Gönderen Konu: Üyelerimizi Tanıyalım! Soru - Cevap (Sıradaki: Drown)  (Okunma sayısı 8390 defa)

Ynt: Üyelerimizi Tanıyalım! Soru - Cevap (Sıradaki: Drown)
« Yanıtla #75 : 16 Nisan 2013 - 13:38:26 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Bir mühendis olarak, her üniversiteye mühendislik fakültesi açılmasını doğru buluyor musun?

Özlem Tekin

« Yanıtla #75 : 16 Nisan 2013 - 13:38:26 »

« Yanıtla #76 : 16 Nisan 2013 - 13:39:08 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Tüm soruları Serox ve benim sormamdan sıkıldın mı?
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #77 : 16 Nisan 2013 - 13:41:37 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Sıkıcan iyi midir, çabuk çıkmaz mı? :D

« Yanıtla #78 : 16 Nisan 2013 - 15:11:15 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Bir mühendis olarak, her üniversiteye mühendislik fakültesi açılmasını doğru buluyor musun?

Kesinlikle yanlış. Bence bu kadar okul açılması da yanlış. Çoğunu kapatırdım bana bıraksalar. Belli meslekleri belli bir seviyenin üzerindekiler yapmalı.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #79 : 16 Nisan 2013 - 15:11:47 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Tüm soruları Serox ve benim sormamdan sıkıldın mı?

Hayır, mantıksız sorular gelmesindense aynı insanlardan mantıklı soruların gelmesini tercih ederim :D
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #80 : 16 Nisan 2013 - 15:12:08 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Sıkıcan iyi midir, çabuk çıkmaz mı? :D

Bu konuya hiç girmeyelim bence :D

« Yanıtla #81 : 16 Nisan 2013 - 17:44:58 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
''Demir almış koyların, beton tutmuş yolların...'' diyor Özlem. Türkiye'deki genel kanı da böyle bence. Sence çevre konusunda inşaat mühendisleri ve/veya mimarlara düşen görev nedir? Örneğin son yıllarda sayısı oldukça artan yüksek katlı binalar hakkında ne düşünüyorsun? Görüntü kirliliği mi yoksa gerçekten ihtiyaç mı?

Soruyla alakası olmasa da, son olarak evapotranspirasyon ne demektir :P
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2013 - 17:46:45 Gönderen: FIRATESER »

« Yanıtla #82 : 16 Nisan 2013 - 17:59:46 »

Çevrimdışı drown

• Cool
''Demir almış koyların, beton tutmuş yolların...'' diyor Özlem. Türkiye'deki genel kanı da böyle bence. Sence çevre konusunda inşaat mühendisleri ve/veya mimarlara düşen görev nedir? Örneğin son yıllarda sayısı oldukça artan yüksek katlı binalar hakkında ne düşünüyorsun? Görüntü kirliliği mi yoksa gerçekten ihtiyaç mı?

Soruyla alakası olmasa da, son olarak evapotranspirasyon ne demektir :P

Yeni yapılacak her inşaatın çevre değerlendirme raporu olmalı bence mutlaka. HES'lerde durum bu fakat ne kadar uyuluyor ne kadar uyulmuyor o tartışılır. Çevreyi çok tahrip eden ve olmazsa olmaz olmayan her şeye karşıyım. 

Yüksek katlı binalar mimarisi güzel olduğu sürece güzel. Onun dışında özelliksiz düz çıkan yüksek binalar görüntü kirliliği benim nezdimde.

Buharlaşma + su tüketimi. Bitkiler için kullanılır. :D

« Yanıtla #83 : 16 Nisan 2013 - 18:13:11 »

Çevrimdışı Nitrogliserin

• Deneyimli Üye
Bir ara mimaride (özellikle çatılarda) yeşil alan yerleştiriliyordu.Hem görsel bir güzellik hem de oturanlar için yakın bir park alanı olmuştu.Türkiye'de niye yerleşmedi bu fikir?Ya da sen ne düşünüyosun?
Kişiliğim, hayatım hakkında konuşabilirsiniz.Fikir yürütebilirsiniz.Beni öyle böyle sanabilirsiniz.
Ama emin olamazsınız.Sizin hakkımdaki yorumlarınız sanmalarınız benim gerçekte ne olduğumu değiştirmez.
Baktığım yeri söyleyebilirsiniz ama ne gördüğümü asla!

