Gönderen Konu: İlginç Haberler  (Okunma sayısı 33406 defa)

İlginç Haberler
« : 12 Nisan 2007 - 18:30:18 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
konuya ben de bir haberle başlamak istedim :D
buyrun...

Çin'de 1 metre 60 santim boyundaki bir kadın büyüttüğü 2 metre 42 santimlik saçlarıyla yerel medyanın dikkatini çekti.

Ülkenin doğudaki Jiangxi eyaletinin Shangrao bölgesinde yaşayan 36 yaşındaki Xia Aifeng, uzun saçlarından dolayı bölgede yaşayanların geneli tarafından tanınıyor.

Saçlarını oturduğu evin avlusundaki leğende yıkayan Xia, bunun için yaklaşık yarım satını harcıyor. Xia'nın saçlarını gören çocuklar büyük bir merakla devasa uzun saçlara bakarken, Xia'nın ailesi de kızlarının uzun saçlarını ellerine metre alarak ölçüyor.

:şok:  :şok:  :şok:
Tesadüflerle başlar her şey.

Özlem Tekin

İlginç Haberler
« : 12 Nisan 2007 - 18:30:18 »

Ynt: İlginç Haberler
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2007 - 18:38:24 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
insanlar dikkat çekmek için ne yöntemler uyguluyorlar.
hani ülkemizde olsa dizilerde oynamak yada şarkıcı olma için ünlü olma derdim ama.
belkide amaç budur . bilinmez
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2007 - 18:40:20 »

ARGo77

• Ziyaretçi
şimdi çinli bir erkek olarak düşünürsek bu hadiseyi..matoruma sukoma diye bir tabir çıkar..ehuehumuhaha..aslında,bu kız sevgilisinin doğrultusunda,isteneli yapmayınca..saçından tutması hiçte zor olmayacak..:)yada küçük çinli evlatlar,oyun olsun diye bir kuyrukta onlar oluşturacak..artık bir kaç evlat yanan kibiriti mi atar..ne bileyim komşu ülkerlerden,misal japonya dan yapıştırıcı ile kıza suikast eyleminde mi bulunurlar bilemem ama,bildiğim..burada olursa,saçlarından turşu kurarlar...:)çin malı..bunlar..:)

« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2007 - 12:05:54 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin

hehe hehe hehe

I\'m going slightly mad

« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2007 - 14:07:24 »

ARGo77

• Ziyaretçi
başka bir gazetedede bu haber hakkında epey bir deyinmişler..balığın ailesi kurbağya dava açıyor..kurbağyı, 1.dereceden cinayet vede tecavüz suçundan yargılayan mahkemede..kurbağ,kendi alehine açılan davada suçsuz olduğunu beyan ediyor.ogün göle dökülen bir büyük rakının etkisinde olduğunu öne sürerek..kendini bir şekilde istenmedik bir davranış içinde bulduğunu belirtiyor..mahkeme,ceza olarak kurbağyı,fransız mutfağına gönderilmesi kararını veriyor..artık,idamı fransız usulü soslu bir tavada,yanarak hayatının son bulması şeklinde..kayıtlara geçiyor..yok abi daha neler...orda en büyük suçlu balıktır abi,ya kefaldir yada sazandır ki balık atlamıştır bir şekilde kurbağının önüne..:)
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2007 - 14:08:14 Gönderen: ARGo77 »

« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2007 - 14:13:59 »

Çevrimdışı Memocan

• Deneyimli Üye
  • Kır zincirleri utansın cümle alem
zuhahahaha bence "sarhoştum hatıralamıyorum" hesabı dır.. :D  :D :dill
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2007 - 14:14:55 Gönderen: Memocan »
Hiç bi kere hayat bayram olmadı ya da
Her nefes alışımız bayramdı....

« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2007 - 10:17:33 »

Çevrimdışı gulyabaniyim_ben

• Deneyimli Üye
  • Manyaqqqq.......
Şanlıurfa'da Amazon Kraliçesi mozaiği
Haleplibahçe'de park çalışmaları sırasında tesadüfen bulunan ve 4. yüzyıldan kaldığı tahmin edilen mozaikler, Amazon Kraliçesi Penthesileia'nın av partisini resmediyor

Ömer Erbil

Şanlıurfa ili, Balıklıgöl, Harran ve Göbeklitepe'den sonra Amazonlar Kraliçesi ile ün salacak. Şehir merkezindeki Haleplibahçe'de park çalışmaları sırasında tesadüfen bulunan mozaik, Amazon Kraliçesi Penthesileia'nın av partisini resmediyor. Şanlıurfa'ya yeni bir çehre kazandıracak mozaik, sır gibi saklanıyor.
24 Nisan'da Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un basın toplantısıyla bulunduğu duyurulacak olan mozaiğin 4. yüzyıldan bir eser olduğu tahmin ediliyor. Uzmanlar Güneydoğu'da Amazonların yaşamadığını ancak zaman zaman savaşlar için geldiklerini, Truva Savaşı'nda da Truvalılara yardım ettiklerini belirtiyorlar.

Sadece uzmanlar gördü
14 Mayıs 2005'tee Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından Şanlıurfa Haleplibahçe'de temeli atılan Temalı Park projesi kazı çalışmaları sırasında Bizans dönemine ait olduğu tahmin edilen mozaikler çıktı.
Yaklaşık 4 ay önce bulunan mozaikler o tarihten itibaren basından sır gibi saklandı. Üzeri brandayla örtülen mozaikleri sadece çalışmaları yapan uzmanların görmesine izin verildi.
Amazon Kraliçesi Penthesileia'nın av partisinin resmedildiği mozaik üzerinde keklik, göğsü açıkta av yapan kız, Kraliçe'nin aslanın kalbine mızrağı sapladığı an ve aslanın ağzından akan kanlar ile ceylan ve at resmediliyor. Yaklaşık 14 metrekare olan mozaiği oluşturan tesseraların Fırat Nehri'nden toplandığı ve ince bir işçiliği bulunduğu belirtiliyor.
Ayrıca yeni mozaiklerin de bulunacağı düşünülen alanda kazılar yapılabilmesi için üniversitelerden bir bilim heyeti oluşturulması planlanıyor.

Karadenizli kadın savaşçılar

MÖ. 1200 yıllarında şimdiki Terme Çayı kıyısında efsanevi Amazon kadın savaşçılarının yaşadığı ileri sürülüyor. Terme adının da, kıyısında Amazonların Themiskyra adlı kenti kurdukları Thermodon'dan (Terme Çayı) geldiği söyleniyor. Erkek çocukları öldürdükleri, sadece üremek için erkekleri kullandıkları mitolojide anlatılan Amazonların müthiş savaşçılar olduklarına inanılıyor.
Efsaneye göre, Hektor'un Akhilleus tarafından öldürülmesinden sonra Penthesileia, bir bölükle Truva'ya yardıma koşar. Böyle iyi dövüşen bir savaşçıyı gören Akhilleus, Penthesileia'ya meydan okur. Sıkı bir kavgadan sonra Akhilleus, mızrağı Penthesileia'nın göğsüne saplar. Akhilleus, hem savaştığı kahramanı merak ettiğinden hem de onu onurlandırmak için zırh ve kalkanı almak ister. Penthesileasia'nın miğferini çıkarır ve kadın olduğunu görünce büyük bir şaşkınlık yaşar.
kalpleri kırarak değil, kazanarak hükmetmek isterim...
                                                                         M.Kemal ATATÜRK

« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2007 - 10:20:04 »

• Deneyimli Üye
  • Manyaqqqq.......

hehe hehe hehe

dünya tersine dönüyor
Coşkun'un veliahtı kurbağaa :D
                                                                         M.Kemal ATATÜRK

« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2007 - 10:21:56 »

• Deneyimli Üye
  • Manyaqqqq.......
Bu kurbağa timsah avlıyor
DARWIN AA

Avustralya'nın kuzeyinde Darwin kentindeki bir gölde "canavar" kurbağa yakalandı. Gönüllü bir çevre grubu olan Frogwatch tarafından dün yakalanan kurbağanın 40 santimetre uzunluğunda, bir kilogram ağırlığında olduğu belirtildi. Şeker- kamışı tarlalarında böceklere karşı 1930'lu yıllarda Güney Amerika'dan getirilen bu zehirli kurbağalar, kendilerini yemeye kalkışan küçük timsahları bile zehirleyebiliyor.
___________________ ___________________ ___________________
Uçurtmayı UFO sandılar

