Gönderen Konu: Gülşen  (Okunma sayısı 17164 defa)

Gülşen
« : 20 Aralık 2009 - 00:13:38 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Gülşen, (asıl adı Gülşen Bayraktar) (d. 29 Mayıs 1976, İstanbul), Türk pop müzik şarkıcısı.

Ordu kökenli bir ailenin çocuğu olarak 29 Mayıs 1976 tarihinde İstanbul'da[1] doğdu. Şehremini Lisesi'ni bitirdikten sonra İTÜ Türk Müziği Bölümü'ne girdi. İlk albümü Be Adam'ı 1996 yılının Mayıs ayında Raks Müzik'ten çıkararak iyi bir çıkış yakaladı. Bu albümden "Gel Çarem", "Be Adam", "Saz Mı Caz Mı?" ve "Son Sözüm" olmak üzere 4 tane video klip yayınlandı. Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde bu albüm ile beraber sanatçı, "En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı" dalında adaylık kazanmış, ancak ödülü Özlem Tekin almıştır. İlk albümünün yaklaşık olarak iki sene yayınladığı ikinci albümü Erkeksen ise 1998'in Aralık ayında Prestij Müzik tarafından yayınlanmış ve bu albümden de "Yiğidim", "Delisin" ve "Gözü Karalım" isimli parçalara video klip çekilmiştir. Üçüncü albümü Şimdi'yi de yine Prestij Müzik etiketiyle yayınlayan sanatçı, bu albümün promosyonunda ve bağlı olduğu müzik şirketinin içinde bulunduğu zor durum nedeniyle yalnızca "İhanet" isimli parçaya video klip çekmiştir.

5 Ekim 2004 tarihinde ise, sanatçının müzikal hayatındaki en önemli hitlerinden biri olan "Of... Of..."la aynı ismi taşıyan dördüncü stüdyo albümü Erol Köse Production etiketiyle piyasaya sürülmüştür. Şarkının sözü ve müziği Türk pop müziğinin önemli bestecilerinden Nazan Öncel'e ait olan şarkı sanatçıya oldukça önemli bir başarı getirmiş ve bu yıl içerisinde Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Kadın Sanatçı" dalında aday olmuş ve bu kez bu ödülün sahibi olmuştur. Albümden yayınlanan diğer video klipler ise sırasıyla sözü ve müziği sanatçının kendisine ait olan "Sakıncalı", "Nazar Değmesin" ve bir Sezen Aksu şarkısı olan "Sarışınım" olmuştur. "Sarışınım"ın video klibi kısa bir süre gösterimde kalmış, ancak RTÜK tarafından daha sonra sansüre uğramıştır.[2]

15 Şubat 2006 tarihinde çıkardığı beşinci albümünün adı ise Yurtta Aşk Cihanda Aşk olarak belirlenmiş ve albüm yine Erol Köse Production'dan çıkmıştır. Albümün çıkış parçası olarak belirlenen ve bir Altan Çetin şarkısı olan "Ya Tutarsa" MTV listelerinde 3 numaraya kadar yükselmiş ve bu albümle Gülşen, Müyap Müzik Ödülleri'nden ödül almıştır. Albümle aynı adı taşyan şarkı, "Yurtta Aşk Cihanda Aşk" 2. video klip olurken, bir Halil Koçak bestesi olan "Canın Sağolsun" ise albümün 3. ve son video klip çalışması olmuştur. Bu video klipten sonra şirketi ve prodüktörü Erol Köse ile anlaşmazlığa düşen sanatçı, albümün promosyonunu yarıda kesmiş ve Rec By Saatchi'ye transfer olmuştur. Bu şirketten yayınladığı tek albüm olan Ama Bir Farkla ise 20 Ağustos 2007'de piyasaya sürülmüş, albümün ilk video klip şarkısı ise "Kara Böcükler" olmuştur. Şarkı, radyolardan destek alamadığı için liste başarısı gösterememiş ancak albümün ikinci video klibi "E Bilemem Artık", gerek radyolar gerekse müzik kanallarından destek alarak Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde 2 numaraya kadar yükselmeyi başarmış, ayrıca Avrupa radyo listelerinde ise 92 numaraya yükselmiştir. 3. video klip olarak ise "Su Gibi Geçerdi Zaman" belirlenmiş ancak şarkı bir kez daha radyolar tarafından çok fazla rağbet görmemiş, bu şarkı yerine ise radyocular "Muhtelif Zamanlarda" isimli parçayı ön plana çıkarmışlardır. Nitekim bu şarkı, video klibi olmamasına karşın Türkiye listesinde 19 numaraya kadar yükselmeyi başarmıştır.

