Anket

Diğer Masallar'da en beğendiğiniz şarkı hangisi?

Buzdan Şato
1 (4.8%)
Şey... Belki!
2 (9.5%)
Değmesin Ellerimiz
2 (9.5%)
Sana Ne?
1 (4.8%)
Pembe Mezarlık
6 (28.6%)
Bir Melek Vardı
3 (14.3%)
Benim Tatlı Kanserim
1 (4.8%)
Karadul
1 (4.8%)
Çürüsün Gelinliğim
0 (0%)
Makyaj
1 (4.8%)
Yalnızlık Senfonisi
2 (9.5%)
Değmesin Ellerimiz (Akustik)
1 (4.8%)

Toplam Oy Verenler: 21

Gönderen Konu: Model  (Okunma sayısı 25444 defa)

Model
« : 12 Eylül 2009 - 22:08:30 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!

Grup 2005 Eylül'ünde "A due Carmen" adiyla kuruldu, grup son kadrosuna 2007 Agustos'unda Serkan Gürüzümcü ve Fatma Turgut'un da gruba dahil olmasiyla ulasti. Bu süre zarfinda 12. Tuborg Roxy Müzik Günleri'nden Billboard Özel Ödülü'nü ve Nokia Super Sound'07 yarismasindan ise ilk 6'ya kalarak "Arkadasinla En Iyi Giden Sarki" dalinda birincilik ödülünü aldi. Sony Ericsson Unistar yarismasindan ise ilk 15'e girip ulusal finale kaldiktan sonra kendi istegi ile ayrildi. Ardından GNL Entertainment'in destegi ile albüm için yola koyuldu. Bu sürecin sonunda Model, ilk kaydı olan "Perili Sirk" isimli E.P.'sini SONY MUSİC etiketiyle 2009'un mayıs ayında yayınladı. İzmir’den başlayan yolculuğuna şu sıralar İstanbul’un karmaşasında devam eden MODEL, müzik dünyasına yeni bir enerji getirmeye hazırlanıyor. Mayıs ayında raflarda yerini alan ‘Perili Sirk’ 1 intro ve 5 şarkıdan oluşuyor. Grup üyeleri şarkılarında hüznü ve eğlenceyi iç içe yansıtıyor. Model’in müziğinde en karanlık temaların son derece eğlenceli bir şekilde işlenmesine şahit olacaksınız. Albümde yer alan şarkıların söz ve müzikleri grubun bas gitaristi Can Temiz’e, düzenlemeler ise MODEL’e ait. Perili Sirk’te yer alan “Bak Bir Varmış Bir Yokmuş” şarkısının cover’ında gruba, Türk pop müziğinin en başarılı erkek vokallerinden Levent Yüksel eşlik ediyor. Grubun çıkış şarkısı Olmaz’ın video klibi Doruk Çetin tarafından Durusupark’ta çekildi. Klip çekimi için özel amorf bir oda tasarlandı. Değişik optik illüzyonların kullanıldığı video klip bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Klipte gruba bugüne kadar birçok dizide oynayan Bertan Horasan ve Zeynep Ülsezer eşlik ediyor. Fatma Turgut: Vokal/ Okan Isik: Gitar/ Serkan Gürüzümcü: Gitar/ Can Temiz: Bas/ Askin Çolak: Davul-Perküsyon/

OKAN IŞIK – GİTAR
9.3.1986 İZMİR

Ege Üniversitesi, Makina Mühendisliği mezunudur. Lise yıllarında abisinin aldığı klasik gitarla müziğe başladı. Kayıt ve miks diğer uğraşlarıdır.

Müzik: Kurban, Muse, The Strokes, RHCP, Athena, Oi Va Voi

Film: The Godfather, Delicatessen

Eğlence: Bilgisayardır, PS dir, GOTHIC serisidir.