« Yanıtla #84 : 16 Nisan 2013 - 18:16:17 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Bir ara mimaride (özellikle çatılarda) yeşil alan yerleştiriliyordu.Hem görsel bir güzellik hem de oturanlar için yakın bir park alanı olmuştu.Türkiye'de niye yerleşmedi bu fikir?Ya da sen ne düşünüyosun?

Türkiye'nin modern mimariye ayak uydurabileceğini zannetmiyorum ben açıkçası. Olsa şahane olur, şu an çalıştığım yer o konsept de bir yer. Fakat tutmamasının nedeni ile ilgili açıkçası bir şey söyleyemiyorum. Gerçi Türkiye'de Anadolu'da binaların çatısına o yeşil alanlardan koysak sonunun ne olacağını tahmin bile edemiyorum :D

« Yanıtla #85 : 16 Nisan 2013 - 18:28:50 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Lan bana hiç mesleki soru gelmedi. Pisliksiniz. :D

« Yanıtla #86 : 16 Nisan 2013 - 18:47:01 »

Çevrimdışı Nitrogliserin

• Deneyimli Üye
  Gerçi Türkiye'de Anadolu'da binaların çatısına o yeşil alanlardan koysak sonunun ne olacağını tahmin bile edemiyorum :D

hehe bi kaç saniye düşündüm de,tam şenlik olur :D
Alıntı
Lan bana hiç mesleki soru gelmedi. Pisliksiniz. :D
Müdür sana yetişemedim :D
Kişiliğim, hayatım hakkında konuşabilirsiniz.Fikir yürütebilirsiniz.Beni öyle böyle sanabilirsiniz.
Ama emin olamazsınız.Sizin hakkımdaki yorumlarınız sanmalarınız benim gerçekte ne olduğumu değiştirmez.
Baktığım yeri söyleyebilirsiniz ama ne gördüğümü asla!

« Yanıtla #87 : 16 Nisan 2013 - 19:12:07 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
kurallara aykırı ama yorum yapmak istiyorum :)
Bu konuda sana katılmıyorum Murat. Çünkü son yıllarda Türkiye'de başlanmış ya da başlanacak projelerin çoğu dünya standardının da üstünde. Hem mimari olarak, hem de proje konsepti olarak çok gelişmiş projelere sahip Türkiye.
Teras veya ortak mahallerdeki yeşil alan fikirleri, özellikle çok katlı binalarda uygulanan sıradan uygulamalardan artık. Çünkü maliyeti düşük, ama evin değerini ciddi anlamda arttıran bir uygulama. Aslında tamamen bir pazarlama stratejisi. Sonuçta ne olursa olsun 40. katta oturup, bahçenizde bişeyler yetiştirip, havuza girebilmek güzel olsa gerek...

Soru: Mesleki planın nedir?
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2013 - 19:14:38 Gönderen: FIRATESER »

« Yanıtla #88 : 16 Nisan 2013 - 20:22:05 »

Çevrimdışı drown

• Cool
kurallara aykırı ama yorum yapmak istiyorum :)
Bu konuda sana katılmıyorum Murat. Çünkü son yıllarda Türkiye'de başlanmış ya da başlanacak projelerin çoğu dünya standardının da üstünde. Hem mimari olarak, hem de proje konsepti olarak çok gelişmiş projelere sahip Türkiye.
Teras veya ortak mahallerdeki yeşil alan fikirleri, özellikle çok katlı binalarda uygulanan sıradan uygulamalardan artık. Çünkü maliyeti düşük, ama evin değerini ciddi anlamda arttıran bir uygulama. Aslında tamamen bir pazarlama stratejisi. Sonuçta ne olursa olsun 40. katta oturup, bahçenizde bişeyler yetiştirip, havuza girebilmek güzel olsa gerek...

Soru: Mesleki planın nedir?

Benim modern mimariye ayak uyduramazdan kastım toplu konutlardı. Tamam şahane projeler var toplu konut projesi olarak ama çoğu hala "barınacak yer" kıvamında sadece :) 

Yüksek lisans bittikten sonra ya doktoraya devam edip teklif departmanında çalışmak ya da yurtdışında şantiye. Bu ikisi üzerinde oldukça yoğunlaştım diyebilirim.

« Yanıtla #89 : 16 Nisan 2013 - 20:29:38 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
Bir adam OMO ile yıkanmış ve maymuna dönüşmüş neden??????????
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)