Anket

favori lost karakteriniz kim??

james "sawyer" ford
13 (37.1%)
kate austen
5 (14.3%)
hugo "hurley" reyes
0 (0%)
john locke
2 (5.7%)
sayid jarrah
2 (5.7%)
desmond david hume
1 (2.9%)
benjamin linus
2 (5.7%)
ana lucia cortez
3 (8.6%)
jin-sun kwon
1 (2.9%)
charlie pace
1 (2.9%)
juliet burke
0 (0%)
jack shephard
5 (14.3%)
aaron
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 35

Gönderen Konu: [Dizi] Lost  (Okunma sayısı 14656 defa)

Ynt: [Dizi] Lost
« Yanıtla #60 : 12 Şubat 2008 - 22:33:09 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
6 sezon mu . çok iyi ya :))
bizim turkcell sponsor olsa ne güzel olur. Lost hiç bitmesin..
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

Özlem Tekin

« Yanıtla #60 : 12 Şubat 2008 - 22:33:09 »

« Yanıtla #61 : 22 Şubat 2008 - 09:11:38 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
bu sezon grev yüzünden 7 bölüm+6 hafta ara+6 bölüm şeklinde olacakmış

4x04 ü izlerken kafamda kurduğum herşey sonunda çöküverdi

SPOILER

3.sezonun sonunda kate in "o beni bekler" diye bahseettiği kişi
bir kocadan çok onun(!) bebeği imiş
yani ben öyle yordum

ayrıca ben bu jack i hiç sevmiyorum ya
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #62 : 22 Şubat 2008 - 10:31:19 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
bu çok kötü bi haber yaw... Jack i neden sevmiyorsun ya...

bende SUN ı hiç sevmiyorumm..
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

« Yanıtla #63 : 03 Mart 2008 - 23:42:28 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
:duyuru:
yani yayına başlayan TNT diye bi kanalda nisan ayından itibaren yayınlanacakmış...
bu arada bu kanal uydu da kablolu da ve d-smaartta olacakmış..
:duyuru:
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #64 : 07 Mart 2008 - 09:50:07 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Jack i neden sevmiyorsun ya...
nasıl seveyim yahu o adamı
herşeyi bilecek, adanın görevlisi o olacak
sinir ediyor beni
4x06 da Jin bile ayar veriyor o yarım ingilizcesiyle ona
---------Spoiler---------
bu duman others ın getir götür işlerini mi yapıyor yahu
kadın fısıltılarla geldi, fısıltılarla gitti
ayrıca büyük ihtimalle Juliet adayı terk edemiyor
flashbak verdiklerine göre...
--------spoiler----------
http://www.youtube.com/watch?v=O1CasQnKdOE
4x07 nin promosu
oceanic 6 tamamen açıklanıyormuş ayrıca tekrar görmeyi ummadığımız birini görecekmişiz
bekleyelim bakalım
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #65 : 23 Mart 2008 - 19:10:09 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip 'Lost' dizisi, şimdi de oyun dünyasına transfer oldu.

Hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip ‘Lost’ dizisi, şimdi de oyun dünyasına transfer oldu. Dizideki ünlü karakterlerin yardımıyla ilerleyen oyunun konusu, ilk iki sezonla ilgili önemli ipuçları veriyor.

Gizemli bir uçak kazası, ıssız gözüken bir ada ve burada mahsur kalmış yolcular. Artık hepimizin konusunu ezberlediği ‘Lost’ dizisi, modern bir Robinson Crusoe hikayesi gibi gözükse de, gizemi ve akılcı senaryosu ile tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip. Dizinin etkisi o kadar büyük ki; ‘Lost’ yayından kaldırılsa hayranlarının birçoğu, geri kalan hayatlarını ıssız bir adada geçirebilir! Görünenin ötesini anlatan dizi, popülerliğini ticarete dökmesiyle de ünlü. Önce karakterleri anlatan kitaplar çıktı daha sonra koleksiyonluk heykelcikleri. Dizinin yeni ticari hamlesi ise, hayranları ada turizminden kurtaracak cinsten. ‘Lost’un kendi haslığı bir bilgisayar oyununda devam ediyor. Ubisoft tarafından hazırlanan ‘Lost: Via Domus’ oyunu, dizinin ilk sezonunu konu alıyor.

