Gönderen Konu: Sagopa Kajmer ( Yunus ÖZYAVUZ )  (Okunma sayısı 13486 defa)

Ynt: SagopaKajmer
« Yanıtla #120 : 28 Şubat 2009 - 23:00:43 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Break Dans yaptı ve çok komiğime gitti :D Türkiye 1. leri dans ediyo oda orda küçük çocuklar gibi yarım yamalak hareketler yapıyo :D :D

Özlem Tekin

« Yanıtla #120 : 28 Şubat 2009 - 23:00:43 »

« Yanıtla #121 : 08 Mart 2009 - 15:55:02 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
sagopa kajmer...24...

Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yanlızlıklarımız

Yaslanan Birgün Bugün. Bavulu Topluyor Ve Son Vedası Tıpkı Dün Gibi, Köşeye Çekilip Ağlıyor, Bense Yarına Penceremden Bakma Gafletindeyim. Gözlerim Dolu Ve Ellerim Tutuklu Yüzüme.

Dudaklarım Kilitli, Hosçakal Bugün!..Sen De Yolcusun Dünlerimde Sorgusun Ve 24'lük Yorgunsun Git De Dinlen Gidenlerle Yarınım Kapıda Bekliyor Ve Son Veda Zamanı

Saçlarımda Saklı Kar Beyaz Ve Gözlerimde Hep Telaş. Panik, Silik Resimler Ortasında Bir Küçük Çocuktum Hep Konuktu Başka Gün Ve Çok Soğuktu Her Geçen Dün. Tıpkı Sen Gibiydi Giden O Eski Dünler, Geçmişin Karanlığında Anılarımdı Onlar, Bense Bulamaz Oldum Onları, Hep Selam Gönderdim Geride Kalana Kanıtım Yoktu Yarına, Yolcularımla Ağladım, Hiç Misafir Olmamıştı Kimse Bunu Ben Anladım. Sonbaharda Katil Oldu Rüzgarlar, Öldü Tüm Yapraklar, Yağmur Aldı Gözyaşı, Ve Rüzgar Oldu Ruhlar Estiler Yavaşça. Sen Misali Ağlamıştı Her Dünüm Usulca.

(x4)
Dudaklarım Kilitli, Hosçakal Bugün, Sen De Yolcusun, Dünlerımde Sorgusun Ve 24'lük Yorgunsun, Git De Dinlen Gidenlerle Yarınım Kapıda Bekliyor Ve Son Veda Zamanı.

Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yanlızlıklarımız

Aynalarda Buğulu Yüzümü Göremez Oldum, Ve iyimserlik Mateminde Sarı Gül Tuttum. Hayallerim Yok Oldu Koyduğum, Yerde Yoktu Hiçbiri, Tek Yabancı Bendim Evde, Ve Bir Yalancı Mumdu,Doğan Güneş. Solan Gülümdü, Talan Sonuydu, Kalan Resimdi Bir Vesikalık Gülen Çocuktum Yüzüme Bakarak Ağladım, Yüzleşirken Kendimle Hıçkırıklarımla Savaşır Oldum Ertelendim Yarına. Reddedildim, Gideni Yolcu Etti Gözlerim Ve Gelene Meraba Dedi Bu Kimsesiz Dilim, Ortalarda Gezinen Oldu, Dilenci Ellerim, Bu Son Demiydi Sonbaharın Son Yaprağında Son Gülümsemekki Nefesi Son Çekişti içime Sonbahardı. Güz Ağırdı Gün Üzeri Bir Tebessüm Etti Yüz, Saklı Kaldı Her Düşende Kırılan Onca Göçebe His, Biz Dünden Olma Yarına Varma Garibeyiz.

Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yanlızlıklar olur

(x4)
Dudaklarım Kilitli, Hoşçakal Bugün, Sen De Yolcusun, Dünlerimde Sorgusun Ve 24'lük Yorgunsun, Git De Dinlen Gidenlerle Yarınım Kapıda Bekliyor Ve Son Veda Zamanı.

