Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219051 defa)

Şebnem Ferah
« : 13 Eylül 2006 - 15:14:49 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
defalarca silinmiş de olsa,bu başlıkta bazen tartışmayı beceremediğimizi acı da olsa görsek de,türkçe rock bölümünde şebnem ferah başlığının olmaması özlemtekin.biz olarak bize yakışmaz arkdaslar..türkçe rock bölümüne bakınız bir,daha dün album çıkarmıs insanlar bile bu bölümde bi  yer alırken,en az özlem kadar rock müziğe hizmet vermiş bir sanatçıyı barındıramıyo olmamız bizim için bir ayıptır...şimdi belki de haddimi aşaraktan bi başlık açıyorum yeniden,ve ekliyorum düşüncelerimi:
*özlemtekin-şebnemferah ; galatasaray-fenerbahçe diildir..bugün spor bile hoşgörü ve anlayış ilkelerine dayalıyken müzik gibi paylaşım gerektiren bi konuda kavga ve husumet hiç kabuledilebilir bişey diildir...
*ne özlem şebnemden iyidir,ne şebnem özlemden iyidir..ikisi de kendi yolunda çok başarılı saygıdeğer sanatçılarıdr..bu başlık asla bi kıyaslamayı kabul etmeyecektir.
*burası özlemtekine adanmıs bir sitedir..bu yüzden şebnem feraha ayrılan bölüm sadece müzikalitesini ve yaptığı işleri konuşmak için mevcuttur..kişiliği ve özeli bizim konumuz diildir..zaten bu konulara girecek kadar şebnem fanı olanlar halihazırda  şebnemferahın kendi web sitesine üyedir ve bu isteklerini oralarda tatmin edebilirler.
*kimse şebnem ferahı sevmek zorunda diildir..ama saygı her alanda önem verdiğimiz bir konudur..ve kim olursa olsun bu sitede saygısızlık görmemelidir..bu bizim kendi kalitemizi belirleyen bi unsudur..
*bu sayfalardaki kavgalar kıyametler saygısızlıklar sebnem ferahın umrunda bile diildir,haberi bile yoktur..unutmayın burda yaptıgınız kavga şebenemle diil site arkadaslarınızladır..ve saygısızlıgınız da tamamen site üyelerinedir..şebnemi sevip sevmemeniz sizi bağlar ama site üyelerine saygısızlık kabul edilebilir birsey diildir..

şebnemi sevmiyorsanız bile sevenleri oldugunu düşünerek ve bu sevenlerin bu sitenin bir parçası oldugunu unutmadan,siteye duydugunuz sevgi ve saygıyı burada göz önünde bulunduracagınız düşüncesindeyim..

konumuz şebnem ferah-müziği-sözleri-yaptığı ve yapacagı çalışmalar...
lütfen tek bir kelime:SAYGI....

ŞEBNEM FERAH
12 Nisan 1972 yılında Yalova'da doğdu. Kırmızı elbiseler giyerek mahallede şarkılar söyleyen Şebnem Ferah'ın müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlamış. Şebnem'in müzikle tanışmasında ailesinin çok büyük rolü olmuş. İlk okulda enstrüman ve solfej dersleri almaya başlamış. Şebnem'in ailesinde hemen hemen herkes müzikle içiçe ve evin her köşesinde enstrüman olduğu için müzik konusunda bilgili ve hazır olarak atılmış piyasaya.

İlk okul yıllarında mandolin kursu alan Şebnem okul orkestrasında da solistlik yapmış ve bugüne dek hayatını müzikle bağdaştırmış. Liseyi Bursa Gemlik'te "Özel Namık Sözeri Lisesinde" yatılı bir öğrenci olarak okumuş ve bu dönemler Şebnem'in kendisini tanımasına, tek başına ayakta kalmasına yardımcı olmuş.

Şebnem'in okul orkestralarında başlayan bu serüveni daha sonra küçük topluluklarla devam etmiş. Lise zamanlarında"Pegasus"adlı grubuyla beraber çalışan ama kafasında bir kız grubu hayali olan Şebnem, 80'lerin ortasında Bursa'da açılan bir stüdyo sayesinde Sedat abisiyle tanışmış ve bu hayalini 1988 yılında kurduğu "Volvox" grubuyla gerçekleştirmiştir. Müzik uğruna "Odtü Ekonomi" Bölümünü 2. sınıftan terk etmiş ve daha sonra İstanbul'a gelince "İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili Ve Edebiyatı" bölümüne kaydolmuş.

1994 yılında "Volvox" grubunun dağılması sonucu Şebnem Ferah bireysel çalışmalarına başlamış. Rahmetli sanatçımız Onno Tunç ve Sezen Aksu'nun keşfi sonucu Underground ortamdan daha Ferah bir ortama kavuşmuş.

