorsun. Festival teması ve kimleri çağıracağın (Türk, ecnebi fark etmez) konusunda bilgiye ihtiyacımız var...

« Yanıtla #21 : 09 Nisan 2013 - 21:22:55 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Parası, pulu olan bir organizatörsün. Çok ses getirecek bir festival planlıyorsun. Festival teması ve kimleri çağıracağın (Türk, ecnebi fark etmez) konusunda bilgiye ihtiyacımız var...

Temam "yenilik" olurdu. Çünkü aynı tür bile olsa hep kendini tekrar eden müzikleri sevmem. Sevdiğim tür olduğundan metal ve rock ağırlıklı bir festival olur, alt türü de muhtemelen progresif ve atmosferik olurdu.

Bu bağlamda, Dream Theater, Anathema, Opeth, Riverside, Antimatter, Ayreon, Pain Of Salvation gibi gruplar getirirdim. Piyasaya göre de alternatif bir festival olurdu.

« Yanıtla #22 : 09 Nisan 2013 - 21:26:07 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
Biyoloji okumasaydın ne okurdun?
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #23 : 09 Nisan 2013 - 21:29:48 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Temam "yenilik" olurdu. Çünkü aynı tür bile olsa hep kendini tekrar eden müzikleri sevmem. Sevdiğim tür olduğundan metal ve rock ağırlıklı bir festival olur, alt türü de muhtemelen progresif ve atmosferik olurdu.

Bu bağlamda, Dream Theater, Anathema, Opeth, Riverside, Antimatter, Ayreon, Pain Of Salvation gibi gruplar getirirdim. Piyasaya göre de alternatif bir festival olurdu.

Parayı bulunca 2dk da özlemi sattın.  İnsan araya sıkıştırır.

« Yanıtla #24 : 09 Nisan 2013 - 21:30:52 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Biyoloji okumasaydın ne okurdun?

İnanılacak gibi değil ama ÖSYM sıralamasına göre tam "1" (yazıyla bir :D) kişi farkla Hidrojeoloji mühendisliğini kaçırmıştım. Sevdiğimden değildi, sadece Türkiye'de tek bir ünide vardı ve gelecek açısından önem arz ediyordu. O biraz içimde kalmıştı.

Biyoloji olmasaydı muhtemelen matematik olurdu. Sayısal öğrencisi olmasaydım da, o zaman psikoloji veya arkeoloji olurdu.

« Yanıtla #25 : 09 Nisan 2013 - 22:55:25 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Ötenaziyi savunuyor musun?
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #26 : 09 Nisan 2013 - 22:57:34 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Ötenaziyi savunuyor musun?

Elbette. Ben olaya biraz bilimsel açıdan bakıyorum. Bilimin ahlakı olmaz bana göre, o yüzden etik meselesini deşmeyeceğim. Tıbbi olarak yaşama yetkinliği %20'nin altında olan bir şahsın, psikolojik olarak karar verme yetisi yerindeyse kendi ölümünü seçme hakkı kesinlikle olmalı. Ve 2. bir şahsa kesinlikle laf düşmemeli.

Bir birey olarak, başkalarına muhtaç bir şekilde yaşamak beni ürpertiyor.

« Yanıtla #27 : 10 Nisan 2013 - 01:20:34 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
Leyla sanırım formatı anlamadık. Sadece soru sorulan kişi yanıtlayacak. Senin yaptığın ikili atışmaya giriyor. Eğer sen de cevaplamak istiyorsan, sıraya girebilirsin. Soru sorulmasa bile o konu hakkındaki düşüncelerini paylaşabilirsin. yanlış anlamayın, böyle olması düzen açısından elzem. Yoksa başlık karışır.

formatı anladım tabiki ama herkes herşeye cvp vermiş ben de zor tuttum kendimi bu soru karşısında.. sıraya girmek için yanıp tutuştuğumdan değil yani..

« Yanıtla #28 : 10 Nisan 2013 - 01:25:33 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Burcundan bahsedip duruyordun bir ara. Neden bu kadar bağlayıcı geliyor burçlar ya da astroloji?
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #29 : 10 Nisan 2013 - 01:32:11 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Burcundan bahsedip duruyordun bir ara. Neden bu kadar bağlayıcı geliyor burçlar ya da astroloji?

Gezegenlerin ya da genel olarak gök cisimlerinin dünya gezegeni üzerinde fiziksel etkileri olduğu bilimsel olarak kanıtlandı. Bu etkilerin insanlar üzerindeki psikolojik etkileri ise biraz havada kalan bir durum.

Astroloji ise kesinlikle bilimsel değildir. Üzerinde deney yapılamaz, rakamsal olarak ifade edilemez. Genel-geçer bir yapısı yoktur zaten. Sadece eldeki birkaç veri tutarlı ise onu genele yaymışlardır. Yoksa ben a burcu iken x hareketini yapıyorsam, başka a burcu y hareketini yapabilir. Tutarlı değil yani.

Günümüzde sadece farklı bir uğraş, kafa dağıtma adına insanların yöneldiği bir şey olmuş artık. Ben de zaman zaman incelerim. İronik olarak bazen doğru bile çıkar. Mesela, genel-geçer olarak Başak burcu erkeği tanımlamalarına oldukça uyarım. :D Lakin burca göre arkadaş seçme, sevgili bulmaktır..vs, hayatımda duyduğum en saçma şeylerin başında gelir.