Yalnızlık Ömrüm Boyunca Tanımadığım Bir Yabancıydı ;Onunla Şimdilerde Beraber Uyanıyoruz Her Yeni Güne iki Yalnız Şarkılar Yazıyoruz,Yorgunuz,Çok Yorgunuz,Çok Yorgunuz...

nasıl deli bir parçadır bu yahu :/ melodi yarıyo resmen
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #122 : 08 Mart 2009 - 21:43:30 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
cidden hoşmuş satriani .... buyrun siz de dinleyin arkadaşlar ... :D

http://www.dinleyiver.com/dinle-sagopa-kajmer_yirmidort.html
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #123 : 08 Mart 2009 - 23:16:23 »

ARGo_

• Ziyaretçi
Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz - d. 1978, Samsun)
Alıntı
Meslek Hayatı

Yunus Özyavuz, müzik yaşantısına Samsun'da yerel bir radyoda DJ'lik yaparak başladı. Bu sırada Rapper M.C. (Rapper Mic Check ve DJ Mic Check adıyla) müstear ismini kullandı. 1998'de yeraltı rap dünyasında halen varlığını sürdüren bir oluşum olan Kuvvetmira'yı kurdu. Kuvvetmira grubunda halen kendisi, Kolera ve Abluka Alarm bulunmaktadır. 1999'da "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla Yeraltı Operasyonu isimli toplama albümünde yer aldı. 2001 ve 2002'de "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla peşpeşe Sözlerim Silahım ve İhtiyar Heyeti isimli 2 albüm çıkardı. Daha sonra Silahsız Kuvvet mahlasını bırakıp Sagopa Kajmer mahlasıyla müzik yaşantısına devam etmiştir. Ardından Bir Pesimistin Gözyaşları ve Romantizma albümlerini çıkarmıştır. Sagopa Kajmer ve eşi Kolera (Esen Güler Özyavuz) birlikte Melankolia Müzik isimli müzik şirketini kurdular. Sagopa Kajmer bu olayı bir röportajında "Boğulacaksak kendi denizimizde boğulalım, dedik." şeklinde açıklamıştır. Bu ikili ve Kuvvetmira'da yer alan diğer rap sanatçıları Melankolia Müzik'in ilk albümü Kafile'yi çıkardılar. Albümün prodüktörlüğünü yine Sagopa Kajmer üstlenmiştir. Sagopa Kajmer, dünyada 10 yılda bir yapılan Rap King yarışmasında, 2006 yılında 'Baytar' adlı parçayla birinci olmuştur. Ayrıca 2008 yılında MTV Türkiye tarafından EMA'de Hip-Hop kategorisinden Türkiye'nin en iyi sanatçısı olmaya aday olmuştur ve EMA Party'deki performansıyla ve seyircileriyle dikkat çekmiştir. 2008 yılında Melankolia etiketi altında Melankolia Wears da çıkmıştır. 2008 yılının sonlarında başlattığı "DJ Benim" yarışması ve 2009 yılında çıkarmayı planladığı "Yeraltı Kafilesi" albümü ile rap müzikte genç yeteneklere ne kadar önem verdiğini göstermektedir.

Sagopa Kajmer'in anlamı

Müzik hayatında kullandığı ismi Sagopa, Mısır'da bir piramidin adıdır. Birçok arkeolog bu piramidin sırrını çözmeye çalışırken, tuzaklara düşüp can verdikleri söylenir. En son, soyadı Kajmeri olan bir arkeolog, Sagopa'nın gizemini ortaya çıkartmış ve piramidin en gizemli yerine, son odasına girerek, duvara Sagopa'nın gizemini çözen anlamına gelen Sagopa Kajmeri kazımıştır. Ancak bu arkeolog da (Gerhard Kajmeri) hava akımı yüzünden can vermiştir. Bu olaydan bir süre sonra piramide modern araçlarla giren bilim adamları, ölen adamın (Gerhard Kajmeri)'nin cesedini bulmuşlar ve piramide donanımsız girme cesaretinden dolayı bu adamın adını tüm dünyaya duyurmuşlardır.

DJ'lik Hayatı

Mic Check takma adıyla Özyavuz, 2004'te Cezanın Nefretteki grup arkadaşı Fuchs'un "Huzur N Darem" albümünün prodüktörlüğünü yapmıştır. DJ'lik alanında da kendini geliştiren Özyavuz, Turntablizm denilen olayın Türkiye'deki öncüsü olarak kabul edilir. Ayrıca Özyavuz, Türkiye'nin köklü radyolarında DJ'lik ve müzik direktörlüğü de yapmıştır. Yurt dışında "h2000", "j&b" gibi festivallerde ve çeşitli yerlerde DJ’lik yapmıştır.

