Gönderen Konu: Yasemin Mori  (Okunma sayısı 18371 defa)

Ynt: Yasemin Mori
« Yanıtla #45 : 17 Temmuz 2008 - 12:17:04 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
albüm 30 dakika  gibi bişey ya
başlıyor ve bitiyor hemen

sevdim ama albümü
yeniler ve kuzgun favorilerim

ayrıca kaçıranlar olabilir
başka açıklamalar da yapmış mtv'de..:

http://www.mtv.com.tr/newsID.aspx?NewsId=3357
imiş :D
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2008 - 12:21:24 Gönderen: vegateryan »
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

Özlem Tekin

« Yanıtla #45 : 17 Temmuz 2008 - 12:17:04 »

« Yanıtla #46 : 19 Temmuz 2008 - 18:55:40 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
ah Ankara'ya dönüp şöyle tüm şarkılar hakkında uzuun uzun yorum yapmayı ne çok istiyorum...

bazı durumları üzerimden atmış bulunuyorum neyse ki  =ohbe=

yorumum kısa süre sonra gelicek...

şimdi albümden fodulummmmaaa bir mesaj ileticem sadece  :p

"esas söylediğim..bak ben zır deliyim ! ya benimsin ya da ölüsün budur tek söylediğim ! "   :v  .lol.   .flow

beğendim albümü çok... .cool.
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #47 : 21 Temmuz 2008 - 12:45:14 »

Çevrimdışı fairy_19

• Üye
  • **
  • #нєякєѕ ѕαηşℓı ∂σğмυуσя#
albümü bencede güzel ..

"konuşmak"  şarkısının kaç defa dinledim bilmiyorum..  .music.

özellikle nakaratı beni kendimden geçiriyor ;

"ben seni dinlemedim
sen beni anlamadın..
cevapsız soruların
boynumda kolların, al senin olsun!
sen beni yenemedin
çünkü ben senle oynamadım!
kurnaz oyunların, çıkmaz bu yolların
al senin olsun!"

işte bu sözler   .a.

tabi onun haricinde diğer şarkıları çok hoşşş  .oley.

başarılar yaseminn mori  .flower.

"http://yaseminmori.blogspot.com/"

burdan yaseminin şarkılarına ulaşabilirsin arkadaşlar (:
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2008 - 14:11:35 Gönderen: furkiii »
ѕєη вєηι уєηємє∂ιη ; çüηкü вєη ѕєηℓє σуηαмα∂ıм !!!!

« Yanıtla #48 : 22 Temmuz 2008 - 14:38:29 »

furkiii

• Ziyaretçi
bugün itibariyle ben de dinledim albümünü..:D

albümü beğendim ama bayılacak düzeyde değil,yine de kesinlikle müzik dünyamızın ihtiyacı olduğu bir kişi olduğunu düşünüyorum..çok farklı bir çizgisi var ve en hoş gelen yanı da tek başlarına basit gibi görünen kelimeleriyle çok derin anlamlar verebilmesi,ayrıca ben bazı şarkılarındaki müzikal düzenlemeyi de çok beğendim,çok farklı olmuş..albümden favorilerim "yeniler" ve "konuşmak".."bırak bu rock'n roll'u" isimli şarkısını da  yaklaşık 3 yıl önceki hayatımla çok özdeşleştirdim,o yüzden özel geldi..

« Yanıtla #49 : 25 Temmuz 2008 - 15:05:03 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
"mutsuz punk".. bence albümün en iyisiymiş ....

şimdilik....

« Yanıtla #50 : 27 Temmuz 2008 - 19:40:21 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Rolling Stone Türkiye Ağustos sayısı...

Şahane bi' röportaj(=

« Yanıtla #51 : 02 Ağustos 2008 - 15:11:20 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Okudum ben röportajı gayet güzel.

Tori Amos ve Björk takıntısını merak eden muhabire:

"Tori Amos hiç olmadı!Hiç sevmem kendisini,beni bir yere sürüklemiyor ama Björk taş gibi duruyor işte ve her seferinde yeni bir şeyle geliyor" diyor ve yüzümde güllerin açmasına sebep oluyor.

