Gönderen Konu: SeksenDört  (Okunma sayısı 19753 defa)

SeksenDört
« : 12 Aralık 2005 - 18:35:42 »

Çevrimdışı theBad

• Daimi Üye

Bir süredir ‘Hacettepe’ ismiyle de bilinen “Ölürüm Hasretinle” şarkısıyla, günümüzün en önemli iletişim aracı olan internette ünlenerek hayatımıza giren "seksendört"ün, merakla beklenen ve kendileriyle aynı adı taşıyan ilk albümü, Pasaj Müzik etiketiyle 07 Aralık 2005 Çarşamba günü müzik marketlerdeki yerini aldı.Altı yıldır bir arada olan “seksendört” grubu Tuna(solist,gitar), Okan(basgitar,geri vokal),Erdem(gitar,geri vokal) ve Serter(davul)’den oluşuyor. Sahnedeki ilk yıllarında İngilizce cover ve bestelerini çalan sonrasında ise türkçe coverlar ve sanat müziğindeki önemli şarkıları yorumlayan “seksendört”, albüm için profesyonel olarak yaklaşık 1 yıldır Ankara’da çalışıyor. Albümde yer alan tüm söz ve besteler gruba ait.

www.turkrock.com'dan alıntıdır...

Yüzlerini Hiç Görmeyen Binlerce Hayranları Var...

Bugüne kadar 500’e yakın ve çoğunluğu üniversitelerde hem ana hem de alt grup olarak konserlere çıkan ve iyi bir performans grubu olan “seksendört”ün, albüm çalışmalarının son dönemlerinde Hacettepe ismiyle de bilinen “Ölürüm Hasretinle” isimli şarkıları internette yayılmış. Ve bu yayılma “seksendört”e sanal ortamda ciddi bir hayran kitlesi yaratmış. Bu şekilde Şebin Karahisar’dan Tekirdağ’a kadar Türkiye’de yüzlerini hiç görmemiş ve onları sadece şarkılarıyla sevmiş çok geniş bir hayran kitlesi yaratan “seksendört”ün merakla beklenen ilk albümü Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

İnternetten Sonra Ulusal ve Yerel Tüm Radyolarda En Çok İstek Alan Şarkı; "Ölürüm Hasretinle”.Kulaktan kulağa yayılarak herkesin konuşmaya başladığı “seksendört”ün “Ölürüm Hasretinle” şarkısı Türkiye genelindeki ulusal ve yerel radyoların da listelerinde üst sıraları zorluyor. Radyo dinleyicilerinin son günlerde en çok duymak istediği şarkı olan “Ölürüm Hasretinle”, sözler ve müzikte ki duygusallık ile herkesi yakalıyor.

Türk rock müziğine yepyeni bir soluk kazandıran “seksendört” grubu 2005’in son günlerinde piyasaya çıkan kendileriyle aynı adı taşıyan ilk albümleri ve sahne performanslarıyla isimlerinden oldukça fazla söz ettirecek.

* “seksendört” Ankaralı 4 gençten kurulu.
* Grupta Tuna solist ve gitar, Okan bas gitar, Erdem gitar, Serter ise davul çalıyor.
* Grubun yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi var. En son Okan’ın da katılımı ile son halini 4 yıl önce aldı.
* Grubun yaş ortalaması 23.
* Seksendört kurulduğu günden bu yana özellikle üniversitelerde 500'e yakın konser vererek Cem Karaca, Moğollar gibi türk rock müziğinin kilometre taşları ile aynı sahneyi paylaştılar. Grup, sahnedeki ilk yıllarında İngilizce cover ve bestelerini çaldı. Sonrasında ise türkçe coverlar ve sanat müziğindeki önemli şarkıları yorumladı.
*2001 yılında “Değiştir Kendini” isimli ilk Türkçe bestelerini yaptılar.
*2003 yılında “Ölürüm Hasretinle” yi bestelediler.
* Yaklaşık 1 yıldır ilk albümlerinin hazırlıkları için Ankara'da çalışan grubun çıkış parçası olan " Ölürüm Hasretinle" ilk demo kayıtlardan sonra internet ortamında yayılmaya başladı.
* Özellikle şarkının sözleri nedeniyle insanlar grup hakkında bir çok hikaye üretmeye ve bu hikayeleri açtıkları forumlar yoluyla internette yayınlamaya başladı.
* Çeşitli internet sitelerindeki forumlardaki yorumların sayısı şu anda yaklaşık 3000 adet.
* Ulusal ve yerel birçok radyo, internetteki bu haberleşme ve gelen istekler nedeniyle yayın politikalarını değiştirerek demo halindeki "Ölürüm Hasretinle" yi yayınlamaya başladılar. 2005 Aralık’ın ilk haftası Pasaj Müzik tarafından radyolara dağıtılan albüm versiyonu ile şarkının stüdyo kaydı radyo dinleyicileriyle buluştu.
* “seksendört”ün kendisiyle aynı taşıyan ilk albümlerinde yer alan 10 şarkının söz ve besteleri kendilerine ait.
* Pasaj Müzik ile yolları kesişen “seksendört”ün ilk albümü 07 Aralık 2005 Çarşamba günü müzik marketlerdeki yerini aldı. 

