Anket

Yeni albümün çıkış şarkısı "Birileri Var"ı nasıl buldunuz?

Çok İyi
12 (29.3%)
İyi
5 (12.2%)
İdare Eder
8 (19.5%)
Kötü
10 (24.4%)
Çok Kötü
6 (14.6%)

Toplam Oy Verenler: 41

Gönderen Konu: Şebnem Ferah  (Okunma sayısı 219655 defa)

Ynt: Şebnem Ferah
« Yanıtla #1305 : 20 Aralık 2009 - 00:36:43 »

Özlem Tekin

« Yanıtla #1305 : 20 Aralık 2009 - 00:36:43 »

« Yanıtla #1306 : 20 Aralık 2009 - 03:08:21 »

furkiii

• Ziyaretçi
http://www.myspace.com/ebnemferah

yeni albümden 4 parçayı dinleme imkânı sunmuş "ebnem ferah"..:p

« Yanıtla #1307 : 20 Aralık 2009 - 11:55:46 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Albümü sanırım tamamen sindirmişimdir.İlk dinlememden son dinlememe pek fark yok açıkçası."Merhaba" yı ilk dinlediğimde de çok sevmiştim hala favorim bence Şebnem Ferahın yaptığı en iyi işlerden biri."Benim Adım Orman" da diğer sevdiğim parçaydı.Vokali bana farklı geldi müzik de keza öyle."İnsanlık" daha sonra sevdiklerimden oldu ki bence sağlam parça.Bi de "Eski" var sevsemmi sevmesemmi bilemediğim.Başta saydığım üç parça çok çok iyi.Ayrıca bu albümü furkiiinin dediği gibi akck zamanlarını seven kitleye yapılmış gibi.akck buna on basar o ayrı :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #1308 : 20 Aralık 2009 - 14:59:38 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Yeni albümden "Merhaba" ve "Yalnız" favorim...

"Benim Adım Orman" da gayet başarılı...Gerçekten iyi bir albüm olmuş  =)

« Yanıtla #1309 : 20 Aralık 2009 - 16:31:39 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Ben de herkes gibi uzun süre dinledikten sonraki yorumumu yapayım: Şarkıların hepsi birbirini andırıyo. Diğer albümlerdeki gibi herhangi bi özelliğiyle direk göze çarpan şarkı yok. Serapmış ve Merhaba albümün en iyileri gibime geldi (kötünün iyisi). Ne Can Kırıkları'ndaki sertlik, ne diğer tüm albümlerdeki düşündürücü sözler ne de aşırı derecede ilgi çekici melodiler var albümde. 10 üzerinden 4 falan verirdim bu albüme.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #1310 : 20 Aralık 2009 - 17:29:38 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Yarın olur belki :D Ümit kesmeyelim :)

Yok bu akşama da çağıracağını zannetmiyorum çünkü "Medya Kralı"nın formatına uymuyo..

Yani haftaya kaldı ancak.. Belki de Beyaz elini çabuk tutar.. :)
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #1311 : 20 Aralık 2009 - 18:16:59 »

furkiii

• Ziyaretçi
bugün youtube'da şebnem ferah'ın yalnız şarkısıyla alakalı bir video izledim,açıkçası orjinal video olmayacağını düşünerek paylaşmadım ama şimdi baktığımda videonun pasaj müziğin isteğiyle kaldırıldığını gördüm,şöyle ki..:

http://www.youtube.com/videos?ytsession=3KHcFiTtj_364V3t9Atg8Zb37kPmosCVVjwhy7inzqSC0yOdZrFMeUzNY-kuPSE10f937fokvP_R3Zk16QP4XYR5RYq1WelXDHPUaimUFhrQZLpBkLLShgZMAfFOybRRQ8ycPOPm8f2Y60w--vmSJ1ZwbBqIGJ3aALuKGC7nhPc0cQaLHD2D9TVVhqieT5_zh-555QGCoYJe92Y8xOVtUAH1hF03XIXDJUq-tA6gEmv1xTOVoS1vUxCpqr-4o7gP915x4ptJIz0uH5PiLfqfC0-LnapD1sTVI7zbCNKmx8s

şarkının dinlenebildiği bir video ise hâlâ durmakta,bu nedenle orjinal videoymuş gibi hissettim,yani kısacası video çekilmiş;ancak şu durumda merak ettiğim şebnem video ortaya çıkmadan öğrenilmesi nedniyle yine geri adım atacak mı..? bundan önceki albümünde hoşçakal'a çektiği video, erkenden internete düşünce videodan vazgeçmiş,o albüme başka da bir klip çekmemişti..bu albümde yer alması beklenen "yanlış yerde ölüm" şarkısının sözleri internete düşünce gördüğümüz gibi şarkıyı albümden çıkarmış..bakalım benzer bir hamle gelecek mi bu yeni klip konusunda..=)