Bu arada etraftaki yaseminmori'yle ilgili hiçbir sitenin kendisiyle aslı,bağlantısı yokmuş,kendi sitesi de yakında açılıyormuş..

Albümü aldım ama hala dinleyemedim ama "Arjantin"in sözleri güzel ve albüm totalde 30 dk.lık gibi komik bi süresi varmış.

"Sar baştan dinlemek gerek zaten" blablabla
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #52 : 05 Ağustos 2008 - 20:36:37 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
"kısa süre sonra gelicek" dediğim yorumumu daha fazla geciktirmemeye karar verdim.. elime ulaştığı günden beri istisnasız dinlediğim ve bütünüyle dinlemekten hiç sıkılmayacağım şarkılardan oluşan şahane bir albüm.

şarkılar için ayrı yorumlarıma gelince ;

aslında bir konu var, albümü dinlemeye başlar başlamaz derinliklerinde kaybolacağınız , albüm çıkmadan önce dinleme ve hatta klibini izleyebilme şansına ulaştığımız tiryakilik yaratan şarkı. ilk dinlediğimde nisan veya mayıs ayındaydık .. ( 23 Nisan - 19 Mayıs özel günlerinden biri .. ) aynı gün klibine de ulaşarak saatlerce izlediğim gecenin sonunda bir önceki sayfalarda çok tepkili olmamın nedeni olan olayın gerçekleştiği ( bkz; kıskançlık  .huh. ) bu nedenle kendisiyle tanıştığım o günden sonra bir müddet dinlemememin sebebi olan bu şarkıyı yaklaşık 17894567842 kere dinlemiş olmama rağmen hala her dinlediğimde farklı sorular , sorgulamalar yaratır durur beynimde..kimi zaman rahatlatırken , ruh haline bağlı olarak bünyeye ağır gelme durumuyla da karşılaşılmıştır tarafımca.. severim.. bayılırım.. onunla birlikte bağıra bağıra söylemeyi severim en çokta.. ve sonra beynimizin içinde yaratılan kısa filmler.. sıra sıra..

"yine onu vurdulaarr.. yine ona bamm ! "

kuzgun , yine albüm çıkmadan önce dinleme fırsatına ulaştığımız şarkılardan birtanesi.. "dünyada üzgün olmaya değer nelerin olduğunu" sorgularken , diğer yandan zihninize güç enjekte eder adeta bu şarkı.. dikkatli dinlenildiğinde içine birçok duygunun , farklı şekillere sokularak sığdırılmış olduğunu farkedebilirsiniz..

"ben işte dün yine yürüyordum sen vardın aklımda.. yürümek değildi bu. ben resmen uçuyordum havalarda !"

yeniler , işte tanıtımlarda en çok dikkatimi çeken , hatta albümün hemen çıkması konusunda ısrarcı fikirlerimi doğuran şarkı.. sözlerle müzik arasındaki uyuma özellikle bitiyorum. çok fazla yorum yapmama gerek yok aslında.. ki şu an bir yandan bu şarkıyı dinlerken , diğer yandan yorum yazamadığımı farkettim.. sanırım kendimi fazlaca kaptırıyorum şarkıya..
(bkz; aile halkımın her sabah "bangırtı"sı ile uyanmaktan , isyan ettiği şarkı.)

"öldüm, bak yerimi bıraktım yarına, yenilerine ..."

arjantin , albümde en sevdiğim şarkılar sıralamasında en tepeyi zorlayanlardan biri. "bir muz kadar" tatlı şarkı..= )
ayrıca sözlerinin belli bölümlerini msn iletilerime en fazla konuk ettiğim , göndermeleri suratta tebessüm yaratan , müziğiyle mutlu edici parça..
(bkz; çikolata etkisi )

"bir muz kadar ucuz neyiniz var ? "

nolur nolur nolur , oy oy oyy.. başladığı andan itibaren pembe puanlı elbisemi giyip , bir gece önceden sarılmış dalgalı saçlarımla birlikte dans etme isteği doğuran şirin mi şirin .. Metinim-nim le birlikte 70'li yıllarda çekilen bir aşk filminin içindeymiş gibi hissettiren , hayaller kurduran , uçuran şarkı.