Oyunun ana menüsünde o ünlü uçak enkazından görüntüler var. Bu, dizinin hayranlarını hemen cezbedecek bir detay. Gerekli ayarları yaptıktan sonra, yeni oyuna başlıyoruz. Oyun dizideki ünlü açılış sahnesiyle başlıyor, ne olduğunu anlamadığımız şekilde, içinde bulunduğumuz uçak düşüyor. Kontrol ettiğimiz karakter kendine geldiği zaman, tam bir kaos ortamında olduğunu görüyoruz. Ağacın üstünde asılıyız ve ne yapacağımızı bilemiyoruz. Biraz bekledikten sonra, oyunun ara yüzü bize kontrolleri nasıl kullanacağımızı anlatmaya başlıyor. Ağaçtan kurtulduktan sonra, etrafta dolaşmaya başlıyoruz. Tüm bu karmaşa içerisinde ilk maceramızın da zamanı geliyor.

YENİ KARAKTER SİZSİNİZ

Oyunda yönettiğimiz karakter, şimdiye kadar dizide hiç görülmemiş birisi. Aslında ‘Lost’ hayranlarının, futbol takımı tutar gibi, dizinin ana karakterleri konusunda fanatizm yaptığını düşünürsek, yapımcılar kendi karakterlerini yaratarak doğru bir karar vermişler.

Elliot Maslow adlı karakterimiz, çarpışmanın etkisiyle hafızasını yitirmiş durumda. Oyunda, adada hayatta kalmaya çalışırken, bir yanda da Elliot’ın geçmişi hatırlaması için uğraşacağız. Bu sırada karşımıza, sık sık dizinin ünlü karakterleri çıkıyor. İlk karşılaştığımız isim, Kate. Onunla yaptığımız ufak sohbet, Elliot’un geçmiş zamanla ilgili görüntüler görmesini sağlıyor. Flashback’ler dizinin en etkileyici yanlarından birisiydi. ‘Lost’un kendine has kurgusu burada da devam ediyor. Bu hayaller dışında ‘Via Domus’un en büyük artısı, dizi karakterlerinin gerçeğe en yakın şekilde modellenmiş olması. Yapımcılar bu konuda titizlik göstermiş. Bu detaylı benzerlik, oyuncularailk başlarda diziden görüntülerle karşı karşıya olduklarını düşündürecek ufak bir göz yanılgısına neden oluyor. Adada karşımıza, Jack, Locke, Kate, Sawyer, Charlie, Claire, Sun, Jin, Hurley, Sayid, Tom, Ben ve Juliet gibi tüm önemli karakterler çıkıyor. Bu karakterle sohbet edebiliyoruz. Amacımız, onları dikkatlice sorgulayıp Elliot’ın geçmişi hakkında ipuçları bulmak.

DİZİ İÇİN İPUÇLARI
‘Via Domus’un müzikleri ve seslendirmeleri diziyle hemen hemen aynı. Oyun toplam 7 bölümden oluşuyor. Buna mini dizi gözüyle de bakılabilir. Elliot adlı karakterimizin geçmişini hatırlamak ve ipuçları toparlamak için ilginç yöntemler geliştirilmiş. En dikkat çeken yöntem ise, karşılaştığımız önemli ipuçlarının ve kişilerin fotoğraflarını çekmek. Daha sonra bunları kullanıp, bulmacaları çözmeye çalışıyoruz.

Aksiyon tarzı ağırlıklı olmasına karşın birkaç yer dışında fazla silahla işimiz olmuyor. Ada içerisinde yollumuzu kaybettiğimizde ise, gizemler imdadımıza yetişiyor. Ağaçlarda çıkan işaretler, hayvanlar ve adaya yakışır her türlü ilginç varlık bize yolu gösteriyor. Bazı bölümler bulmaca çözme üzerine kurulu. Mesela, telsizi çalışır hale getirmeye, uçağın parçalarından bazılarını bulmaya çalışıyoruz. Ada içerisinde dolaşırken karşımıza, çeşitli silahlar ve eşyalar çıkıyor. Bunları yan karakterlerle takas edip, hayatta kalmamıza yarayacak önemli şeyler elde ediliyor. Tabii ki adada tempo hiç düşmüyor. Bizi öldürmeye çalışan silahlı haydutlarla uğraşıyoruz, mistik yaratıklardan kurtulmaya çalışıyoruz… Özellikle kovalamaca sahneleri, ekran başında adrenalin seviyenizi artırıyor. Tüm bu maceranın sonunda ise oyunu bitirince, diziyle ilgili çok önemli bir gerçekle karşılaşıyoruz…