« Yanıtla #1312 : 20 Aralık 2009 - 18:35:35 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Orjinal video olması durumunda videoyu ilk izleyenlerden biri oluyorsun furkiii   =)

« Yanıtla #1313 : 20 Aralık 2009 - 18:48:12 »

furkiii

• Ziyaretçi
Orjinal video olması durumunda videoyu ilk izleyenlerden biri oluyorsun furkiii   =)

evet önce şebnem,sonra hemen ben..:p bakalım şebnem'in huyu devam ederse video çekilecek parçayı değiştirip yeni bir parçaya yeni bir klip çekebilir..:D

« Yanıtla #1314 : 20 Aralık 2009 - 19:15:51 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Bence "Merhaba"ya çekseydi zaten videoyu."İnsanlık" ve "Benim Adım Orman"da iyi bi tercih olabilir aslında.
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #1315 : 20 Aralık 2009 - 20:05:12 »

Çevrimdışı carcass_

• Deneyimli Üye
  • yokum artık..
bazı aşklar.. diğer şarkılara göre sönük kalıyor. keza uçurtma da öyle.
İnsanlık.. şebnemin kendisini aştığı şarkı. ilk dinlediğimde nefesim kesilmişti. ''bu bu.. bbu sözler müthiş'' demiştim. garip ünlemler sergilemiştim o an.
yalnıza ilk klibi çekmesi daha uygun olur.
ama merhabaya çeker kesin.çünkü diğer şarkılar arasında hemen dikkati çekiyor
istiklal caddesi.. çok hoş. ''sadece bir noktayım''
mahalle.. hoş çığlıklı
ateşe yakın.. şimdilik sadece beğendim diyorum, eminim ki bu şarkı beni mütemadiyen kendisini dinletticek gibi gözüküyor.
benim adım orman çok çok çok güzel.. içinde farklı bir hava var.
serapmış.. kliplenmesi gereken bir şarkısı daha.

Albümü tekrar tekrar dinlemem gerekiyor, şuan için ham haldeyim. Bu aşamada ön plana aldığım şey şarkıların sözleri oldu. Şebnem yine her zaman ki gibi güzel ifade ediyor kendini, yaptığı benzetmeler çok yaratıcı. En beğendiğim parçalar ''İnsanlık, Yalnız, Benim Adım Orman, Serapmış.''
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2009 - 20:07:46 Gönderen: carcass_ »

« Yanıtla #1316 : 20 Aralık 2009 - 23:41:30 »

furkiii

• Ziyaretçi
ben en güzel şarkımı henüz yazmadım diyor ama bence şimdiye kadarki en iyi şarkısı..:

http://www.youtube.com/watch?v=5JBSx7ha5A8

http://www.youtube.com/watch?v=MPWnJfdWP_s&feature=related

benim de en sevdiğim şarkılarından biridir..gerçekten bu şarkıdan daha iyisini yazacaksa şebo,bundan sonraki tüm albümlerini dört gözden de fazlasıyla beklemekteyim..=) iyi ki yaptı bu şarkıyı,kendisini yazdığı için en çok takdir ettiğim şarkıdır..=)

"tüm sözcüklerin cümlelerden kurtulmuş gibi incitmeden özgür kalabildiği yerdeyim.."

ne zamandır şebnem'i dinlemiyordum,yeni albümle birlikte eskiler de aklıma gelmeye başladı tekrar,özlemişim..=)

« Yanıtla #1317 : 21 Aralık 2009 - 00:54:31 »

Çevrimdışı cyberjack

• Kurucu
Ben de albümü bu hafta içinde alacağım. Bakalım nasıl olmuş :S

« Yanıtla #1318 : 23 Aralık 2009 - 07:10:46 »

Çevrimdışı drown

• Cool
"İstiklal Caddesi Kadar" sabahımı mahvetmiş bulunmakta an itibariyle..Bi de"İstiklal Caddesi Kadar" demeseymiş tadından yenmezmiş bu parça.

« Yanıtla #1319 : 24 Aralık 2009 - 16:47:53 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
9 Ocak’ta İstanbul-Bostancı Gösteri Merkezi,
17 Ocak’ta İzmir-Atlas Pavyon,
22 Ocak’ta Ankara-Anadolu Gösteri Merkezi’nde olacak.     
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/