ŞAKİR AYDIN İstanbul

Gaziosmanpaşa, Eyüp, Alibeyköy’de gökyüzünde ışıl ışıl salınan esrarengiz cisim, vatandaşları harekete geçirdi. Gökyüzündeki ışıklı cismi izlemek için halk sokağa döküldü. Polis, itfaiye ve gazeteleri arayan vatandaşlar, Ufo gördüklerini bildirdi. Ancak görenlerin UFO sandığı cisim ampulle aydınlatılan bir uçurtma çıktı. Yapılan araştırmada, uçurtmayı Basketbol Milli Takımı’nın yapacağı maçları heyecanla beklediklerini söyleyen Süleyman Özdemir, Ercan Demir, Osman Karakaya, Metin Yıldız ve Sefer Gürol adlı kişilerin yaptığı ortaya çıktı.

pohahah
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2007 - 10:26:23 Gönderen: gulyabaniyim_ben »
                                                                         M.Kemal ATATÜRK

« Yanıtla #9 : 23 Nisan 2007 - 19:38:33 »

• Gold Üye
 İran’da yeni bir uygulamayla iffetli giyim-kuşam polisi denetimleri artırdı. Yeni uygulama şöyle: Polis saçı ve vücut hatları görünen kadını önce uyaracak. Kıyafet düzelmezse kadın karakola götürülecek, kişisel bilgileri ve resmi bilgisayarda saklanacak. Kadın, şeriata uygun giyineceğine ilişkin imzalı taahhüt verdikten sonra ailesine teslim edilecek.

İRAN’da, şeriat kurallarına göre giyinmeyen kadınlar polis tarafından kıyafetlerini düzeltmeleri yönünde uyarılıyor.

Daha önce alınan kararı uygulamaya koyan polis, önceki günden itibaren, başta başkent Tahran olmak üzere ülkenin bütün şehirlerinde, kıyafet denetimlerini sıklaştırdı. Dar manto, kısa pantolon, vücuda yapışan elbise giyen ve saçları gösteren başörtüsü kullanan kadınlar, polis tarafından durdurularak uyarılıyor. İran basınındaki haberlere göre, kılık-kıyafet uygulamasına ilişkin bilgi veren Tahran Emniyet Müdürü Ahmet Rıza Radan, "açık-saçık giyinenlerin toplumda ahlaksızlığa neden oldukları" dolayısıyla polisin bu duruma müdahale edeceğini söyledi. Kurallara uygun giyinmediği tespit edilen kişinin önce uyarılacağını, kıyafetini düzeltmezse karakola götürüleceğini bildiren Radan, daha sonra yapılacak işlemleri şöyle anlattı:

"Karakola götürülen kişinin bilgileri alınıp, fotoğrafı çekilecek ve bunlar bilgisayarda saklanacak. Daha sonra bu kişilerin ailelerine bilgi verilecek ve karakola gelmeleri, gelirken de uygun elbiseler getirmeleri istenecek. Kişi, aynı şekilde bir daha giymeyeceğine ilişkin imzalı taahhüt verdikten sonra ailesine teslim edilecek. Bu olaylar tekrarlanırsa dosya, adli mercilere intikal ettirilecek." :embarassed:

« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2007 - 16:19:14 »

• Gold Üye
Bulgaristan'da hapisten kaçan bir mahkum, hapishane arkadaşlarını özlediğini söyleyerek cezaevine geri döndü.

Hırsızlıktan mahkum Vassil İvanov, "Artık tahammül edemiyorum. 9 sene yattıktan sonra dışarıda bir hayat sürmeye alışamadım. Buradaki arkadaşlarımı özledim. Özgür bir adam olarak çok zavallıydım" diyerek, yetkililerden "cezaevine geri alınmasına izin vermelerini" istedi.

Ananova internet sitesindeki habere göre, Stara Zagora cezaevinin gardiyanları, kendisini "hemencecik" içeri alarak, İvanov'un "isteğini yerine getirdi."

İvanov'un 11 yıllık cezasının kalan 2 yılını yatacağı, kaçtığı için de ayrıca hapis cezası alacağı belirtildi.

İvanov, bundan iki yıl önce Paskalya tatili sırasından kayıplara karışmıştı.

