Anket

Aslı Gökyokuş'un en iyi klibi hangisi?

Ölüm Kapımı Çalmasa da
7 (15.9%)
Keşf'i Alem
4 (9.1%)
Sessizce
2 (4.5%)
Su Gibi
3 (6.8%)
Kördüğüm
3 (6.8%)
Tüm Şehir Ağladı
4 (9.1%)
Dans Etmeye İhtiyacım Var
5 (11.4%)
Yardımcı Olmuyor
4 (9.1%)
Gitmiş Gibisin
0 (0%)
Kırıp Döktüklerim
6 (13.6%)
Hayatın Anlamı
6 (13.6%)
Diğer
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Aslı Gökyokuş  (Okunma sayısı 89656 defa)

Ynt: Aslı
« Yanıtla #720 : 21 Şubat 2008 - 20:35:55 »

furkiii

• Ziyaretçi
-Şarkıların Öyküleri-

Aslı-Yardımcı Olmuyor

Şubat aşk şarkılarına ayrıldığına göre bir öykümüzü de bizden seçelim.

Konuğumuz 'Yardımcı Olmuyor',şarkmızın sahibi Aslı ve konumuzda aşkın üzücü yanı olan ayrılık.

'Söylediğim Şarkılarda Saklı' adlı albümünü 2007'de yayınlayan Aslı'nın şarkılarında geçmişte yaşadıkları var.

'Dans Etmeye İhtiyacım Var' ile başarılı birçıkış yakalayan albümden çıkan ikinci video bir bir ayrılık şarkısı olan 'Yardımcı Olmuyor'a çekildi.

'Yardımcı Olmuyor' Aslı'nın 4 yıl önce biten bir ilişkisinin ardından yazılan ve tamamen gerçeklere dayanan bir şarkı.Aslı yazdılarının hepsini yaşadığını söylüyor.

yrılık sonrasında şarkısında anlattığı çaresizliği ve umutsuzluğu çok şiddetli bir şekilde yaşadığını,evden dışarı adım atamadığını belirtiyor.

Belki de ona bu şarkıyı yazmaktan başka hiçbir şey yardımcı olmadığı zamanlardan bir şarkı üreterek sıyrılıyor.

O günden bu yana geçen 4 yılı aşkın zamanla birlikte bu umutsuzluk da yerini hayata bırakıyor ve Aslı 'Yardımcı Olmuyor'u birine yazılan bir şarkıdan daa çok tamamen kendine ait hissetmeye başlıyor.Şarkı yeni albüme eklendiğinde düşündüren ve hüzünlendiren yapısıyla dinleyiciler tarafından da kısa sürede sahipleniliyor.

En güçsüz anlarında yazdığı şarkısı ve sonuna kadar yaşadığı duygularıyla daima kalacak bir şarkı yaratan Aslı söylemek istediklerini şarkılara saklamaya devam ediyor.

alıntı:Dream dergi şubat 2008

furkiii gaza getirdi yoksa bu kadar uzun şeyi yazmak pek yemiyodu iyi oldu ama ...

saolasın çok,güzel bi bilgiydi..:D muhtemelen "gitmiş gibisin"in de çıkış yeri aynı,tabii acı çekmesini istemem ama yine de böyle şarkıların çıkması bi yandan iyi olmuş..:D

Özlem Tekin

« Yanıtla #720 : 21 Şubat 2008 - 20:35:55 »

« Yanıtla #721 : 22 Şubat 2008 - 18:40:38 »

Çevrimdışı Franz

• Aktif Üye
''ben de isterim yalnız koşmayı
hayata karşı dimdik durmayı''

Bu sözler fazlasıyla şebnem ferahın ''sigara'' parçasını anımsatıyor...Ne de olsa  ikiside aynı duygunun kadını ikiside aynı klonun birer parçası...Ayrılıgın ilk dönemlerinde  yüzünde bin ton makyajla  carsafın altında acı ceker  gibi goruntuler sergılemeye çalıstıgı yardımcı olmuyor klıbınden bıraz daha ıyı olmus son klibi.