Ekipman: ESP – Ron Wood, ENGL Thunder Combo Reverb, Carl Martin (Tremolo – Delay – Plexi Tone) Boss CH – 1, MXR – Super Comp, Zoom G7.1 u

CAN TEMİZ – BAS GİTAR
13.9.1987 İZMİR

İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi burada bitirdi. 2004 yılında Ege Üniversitesi Biyokimya bölümüne girdi. Gitarla ilk münasebeti 11 yaşındayken gelişti. İlk bestelerini yapmaya da o yıllarda başladı. 13 yaşında bas gitar çalmaya başladı. Hala Ege Üniversitesi Biyokimya bölümünde öğrenimini sürdürmektedir.

Hobi: Kitap okumak, bolca film izlemek, hikaye ve roman yazmak, internette yeni gruplar keşfetmek, çizgi roman okumak ve biriktirmek, çizgifilm izlemek, her nevi Tim Burton ürününü izlemek, okumak, ezberlemek ve biriktirmek.

Etkilendiği grup ve müzisyenler: Danny Elfman, J.S. Bach, W. A. Mozart, In Flames, Opeth, Dream Theater, Muse, My Chemical Romance, Billy Talent, Nil Karaibrahimgil, İncesaz, Lily Allen, The Strokes, Queen, Millencolin, Lagwagon, Pennywise, Marcus Miller, Victor Wooten, Bela Fleck And The Flecktones, Kerem Tüzün, Ozan Muşluoğlu, Nurhat Şensesli, Stu Hamm, Flea, Christopher Wolstenholme

Film: Zeitgeist, Fight Club, The Nightmare Before Christmas, Wall-E, Matrix

Şarkı: “Poor Jack” – Danny Elfman (The Nightmare Before Christmas OST)

Kahraman: Chuck Palahniuk, Tim Burton, Danny Elfman

Ekipman: Music Man Bongo 5, MXR Blow Torch, Electro Harmonix Black Finger, MXR 10 Band EQ, MXR d.i. +

AŞKIN ÇOLAK – DAVUL
17.8.1985 KOCAELİ/GÖLCÜK

Vurmalı çalgılarla ilk münasebeti 3 yaşında başladı. 13 yaşına geldiğinde profesyonel olarak davul ve perkisyonla haşır neşir oldu ve hala bu ilgi ve alaka devam etmekte. Lise eğitimini Denizli Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamlamıştır. Ünivesite eğitimini ise 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik A.B.D. Keman bölümünde tamamlamıştır.

Hobi: Sakız çiğnemek, spor yapmak, muhakkak müzik dinlemek...

Etkilendiği grup ve müzisyenler: The Strokes, Television, The Hives, The Vines, Radiohead, Goran Bregovic, Harem, Mısırlı Ahmet, Nancy Ajram, Tchaikovsky, Albert Ketelbay, J.S. Bach, W.A. Mozart, Handel, Debussy, Albinoni

Film: Anlat İstanbul, Amadeus, The Nightmare Before Christmas, Requiem For A Dream

Kahraman: Tim Burton, Johnny Depp

Şarkı: Trying Your Luck – The Strokes

Ekipman: YAMAHA Stage Custom, “Ezel Handmade” snare, 14’ hi-hat Amedia, 13’ Amedia crash, 16’ Amedia crash, 20’ Amedia ride, 8’ Exx splash, 8’ Amedia splash,

SERKAN GÜRÜZÜMCÜ – GİTAR
16.12.1983 – İZMİR

Celal Bayar Üniversitesi İİBF İşletme eğitimlisi. 11 yaşında Queen dinlemeye başladığından beri müzikle ve gitarla armoni içinde yaşıyor.Kayıttır,stüdyo işleridir,konser dvdleri ile takılmaktır.. uğraşlarıdır.

