Gönderen Konu: Albüm satışları....  (Okunma sayısı 15055 defa)

Ynt: Albüm satışları....
« Yanıtla #45 : 27 Ağustos 2006 - 22:04:01 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Hiç promosyon yapmamasına rağmen 100 bin sattıysa bravo.Promosyon yapıp albümü tanıtsaydı kim bilir kaç bin satardı.Bence 100 bin çok iii bi rakam...(günümüzde)
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2006 - 22:11:58 Gönderen: tekin ali »

Özlem Tekin

« Yanıtla #45 : 27 Ağustos 2006 - 22:04:01 »

« Yanıtla #46 : 27 Ağustos 2006 - 22:12:30 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
Hiç promosyon yapmamasına rağmen 100 bin sattıysa bravo.Promosyon yapıp albümü tanıtsaydı kim bilir kaç bin satardı.Bence 100 bin çok iii bi rakam...(günümüzde)

aynı fikirdeyim.. bence de!
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

« Yanıtla #47 : 27 Ağustos 2006 - 22:39:38 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
yaaa rakam buysa satış gerçekten iyi.. ama  100bin değil 100 satsın gerçekten ÖZ sevenler dinlesin.. piyasa yapmak için dinleyenlere gerek yokk
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #48 : 27 Ağustos 2006 - 23:22:55 »

Çevrimdışı SeZzZ

• Yönetici
  • Delicious Demon!
haklısın özdry, bak ÖZ de picus roportajında aynısıno söyylemiş...

ÖZ demiş ki;
Müziğimi yaparken değil de sonrasına dair fazla hayal kurmuyorum.birde sanırım yaptığım işi anlatmaya, bir bakıma satmaya çalışmak tuhaf geliyor bana . kendimi pazarlamacı gibi hissediyorum. Şaşırıyorum da başkalarına, tanıyorum ben onları, onlar öyle konuşmuyorlar ki, hayatta, ağır laflar etmeye, başka başka havalara girmeye başlıyorlar söyleşilerde filan, kendilerini gözüne gözüne sokuyorlar insanların. Hem, para verirsen  klibini daha sık yayınlatıyorsun bu ülkede. Ben bunları yapamam , yapmak da istemem. Müzisyenim ben, fazlasıyla uğraşmama da hiç gerek yok. Reddediyorum yaptığım işi anlatmayı. Albümü yapmışım zaten. Bir de üzerine niçin konuşayım ki? Merak eden gidip alsın, dinlemek isteyen dinlesin. Dinlemek isteyen klibimi seyretmese de, reklamını görmesede bir yolunu bulur, dinler zaten. Senin gerçek dinleyicin de o zaten. ben onların sayısı az da olsa razıyım. Kafasına kafasına çakıldı diye şuursuzca gidip albümü alan dinleyicidense,sayıları az olan gerçek dinleyicimi tercih ediyorum.

« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2006 - 23:23:44 Gönderen: SeZzZ »
10...     9...     8...     7...     6...     5...     4...     3...     2...     1...     0...    BOO!! :çiçeeK:    :dans:    :yeehu     

« Yanıtla #49 : 27 Ağustos 2006 - 23:26:08 »

Çevrimdışı serox

• Özcü
  • Soyunuk Yürek
haklısın özdry, bak ÖZ de picus roportajında aynısıno söyylemiş...

ÖZ demiş ki;
Müziğimi yaparken değil de sonrasına dair fazla hayal kurmuyorum.birde sanırım yaptığım işi anlatmaya, bir bakıma satmaya çalışmak tuhaf geliyor bana . kendimi pazarlamacı gibi hissediyorum. Şaşırıyorum da başkalarına, tanıyorum ben onları, onlar öyle konuşmuyorlar ki, hayatta, ağır laflar etmeye, başka başka havalara girmeye başlıyorlar söyleşilerde filan, kendilerini gözüne gözüne sokuyorlar insanların. Hem, para verirsen  klibini daha sık yayınlatıyorsun bu ülkede. Ben bunları yapamam , yapmak da istemem. Müzisyenim ben, fazlasıyla uğraşmama da hiç gerek yok. Reddediyorum yaptığım işi anlatmayı. Albümü yapmışım zaten. Bir de üzerine niçin konuşayım ki? Merak eden gidip alsın, dinlemek isteyen dinlesin. Dinlemek isteyen klibimi seyretmese de, reklamını görmesede bir yolunu bulur, dinler zaten. Senin gerçek dinleyicin de o zaten. ben onların sayısı az da olsa razıyım. Kafasına kafasına çakıldı diye şuursuzca gidip albümü alan dinleyicidense,sayıları az olan gerçek dinleyicimi tercih ediyorum.

walla hatırlatma için tşk. Zaten gerçek özcülerin felsefesi bu olmalı . Değil mi??*

Shame! You Are Not To Blame!