Beğenilirse devamı gelecek

‘Lost: Via Domus’, kendi başına dizi gibi ilerleyen iyi bir macera oyunu. İçeriği sayesinde, dizinin hayranları kadar macera oyunu sevenlere de hitap ediyor. Bir-iki ufak hata ve 6-7 saatlik kısa oyun süresi dışında kendinden isteneni veriyor. Oyun başarılı bir satış grafiği izlerse, planlanan ‘Lost’ oyunları serisi için onay verilecek. En az bunun için bile ‘Via Domus’ mutlaka denenmesi gereken bir oyun.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #66 : 24 Mart 2008 - 09:24:57 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
Vay be bu güzel haber..
SAFKAN TEKİNİZM...

« Yanıtla #67 : 25 Mart 2008 - 20:16:18 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
ilginç geleceğini biliyorum ama hala izlemeyenlerdenim.. :höö: :ehem: :hı:

ama önümüzdeki günlerde başalayacağım... söz.. :sorry:

« Yanıtla #68 : 15 Nisan 2008 - 17:44:49 »

Çevrimdışı ShiverVol2

• Gold Üye
  • /////////////////////
bi bölümü için harcanan paraya kurtlar vadisi ırak çekilmiş
Birilerinin arkasına yaslanıp müzik olmaz, her şey tek başına yaptığında kıymetlidir(ÖZLEM TEKİN,ŞF'a)

« Yanıtla #69 : 18 Nisan 2008 - 11:04:14 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Beyazıt Öztürk, ilgiyle izlenen şov programında bu gece, tüm zamanların en beğenilen dizisi "Lost"un Sawyer'ı Josh Holloway'i konuk edecek. Programın diğer konukları ise ünlü rock'çı Şebnem Ferah, "Binbir Gece"nin Şehrazat'ı Bergüzar Korel ve Azerbaycanlı spiker Gündüz Abbaszade.

22.30 KANAL D
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #70 : 19 Nisan 2008 - 16:38:49 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Bağımlılık yaratan ''Lost'' dizisinde canlandırdığı Sawyer karakteriyle kadınların aklını başından alan Josh Holloway, reklam filminde rol aldığı Magnum Double'ın basın tanıtım toplantısına katıldı.

Kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Holloway, bir iyi, bir de kötü haber verdi:

İyi haber Holloway'in Türkiye'ye tekrar gelmek istediği, kötü haber ise, ikinci ziyaretini eşiyle yapmak istemesi...

Les Ottomans Otel'de gerçekleştirilen toplantıya basın mensuplarının yanı sıra sanatçının hayranı kadınlarırın ilgi gösterdiği görüldü.

Toplantıda konuşan Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer, ''haz'' temalı ürünlerinin reklam filmlerinde rol alması için Holloway'i uygun bulduklarını belirterek, oyuncunun ''Lost'' dizisinde canlandırdığı karakterin popülerliğinin yanı sıra dünyanın en güzel 50 insanından ve en çekici 20 erkeğinden biri olduğunu söyledi.

Josh Hollaway de reklam filmi çekimleri için geldiği İstanbul'u çok beğendiğini ifade ederek, ''Boğaz manzarası mükemmel. İlk geldiğim sabah, tepeden yükselen odama giren güneş ışıkları ile uyandım. İstanbul'un çok özel bir yer olduğunu düşünüyorum'' dedi.

''Türkiye'ye gelmeden önce ülke hakkında ne düşünüyordunuz?'' şeklindeki bir soruya Holloway, ziyaretinden önce Türkiye hakkında çok fazla fikrinin olmadığını anlatarak, ''İnternete girip baktım, dedim ki 'Gerçekten güzel bir ülke'. Açıkçası insanları hakkında bir fikrim yoktu. Benim için bu ziyaret ufuk açıcı oldu. Eşimle beraber tekrar gelmek istiyorum. Herkes son derece kibar ve sıcak'' diye konuştu.

