Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219705 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #1140 : 23 Temmuz 2009 - 21:55:34 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
yok biz dönüp dolaşıp aynı şeye geliyoruz bu arada öyle abartıldığı gibi kötü değil çekirge !

o kadar kötü olsa bu kadar sevilemezdi dimi şimdi hayran kitlesinide yabana atmamak lazım =)

Evet doğru aslında hiçte küçümsenemeyecek kadar fazla hayran kitlesi var...Ancak bence  bu kitle Şebnem'in canlı performansı için değilde genelde albümdeki şarkıları için var...Çünkü Şebnem Ferah her albümde hep doğru insanlarla çalışıyor albüm tanıtımları iyi yapılıyor ve hayran kitlesini genişletiyor.

Özlem Tekin

« Yanıtla #1140 : 23 Temmuz 2009 - 21:55:34 »

« Yanıtla #1141 : 23 Temmuz 2009 - 22:04:40 »

Çevrimdışı Alfredo_James_Pacino1

• Deneyimli Üye
Evet doğru aslında hiçte küçümsenemeyecek kadar fazla hayran kitlesi var...Ancak bence  bu kitle Şebnem'in canlı performansı için değilde genelde albümdeki şarkıları için var...Çünkü Şebnem Ferah her albümde hep doğru insanlarla çalışıyor albüm tanıtımları iyi yapılıyor ve hayran kitlesini genişletiyor.

neden öyle diyosun 10 mart 2007 istanbul konserinin DVD sini izlemişsindir herhalde kaliteli ses aletleri kaliteli bi çekim olunca nekadarda muhteşem görmüş olmalısın eğer o konserede kötü diyorsanız canlı performanstan beklentiniz nedir ? tartışılır herkez öz gibi hem dans edip hem söyleyemez belki ama genede aynı güzellikte bi konser olabilir
İlahi bir aşktır bu şakayla karışmasın...

« Yanıtla #1142 : 23 Temmuz 2009 - 22:11:59 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
neden öyle diyosun 10 mart 2007 istanbul konserinin DVD sini izlemişsindir herhalde kaliteli ses aletleri kaliteli bi çekim olunca nekadarda muhteşem görmüş olmalısın eğer o konserede kötü diyorsanız canlı performanstan beklentiniz nedir ? tartışılır herkez öz gibi hem dans edip hem söyleyemez belki ama genede aynı güzellikte bi konser olabilir

Evet o performansları izledim, gerçekten çok iyi ama ben o performansların playback destekli olduğunu düşünüyorum yani Şebnem'in doğal katkısız sesi değil bence...

« Yanıtla #1143 : 23 Temmuz 2009 - 22:13:41 »

Çevrimdışı drown

• Cool

O konserin özel bi tarafı var bunuda unutmamakta fayda var.Şebnem i iki kez canlı canlı izledim ikisindede çok kötüydü hatta bi tanesinde  bi şarkının tamamını seyirciye söyletmişliği var kendisinin daha çok seviyomuş öylesini :) Yetersiz buluyorum abartıldığı kadar iyi değil her anlamda!
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #1144 : 23 Temmuz 2009 - 22:16:19 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
öyle bi knouşuluyor ki msjlara bakıyorum da sanki bi deli arada çıkmış şöyle bişey demiş ..

"Şebnem Ferahın performansı muazzam"

abi hepimiz kabul ediyoruz yer yer kötü olduğunu ..

bu kadar konuşulupta bitiremiyen nedir anlamadım ..

kadının albümü satıyo sonuçta dimi konserleri boş geçmiyor yeter de artar bile ona ..

Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış lafını hatırlatıyo bunlar bana ...

« Yanıtla #1145 : 23 Temmuz 2009 - 22:24:01 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Burçin inan ki o delilerden o kadar çok var ki !!!!  :D

« Yanıtla #1146 : 23 Temmuz 2009 - 22:30:04 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
Burçin inan ki o delilerden o kadar çok var ki !!!!  :D

:D belkide bilemiyorum .. ama ben şuan için kendilerini göremiyoruz .. :D

yani anlatmak istediğimi sanırm tekinali bi sen anlıyorsun :D

kadının keyfi yerinde o kötü performans videolarıyla bile  hiç bişey kaybetmiyo bu 1 + 1 daha 2 :D

aksine gittikçe büyüyen bi kitlesi var =)