Daha sonra "15 Kasım 1996 Cumartesi" günü "KADIN" adlı ilk solo albümünü çıkardı. İlk videosunu "Vazgeçtim Dünyadan" adlı parçasına çeken Şebnem, Rock müzik piyasasını yeni bir döneme soktu. Çıkışıyla büyük bir sansasyon yarattı. Gerek kaset satışları gerekse video klibiyle uzun süre listelerde bir numara olarak boy gösterdi. Daha sonraları "Yağmurlar", "Bu Aşk Fazla Sana" ve "Fırtına" adlı şarkılarına klip çekti. İlk konserini "04 Nisan 1997" de "İzmir Ege Üniversitesi" nde verdi ve büyük bir kalabalığa yaklaşık 6000 kişiye unutulmayacak dakikalar yaşattı. İzmir'deki konserin ardından Türkiye'nin çeşitli yerlerinde konserlerine devam etti ve bu konserlerin yanı sıra düzenli bar programları da yaptı.

Tabii ki Şebnem`in yaşadığı çok büyük acılar da oldu. 1998 yılında Ablası Aycan Ferah`ı yitirdi. Üzüntülü bir dönemin ardından 2.5 yıllık bir aradan sonra "24 Haziran 1999 Perşembe Günü" ikinci albümünün ilk klibi "Bugün" müzik kanallarında boy göstermeye başladı ve tarih "30 Haziran 1999 Çarşamba" yı gösterdiği zaman "Artık Kısa Cümleler Kuruyorum" adlı ikinci albümünü yine sansasyonlu bir şekilde bizlere sundu. İlk albümünde olduğu gibi ikinci albümünde de İskender Paydaş ve Pentagram ekibiyle çalışan Şebnem yine herkesi üzerine yoğunlaştırdı. Çok samimi sözlerin üzerine sarılmış etkileyici melodiler yine hafızamıza kazınacak ve aklımızdan asla silinmeyeceklerdi. Albümün ikinci videosu "Artık Kısa Cümleler Kuruyorum" şarkısına geldi, klibin yönetmenliğini Hakan Yonat yaptı. İkinci albümün ardından yine araya uzun bir stüdyo dönemi girdi.

Bu arada acılar Şebnem`in peşini bırakmadı. 1999 yılında meydana gelen 17 Ağustos depreminde Babası Ali Ferah`ı yitirdi. Acılarını hafifletmek ve yeni şarkılar üretmek için müziğe daha da sıkı sarılmayı tercih etti. Böylece "03 Ekim 2001" tarihinde "Perdeler" adlı üçüncü albümü yayınlandı ve yine büyük beğeni topladı. Bu sefer ki albümde Şebnem, İskender Paydaş ve Pentagram üyeleriyle değil de sahnede birlikte çaldığı müzisyenlerle çalışmıştı. Bu albümden ilk video, albümle aynı adı taşıyan "Perdeler" şarkısına çekildi. Klip, Türkiye standartlarının çok dışında ve oldukça güzel görüntüler barındırıyordu. Bu klipten kısa bir süre sonra "Sigara" şarkısı da, renkli camda boy göstermeye başladı.

İki yıl aradan sonra, tarih "12 Mayıs 2003 Pazartesi" yi gösterdiğinde, yeni albümünün ilk videosu "Ben Şarkımı Söylerken" müzik kanallarında dönmeye başladı. "15 Mayıs 2003 Perşembe Günü" "Kelimeler Yetse" adlı muhteşem bir albümle Şebnem tekrar aramıza dönmüş oldu. İlk klibiyle kendinden oldukça söz ettirmeyi ve yine yeniden gündeme oturmayı başardı. Röportajlar, Tv programları derken kendini yoğun bir temponun içinde bulan Şebnem, bu yoğun temponun arasında Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler ve Mayın Tarlası’na da klip çekti ve yeni albüm çalışmalarına başlayana dek Türkiye'nin bir çok şehrinde konserler verdi...

Sessiz sedasız geçen bir yılın ardından, “5 Temmuz 2005 Salı günü” bu defa Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde 5. albümü “Can Kırıkları”nı yayınlayarak yeniden piyasaya damgasını vuran Şebnem Ferah, ilk klibini de albümle aynı ismi taşıyan şarkısı “Can Kırıkları”na çekti. Son albümlerine oranla sert sounduyla dikkat çeken albümünün, 29 Temmuz 2005 günü Parkorman’da gerçekleşen gala konseriyle yeniden dinleyicilerine kavuşan Şebnem’in yeni albüm konserleri de bu sayede başlamış oldu. Çok geçmeden “Çakıl Taşları”na ikinci video klip geldi. Katıldığı programlarda birçok klip ve konser müjdesi veren Şebnem’in, konser maratonu halen devam etmekte...