« Yanıtla #722 : 24 Şubat 2008 - 14:53:23 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
ben hala izleyemedim şu son klibini

« Yanıtla #723 : 24 Şubat 2008 - 18:27:26 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
son albümü hakkından yorum yapmak için hayli geç kalınmış bi zaman olmasına ragmen yinede yorumumu esirgemicem bu konuda...
bütün albüm listemde ve hiç birinide geçemiyorum...
oof buda iyi değilmiş dediğim bi parça...
yani tek kelimeyle harika olmuş bence...
-dergiden resmini kopardım
-aşkların en büyüğü
-bir ah çekermisin
-uykumda gel... bunlar favorilerim..
işte bunları herkese şiddetle tavsiye ederim...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #724 : 29 Şubat 2008 - 15:00:15 »

furkiii

• Ziyaretçi
aslıcım beyoğlu hayal kahvesindeki konserlerine yenilerini ekleyeme devam ediyo,sanırım her ay iki konseri oluyo hayal kahvesinde..yeni konseri 12 martta ve yine bir aksilik olmazsa orda olmayı düşünüyorum..

bu arada yeni klibi "gitmiş gibisin"i ne yazık ki ekranda pek göremiyorum ki bence çok güzel bir şarkı,ortalama üstünde bir klipti ve çok da başarılı olacağını tahmin ediyodum..umarım sorun benim görmememden kaynaklanıyodur veya birkaç hafta içinde ekranlarda daha sık görürüz,zaten powertürk'ün kötü bir alışkanlığı olsa gerek yeni çıkan klipleri birkaç hafta sonra sık döndürmeye başlıyo,dream'i de fazla takip edemediğim için ne kadar çalındığını bilmiyorum..

ayrıca trt 1'deki "sevdalı başım" performansı sırasında bir kare çok hoşuma gitti,onu da paylaşmak
istedim..:D

http://www.youtube.com/watch?v=fdQZnVfsmCU  adresinden de izleyebilmek mümkün bu güzel performansı..:D

« Yanıtla #725 : 29 Şubat 2008 - 17:55:46 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
evet ben de pek sıklıkla rastlamıyorum klibe ekranda ya umarım bu klibe yazık olmaz parçayı duyması gereken kesim zaten duydu da...klibe yazık olmasın kıyamam ona ya bebem benim
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #726 : 01 Mart 2008 - 12:24:01 »

Çevrimdışı drown

• Cool
8 Mart günü Saklıfest de performansını sergileyecek ayrıca aynı gün Çankaya Belediyesi nin düzenlediği bi konserde de yer alıcakmış kendisi Aslı nın bu çalışma azmini takdir ediyorum ve seviyorum kendisini çok  :çiçek:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #727 : 02 Mart 2008 - 13:27:53 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
Sen hiç bir gecede gündüze küstün mü
Kanadını kıranlara gözyaşı döktün mü
Güneşi hiç bu kadar sönük gördün mü
Söyle nerede yanlış yaptım?
İnanmazdım sözüne
Hiç gücüm yok zamanı çevirmeye
Görmesen de, duymasan da
Yaşardım yine bu aşkı sessizce

çok güzel sözler ve müzik te bir o kadar hoş..
son günlerde favorim.. :s

« Yanıtla #728 : 02 Mart 2008 - 13:54:42 »

furkiii

• Ziyaretçi
marmara üniversitesi'nde okuyan arkadaşlar için haberim var aslı ile ilgili..=)

5 mart çarşamba günü aslı,üniversitedeki "2007 yılının enleri" ödül törenine katılacak,ödül töreninden önce de saat 15:00'de kendisiyle bir söyleşi gerçekleştirilecek..dışarıdan giriş var mı bilmiyorum ama gitmeyi çok isterdim,ne yazık ki uygun değilmiş gibi görünmekte benim için..=(

bu arada bu ayki blue jean dergisinde de aslı'yı bulabilmek mümkün..=)

« Yanıtla #729 : 02 Mart 2008 - 14:14:23 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
bu arada söylemeden geçemicem...
özlem'den sonrakiler kategorisinde aslı ilk sırayı kaptı ne zamandan biridir...
:love:
bunu da seviyorum ben yaahu.. :aşk:

« Yanıtla #730 : 02 Mart 2008 - 14:30:17 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
aslıcım beyoğlu hayal kahvesindeki konserlerine yenilerini ekleyeme devam ediyo,sanırım her ay iki konseri oluyo hayal kahvesinde..yeni konseri 12 martta ve yine bir aksilik olmazsa orda olmayı düşünüyorum..

bu arada yeni klibi "gitmiş gibisin"i ne yazık ki ekranda pek göremiyorum ki bence çok güzel bir şarkı,ortalama üstünde bir klipti ve çok da başarılı olacağını tahmin ediyodum..umarım sorun benim görmememden kaynaklanıyodur veya birkaç hafta içinde ekranlarda daha sık görürüz,zaten powertürk'ün kötü bir alışkanlığı olsa gerek yeni çıkan klipleri birkaç hafta sonra sık döndürmeye başlıyo,dream'i de fazla takip edemediğim için ne kadar çalındığını bilmiyorum..

