Gönderen Konu: The Cranberries  (Okunma sayısı 8190 defa)

The Cranberries
« : 03 Ocak 2005 - 22:26:39 »

Çevrimdışı akai

• Yepyeni Üye
  • *
mükemmel..

electric blue   ode to my family   joe..gercekten harika parcalar

Özlem Tekin

The Cranberries
« : 03 Ocak 2005 - 22:26:39 »

The Cranberries
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2005 - 01:51:52 »

Çevrimdışı cyberjack

• Kurucu
animal instict

imigination

sağlam grup

The Cranberries
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2005 - 08:27:44 »

Çevrimdışı sil_bastan

• Üye
  • **
niye bilmiyorum yorum yapmak istemiyorum çok iyiler çünkü ve cyberkin yazdıklarına katılıyorum son albümlerini duymadım ne zamandır dinlemiyorumaskerde n geldiğimden beri fakat animal gibi oraya eklenmesi gereken tek şarkı;
 ZOMBİ
bir ara  dağılıyorlar deniyordu... sanırım albüm yapılıyor yinede ben biraz geride kaldım bu sene sadece zombi'yi eklemek istedim

zombi
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2005 - 09:13:47 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
    • http://www.ozlemtekin.biz
zaombi zaombi zaombiiiiiiiiiiii iyahey  .... iyahe he he yyy zaombi zaombiiiiii

fazla söze gerek yok budur
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

The Cranberries
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2005 - 13:09:49 »

Çevrimdışı theBad

• Daimi Üye
antepli :lol: yine en açıklayıcı mesaja imzanı attın! helâl ülen helal!!!!

:)

Zombi'nin sözleri; melodileri; klibi hepsi birbirini tamamlıyo; bence en başarılı parçaları cranberries'in...

haxan allaisen bi daa söölesene :lol:

The Cranberries
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2005 - 16:32:55 »

Çevrimdışı maLi

• Deneyimli Üye
  • tahtaßo$aLar ...
    • avril tr fan page
çok severim ben bu grubuuuuuu
zaman dü$er eLLerimden yere , oradan tahtaßo$a...

http://www.grupvega.net

The Cranberries
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2005 - 22:42:03 »

Çevrimdışı girlinterrupted

• Deneyimli Üye
  • delusional
cordell
daffodil lament
dreams
dying in the sun
hollywood
linger
not sorry
ridiculous thoughts
salvation
so cold in ireland
u n me
promises
animal instinct

hastasınım DOLORES!!!

The Cranberries
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2005 - 15:29:37 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
bende çok severim ama yeni çalışmaları pek sarmıyo eskilerği daa iyiydi (bence..)
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

The Cranberries
« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2005 - 19:04:36 »

Çevrimdışı sinem

• Aktif Üye
    • http://ozlemtekin.biz.
> tüm albümlerini gün geçirmeden aldığım tek grup olma özelliğini koruyor walla
!!-- ÖZ'ÜNLE KAL--!!

alayına İSYAN ölümüne TEKİNİZM

The Cranberries
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2005 - 16:24:16 »

• Ziyaretçi
hoş sesli vokale sahipler ...

The Cranberries
« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2005 - 19:18:11 »

Çevrimdışı wernoa

• Yepyeni Üye
  • *
  • psychopath
walla zombie nin bas kısmını çalabiliodum gitarla azıcık :lol:  :lol:
bir kadeh şarap, bir nefes duman, bir sıcak gülüş bana yeter..

The Cranberries
« Yanıtla #11 : 30 Mart 2005 - 12:01:30 »

Çevrimdışı wernoa

• Yepyeni Üye
  • *
  • psychopath

The Cranberries'in hikayesi, Fergal'ın Hogan kardeşlerle tanışıp arkadaş olmasıyla birlikte, bir breakdans denemesi olarak başladı. Fergal, aldığı ilk davulla birlikte bir grup kurma isteği içindeydi. Noel, gitarı ve küçük kardeşi Mike da bass gitarı ile ona katılmıştı birkaç ay içinde.