« Yanıtla #1147 : 23 Temmuz 2009 - 22:35:27 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
:D belkide bilemiyorum .. ama ben şuan için kendilerini göremiyoruz .. :D

yani anlatmak istediğimi sanırm tekinali bi sen anlıyorsun :D

kadının keyfi yerinde o kötü performans videolarıyla bile  hiç bişey kaybetmiyo bu 1 + 1 daha 2 :D

aksine gittikçe büyüyen bi kitlesi var =)

İşte burda tamamen hak veriyorum sana Şebnem Ferah ne yaparsa yapsın ne kadar kötü şarkı söylerse söylesin yinede her çıkan albümü alınır dinlenir konserlerine gidilir.. Bu benim içinde geçerli aslında her ne kadar eksik yönlerini eleştirsemde Şebnem'i dinlerim, albümlerini alırım fırsat bulabilirsem konserlerine gitmeye çalışırım....

« Yanıtla #1148 : 23 Temmuz 2009 - 22:40:19 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
en azından kadının izlediği politika takdire şayan. çizgisini  bozmuyor. gizemliliğini sürdürebiliyor. söz yazarlığı konusunda da her zaman daha ileriye gidiyor.
şunu anlamıyorum ben: neden insanların 'beğeni şekillerine' karışılıyor. biri muazzam der öteki iğğrenç der. karışılması tuhaf çok tuhaf!

« Yanıtla #1149 : 23 Temmuz 2009 - 22:42:07 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Bu arada Şebnem Ferah'ı hiç bu kadar neşeli görmemiştim izleyin :

Beyaz Show Helyum Gazı:

http://www.youtube.com/watch?v=e-3XTXs_g9s&feature=related

« Yanıtla #1150 : 24 Temmuz 2009 - 00:57:47 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Canlı performans ve beğeni hakkında o kadar yarum yazılmış ki şaşırdım bu kadar uzatılmasına :) O yüzden ben bu konuda konuşmıyacağım..:)

Şebnem'i az çok her kitleden insan dinliyo..Bu yüzden büyük bir hayran kitlesi var..Mesela bi pop dinleyen de dinliyebiliyo..Veya hiç Rock dinlemeyen biri ilk Şebnem'i dinleyince yadırgamıyo...Bunun nedeni ya Şebnem'in fazla ağır Rock yapmaması yada ayrı bi büyü?...Benim arkadaşlarım arasında hiç rock dinlemeyen çok var hatta daha Özlem Tekin,Şebnem Ferah ismini bilmeyende çok ama bi Şebnem dinliyince aa ne güzelmiş diyolar ama aynı tepkiyi Özlem için vermiyolar..Ama bu Özlem'in Şebnem'den kötü veya iyi olmasıyla ilgili değil sadece Şebnemin içinde ne kadar rock yapsada duygusal ve aşk teması olması şarkılarında..Aynı şey Emre Aydın içinde geçerli arabesk dinleyen ve Emre Aydın hayranı olan insan çok... Çok konuştum :)

« Yanıtla #1151 : 24 Temmuz 2009 - 01:21:38 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Canlı performans ve beğeni hakkında o kadar yarum yazılmış ki şaşırdım bu kadar uzatılmasına :) O yüzden ben bu konuda konuşmıyacağım..:)

Şebnem'i az çok her kitleden insan dinliyo..Bu yüzden büyük bir hayran kitlesi var..Mesela bi pop dinleyen de dinliyebiliyo..Veya hiç Rock dinlemeyen biri ilk Şebnem'i dinleyince yadırgamıyo...Bunun nedeni ya Şebnem'in fazla ağır Rock yapmaması yada ayrı bi büyü?...Benim arkadaşlarım arasında hiç rock dinlemeyen çok var hatta daha Özlem Tekin,Şebnem Ferah ismini bilmeyende çok ama bi Şebnem dinliyince aa ne güzelmiş diyolar ama aynı tepkiyi Özlem için vermiyolar..Ama bu Özlem'in Şebnem'den kötü veya iyi olmasıyla ilgili değil sadece Şebnemin içinde ne kadar rock yapsada duygusal ve aşk teması olması şarkılarında..Aynı şey Emre Aydın içinde geçerli arabesk dinleyen ve Emre Aydın hayranı olan insan çok... Çok konuştum :)

Harika bir yorum 5E. Tebrikler...