Taptıkları:Dream Thater, Queen.Joe Satriani, J.S. Bach, W.A.Mozart, Onno Tunç, Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, Danny Elfman, Ludvig Van Beethoven, Pink Floyd, David Gilmour, Al Di Meola

Film:Batman(1989-Tim Burton), The Shawshank Redemption

Şarkı:Learning To Live – Dream Theater

Ekipman: ESP Eclipse II FM, ENGL Thunder Combo Reverb, Cal Martin Quatro, Digitech EX-7, Boss CH-1, Ibanez RG270 (Air Norton,Fast Track,Tone Zone)

FATMA TURGUT - VOKAL
02.01.1984 AYDIN

Lise öğrenimini Hilmi Fırat Anadolu Lisesin’nde, üniversite öğrenimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda klasik gitar bölümünde yapmıştır.

Hobi : Müzikle ilgili her türlü etkinlik, otomobil sporları..

Etkilendiği grup ve müzisyenler : Sertab Erener, Portishead, Aromabar, Muse, Radiohead, Jay Jay Johanson, San Ilya

Film : 3-Iron

....

"Olmaz" şarkısının klibi ve sözleri çok güzel ... (Kendilerini "Olmaz" vesilesiyle tanımış oldum :D )
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

Özlem Tekin

Model
« : 12 Eylül 2009 - 22:08:30 »

Ynt: Model
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2011 - 18:55:13 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Albümleri çıkmış bugün,daa önceden var mıydı bilmem
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2011 - 22:57:50 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
MODEL'İN ''DİĞER MASALLAR''INA KULAK VERİN!

lk albümleri ''Perili Sirk''i geçtiğimiz yıllarda yayınlayan Model,ikinci albümü ''Diğer Masallar''ı dinleyici ile buluşturuyor.Gnl Entertainment ve Dmc markası ile yayınlanan albümdeki şarkıların her biri dinleyiciyi ayrı bir hikayeye ortak ediyor.Masalsı anlatımıyla fark yaratan albümün ilk klibi Sertab Erener ve Nilüfer gibi çok sayıda ismin video klibine imza atan Burak Ertaş tarafından ''Buzdan Şato'' şarkısına çekildi.12 şarkının yer aldığı albümün sürprizi ise ilk kez Sertab Erener yorumuyla dinlediğimiz ''Yalnızlık Senfonisi''nin Model'ce seslendirilmesi oldu.Söz konusu şarkıda grubun solisti Fatma'ya ,Sertab Erener vokal koçluğu yaptı.

"buzdan şato" http://www.youtube.com/watch?v=FDZnPG7VZKQ

kral haber: http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150098672917655&oid=115386226728&comments
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2011 - 22:58:38 Gönderen: hovarda »
Yag yag yagmur Her yer camur!

« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2011 - 23:00:41 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü

« Yanıtla #4 : 04 Mart 2011 - 11:30:39 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
yeni albumleri "diger masallar" raflarda yerini aldı
albumun en guzel sürprizi sertab erener coverı "yalnızlık senfonisi"
« Son Düzenleme: 04 Mart 2011 - 11:31:37 Gönderen: hovarda »

« Yanıtla #5 : 04 Mart 2011 - 13:20:08 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Samsun Demir arkalarında koskoca bu grubun sırtı daha yere gelmez =) Kızın sesi de harbi özlemi andırıyo ama sanki ilk albümde kızılcıktı bu kız?
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #6 : 06 Mart 2011 - 09:19:01 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
Son yıllarda müzik sektörüne kazandırılan gruplar arasında yerini alan Model, yeni albümleri Diğer Masallar’ı yayınlıyor. Model hiçbiri daha önce duyduğumuz masallara benzemeyen kendi masallarını, “Diğer Masallar”da anlatıyor. Grubun albümden çıkan ilk videoları Buzdan Şato’yu Dream Tv’de izlemeye başladık.