Bu üç istekli müzisyen, hem müzikal hem de sosyal alanda çok iyi bir uyum sağladılar. 1989 yılında, Niall Quinn vokal olarak katıldı aralarına. Artık kendilerini tam bir grup olarak ilan ediyorlardı. Adları da: The Cranberry Saw Us. Bu isim Niall Quinn'nin fikriydi, diğerleri pek isim üzerinde düşünmemişlerdi. Hatta şarkı sözlerini de pek benimsememişlerdi, "My Grandma Drowned in a Fountain in Laudres" şarkısının sözleri gibi. Sonra, Niall Quinn başka bir gruba geçerek onları bırakmak zorunda kaldı.

Fergal, Noel ve Mike bu durum karşısında pek te derinden etkilenmediler. Bununla birlikte, güzel şarkı sözlerine ve iyi bir vokale ihtiyaçları vardı. Sonra, Dolores adında genç bir bayanla karşılaştılar. Dolores, bu özelliklere uyuyordu ve her zaman bir rock grubunun vokalisti olmak istemişti.

Bu İrlandalı dörtlü, bir kayıt yapacak kadar şarkı yazmışlardı. Soundlarının nasıl olduğuna dair bir takım endişeleri vardı. Altı ay içinde, "Nothing Left At All" adlı bir demo çıkardılar. Birkaç gün içinde, tam 300 kopyası satıldı, Sadece bir demoyla bu kadar ilgi gören genç bir grup olarak, müzik şirketlerinin dikkatlerini topladılar. Sonunda bu eşsiz grup, "Island Records" ile altı albümlük bir anlaşma imzaladı.

1993 yılında çıkan ilk albümleri, "Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?" adını taşıyor. Bu albüm, Amerika'da büyük ilgi gördü. Ama o zamanlar Avrupa'da pek bilinmiyorlardı. Yine de albüm, bir yıl sonra İngiltere listelerinde 1 numara oldu.

"Everybody Else..." adlı albümleri ile Avrupa'da da tanındılar. Bunu izleyen ve duygu yüklü albümleri "No Need To Argue" albümleri, "Zombie" adlı parçayla büyük ilgi gördü. The Cranberries, artık tüm dünyanın kalbini kazanmıştı.

The Cranberries, bir dünya turnesine çıktı. Sahne aldığı her şehirde büyük ilgi gördü. 1994 yılında, MTV'nin "Yılın En İyi Parçası" Ödülüne layık görüldü. Bu parça, "Zombie"ydi.

Dolores, eşi Burton ile bir bebek bekliyordu. 1998 yılının Kasım ayında, "Taylor Baxter Burton" adını verikleri bebek doğdu. Bebeğin doğumu, şarkı sözleri yazan Dolores'i büyük ölçüde duygusal yönden etkilemişti. Ve dördüncü albümleri "Bury the Hatchet", bu etkileri taşıyor, özellikle de "You and Me" ve "Saving Grace" adlı şarkılarda.

Kaynak: Cine5 - Portre
bir kadeh şarap, bir nefes duman, bir sıcak gülüş bana yeter..

The Cranberries
« Yanıtla #12 : 30 Mart 2005 - 14:06:07 »

Çevrimdışı hsahin

• Yepyeni Üye
  • *
    • http://bilimvezeka.8m.net
dolores ın hastasıyım bu yüzden bütün albüm ve kliplerini buldum.hatta vatikanda söylediği sarkı bile.
böyle sevgili olmaz kime bu naz

The Cranberries
« Yanıtla #13 : 30 Mart 2005 - 16:50:21 »

Çevrimdışı by_haxan

• Yönetici
  • anonymous
önemli olan bu şarkıyı bateri ile çalmak kardeşim ben onu bunu bilemem ... yani ben !!!!!!!!!!!!!!!
SAFKAN TEKİNİZM...

Eskilerden.... Çok Eskilerden değişmeyen tek şey  Sadece SAFKANTEKİNİST'lik kaldı...

The Cranberries
« Yanıtla #14 : 30 Mart 2005 - 17:15:37 »

Çevrimdışı deepscream

• Emekli Mod
Manyak güzel bi grup. Taparım, "Wake Up & Smell the Coffee" dşında tüm albümleri var. Ztn o albüm o kadar başarılı değildi. "Never Grow Old" güzel ama :D

Dolores'in solo albümü çıkacaktı, olmadı herhalde?

Sanırsam Noel'de solo takılacaktı. O ne oldu bilmiyorum?