Aynı şey benim başıma da geliyor. Etrafımdaki insanlar mesela adam müzik listesinden müslüm gürses orhan gencebay eksik etmez ama bunun yanısıra yaa şebnemi de çok severim. Bu arada bu bir örnek değil yaşadığım gözlemlediğim şeyler.

Ha bu iyi birşey midir bence değil! Bazıları diyebilir gerçek bir sanatçı herkese hitap eder. Belki de ama bu kadar geniş bir yelpaze uçurumu olamaz olmamalı. ki kişi de bunun farkında olarak aynı yemeği yapıp masaya koyma dürtüsünü engelleyemez. Şebnemin de aşağı yukarı yıllardır yaptığı şey de bu aynı yemek aynı sofra aynı misafirler. Hayır efendim kimse kusura bakmasın, bu bir istikrar değil, yada türe sadık kalma da değil. Bu ticaretin en güzel yoludur ve şebnemi de bu açıdan kutluyorum.

Canlı performansı bu derece vasat, neredeyse şarkının %15-20'sini söyleyip gerisini vokalistine ve dinleyiceye bırakan birinin "Rock'n Kraliçesi" ünvanını alması elbette kaçınılmaz. Çünkü şebnem ne istenildiyse onu verdi. Şarkı sözleri her zaman "sevdim ama aldatıldım", "adam adam lanet olsun sana", "hayat bana da acımadı" vs. gibi temalar üzerine kurulu. Eee bir taraftan ismail yk dinleyip "allah belanı versin" diyen 13-15 yaşındaki genç kızımız "mayın tarlasın"da kaybettiği sevgilisini de aramaktan geri durmuyor.

İşte güzel bir başarı öyküsü. Ben de kutluyorum...
Oppss!

« Yanıtla #1152 : 24 Temmuz 2009 - 01:31:25 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
bencee çok başarılı biri şebnem ferah.bunun sırrıdaa 13 yıldır aynıı insanlarlaa o büyüyü bozmadannn çalışmasıdır gibime geliyor..ve tabi elbette temalarını pek değiştirmediğii şarkılarıı..
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #1153 : 24 Temmuz 2009 - 01:39:46 »

Çevrimdışı Alfredo_James_Pacino1

• Deneyimli Üye

dediğin gibi olma ihtimali biraz düşük sanki ağır rock yapmıyo şebnemin son albümü bayağı sert hatta özlemin ortalamasından daha sert halada dinliyorum yani yanlış hatırlamada filan değil
İlahi bir aşktır bu şakayla karışmasın...

« Yanıtla #1154 : 24 Temmuz 2009 - 01:51:39 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
dediğin gibi olma ihtimali biraz düşük sanki ağır rock yapmıyo şebnemin son albümü bayağı sert hatta özlemin ortalamasından daha sert halada dinliyorum yani yanlış hatırlamada filan değil

ağırlıktan kasıt çok önemli.ki burada sadece şarkının sert olup olmadığına bakmayacaksın.tamam söylediğin son albümden "can kırıkları"nı ele alalım.hatta klibinde de senin tabirinle gayet "sert" bir rock şarkıcısı görünümüne sahipti.
peki,hemmen şarkının sözlerine bakıyoruz.. "bu kalabalık içinde yapayalnız hissetmektense..." diye başlıyor. Al işte! zaten bunu duyduktan sonra ben şahsen devamında "dertler benim,çile benim..mutluluk senin olsun" gibi bir gidişat beklerim.ha zaten devamında gelen sözler beklentilerimi aratmıyor.. "elbette ağlarım,benim can kırıklarım var" vıdı vıdı.
arabesk müzik ile özdeşleştirilmeye çalışılan rap şarkılarının sözlerine bak.. bunlardan çok da farkı olmadığını göreceksin.
bu nedenle altyapısı ne olursa olsun... rockçısı da,rapçisi de,popçusu da,şusu da,busu da.. şebnem'in şarkılarını duyduğunda yabancılık çekmiyor.

sözlere değinmişken ben söz yazma yeteneğinin de fazlaca abartıldığını düşünüyorum.
aşk acısı çekersen diğer yandan güçsüzlüğüyle kendi kendini boğan .. biraz da yeteneği olan herkesin aklına gelebilecek sözler.

hiçbir konserine gitmedim. hiçbir albümünü almadım. ve kendisini hiçbir zaman sevmedim.
ne mutlu.  :D

Lakin;"gel ey seher"i dinlerim. 
Tesadüflerle başlar her şey.