"esas söylediğim.. bak ben zırdeliyim.. ya benimsin ya da ölüsün budur tek söylediğimm "

aptal , albümdeki diğer şarkıların arasında sönük kalan yine de kötü olmayan şarkı. kulaklıkla dinlerken hışırtılar nedeni ile dinlemekten çekineceğiniz şarkı aynı zamanda. albümün bir parçası olması nedeniyle seviyoruz kendisini.

"insanlar birazcık unutkan , birazda vefasız .. ve aptal ! "

konuşmak , sözleri nedeniyle en çok popüler olmasını beklediğim , zaten tanıtımlarda da vurucu sözleriyle dikkat çeken şarkı.. sağlıksız bir ilişkinin bitişinin ardından söylenebilecek en derin sözler olsa gerek..

"sen beni yenemedin .. çünkü ben seninle oynamadım !"

"mutsuz punk" , en sevdiğim , en çok dinlediğim şarkı. hissettirdikleri ve hissettiklerim nedeniyle çok çok ayrı bir yeri var benim için. tüylerimin diken diken olmasına sebep , şarkı bitiminde kendimi içimin en derinlerinde bulduğum mükemmel bütünlük. ayrıca bütün şarkı yorumlarının sonunda yaptığım , şarkının belli kısmından alınmış bir cümle yazma işini "mutsuz punk" için yapabileceğimi sanmıyorum. bölünemez bir bütün çünkü benim için. seviyorummmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmm.

bırak bu rock'n roll'u , defalarca dinlediğim halde şarkının girişinde söylediği "bunlar kalanlar arta" cümlesindeki "arta" sözcüğünü her defasında "arda" olarak algılayıp bir irkilme eylemi yaratan şarkı.. "tadın damağında kalma" durumunu en çok hissettiğimiz , albümün veda görevini üstlenen parça..

"yok bunlar , yok şunlar , ne yapmış sana onlar !"

...

aaaaaa.. bitmiş.. dinlemek kadar yorumlamanın da apayrı bir zevk olduğu albüm.. HAYVANLAR !

hiç eskimeyecek.. "yeni kalacak " hep hep hep !

Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #53 : 05 Ağustos 2008 - 22:29:18 »

Çevrimdışı ciklet

• Üye
  • **
güsel bir album...

« Yanıtla #54 : 06 Ağustos 2008 - 08:44:38 »

Çevrimdışı fairy_19

• Üye
  • **
  • #нєякєѕ ѕαηşℓı ∂σğмυуσя#
kanatsız melek  .klbk.

ne de güzel anlatmış albümün tüm şarkılarını .. a.n.

insanda merak uyandırıyo bu yorumlar  (ben oluyorum o meraklı şahıs .lol.)

bende olmayan şarkılarını direk istedim şahsen  :mm:

tebrik ve teşekkür ederiz kanatsız melek   .flower.
ѕєη вєηι уєηємє∂ιη ; çüηкü вєη ѕєηℓє σуηαмα∂ıм !!!!

« Yanıtla #55 : 10 Ağustos 2008 - 16:24:02 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #56 : 10 Ağustos 2008 - 17:03:02 »

Çevrimdışı _meLankOLiA_

• Aktif Üye
  • _haLimiz duMan_
kanatsız melek yapmış yine melekliğini içimden geçen her şeyi yazmış şarkılar hakkında.. sağol kanatsız meleğim yormadın parmaklarımı (:

Gel asirlardan uzanda tut ellerimi simsicak
Yoksa bendeki çocukta böyle çaresiz kalacak...

« Yanıtla #57 : 09 Eylül 2008 - 09:46:40 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Konuşmak: 1 / Yapmak: 0

Bittim.
Bittin.
Bitti.

Nolur Nolur Nolur'da Nurtaç Düzgit ve Grup Turbo '91 havası var :P

Maharet uzunlukta değil ki zaten, işlevde (=

« Yanıtla #58 : 09 Eylül 2008 - 12:23:30 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
ilk dinlediğimde sevmedim 2.de eh işte bu aralardada en fazla dinlediğim kişi
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #59 : 09 Eylül 2008 - 12:51:47 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
aslında bir konu var şarkısı gerçekten güzel bi şarkı
BENİM GÜZEL HATALARIM VAR