Fatma Turgut (vokal), Okan Işık (gitar), Serkan Gürüzümcü (gitar), Can Temiz (bas gitar) ve Aşkın Çolak’tan (davul-perküsyon) oluşan Model'in yeni albümünün prodüktörlüğünü Demir Demirkan üstleniyor. Kendi şarkılarını kendi yazan grubun albümde yeralan 12 şarkısından sadece 1 tanesi cover. O da Sezen Aksu'nun bestesi olan Sertab Erener yorumuyla dinlediğimiz Yalnızlık Senfonisi..Sertab Erener bu şarkıda grubun solisti Fatma'nın da vokal koçluğunu üstlendi.
(http://dreamtv.com.tr/haberler/3369)

Gerçek modeller beklerken karşılarında bizi buluyorlar

Model, İzmir’li beş genç tarafından kuruldu. İkinci albümleri ‘Diğer Masallar’da dinleyiciye her biri ayrı bir hikaye anlatan 12 şarkı vadediyorlar. Grubun tek kadını solist ama aralarında kadın erkek ayrımı yok. Öyle ki çekimler sırasında vokal Fatma Turgut ekibi ‘kızlar’ diye çağırıyor

Neden adınız Model?
CAN TEMİZ: İzmir’de müzik piyasası yok. İstanbul’a geldiğinizde her şeyi daha iyi anlıyorsunuz. Ortada ticari bir gerçek olduğunu, işin şov ve görselliğe dayandığını görüyorsunuz. Çok ciddi bir hayal kırıklığı yaşadık. Ve bu derdimizi anlatan bir isim ararken Model ortaya çıktı. Bir de insanlar gerçek modeller beklerken karşılarında bizi görünce şaşırıyor.

Yaptığınız müziği nasıl tanımlıyorsunuz?

http://www.hurriyet.com.tr/cumartesi/17187933.asp?gid=66

« Yanıtla #7 : 13 Mart 2011 - 12:50:38 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Oben Budak : "Model'in solisti bayağı Özlem Tekin vari söylüyo ama daha iyi giyindiği kesin... Albüm fena diil, bugün dinledim ve sevicem sanki..."
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #8 : 13 Mart 2011 - 18:38:48 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Çıkış şarkılarını dinlemiştim...Athena tarzı müzikleri biraz  :)

« Yanıtla #9 : 13 Mart 2011 - 18:44:45 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Oben Budak : "Model'in solisti bayağı Özlem Tekin vari söylüyo ama daha iyi giyindiği kesin... Albüm fena diil, bugün dinledim ve sevicem sanki..."

Alenen Bedri'ye hakaret var burada. :p

« Yanıtla #10 : 13 Mart 2011 - 18:53:22 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
Alenen Bedri'ye hakaret var burada. :p
hiç işim olmaz..obeni bilirim..sarah jessica parker gibi giyinsin biri yeter onun için..özleme tütü giydiremicem kusura bakmasın kimse..baktım grubun videolarına da kız bi göksel modunda hep tüller tütüler şeklinde..tarzım değil,çok kokoş bunlar :D

tütü:balerin eteği(bilmeyenler için dip not )  :mm:
« Son Düzenleme: 13 Mart 2011 - 18:54:02 Gönderen: PyRoX »

« Yanıtla #11 : 13 Mart 2011 - 20:18:35 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
Basarılı bir ska grubu

« Yanıtla #12 : 13 Mart 2011 - 20:33:16 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
twitter da şöyle bi yorumlara baktım ' ya bu kız özlemi taklit ediyo yeeaa ' tarzı yorumlar var hep. Medyaya böyle lanse edilip bir merak uyandırma çabası da olabilir bu aslında.Özlemden prim yani azıcık. Bence aman aman bi benzerlik yok.
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #13 : 13 Mart 2011 - 22:23:10 »

Çevrimdışı SeDaEnGiN

• Aktif Üye
  • (๏̯͡๏)
    • SeDa
Dün Okan Bayülgenin programındaydılar

Soulmates never die   

« Yanıtla #14 : 13 Mart 2011 - 22:24:56 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
ben de özlemle benzer hiç bir yanını göremedim. ne ses, ne de görüntü olarak... albümü dinlmedim henüz. klip şarkılarını çok beğenmesem de, demir demirkan'ın prodüktörlüğünü yaptığı bir albümün kötü olacağını düşünmüyorum.
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...