Özlem Tekin

SeksenDört
« : 12 Aralık 2005 - 18:35:42 »

Ynt: SeksenDört
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2005 - 18:44:45 »

Çevrimdışı theBad

• Daimi Üye
bu parçayı ilk duyduumda ÇARPILDIM desem yeridir...

bir ara Radio OZZ™ da sürekli istek yaptım.. şarkı sanal alemde aldı başını yürüdü; en alakasız müzik kalitesine sahip insanların dahi cep telefonlarına kadar girdi...

2 gün önce.. tam ewe giriodum ki Tuna'yı gördüm.. "baba nerelerdesin kayboldun çıkmadın bi daa piyasaya"dedim...
Albüm yaptık ya olm haberin yok mu dedi.. Dedim adı ne grubun, OHAAAAAAAAAAAAAAA der gibi "dalga mı geçiosun" dedi :)

SEKSENDÖRT dedi; bu kez ben OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOHA! dedim inanmadım :) walla billa dedi hala inanmadım; cafeye girdik google'dan arattık ki; son kez OOOOOOOOOOOOOOOOOOH A! oldum :)

Tuna ile aynı sokakta büyüdük,20 yıllık arkadaşım.... Fanatik bir trabzonsporludur... ilk orta lise de futbol topu nerde tyuna orda; espri makinesi...

Serter ile aynı sınıfta okuduk 5 sene; ufacık tefecik bişidir serter karadeniz :) Babası bedeb eğitimi Örtmeni; her maçımıza gelip bana yorum yapardı da kıl olurdum :)

Erdem serter'in abisi, fanatik galatasaraylıdır... Etlik'te parmakla gösterilecek bir İMAJ sahibidir...

Okan'ı tanımıyorum...

önce kendimi ayıpladım; bunlar 3 sene önce NumberOne Tv'de SonyEriccson club programına çıkmışlardı da alay etmiştik türkücü bebeler die...
sonra onore oldum be yaw :)

« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2005 - 15:26:02 »

Çevrimdışı cannibal

• Yepyeni Üye
  • *
  • gidiorm dönmem bahardn önce...
Dier isimi "sex and dirth". . .bilmeyenlere duyrulur :dill

« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2005 - 16:40:30 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
çıkış şarkıları o kadar çok yayınlandı ki sağda solda(heryerde)çok baydı artık...ama diğer şarkılarını hiç dinlemedim...bi dinlemek ve ondan sonra tekrar yorum yapmak lazım...şimdi bilmeden atıp tutmak haksızlık olur... :nanik:
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2005 - 16:47:09 »

Çevrimdışı BrUnO

• Yepyeni Üye
  • *
    • Candan Erçetin Fan Club
ikisine de dinlemekten bay geldi walla

« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2005 - 16:18:21 »

Çevrimdışı zy'ndan

• Bizden Biri
  • Akıllı Ol Çarşı Burda!
24 saat dinlesem baymaz o şarkı.....
..:: OZ^Y ::..

« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2005 - 16:24:39 »

Çevrimdışı ENL

• Deneyimli Üye
  • rock_soul
ben dinliyorummmm ilk dinlediğimde 'amaaaaaaaaan bu duman' demiştimmmm abim ilk dinlettiğinde sonra sonra dinliye dinleye özümsemiş olaraktan olsa gerk ki bayıldıııııııııııım :çiçeeK: :dans:  :dans:  ((dans ediyo ya bayılıyoruuuummmm))
for rock...
                  for peace...
                                       for real...

« Yanıtla #7 : 17 Aralık 2005 - 00:27:05 »

Çevrimdışı rockergirl

• Yepyeni Üye
  • *
bencede baydı arkadslar cıkışları harıkaydı ama hiç beklemdgm insanlar bile sölemeye basladı (arabesk dileyenler)artık dıinlemıorum...

« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2005 - 02:24:23 »

Çevrimdışı 109876543210boom!

• Üye
  • **
tam anlamıyla öğk getirdiler artık..84 ü diğerlerinden farklı kılan hiçbişi yokk :nanik:
beetle juice..beetle juice..beetle juice..

« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2005 - 16:39:12 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
24 saat dinlesem baymaz o şarkı.....
o zaman çok gelişmiş,insan üstü bi sindirim sistemi var sende demekki hehe hehe

« Yanıtla #10 : 17 Aralık 2005 - 17:20:38 »

Çevrimdışı zy'ndan

• Bizden Biri
  • Akıllı Ol Çarşı Burda!
benim sindirim sistemimle falanla filanla diil de konu başlığı ile ilgili yorum yapman senin için daha hayırlı olur sewgili Q-zen.. :ehmm:
.hepimiz için de...
..:: OZ^Y ::..

« Yanıtla #11 : 20 Aralık 2005 - 18:05:06 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
benim sindirim sistemimle falanla filanla diil de konu başlığı ile ilgili yorum yapman senin için daha hayırlı olur sewgili Q-zen.. :ehmm:
.hepimiz için de...
..latife yaptık bee arkadaşım hemen ne kızıyorsun ki... :dill
bu hafta sonu birkaç tane müzık programında onların albümünü incelekdiklerin gördüm tv de ama hangi kanal olduğunu hatırlamıyorum...

« Yanıtla #12 : 20 Aralık 2005 - 19:22:23 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
bu parçayı ilk duyduumda ÇARPILDIM desem yeridir...

bir ara Radio OZZ™ da sürekli istek yaptım.. şarkı sanal alemde aldı başını yürüdü; en alakasız müzik kalitesine sahip insanların dahi cep telefonlarına kadar girdi...

2 gün önce.. tam ewe giriodum ki Tuna'yı gördüm.. "baba nerelerdesin kayboldun çıkmadın bi daa piyasaya"dedim...
Albüm yaptık ya olm haberin yok mu dedi.. Dedim adı ne grubun, OHAAAAAAAAAAAAAAA der gibi "dalga mı geçiosun" dedi :)

SEKSENDÖRT dedi; bu kez ben OOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOHA! dedim inanmadım :) walla billa dedi hala inanmadım; cafeye girdik google'dan arattık ki; son kez OOOOOOOOOOOOOOOOOOH A! oldum :)

Tuna ile aynı sokakta büyüdük,20 yıllık arkadaşım.... Fanatik bir trabzonsporludur... ilk orta lise de futbol topu nerde tyuna orda; espri makinesi...

Serter ile aynı sınıfta okuduk 5 sene; ufacık tefecik bişidir serter karadeniz :) Babası bedeb eğitimi Örtmeni; her maçımıza gelip bana yorum yapardı da kıl olurdum :)

Erdem serter'in abisi, fanatik galatasaraylıdır... Etlik'te parmakla gösterilecek bir İMAJ sahibidir...

Okan'ı tanımıyorum...

önce kendimi ayıpladım; bunlar 3 sene önce NumberOne Tv'de SonyEriccson club programına çıkmışlardı da alay etmiştik türkücü bebeler die...
sonra onore oldum be yaw :)
waay TRABZONSPOR'LU demek daha çok sewdim şimdi bu grubu yaf :alkıs: :ıslık:
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #13 : 20 Aralık 2005 - 19:31:33 »

Çevrimdışı sahel_oz

• Yepyeni Üye
  • *
arkadaşlar sivasta bir yerel radyoda rock formatta bir program yapıyorum ve hacettepe gerçekten büyük patlama yaptı.hergün yüzlerce istek geliyor..hafif arabeskte yansıttığı için tutuldu grup.benimde sürekli dinlediğim playlistimden eksik etmediğim bir şarklıdır ölürüm hasdretinle...  :alkıs:

« Yanıtla #14 : 20 Aralık 2005 - 19:47:47 »

Çevrimdışı igves

• Daimi Üye
  • Ay karardı Tam da günah işlemenin zamanı...
ama artıkk dinlemiyorumm o parçayı yawww sıkıldımm yahuu... henüz diğer parçalarını dinlemedimm umarımm bi şarkılık bi albümm yapmamıştırr hacettepelilerr gerçii gittiğim her yerdee hala bu ellerin nerde parçaları çalıyooo  :ıslık:
"Gel sevişelim gitsin Sonumuz zindan"
https://twitter.com/SevgiGozaydin