Albümleri dışında da Şebnem Ferah’ı pek çok farklı çalışmada görmemiz mümkün. Kimi sanatçıya geri vokalleri'yle, kimisiyle de düet yaparak onlara eşlik etmiştir. Bunun yanı sıra birçok film ve reklam müziği'ni de seslendirmiştir. Aynı zamanda diğer sanatçılarla beraber yardım konserleri vermek gibi pek çok faaliyette de bulunmuştur.

Kısacası Şebnem varolduğu günden bu yana bir çok eşsiz başarıya imza atmıştır.

Kendi ruhunun müziğini bulup, seçtiği yolda emin ve sağlam adımlarla yürümeyi başaran, içi doldurulmuş boş şarkıları değil hayatın gerçeklerini yansıtan şarkılarını, eşsiz sesini bizlere sunan ve en önemlisi dinleyenlerine Yüreğinin Tümünü açmaktan çekinmeyen, daima Samimi Duygularını paylaşan Gerçek Müzisyen Şebnem Ferah'a binlerce teşekkürler.

Diğer İnsanları Bilmiyoruz Ama Biz Büyüyoruz Seninle, Şarkılarınla, Müziğinle...
                                                                                                "alıntı:ben_melih"
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2009 - 17:33:39 Gönderen: drown »

Özlem Tekin

Şebnem Ferah
« : 13 Eylül 2006 - 15:14:49 »

Ynt: şebnem ferah
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2006 - 19:47:53 »

Çevrimdışı sevgi

• Deneyimli Üye
  • Korkmuyorum,,Ben Buyum,,Böyleyim.....
hayalim var ümidim çok,,,,
sebebim var dönüşüm yok,,,,
işte bi sanatçını yazabileceği en güzel sözlerden biri
                       Ö____S____C

gidenler unutulmazz...kalanl arda fazla durmaz...

« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2006 - 20:33:52 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
konunun silinmiş olması tekrar açılmıycaa anlamına gelmiyor. Biz konuyu sildik çünkü ortalık durulsun istedik .. Yoksa

bizde şeboyu seweriz  :D

« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2006 - 20:43:36 »

Çevrimdışı sferah82

• Deneyimli Üye
  • Hep yek hep tek başıma...
    • aslı
çok tesekkürler, yazdıkların için pyroxevil....
Ve OLaMaDı AşK....

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2006 - 21:07:01 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
sevmediğim şarkıcılardan bırısıdır kendılerı...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2006 - 21:42:57 »

Çevrimdışı exagg.

• Yepyeni Üye
  • *
    • Manadigital Solutions
Bu sene kı en guzel performansını RocknCoke 2006' da verdı kendısı. Bır sanatcının en cok ısteyecegı sey tum albumlerınden secerek olusturdugu festıval setlıstını dınleyıcılerın tek bır agısdan soylemesıdır.

Sebnem FERAH festıvale abone olmus ve seneye de cıkacak olan bır sanatcıdır. Sebnem' ı en cok takdır ettıgım bır olay ıse Apocalıyptıca ıle duet yapmasıdır. Bu turk rock' ı ıcın bır on ayaktır ancak ne yazık kı ayak uyduran sanatcımız hala cıkmadı.

Seneye Ozlem TEKIN' ı de gormek dılegıyle.

Ayrıca aynı tarzlara yakın ıkı sanatcının tartısılması normaldır. Ama kotu huyumuz olan benım kı cıcı senınkı kaka felsefesı yuzunden hep aynı yerımızde sayıyoruz :)

Bır kez olsun lutfen baska bır sanatcıyı kendı sevdıgınız sanatcı ıle kıyasmaladan olcun ve ınceleyın :)

"Yet, hell awaits them"

« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2006 - 21:47:25 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
Ayrıca aynı tarzlara yakın ıkı sanatcının tartısılması normaldır. Ama kotu huyumuz olan benım kı cıcı senınkı kaka felsefesı yuzunden hep aynı yerımızde sayıyoruz :)

Bır kez olsun lutfen baska bır sanatcıyı kendı sevdıgınız sanatcı ıle kıyasmaladan olcun ve ınceleyın :)

sana katılıyorum ama katılmadığım bi konu war ki özlem ilke şebnem aynı tarzda değiller!!!
karşılaştırılma sebepleri hemen hemen aynı zamanlarda çıkmış olmaları, o dönem için bu alternatiflerin az olması, ve aynı grupta bi geçmişlerinin bulunması...

şebnem kendi tarzında 1 numaradır bence, ama performansları biraz sıkmıştır artık beni:)
3.klip gelmedi hala? bitirdi mi can kırıkları nı?=
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

« Yanıtla #7 : 13 Eylül 2006 - 21:48:58 »

Çevrimdışı exagg.

