Gönderen Konu: Sepultura  (Okunma sayısı 2366 defa)

Sepultura
« : 28 Mart 2006 - 20:33:26 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
Sepultura Biyografisi:
Brezilyalı bir topluluk Sepultura... Ve tüm dünyaya uzanmış, ismini gittiği, gitmediği her yerde duyurmuş, köklü bir topluluk... Sepultura, Portekizcede mezar anlamına geliyor, ölüm ve yokoluş gibi konularla uğraşan bir müzik türünün temsilcileri için ipucu niteliğinde bir isim bu... İnce düşünülmüş, tıpkı Slayer ya da Venom gibi.

1984'te Belo Horizonte'de Igor - Max Cavalera kardeşlerce kuruldu. Paulo Jnr. ve üç yıl sonra yerini Andreas Kisser'e devredecek Jairo T. de Cavalera kardeşlere eşlik ediyordu. 1985'te yine bir Brezilyalı topluluk Overdose ile birlikte ilk albüm kaydını yapan Sepultura, "Bestial Devastation" isimli, kaliteden yoksun ve dar bir alanda yayılabilen bu çalışmayla dikkatleri üzerine çekemedi. "Morbid Visions", ilk solo denemeleri ertesi sene geldi, "Schizophrenia" ise bir yıl daha bekledi... İkisinde de müzik, dinleyene hız, hırs ve sinirlilik hissettiriyordu. Bunların kökeni ise topluluk üyelerinin daha önceki yaşantılar ve yaşadıkları yerdeki sosyal sıkıntı ve zayıflıklar idi.

Onları farkedip bağrına basan isim ise Monte Conner oldu, 1989'da yapımcı Scott Burns ile Rio'da kaydedilen "Beneath The Remains" ile ülke dışına da adımlarını atmış oldular. Sacred Reich topluluğunun danışmanı Gloria Bujnowski ile 1990'da çaldıkları Dynamo Şenliklerinin düzenlendiği Hollanda'da tanıştılar. Bu tanışma onlar için çok önemliydi, ilişkileri sonucu "Schizophrenia" yeniden raflardaki yerini aldı.

Avrupa ve Amerika'daki başarılara rağmen Sepultura kendi yurdu Brezilya'yı terketmedi. Yine 1990'da Rio'da Rock Şenliklerinde sahne aldılar. 1991'deki "Arise" plak şirketlerinin kısa tarihindeki en yüksek satış rakamlarına ulaştı. Chaos A.D. çalışmaları, topluluğun kendi müziğine olan yaklaşımının değiştiğini ortaya koyuyordu; sanki punkseverlere de bir kapı açılıyordu. Bu tutum özellikle New Model Army'nin parçası "The Hunt"ın yeniden yorumunda öne çıkıyordu.

1994'te Cavalera ikinci işinin, Alex Newport ile Nailbomb adı altında yaptığı kayıt çalışmalarının sonuncunda Point Blank CD'yi yayıma hazırladı. Roots, bir doruk olarak görülüyordu. Onları, aynı yolları dolanıp durmaktan kurtarıp, yaratmaya yönlendiren bir albüm... Brezilya ezgileri de elden geçirilmişti, "Ratamahatta" ve kabilesel "Itsari"de olduğu gibi. Cavalera, 1998'de kendi ismini taşıyan ilk albümü çıkaracak "Soulfly"ı kurmak niyetiyle topluluktan ayrıldığında, tam da 1996'da, zirvede hissettikleri ve hissedildikleri o zamanda, Sepultura'da etkisi uzun sürecek bir soğuk duşa neden oldu.

Amerikalı Derrick Green onun yerine geldiğinde işler biraz daha yoluna girmş gibi gözüküyordu. 1998'in Against albümünde hemen ilk rolünü oynadı. Anayurtları Brezilya'ya dönen topluluk "Nation" çalışmasıyla yeniden yükselişe geçti.

mükemmel grup bence,görüşleriniz neler....?
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2006 - 15:22:52 Gönderen: değmez »
HaYAt AdLı BeLgEsElDe SüRüNgEn RoLünDeYim

Özlem Tekin

Sepultura
« : 28 Mart 2006 - 20:33:26 »

Ynt: Sepultura
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2006 - 01:31:49 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
arise albümü  sepultura ismini treash metal dünyasına   altın harflerle yazılmasını sağladı bence 
 her grubun  özel bi albmü olur yaa zirve yaptığı  ondan daha iisini yapamazlar bidaha (örnek vermek gerkirse slayer_ r.blood,kreator_extreme aggressıon, megadeth_ rust ın peace,testament _yhe new order, sadece bi grup bunu iki kere başardı oda metallica master of puppets ve and justes for all albümleri ile) işte arise da sepultura nın bööle bi albümü
bnm albümdeki favorilerim açılıştaki   arise, dead embryonic cells,murder,subtractıon ve ınfected voice parcalarıdır
dier  sıkı bi albümüde beneath the remains  dır bu albm arise nin habercisi gibi bişey zaten iki albümü ardarda dinlein  anlarsınız nedemek istediğimi
bnm ısınamadıım tek albümleri caos ad dir  kötü  demiorum ama  arise dan sonra  çıktığı için biraz hayal kırıklığı yaratmıştı bende daha ii olabilirdi die düşünüorum tarz değiştirme cabasında olmaları belkide bööle düşündürdü beni
max bence hayatının hatasını yaptı sepultura  dan ayrılarak kaldıkı soulfly ın hali ortada  yazık oldu max a da sepultura ya da
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2006 - 06:23:02 »

Çevrimdışı shafuck

• Aktif Üye
  • görünüş3 aldanma!!!
ıgor cavalera hastasıydım  :aşk:  1 zamanlar her ööün mutlaka sepultura dinlerdim   :wink:
artık pcden bile sildim albümlerini  :ban:
haklısın satriani max hayatının hatasını yapmıştır ama sepultura da tıkanmıştı ne yapsın  :ı-ı:
TH3 FRAG!L3 ART OF 3X!ST3NC3...               
'n3fr3t3 s3vg!d3n daha fazla güv3n!yorum' DED! Ş3YTAN 'çünkü onun saht3s! olmuyor'
'!nsan k3nd!n! kayb3tm3d3n tanrıyı
tanrıyı kayb3tm3d3n k3nd!n! bulamaz'

« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2006 - 18:29:50 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
aboww başka kimse dinlemiomu koca sitede yaws...

« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2006 - 03:07:01 »

deejayferyad

• Ziyaretçi
inan ismini bile yeni duydum :D :D

« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2006 - 13:28:42 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Fazla dinlemem gerçi ama en sevdiğim albümü "Nation" albümüdür... Sonradan gelen albümlerde cozurdadılar bana göre... Albümlerinde genellikle politik ve sosyal konular işlendiği için üniversitenin ilk yıllarında o albümü ilgimi çekmişti...
      ▌▐

« Yanıtla #6 : 13 Mayıs 2006 - 13:33:40 »

Çevrimdışı DoN_CorleonE

• Üye
  • **
  • İnsana Güvenme Ölür Ağaca Yaslanma Kurur...
falla hiç dinlemedim kızmazsanız yorum yok diycem yawf
Ne hasta bekler sabahı,ne taze ölüyü mezar...Ne şeytan bir günahı,seni beklediğim kadar...Geçti istemem gelmeni...Yokluğunda buldum seni...Bırak vehmimde gölgeni...Gelme artık neye yarar!

« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2006 - 16:58:28 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
falla hiç dinlemedim kızmazsanız yorum yok diycem yawf
de tabi oda bi yorum yani....)

« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2006 - 21:22:30 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
ya sepultura gibi gruplar  çıkmıo maalsef artık,  bi habere göre ( kaynak güvenilir deil) sanırım max  gruba geri dönmek istiomuş ama dier elemanlar  bunu istememişler şuanki vokalle devam etmek istediklerini bildirmişler maxa( adam ne bozulmuştur bea hehe) ama şahsen ben isterdim tekrar geri dönmesini zaten max ız bi sepultura  vede sepulturadan ayrı bi max  hiç bişeye benzemio :ehem:
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #9 : 31 Mayıs 2006 - 00:01:42 »

Çevrimdışı MarMan

• Deneyimli Üye
  • !!! AzgıN ŞeytaN & GelGit Tanrısı !!!
yaw derdim kendime eskiden ne var bu sepultura da niye dinliyolar bu grubu bu kadar çok falan meğersem çok şey varmış adamlarda dehşet bi grup bayıldım dinleyince hatta eskiden dinlemediğime de pişmanlar oldum kafamı duvarlara vurasım geldi camlardan atlayasım falan o derece :dill neyse geyik bi yana gerçekten bu aralar sepultura tadında gruplara pek rastlayamıyoruzz neyse sepulturamızda yeter bize  :wink:
:} Düş Ağrısı {:

« Yanıtla #10 : 31 Mayıs 2006 - 00:19:29 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
yaf marman dostum msjı  okudum birden  canım  bi sepultura çektiki hiç sorma  :D
bi  infected voıce  la başlıım  sorası artık gider baya bi :D
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #11 : 31 Mayıs 2006 - 00:21:24 »

Çevrimdışı MarMan

• Deneyimli Üye
  • !!! AzgıN ŞeytaN & GelGit Tanrısı !!!
afiyet bal şeker olsun baboli  :wink:
:} Düş Ağrısı {:

« Yanıtla #12 : 31 Mayıs 2006 - 00:44:08 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
ya ne deli bişarkı buyaaa la adamlar harbiden yapmışlar zamanında kardeşim , o gitar riffleri o bateri soloları olmaz bööle bişey yaa mühiş müthiş :D

arıse  ( max)

OBSCURED BY THE SUN
APOCALYPTIC CLASH
CITIES FALL IN RUIN
WHY MUST WE DIE?

OBLITERATION OF MANKIND
UNDER A PALE GREY SKY
WE SHALL ARISE...

I DID NOTHING, SAW NOTHING
TERRORIST CONFRONTATION
WAITING FOR THE END
WARTIME CONSPIRACY

I SEE THE WORLD - OLD
I SEE THE WORLD - DEAD

VICTIMS OF WAR, SEEKING SOME SALVATION
LAST WISH, FATALITY
I'VE NO LAND, I'M FROM NOWHERE
ASHES TO ASHES, DUST TO DUST

FACE THE ENEMY
MANIC THOUGHTS
RELIGIOUS INTERVENTION
PROBLEMS REMAIN
( yaf copy_paste yaptım o yüzden büük harfle oldu idare eedin artık :wink:) :sorry:

I\'m going slightly mad

« Yanıtla #13 : 19 Şubat 2007 - 16:01:29 »

furkiii

• Ziyaretçi
Dante XXI Dünya Turu kapsamında Sepultura 28 Mart 2007 Çarşamba tarihinde Türkiye'de...

« Yanıtla #14 : 19 Şubat 2007 - 18:36:22 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
Dante XXI Dünya Turu kapsamında Sepultura 28 Mart 2007 Çarşamba tarihinde Türkiye'de...

vay bee...iyi bi haber bu cooL...teşekkürler kanka.. :çiçek:
Tesadüflerle başlar her şey.