Gönderen Konu: Lityum  (Okunma sayısı 679 defa)

Lityum
« : 02 Ocak 2009 - 08:59:30 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye

"Lityum'un ilk beste çalismalarindan biri olan 'Hatun', bugüne kadar dinleyicilerden gördügü yogun ilgi ve grubun katildigi bazi organizasyonlarda elde edilen basarilarda büyük pay sahibi olmasi sebebiyle grubun çikis parçasi olarak seçildi.

Ve simdi de 'Hatun', Lityum MySpace sayfasinda, yeni yilin sürprizi olarak karsimiza çikiyor!

MySpace Türkiye ile ortak yürütülen bu proje, 1 Ocak 2009 tarihi ile birlikte grubun resmi MySpace sayfasindan tüm Türkiye ile bulusmus olacak. Üstelik MySpace üzerinden ücretsiz olarak indirilerek…

Bunun yani sira, Lityum'un albümde de yer alacak olan bir diger parçasi 'Pismanlik Yok' da grubun MySpace sayfasindan indirilebilecek…

'Hatun' için 2008 Mayis ayinda Portecho grubundan taninan Tan TUNÇAG yönetiminde ilk video klip çalismasi yapildi. Görüntü yönetmenligini Baris ÖZBIÇER 'in yaptigi klip, grubun oldukça etkili 'sahne' performansini yansitmak için özenle hazirlandi. Bir kadini anlatabilecek en güzel renk ile sunulan 'Hatun'un çekimleri Sümerbank Beykoz fabrikalarinda bir günde gerçeklestirildi.

Lityum'un kendine özgü sound'uyla hayat bulan 'Hatun', grubun müzik prodüktörleri tarafindan modern rock ve elektronik motifleriyle süslenerek dinleyicilerin begenisine sunuluyor.
"

Tesadüflerle başlar her şey.

Özlem Tekin

Lityum
« : 02 Ocak 2009 - 08:59:30 »

Ynt: Lityum
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2009 - 01:45:44 »

furkiii

• Ziyaretçi

« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2009 - 10:34:02 »

furkiii

• Ziyaretçi

« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2010 - 21:38:19 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Albüm o vasat sözler barındırıyor ki,müziğe kulak veremiyorsunuz.Ne kadar basit söylemler var öyle "aynıyım ben,aynısın sen","sevişelim,ta ki sabah güneş doğana kadar" gibi söylemleri var albümün.Ayrıca,sert söylemlerde de bulunmak istemişler ama,"köpek gibi","hayvan çok" gibi vasat ve dolaysız yoldan yapılması bu işi de zorlama olarak algılamamı sağladı.
Koca albüm boyunca,hiçbir şey vermiyor ve albümü boşuna dinlediğini anlıyorsunuz.Ama illa dinleyecekseniz sadece "Aynı"yı dinleyin ki,onun da sözleri veya müziği içi değil de nakarattaki ve albümün tek değişik vokal tekniğini görmek için..Çok farklı birşey değil ama,albümün seyrine göre ne kadar farklı duruyor,dinleyen farketmiştir.

Bir klasör daa çöp kutusuna...  .yihu.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/