• Yepyeni Üye
  • *
    • Manadigital Solutions
sana katılıyorum ama katılmadığım bi konu war ki özlem ilke şebnem aynı tarzda değiller!!!
karşılaştırılma sebepleri hemen hemen aynı zamanlarda çıkmış olmaları, o dönem için bu alternatiflerin az olması, ve aynı grupta bi geçmişlerinin bulunması...

şebnem kendi tarzında 1 numaradır bence, ama performansları biraz sıkmıştır artık beni:)

Şebnem FERAH fan uyesı degılım ve fazla da takıp edemıyorum :)

Kulagıma hos gelen sanatcıları dınlıyor ve az da olsa takıp edıyorum.

"Yet, hell awaits them"

« Yanıtla #8 : 13 Eylül 2006 - 21:50:33 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
şebnemi sevmiyorum ama bir kez konserine gidip canlı performansını izlicem bakalım fikrim değişecekmi

ne kadar benziyolar ÖZ'le.özlem 3 .klibi çektimi :höö: hehe
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #9 : 13 Eylül 2006 - 21:55:42 »

Çevrimdışı bu aşk fazla sana

• Aktif Üye
  • ѕσ мυ¢н ƒσя му нαρρу єη∂ιηg
şebnm ferahın gerckten ii bi sesi oldugunu dusunup onu takdir edıorm ...sevmeyenlere de saygı duyuyorm... = .)
yaLnızLIğa eLbet aLışır bedenim. . yaLnızLıkLa beLkide başa çıkabiLirim. . çok zor geLse biLe yaşar öğrenirim. .    sensizLik benim canımı acıTan. . .

« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2006 - 22:14:00 »

Çevrimdışı exagg.

• Yepyeni Üye
  • *
    • Manadigital Solutions
RocknCoke 06' da canlı olarak ızleseydınız bu sekıldekı dusuncelerınıze bır nebze olsun ısık tutardı.
"Yet, hell awaits them"

« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2006 - 23:03:34 »

Çevrimdışı unforgiven

• Üye
  • **
enson esk de dınledım konserıne gıttım yanı superdı okadar saguk olmasına ragmrn ıcımı ısıttı kadın gayet ıyı costuruyor kopartı bızı orada
MEZAR__KABUL

« Yanıtla #12 : 14 Eylül 2006 - 00:30:32 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
ya bence canlı performans her insan için farklı beklentileri olan bi iş , mesla benim için sahnedeki insanın kusursuz söölemesi fln okadarda önemli diil ben daha çok seyirciyle  bütünleşmesine bakarım, mesla şebo sahnede şarkıyı güzel okuyabilr( albümdeki gibi okuamıo kimsede okuamaz zaten ama şebo hiç okuyamıo bence) ama seyirciler ööle mal mal sahneye bakarak izliolarsa konseriki gittim üç konserindede bu oldu  ozman bnm için başarısızdır canlı performansı şebonun,
ya bide bişii belirtmek istiorum bu konuya ben çok geç yazmaya başladım bu sitede ve yazdıklarımdan dolayı sanırım  bi şebı düşmanı fln görünüorum ( umrumda deil aslında) :dill ama ööle bi durum yok yaf ben şebonun albümlerinide dinlerim pcmdede vardır (  sanırım) :höö: :D  ama söölediklerimi yanlış anlayan arkadaşlar oluo bazen  ozmanda  üzülüorum çünkü gereksiz tartışmalara yol açıolar,
şebo bnm için hala canlı performansı çok kötü biridir bu fikrimin deişmesini çok istiorum...umarım olur.
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #13 : 14 Eylül 2006 - 00:43:21 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
bnm için en sevdiim dediim şarkısı bu aşk fazla sana parçasıdır ki bence bu parçadaki soundunda bi müzik çizgisi ile devam etseydi şebo  şuankinden çok daha büyük başarılara imza atardı ( bak yine yanlış anlmayın haa başarısızdır fln demiorum ) :D
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #14 : 14 Eylül 2006 - 17:37:32 »

Çevrimdışı çetin ceviz

• Aktif Üye
  • Ozzz..!!!Ses kezzzzz...
Canlı performansı izlenmiyor,Albüm sanatçısı!.
Gerçekten güzel söz yazıyor ama sözlerin çoğu 'Aşk' üzerine..
En Güzel Albümü 'Kadın'dır.Ve ondan iyisini yapamaycak bence :)
Bu Aşk Fazla Sana en sevdiğim parçasıdır.
Lacivert Ne kadaR yakı$mıs bilmesede ?!
Hayat buysa beN yoquM bu yoLda..
Ü$üdüq donduK saNdık oLta oRda saP buRda!..
Bir D€qil miyiZzZ ki Herke[Ş]anslı DoqmuyoR..
Rock=)Müzikle deqil sözle aNlatıLır...