2008 yazı için yeni bir imaj ile dinleyicilerinin karşısına çıkan sanatçı, latin bir şarkı olan Yapamazsan Yok'u önce dijital platformda yayınlanmış, arkasından ise şarkı piyasaya sürülmüştür. Bu şarkı da listelerde 11 numaraya yükselmiştir. Yine aynı yıl içerisinde, genç yaşta hayatını kaybeden ünlü müzisyen Uzay Heparı'nın anısına yapılan albümde, daha önce Sertab Erener tarafından yorumlanan "Sakin Ol" isimli parçayı yeniden yorumlamış ve şarkı video klip desteği olmadan 30 numaraya yükselmiştir.

15 Aralık 2009'da ise 7. stüdyo albümü Önsöz, Sony BMG tarafından piyasaya sürülmüştür. Sanatçı bu albümde ünlü aranjör Ozan Çolakoğlu ile çalışmış, albümün ilk video klibi ise "Bir An Gel" olmuştur.[3]

Diskografi  
 Albümleri  ["Be Adam" (1996)
"Erkeksen" (1998)
"Şimdi" (2001)
"Of... Of..." (2004)
"Yurtta Aşk Cihanda Aşk" (2006)
"Ama Bir Farkla" (2007)
"Önsöz" (2009)

http://tr.wikipedia.org/wiki/G%C3%BCl%C5%9Fen
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2009 - 23:55:58 Gönderen: tekin ali »

Özlem Tekin

Gülşen
« : 20 Aralık 2009 - 00:13:38 »

Ynt: Gülşen
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2009 - 00:14:47 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Eski albümlerinden "İhanet" diye bi şarkısı vardı, onu pek hoş bulurdum. Sonraki dönemde yaptığı çalışmalarıyla iyice itici geldi bana :(
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2009 - 00:15:22 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Gülşen ezber bozacak

Albüm hazırlıkları için Londra’ya giden Gülşen, iki yıl aradan sonra çok yakında sevenleri ile buluşacak. Müzik dehası olarak anılan Ozan Çolakoğlu’nun prodüktörlüğünü yaptığı albüm çok yakında çıkıyor.
7. albümü için özenle hazırlanan Gülşen, ruhundaki bütün gel gitlerin yansımalarını taşıyan yeni bir tarza imza atıyor. Kostümlerinden makyajına, şarkı sözlerinden aranjmanına kadar her detayın ele alındığı yeni albüm çok yakında müzik marketlerde satışa sunuluyor..
Londra’ya müzik eğitimi almaya giden ve albüm çalışmalarına iki yıl ara veren Gülşen, yeni tarzıyla hayranlarıyla buluşmak için gün sayıyor. Tüm söz ve müzikleri kendine ait olan albüm 11 parçadan oluşuyor. Bunlardan biri ise Nazan Öncel’den alınan cover. Albümün adı “Önsöz”, çıkış parçası ise “Bir an Gel”.
Hayranlarından çok uzak kaldığını belirten Gülşen, “Hasret sona eriyor. Çok heyecanlıyım. Çalışmalarımızın değdiğine inanıyorum. Sevenlerimin karşısına bambaşka bir Gülşen olarak çıkıyorum. Hayatın ritmi ile ruhumdaki ritmi buluşturdum. Daha sıcak, daha samimi ve daha yakın. Biraz beklettim ama aceleci kararlar vermekten kaçındım. Bu projemizin ardında güçlü bir ekip çalışması var. Sonuç etkileyici olsun diye hep en iyilerle çalıştım. Çok yakında beklediğinize değecek bir albüm ile geliyorum” diye duygularını ifade etti.

http://www.powerturk.com/

« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2009 - 09:59:01 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Nazan Öncelin "Dillerine Düşeceğiz"ini söylemiş yeni albümünde umarım mahvetmemiştir güzelim parçayı :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2009 - 15:04:23 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Benim de en sevdiğim Nazan parçalarından biridir umarım bok etmemiştir gerçi umudum var (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2009 - 20:39:28 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Eminim Nazan Öncel'den bile iyi söylemiştir..
Gülşen'de ses sağlam, iyide şarkı bulunca kimse tutamaz onu :)

bkz: Of Of

Bu arada "Ya Tutarsa" çok yakışmıştı kendisine...

http://www.youtube.com/watch?v=9frnSuMSs48

« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2009 - 21:31:45 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
En sevdiğiiiim   :v  Bizim yani Türk toplumunun baş tacı yaptığı ve yapacağı,müzik değilde yaşadığı saçma sapan olaylarla gündeme gelen en sevdiğiiim  :happy:

« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2009 - 23:29:54 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Eminim Nazan Öncel'den bile iyi söylemiştir..
Gülşen'de ses sağlam, iyide şarkı bulunca kimse tutamaz onu :)

bkz: Of Of

Bu arada "Ya Tutarsa" çok yakışmıştı kendisine...

http://www.youtube.com/watch?v=9frnSuMSs48

Nazan Öncelle kıyas bile etmem kendisini ama kendi çapında güzel bişey çıkarabilir belki o da "Dillere Düşeceğiz" çok iyi bi parça olduğu için :)

« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2009 - 23:34:49 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Tamam Nazan Öncel bu işe yıllarını vermiş olabilir ama eğri oturup doğru konuşalım ses bakımından kıyas yapılacak olursa Gülşen bir adım önde bence.

