Gönderen Konu: Cem Köksal  (Okunma sayısı 3480 defa)

Cem Köksal
« : 13 Temmuz 2005 - 04:52:28 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
Çalışmalarını gitar tekniğinde mükemmelleşmeye yönlendiren Cem Köksal, standart tekniklerde olduğu kadar alternatif tekniklerde de (Sweep Picking gibi) şaşırtıcı gitar yeteneğini sergilemeye başlar. Gitarın anatomisine merak salan Cem Köksal aylarca süren bir çalışmanın sonunda tümüyle kendi dizaynı olan (Shark) bir gitar yaratır (Kaynaklar: Make Your Own Electric Guitar by Melvyn Hiscock, Building Electric Guitars by Martin Koch). Müzikal olgunluğa eriştiğini hissettiğinde ilk albümünü üretmek için çalışmaya başlar. Beste ve düzenlemeleri yapmak, sözleri yazmak dışında albümü kendi kaydetmek istemekteydi. Bu tek kişinin altından kalkması zor gözüken bir yük olmakla beraber Cem Köksal’a göre istediği ürünü elde etmenin en iyi yoluydu. Çalışmalarına yine okuyarak başlar. İki yıl boyunca bulduğu kaynaklarla kendini eğitir. Stüdyo şemalarını çizer, kendine uygun ekipmanları tespit eder ve 2002 yılında kendine ait Stüdyo 29’u kurar. 2003 yılının Nisan ayında Sanat ve Marka ekibinin düzenlediği bir organizasyon olan Yngwie Malmsteen İstanbul ve Ankara konserleri vasıtası ile Yngwie Malmsteen ile tanışma fırsatı bulur ve albüm ile ilgili görüşlerini paylaşır. 2003 yılı içinde kayıtları tamamlanan albüm, “Set me Free!!” adını aldı ve müzik severlerin beğenisine sunuldu."

vokalde pentagram:murat

davulda şebonun davulcusu:aykan ilkan

gitarda tabiki:cem köksal

kaynak:www.anadolurock.com  :angel:

efenim şimdi gelelim beni düşüncelerime ..
bi arkadaşım tarafından tavsiye üzerine bi şarkısını dinlemiştim.. süperdii..ve aynı arkadaşımında yolladığı bi videoda ağzıyla gitar çaldığını görünce etkilenmiştim..başarılılar die düşünüyorum ...

Özlem Tekin

Cem Köksal
« : 13 Temmuz 2005 - 04:52:28 »

Ynt: Cem Köksal
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz 2005 - 11:45:31 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Cem Köksal dehşet gitar soloları var adamın mükemmel yanebi kaç kere konserlerinde dinleme şerefine nail oldum :P

gerçekten iyi... dinlemeyen varsadinlesin derim

▌▐

« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2005 - 12:02:51 »

Çevrimdışı cyberjack

• Kurucu
set me free

« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2005 - 12:32:54 »

R_V_N

• Ziyaretçi
heyyy  bu adam bi  harika millet   gerçekten.. tam bi  manyak. iki kere konserine gittim  ve   harikaydı...  eklemenize sevindim    şu an meşgulüm fakat  başka zaman daha uzun bi şekilde    bilgi vereceğim   cem köksalla ilgili

« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2005 - 21:00:57 »

Çevrimdışı MuZzY

• Yepyeni Üye
  • *
cem köksalla blue jean dergisinin verdiği cddeki klibiyle tanıştım... sonra web sitesini buldum ,, öbür videolarını izledim.. yawaşşşşşş biraz dedim :) albümünü aldım ahaleeeeyyy dedim dinlettiğim herkes konserine gitti bi ben gidemedim  :(

« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2006 - 19:10:56 »

Çevrimdışı siRonA132

• Üye
  • **
    konserine gitme fırsatım oldu hayrankaldım adama, harika çalıo we doomsday e katılıorum gerçekten soloları dhşet  mutlaka dinleyin!!
Dont ask me how i am if you dont care. Be honest with me and i'll be nice to you regardless of what you have to tell me. I have nothing to hide and if you do... sort it out and chase that guilt away! "It takes more energy to love than to hate, so hate wisely." by Me as far as i know, if you heard it elsewhere, please tell me. :)

« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2006 - 19:31:52 »

Çevrimdışı ahmetguven

• Aktif Üye
  • FORUM DELİSİ
    • Black Mamba
Evet bizim bahar şenliklerinde ilk sahneyi o almıştı. Adam çoşturuyo valla...Özellikle sahnedeki hareketler müthişti  :D
başta biraz korkmuştum ama alıştım sonra, konserde pena fırlattı tam kapacam bi rüzgar çıktı kafamı sıyırdı geçti avuçlarımın arasından kaçtı, kapamadım valla  =(

ama sonra elemanın biri imzalı  fotoğrafını dağıtıyodu onu kaptım sonra pena dağıttılar ondan da kaptım bi tane, arkamda iki tane kız duruyodu bana aynen şöyle dediler;
  yaaaaa bizede kap bi, tane noooooolurrrr
baktım kızlar çok güzel
  alın dedim, birine fotoğraf verdim, birinede pena   cooL
EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER!...

« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2006 - 01:32:03 »

Çevrimdışı OzGuR

• Üye
  • **

bende bahae şenliklerinde izledim cem köksal'ı   :wink: ... cidden güsel solo atıyo  :dans: ... koparmış abi olayı  hehe ... mutlaka dinleyinnn :duyuru:

« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2006 - 19:35:41 »

Çevrimdışı shafuck

• Aktif Üye
  • görünüş3 aldanma!!!
UZUN 1 ARADAN SONRA MURAT İLKAN'IN S3S!N! DUYAB!L3C3İİM İÇİN ALBÜMÜ ALMIŞTM
AMA İİ Kİ ALMŞŞM SOLOLAR MÜTHİSHHH :alkıs:

tamamen buyuk harf kullanabilmek kurallar içinde bulunmamaktadır...lutfen dıkkat
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2006 - 19:56:33 Gönderen: Q_ZEN »
TH3 FRAG!L3 ART OF 3X!ST3NC3...               
'n3fr3t3 s3vg!d3n daha fazla güv3n!yorum' DED! Ş3YTAN 'çünkü onun saht3s! olmuyor'
'!nsan k3nd!n! kayb3tm3d3n tanrıyı
tanrıyı kayb3tm3d3n k3nd!n! bulamaz'

« Yanıtla #9 : 15 Mart 2006 - 22:48:21 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
gerçekten mükemmel solo atıyo ben canlı izledim erciyese gelmişti 80lerin metalini yapıyolar mükemmel parçaları ve uyumları harikaydı saçlarını süpürge ettiler walla süperlerdi.)
HaYAt AdLı BeLgEsElDe SüRüNgEn RoLünDeYim

« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2006 - 15:02:29 »

Çevrimdışı ozlemTekinnn

• İl Temsilcisi
  • ESKİŞEHİR TEMSİLCİSİ
Cem Köksal, Deep Purple ve Rainbow gibi grupların vokalistliğini yapmış ünlü sanatçı Joe Lynn Turner’la 2006 yılında başlattığı Cem Köksal – Joe Lynn Turner Project ile 2006 Mayıs ayında gerçekleşecek festival kapsamında bir kez daha hayranlarının karşısında olacak.

29 Nisan'da Kent Rock Fest kapsamında Kemancı'da Anatolianrock.com üyeleriyle ve rock severlerle buluşacak. Bu konserde Joe Lynn Turner güçlü vokaliyle Cem Köksal'a eşlik etmesi bekleniyor...

konya,eskişehir..ve daha bilmediğim bi çok ilde yine saund wawe kapsamında bahar şenliklerinde sahne alıcak..bu kez yukardada dediğim gibi Joe Lynn Turner ile paylaşıcaklar sahneyi..kaçmaz :))
başımı ellerimin arasına alarak,ürkek,korkak ve yavaşça geçiyorum aranızdan..dilimde Tori Amos'dan bi hayat..sırf şu düşünemeyişlerinize inat!!üzgünüm aynı zamanda olmaktan,iyi niyetimi paylaşmaktan..tuhaf!!!

« Yanıtla #11 : 13 Mayıs 2006 - 21:36:15 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
yine gelio erciyese bu sefer yanında lynn Tyrnerde var süperrr kaçmazz beaa.))

« Yanıtla #12 : 13 Mayıs 2006 - 23:07:24 »

Çevrimdışı ahmetguven

• Aktif Üye
  • FORUM DELİSİ
    • Black Mamba
Cem Köksal dün  yanında Joe Lynn Turner burdaydı, dağıttılar resmen, Cem Köksal arada bir ağzınıda kullandı gitar çalmak için  :D

« Yanıtla #13 : 14 Mayıs 2006 - 22:45:03 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
off süper yaw iice iştahlandım salı günü erciyese şebo,cem ve Lynn ohhh kaçarmı bea,devamsızlık çok ama kalmayı göze alırım yehuuuu.)))

« Yanıtla #14 : 14 Mayıs 2006 - 22:52:09 »

Çevrimdışı ahmetguven

• Aktif Üye
  • FORUM DELİSİ
    • Black Mamba
off süper yaw iice iştahlandım salı günü erciyese şebo,cem ve Lynn ohhh kaçarmı bea,devamsızlık çok ama kalmayı göze alırım yehuuuu.)))

adamım konser akşam başlıyo, o saatte dersinin olduğunu sanmıyorum hem salla dersi bu konser her zaman olmaz ama ders her zaman olur  :dill   sana tavsiyem saatlerce önceden gidip yer kap en önden ve ortadan, eğer şebnemle dans etmek istersen duygu yüklü bir pankart hazırla işe yarıyo  :D