Gönderen Konu: Anggun  (Okunma sayısı 561 defa)

Anggun
« : 08 Mart 2010 - 01:54:53 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me

Anggun Cipta Sasmi (doğum 29 Nisan, 1974, Jakarta) Fransız vatandaşı, Endonezyalı şarkıcı/söz yazarıdır. İsmi Bali dilinde «bir düşün zarif doğuşu» anlamına gelmektedir. 12 yaşından beri vatanı Endonezya’da olağanüstü başarılar elde etmişken, daha 21 yaşında uluslararası kariyerin peşine düştü ve 1995’de Endonezya’yı terketti. Londra’da bir yıldan sonra Fransa, Paris’e taşındı ve ona daha sonradan Sony Music France ile masaya oturmasında yardımcı olacak olan Erick Benzi ile tanıştı ve 1996’da ilk Fransızca albümü «Au Nom de la Lune»yi çıkarttı. Albüm 1997’de satışa sunuldu ve bu albümden «La neige au Sahara» adlı bir single ortaya çıktı. Albümü İngilizce kayıt olarak yeniden düzenledi ve albüm bugüne kadar dünyada yayınlamış olduğu en büyük single hit oldu: Snow on the Sahara.

Bugüne kadar Anggun dünya çapında yaklaşık 3 milyon kopya kayıt sattı ve Asya’dan uzak en başarılı Asyalı oldu. Başarısı Avrupa’nın her tarafına, özellikle Fransa, İtalya ve İskandinav ülkelerine yayıldı.

Aslında ne kadar,ülkesinde rock müzik sanatçısı olrak tanınıyo olsa da,Avrupa'ya açıldıktan sonra tarz değiştirmiş dünya güzeli bi kadındır.
Hit parçaları dışında pek bi dinlemişliğim yok kendisini ama öyle güçlü,öyle hayran bırakan bir sesi ve bir güzelliği var ki,of çektirir adama  .hmm. (kadınları bilemicem)  mucx

In your mind,snow on the Sahara sevdiklerimdendir,ilk albümün tamamı da iyidir.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

Anggun
« : 08 Mart 2010 - 01:54:53 »