:D :D :D :D

« Yanıtla #11 : 30 Nisan 2007 - 16:28:46 »

ARGo77

• Ziyaretçi
koptum yaa................ ..........nebilim,mahkumu sarmış ortam.....belkide cezası biteceği için,kaçmış vede ek olarak ta ceza yiyeceğini bildiği içindir..valla onu bunu bilmiomda Türkiyedeki F tipi ceza evinede girdin mi..mahkumun çıkma istetiği olmuyor..bir ömür mutlu bir şekilde geçer... belkide dört oda arası, bazen,dışarıdaki olumsuz faktörleri görünce..daha iyi biz izlenim sunuyor insanda..en azından koruyanım var... :D :D suçumun bitmesinede az kalmış.....bi markete giririmm 5 yıl daha paşalar gibi yatarımm..hazır hizmet... :D :D bu rahatlık 5 yıldızlı hotellerde yok..misali..tabi bunlar F tipi cezaevi kavramı için geçerli..şahsen beni böyle bir cezaevine sokacaklarını bilsem........seve seve....:D :D :D

not..zoo ya kapatırlar beni..olmadı fıstık,jilet sakız neim atarlar............ puhahahahaha

« Yanıtla #12 : 05 Mayıs 2007 - 21:40:22 »

• Deneyimli Üye
  • Manyaqqqq.......
Okulda striptiz yarışması ortalığı karıştırdı!..
       Danimarka'nın Silkeburg kentinde okulda düzenlenen striptiz yarışması ülkede ortalığı karıştırdı ve tartışma yarattı.
      Yarışmada okul yöneticileri ile öğretmenler jüri üyesi, öğrenciler yarışmacı oldu.
      Her yıl düzenli olarak yapılan yarışma bu sene 4 öğrencinin görüntüleri kameraya çekip Youtube sitesine göndermesiyle ortaya çıktı.
      Okul yönetiminden Erik Olesen striptiz yarışmasının zararsız bir eğlence olduğu görüşünü savunuyor.
      Tartışılan bu olay olay, çekilen video'nun Youtube'ta yayınlanmasıyla ortaya çıktı.

zaten hollanda ile danimarka almış başlarını gidiyorlar

M.Kemal ATATÜRK

« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2007 - 14:31:57 »

• Gold Üye
İngiltere'de, 6 aylık ömrü kaldığı söylenen bir adam, işinden ayrılıp malını mülkünü dağıttı, ancak ölmeyince hastane hakkında dava açtı.

The Sun gazetesindeki habere göre, doktorlar, 62 yaşındaki Grandad John Brandrick'in pankreas kanseri olduğunu ve 6 aylık ömrü kaldığını söylediler. Brandrick, bunun üzerine işinden ayrıldı, kredi ödemelerini durdurdu, giysilerini yardım kuruluşlarına dağıttı, akrabalarına para verdi, lüks lokantalarda yiyip içmeye ve bir yandan da cenaze hazırlıklarına başladı.

Ancak bir yıl sonra, semptomlarda azalma görülmeye başlandı ve Royal Cornwall hastanesi doktorları Brandrick'in hastalığının ölümcül olmadığını bildirdiler.

Bu esnada evini de satmak zorunda kalan Brandrick, hastane hakkında tazminat davası açtı. Brandrick, "Bana 6 ayım kaldığı söylendi. Her şeyimi verdim. Kendime sadece cenaze için bir takım, bir gömlek ve bir kravat ayırdım. Hayatınızın kurtulmuş olması sizi rahatlatıyor, ancak küpünüz dolu değilse hayatın zevklerinden faydalanamazsınız" diye konuştu

« Yanıtla #14 : 07 Mayıs 2007 - 15:20:53 »

ARGo77

• Ziyaretçi
ya tam olarak hatırlamıyorum,hangi ülkedendi onuda hatırlamıyorum..genelde amerikada olur bu tür hadiseler..adamın biri piyangodan,büyük ikramiye kazanıyor..ve bunu hiç kimse bilmiyor..karısıda dahil olmak üzere..vede karısından boşanacağı için,mal varlığından haberdar olmaması için,5 yıl boyunca,milyoner olmasına rağmen..daha önceki çalıştığı işine,gün aksatmadan gidip gelmiş..çok çakalmış ya..sonrada herhalde,boşandıktan sonra..eski karısına bir şekilde iletmişir...ozaman karısının yüzündeki ifadeyi görmek isterdim..tabi adamın sağında sarışın,solunda esmer hatun..karısı tırnaklarını yemiştir belirli bir müddet....:D :D :D