Holloway, Lost dizisinin ardından rol almak istediği başka bir dizi olup olmadığı ve hangi oyuncularla çalışmak istediğine ilişkin bir soruya karşılık, sinema filmlerinde rol almayı düşündüğünü söyledi.

Sinema filmi projelerinde beraber çalışmak istediği sinema sanatçıları arasında yönetmen Martin Scorsese, aktör Daniel Day Lewis'i sayan Holloway, Clint Eastwood ve Jack Nicholson'ı da çok beğendiğini bildirdi.

Toplantıda, sorulara esprili cevaplar veren Holloway, beraber rol almak istediği kadın oyuncular arasına ise Judi Dench ve Meryl Streep'in yanı sıra Scarlet Johnson'ı saydı.

LOST'UN FİNALİ

Holloway, ''4. sezonda Lost dizisinin finalinin izleyici tatmin edip etmeyeceği'' yönündeki bir soruyu, ''Sanırım evet. Şu anda adada işler kızışmaya başladı. Final uzun olacak. Kısa bir film gibi düşünülebilir. Ben de sonunda ne olacağını bilmiyorum, senaryoyu dönünce okuyacağım. Zor bir sezon oldu bizim için. Yazarların grevi, DVD'lerin internete dönüşmesi, sözleşmelerin eski olması gibi problemler yaşadık'' dedi.

''Bir kadın olsaydınız Lost dizisindeki Jack karakteri mi, Sawyer'i mi tercih ederdiniz'' sorusuna ise Holloway, ''Nasıl bir kadın olduğuma göre değişir. Sawyer bir hafta sonu geçirilebilecek bir adam. Ama Jack'le bir ömür boyu yaşanabilir'' cevabını verdi.

Toplantıya katılan bayanların ''yakışıklılığı'' ile ilgili yorumları karşısında ''teşekkür eden ve evli olduğunu'' hatırlatan Holloway, sevdiği müzik türleri ile ilgili soru üzerine, Folk, Rock ve Country türü müzikleri dinlediğini, Türk melodilerini sevdiğini, özellikle oryantal dansı beğendiğini söyledi.

Holloway, dün akşam katıldığı televizyon programında hediye edilen oryantal kıyafetini de eşine götüreceğini dile getirdi.

« Yanıtla #71 : 19 Nisan 2008 - 19:57:21 »

Çevrimdışı igves

• Daimi Üye
  • Ay karardı Tam da günah işlemenin zamanı...
ya hiç izlemedim nedense tepkisel şeklinde ve inatla herkes izliyo die izlemicem kardeşim :D

yorumlara bakıyorum herkes ve çevremdekiler deli gibi lostda bu oldu şu oldu die bahsediyoo baksana bi izleyen hemen abonman oluyo diziye yaa galiba farklı bi senorya olduğundan kaynaklı ama ben inatla izlimicemm zaten tv izlemye vaktim yok(bikaç programı izlerimm okadar) 4.sezonuda bitsin birisinden bütün sezonların dvd sini alır izlerim :D

Dipnot: çokmu önyargılıyım ben ya :s :şok: :D
"Gel sevişelim gitsin Sonumuz zindan"
https://twitter.com/SevgiGozaydin

« Yanıtla #72 : 19 Nisan 2008 - 21:15:28 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
josh cok semoatikti.. ama beyaz dizi ile bilgisinin eksikliginden sanirim cok alici sorular soramadi bence. yine de iyi agirladi hos bi program oldu.. diger konuklar da cok cekingen kaldilar nedense.
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

« Yanıtla #73 : 19 Nisan 2008 - 21:17:31 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
dizi kaç yıldır varmış ben daha öğreneli bir ay oldu.ama hiç izlemedim hp kaçırıyorum
BENİM GÜZEL HATALARIM VAR

« Yanıtla #74 : 20 Nisan 2008 - 11:52:48 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
bu insan (artık kimin araştırmasına göreyse bende bilmiyorum, programda beyaz bahsetmişti.. ) dünyanın en seksi 20 erkeki içindeymiş...
kalan 18'inin kim olduğunu bilmiyorum...

ama 19.su da benim zaten .. :höö: :dill hehe hehe