« Yanıtla #50 : 04 Mart 2007 - 22:49:48 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
öz albümünde zaten öz dinleyici isteğini şarkılarla anlatmıştı.
sanat kendi için yapılnca daha bir sanat olur. kendimce
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #51 : 05 Mart 2007 - 21:58:29 »

furkiii

• Ziyaretçi
öz albümünde zaten öz dinleyici isteğini şarkılarla anlatmıştı.
sanat kendi için yapılnca daha bir sanat olur. kendimce

katılıyorum..farklı amaçlarla yapılanlar zaten kendini farkettiriyo..bu türlüsünün kazanabildiği ancak geçici popülerite olabiliyo..ama istisnalar da var tabii maalesef..

« Yanıtla #52 : 03 Temmuz 2008 - 20:23:49 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
özlemin sözlerini çok beğendim ve bir kez daha ona teşekkür etme gereği duydum böle bi sanatçının fanı olmak gurur verici çok teşekkürler

« Yanıtla #53 : 03 Temmuz 2008 - 20:32:31 »

Çevrimdışı crowling

• Deneyimli Üye
Ya arkadaşım benim istanbul plakta çalışıyordu evet  bende sorardım hep özlem kaç sattı falan diye (109876543210) itibariyle 100bin satmıştı doğru yani 100bin küsüratlıydı. Bence çok çok iyi bir rakam. Şu an Türkiye'de rock müzik yapıp da bu rakama ulaşan kaç kişi var ki. Ama özlemin farkı hem eski bir sanatçı olması ve müziğini kaliteli yapması. Ya arkadaşlar bir de şöyle bişi varmış albüm çıkışıyla 5bin bandrollü albüm Türkiye'deki ve dünyada belirli ülklerdeki radyolara göndereliyormuş yada müzik kanallarına (Bunun içinde çeşitli müzik adamları ve konser organizasyon şirketleri de var) . Yani kaset hayranlarına 95bin civarında satıldı. Çok çok iyi bir rakam. Ama şunu dürüstlükle söyleyebilirim ki artık 100bin bile satmak çok zor...
Oppss!

« Yanıtla #54 : 20 Temmuz 2008 - 16:14:42 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
bnde özün bütün albümleri orjinal:D vede albüm yapmaya devam ederse yaptıgı butun albumleri orjinal almai dusunuorum:D

zaten gerçek bi özlem fanıysan bu çok doğru bir hareket.

« Yanıtla #55 : 06 Kasım 2008 - 22:02:52 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Son albümün gerçek satış rakamını öğrendim.Maalesef pek iç açıcı değil  .cry.

« Yanıtla #56 : 06 Kasım 2008 - 22:22:52 »

« Yanıtla #57 : 06 Kasım 2008 - 22:53:31 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0   ÖZLEM TEKİN   Hİ MÜZİK FİLM GÖST. HİZM. VE İLET. SİS. ÜRET. PAZ. VE TİC. LTD. ŞTİ.   40.000   böhü

« Yanıtla #58 : 07 Kasım 2008 - 17:34:34 »

Çevrimdışı OOT

• Özcü
  • schhh..
şimdi bende baktım genelde satışlar yuvarlanmış neyse, satışlarda bitek özlem değil herkesinki kötü, en yüksek satış 460.000 ordaki bilgilere göre, zaten rock müzikte satışlar tepetaklak hep üstlerde ibrahim tatlıses alişan  :D fln, özlemin son albümü çok mu pahalıydıki? (şahsen ben almadım çünkü bulamadım  ::::: )
schhh..

« Yanıtla #59 : 07 Kasım 2008 - 17:45:43 »

Çevrimdışı drown

• Cool
şimdi bende baktım genelde satışlar yuvarlanmış neyse, satışlarda bitek özlem değil herkesinki kötü, en yüksek satış 460.000 ordaki bilgilere göre, zaten rock müzikte satışlar tepetaklak hep üstlerde ibrahim tatlıses alişan  :D fln, özlemin son albümü çok mu pahalıydıki? (şahsen ben almadım çünkü bulamadım  ::::: )

Albüm fiyatlarının çoğu nerdeyse aynıdır istisnalar dışında ki bence normal bi fiyattır bu .Az satmasının nedeni fiyattan ziyade başka şeylerle alakalı bence...
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.