Gönderen Konu: [Sinema] Mavi Gözlü Dev  (Okunma sayısı 920 defa)

[Sinema] Mavi Gözlü Dev
« : 10 Mart 2007 - 21:05:30 »

furkiii

• Ziyaretçi

Büyük şair Nâzım Hikmet, 1941 yılında Bursa Hapishanesi'ne nakledilir. komünizm propagandası nedeniyle mahkûm olan şairin ünü içeride kulaktan kulağa, efsaneye dönüşür. İbrahim Balaban ve Yusuf, ustanın odasına desen çizeceği aynaları taşırlar. Mahkûmların portresini yapan Nâzım'ın aklı yalnızca karısı Piraye'dedir. Günlerdir ne mektup, ne telgraf gelmiştir. Hasretin dinmeyen sızısı, siyatik ağrılarından da beterdir. 2. Dünya Savaşı'nın vahşeti ve sefaleti tırmanırken; şair, Müdür Tahsin Bey'den kötü haberi alır. Hakkında verilen 28 yıl hapis cezası onaylanmıştır. Hapiste edindiği dostlar bir bir tahliye olmaya başlayınca, Nâzım umutsuzluğa düşer. Hiç beklemediği bir anda yeniden aşka tutulması içinde bir şeyler yeşertse de; iyi kalpli müdürü Nâzım'a gösterdiği özel ilgi nedeniyle sürülünce, şairin zindan günleri daha da karanlık bir hal alır.   

film 9 martta vizyona girdi..açıkçası izlenesi bi film olduğunu düşünüyorum..en yakın zamanda görmek lazım bence..

Özlem Tekin

[Sinema] Mavi Gözlü Dev
« : 10 Mart 2007 - 21:05:30 »

Ynt: [Sinema] Mavi Gözlü Dev
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2007 - 21:15:10 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
bende gıtmek ıstıyorum bu fılme guzel duruyo ama salı carsamba fılm gosterımlerıne gıtcem zaten
ve kımya sınavımda var arada bı yere sıkıstırabılırsem gıdecem
birde istanbul fılm festıvalındede gosterılıyor fılm tek seansı var
11 nısan carsamba saat 11 de bılet fıyatlarıda 2.5 ytl gayet uygun
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #2 : 10 Mart 2007 - 21:20:53 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
yaa ben açıcaktım bu konuyu furkiii...
canım benim ne de güzel...
yapıştırmışsın o resmii=))
neyse..gidicem buna mutlaka
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #3 : 11 Mart 2007 - 02:38:12 »

Çevrimdışı mrt_presly

• Aktif Üye
  • warsa yoksa ÖZGÜRLÜK..\\m//
bu filmi kaçırmamak gerekir diye düşünüyorum..en kısa zamanda izleyeceğim...bu arada başrol oyuncusu yetkin dikinciler ne kadar da çok benzemiş nazım hikmete yavv..şaşılacak derecede...
Bu hayat benim
Benimse eğer
Kimse karışmazsa yaşamaya değer...

BUGÜN GÜNLERDEN İSYANNNNNNNNNNNN........\m/ \m/ \m/

« Yanıtla #4 : 14 Mart 2007 - 20:56:09 »

Çevrimdışı çetin ceviz

• Aktif Üye
  • Ozzz..!!!Ses kezzzzz...
Yetkin Dikinciler'in performansına çok iyi diyorlar..
Ama konu Nazım Hikmet hakkında biLqi sahibi olmayanlar için çok sıkıcı gecebilirmiş.. :!!
En kısa zamanda qitmek istiyorum..
Mavi Gözlü Dev i ilk duyduğumda aklıma birden Türkler bu karada korku filmi yaptı tutunamadı bu kez denizde falan mı deneyip batırcaklar işi diye düşünmüştüm..
Lacivert Ne kadaR yakı$mıs bilmesede ?!
Hayat buysa beN yoquM bu yoLda..
Ü$üdüq donduK saNdık oLta oRda saP buRda!..
Bir D€qil miyiZzZ ki Herke[Ş]anslı DoqmuyoR..
Rock=)Müzikle deqil sözle aNlatıLır...

« Yanıtla #5 : 18 Mart 2007 - 00:06:50 »

Çevrimdışı Franz

• Aktif Üye
bugun gıttım...yorum yapıcak durumda degılım bılmıyorum ne yazmalıyım...fılm bıttıgınde gozlerımde yaşlar vardı salondakı pek cok ınsan gıbı ve fılmın sonunda o en derın siirlerden(ki muthıs sekılde melodıye donusturulmus) bırısıyle bırlıkte salondakı herkes fılmı ayakta alkıslayarak ayrıldı.
ve en cok koyanda son söz oldu fılmde
''nazım hikmet vatan haını olmakta hala''dıye.umarım bu soz pek cok ınsana ders verır!umarım herkes gerceklerı bır nebze olsada gorur(polıtıkayı karsıtırmak ıstemıyorum belkı de bır sayfa surer ama...-ama işte-)
« Son Düzenleme: 18 Mart 2007 - 00:14:14 Gönderen: FrAnZ_17_ »

[Sinema] Mavi Gözlü Dev: Nazım Hikmet Ran
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2007 - 12:02:14 »

Çevrimdışı caglar

• Deneyimli Üye
Mavi Gözlü Dev: Nazım Hikmet
Mavi Gözlü Dev: Nazım Hikmet

Komunizm propagandası yapma suçundan mahkum olan Türkiye'nin büyük şairi Nazım Hikmet, 1941 yılında Bursa Cezaevi'ne nakledilir. Türkçe'ye sevdalı bu büyük şairin ünü, hapishane duvarları içinde bir efsane gibi yayılmaya başlar. Mahkumların portlerini yaparak günlerini geçirmeye çalışan Nazım'ın aklındaki en önemli şey ise karısı Piraye'dir. Günlerdir haber alamadığı karısını düşünürken hapishane müdürü, bir süredir beklediği kötü haberi getirir. Hakkında verilen 28 yıllık hapis cezası onaylanmıştır. Karısının hasreti, demir parmaklıklar ve sonu görünmeyen mahkumiyet kararları ile dolu bu inanılmaz hayat hikayesini konu alan Mavi Gözlü Dev, dünyada Nazım Hikmet'in hayatını konu alan ilk film olma özelliğini de taşıyor

çok güzel bi film ama filmi güzel yapan oynanan oyun oyuncuları başarılı bulmadım

konu açmadan önce varlığını araştıralım..
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2007 - 12:10:14 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2009 - 07:00:58 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Dolunay Soysert,Yetkin D. le mi evli,Sinan Tuzcu'yla mı?
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/