Nazan Öncel'de çok iyi şarkılar çıkarabiliyor o ayrı  =)

« Yanıtla #9 : 21 Aralık 2009 - 23:36:36 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Tamam Nazan Öncel bu işe yıllarını vermiş olabilir ama eğri oturup doğru konuşalım ses bakımından kıyas yapılacak olursa Gülşen bir adım önde bence.

Nazan Öncel'de çok iyi şarkılar çıkarabiliyor o ayrı  =)

Yoo benim için  ses bakımından da gayet Nazan önde :) Ben kendisinin sesini kullanışını çok severim tabii geçmiş halini düşünerek söylüyorum bunu herneyse konu Gülşen.Gülşenden devam :)

« Yanıtla #10 : 21 Aralık 2009 - 23:45:52 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Yüce İsa,yeni bir gereksiz tartışma daa..Nazan Öncel de ses yok evet,en iyisi Gülşen :p

Ben öyle birşey demedim konuyu saptırmakta üstünüze yok...

Sadece sesini beğendiğimi söyledim buda onu hiç bir zaman en iyisi yapmaz...
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2009 - 23:52:24 Gönderen: tekin ali »

« Yanıtla #11 : 22 Aralık 2009 - 19:26:35 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
tekin ali'ye katılıyorum.Gülşen'i sevmem ama Nazan Öncel'le SES bakımından kıyaslarsak Gülşen'in sesi Nazan Öncel'e göre biraz daha iyi.Beste,söz,müzik değil sadece SES bakımından.Ayrıca Nazan Öncel'in Gülşen'den önce bu işlere başlamış olması onun Gülşen'den iyi olacağını göstermez sadece biraz daha deneyimli olduğunu gösterir.

« Yanıtla #12 : 22 Aralık 2009 - 21:01:13 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Sen,n'apmışsın kalkıp,Nazan'la Gülşen'i kıyaslamaya kalkmışsın.Allah'ın pijamalısıyla :p TR'nin en büyük seslerinden birisini...

Sesini beğendiğini söylerken,kıyaslama yapmazsan daa bir anlaşılır olur zannımca...

Tabi ya sende haklısın kıyaslama yapmadan önce resmi gazeteye falan ilan vermem lazımdı tamamen unutmuşum :D

Hala iddialıyım, Nazan Öncel'i severim ama SES BAKIMINDAN kıyas yapacak olursak Gülşen'in sesi daha iyi...

Sana göre öyle değildir o ayrı..

Birde Gülşen'in pijamalı klibinden bahsetmişsin galiba..

Sen Nazan Öncel'in bu klibini görmedin galiba bakta kahkaha atmaktan keyfin yerine gelsin :D

http://www.dailymotion.com/video/xkbqk_nazan-oncel-ayni-nakarat_music

« Yanıtla #13 : 22 Aralık 2009 - 23:45:57 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Tabi ya sende haklısın kıyaslama yapmadan önce resmi gazeteye falan ilan vermem lazımdı tamamen unutmuşum :D

Hala iddialıyım, Nazan Öncel'i severim ama SES BAKIMINDAN kıyas yapacak olursak Gülşen'in sesi daha iyi...

Sana göre öyle değildir o ayrı..

Birde Gülşen'in pijamalı klibinden bahsetmişsin galiba..

Sen Nazan Öncel'in bu klibini görmedin galiba bakta kahkaha atmaktan keyfin yerine gelsin :D

http://www.dailymotion.com/video/xkbqk_nazan-oncel-ayni-nakarat_music

Nazan Öncel ve Gülşen kıyası içeren mesajlar silinecektir bundan sonra.

« Yanıtla #14 : 23 Aralık 2009 - 00:03:20 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Gülşen’in, iki yıl aradan sonra çıkardığı ve bugün tüm müzik marketlerde yerini alan albümü ÖNSÖZ adından çok söz ettirecek

7. albümünü bugün piyasaya çıkaran Gülşen, 11 parçadan oluşan ve cover hariç tüm söz ve müziği kendisine ait olan yepyeni albümüyle hayranlarıyla buluşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Yeni klibi de iddialı 

Yeni albümü ile aynı gün tüm müzik kanallarında yayınlanmaya başlayan Gülşen’in yeni klibi de dikkat çekiyor!..

Albümün çıkış parçası “Bir An Gel” şarkısına klip çeken sanatçı yeni stili ve danslarıyla dikkat çekiyor.

Oryantal ritimlerin ön plana çıktığı parçanın klibi de izleyenlerin kanını kaynatıyor.