ayrıca trt 1'deki "sevdalı başım" performansı sırasında bir kare çok hoşuma gitti,onu da paylaşmak
istedim..:D

http://www.youtube.com/watch?v=fdQZnVfsmCU  adresinden de izleyebilmek mümkün bu güzel performansı..:D

Evet gerçekten çok iyi

« Yanıtla #731 : 04 Mart 2008 - 14:58:28 »

furkiii

• Ziyaretçi
marmara üniversitesi'nde okuyan arkadaşlar için haberim var aslı ile ilgili..=)

5 mart çarşamba günü aslı,üniversitedeki "2007 yılının enleri" ödül törenine katılacak,ödül töreninden önce de saat 15:00'de kendisiyle bir söyleşi gerçekleştirilecek..dışarıdan giriş var mı bilmiyorum ama gitmeyi çok isterdim,ne yazık ki uygun değilmiş gibi görünmekte benim için..=(

bu arada bu ayki blue jean dergisinde de aslı'yı bulabilmek mümkün..=)

Marmara Üniversitesinde gerçekleştirilecek söyleşi ileri bir tarihe ertelenmiş;ancak Aslı, 07/03/2008 tarihinde Bilkent Üniversitesi Yeni Ufuklar Klübünde başka bir söyleşiye katılacak..Söyleşi saati 15:30..

« Yanıtla #732 : 10 Mart 2008 - 22:41:12 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
Yer : Beyoğlu Hayal Kahvesi /Büyük Parmak Kapı Sk. Afrika Han No:A-B
Tarih:  12 Mart 2008 Çarsamba 22.00
Fiyat :  1.Kategori: 23,00 YTL 

aah ah.. istanbul'da olup bu konsere gitmek vardı :s

« Yanıtla #733 : 10 Mart 2008 - 22:46:55 »

furkiii

• Ziyaretçi
Yer : Beyoğlu Hayal Kahvesi /Büyük Parmak Kapı Sk. Afrika Han No:A-B
Tarih:  12 Mart 2008 Çarsamba 22.00
Fiyat :  1.Kategori: 23,00 YTL 

aah ah.. istanbul'da olup bu konsere gitmek vardı :s

üzülme Q_ZEN ben senin yerine de eğlenirim..:D maşaallah aslı yeni albümden sonra baya bir coştu,geçtiğimiz cumartesi aynı günde iki konser vererek kırması zor bir rekora da imza attı..:dill

« Yanıtla #734 : 14 Mart 2008 - 20:45:28 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
FARKLILIĞIN ASLI

'Söylediğim Şarkılarda Saklı' adlı albümünden son olarak 2Gitmiş Gbibisin' adlı şarkıyı kliplendiren Aslı,farklı giyim tarzıyla ve cool tavırlarıyla ilgi çekmeyedevam ediyor.

*Daha çok renkli giyinmekten hoşlanan Aslı,bir rockçı siyah giyer diye bir düşünceye katılmadığnı söylüyor ve yazın çok renkli giyindiğini söylüyor.

*Yurtdışından özellikle de Londra'dan alış-veriş yapmayı seviyor.Modacısı yok,sahne kostümlerini,kafasındakileri anlattığı terzisi dikiyor.

*Lise dönemlerinde kısacık şortar,deri pantolonlar,minicik tişörtler giyer dolaştıgını,şu zamanlarda öyle dolaşmadıgını,eskiden insanların daha özgür hissettiklerini,hayatın daha kolay oldugunu düşünüyor.

*Kışın dar bogazlı kazaklar,yazın ise renk renk atletler dolabının vazgeçilmezi.

*Bir renk olsaymış mor olurmuş(gizoşuma duyrulur.)Ama belirli bir nedeni yokmuş:)Ruh haline göre giyinen Aslı bazen dolabını tamamen indirir ama yine bir şey bulamazmış:)

*Şarkıcı değil de modacı olsaymış,koleksiyonları deriden oluşurmuş.Ümit Ünal,Arzu Kaprol,Marc Jabobs ve Stella Mc Cartney en beğendiği modacılar.

*Pj Harven,Shirley Manson ve Kate Moss'un tarzlarını çok beğeniyormuş.

*Aslı aksesuar mutlaka kullanırmış.Özellikle yüzük ve çanta sık sık aldığı aksesuarlardan.

Alıntı:Blue Jean Mart '08

rica:furkicim dergide Aslı'nın çok süper fotoları var sen ekleyebilirmisin.be n o kadar gelişemedim daha da... :D :cry1: :sorry:
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/