Çok önemli bir müzik birikimi ve arşivine sahip Yunus Özyavuz, “Sagopa Kajmer” kimliğiyle “PESIMIST UNDERGROUND RAP” tarzını oluşturmuş, müzik kalitesi, söz zenginliği ve etkileyici sesiyle kendisini birçok değisik kitleden insana kanıtlamıştır. Yurt dışından sanatçılara da altyapı müzikler hazırlamıştır.

Bir yandan DJ'lik diğer yandan sanatçı olarak sürekli çalışmalarını sürdüren Sagopa Kajmer, 2004'te Türkiye'nin en çok izlenen filmlerinden olan G.O.R.A'ya müzikler hazırlamıştır. Al Bir de Burdan Yak isimli parçasına video klip çekilmiştir. Bu gelişme Sagopa Kajmer'i tarzının dışındaki dinleyici kitlesine ulaştırmayı başarmıştır. Türkiye'de birçok insan Sagopa Kajmer'i bu kelime ile tanımıştır. 2005'te Kolera'nın Karantina Embriyo albümünün prodüktörlüğünü yapan Sagopa Kajmer yine aynı yılda İrem Records'tan çıkardığı Romantizma isimli albümüyle kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Bu albümün ilk video klibi olan Vasiyet Kral TV'de 2005 yılının En İyi Klip ödülüne layık görülmüştür. 2006 yılında Kuvvetmira ile beraber Kafile isimli albümü çıkarmıştır. 2007 yılında Kolera ile düet albümleri olan İkimizi Anlatan Bir Şey'i dinleyicileriyle buluşturmuştur.

Özel hayatı

Sagopa Kajmer, gerçek adıyla (Yunus Özyavuz), kendisi gibi rap müzik sanatçısı olan Kolera (Esen Güler Özyavuz) ile 2006 yılında evlenmiştir. Ayrıca Sagopa Kajmer'in ilk ilham kaynağı babası Mehmet Özyavuz olarak söylenir.

Albümler

* Yeraltı Operasyonu (1998)
    * Silahsız Kuvvet - Sözlerim Silahım (2001)
    * Silahsın Kuvvet - İhtiyar Heyeti (2002)
    * Sagopa Kajmer - Sagopa Kajmer (2002)
    * Sagopa Kajmer - Bir Pesimsitin Gözyaşları (2003)
    * Sagopa Kajmer - Romantizma (2005)
    * Kuvvetmira - Kafile (2006)
    * Sagopa Kajmer & Kolera - İkimizi Anlatan Birşey (2007)
    * Sagopa Kajmer - Kötü İnsanları Tanıma Senesi (2008)
    * Sagopa Kajmer - Şarkı Koleksiyoncusu (2009)

Ayrıca "10 Kurşun" albümü de internet albümüdür.

Derleme Albümler

* Melankolia Compilition Vol.1
    * Melankolia Compilition Vol.2
    * Melankolia Compilition Vol.3

Mixtapeler

* Kuvvetmira Mixtape
    * Melankolia Mixtape Vol.1 (2006)

EP'ler

* Pesimist Ep 1
    * Pesimist Ep 2
    * Pesimist Ep 3
    * Disstortion Ep
    * Pesimist Ep 4 - Kurşun Asker
    * Pesimist Ep 5 - Kör Cerrah

« Yanıtla #124 : 30 Mart 2009 - 13:31:24 »

Çevrimdışı drown

• Cool
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #125 : 30 Mart 2009 - 16:44:14 »

« Yanıtla #126 : 30 Mart 2009 - 20:57:03 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
son satırda '...Kajmer ve eşi ' yazıyo adamın soyadı yok sanki çok salakça olmuş :D :D
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

Ynt: Sagopa Kajmer ( Yunus ÖZYAVUZ )
« Yanıtla #127 : 14 Ocak 2010 - 01:53:18 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ

06 Mart Ankara Meb Şura Salonu Saat : 18.00
07 Mart Bursa Barışmanço Kültür Merkezi Saat : 18.00
13 Mart İzmit Sabancı Kültür Merkezi Saat: 18.00
14 Mart Sakarya Afa Kültür Merkezi Saat :18.00
20 Mart İzmir Noxx Club Saat :18.00

Konuk Sanatçı: Kolera
Biletler : Biletix’te satışa sunulmuştur.Temin edebilirsiniz.

Hatırlatma
- Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır.
- Etkinlikte yaş sınırı yoktur

http://melankolia.com.tr/  den Alıntıdır.

İlgilenenlere Duyrulur... 2008 Ankara Konserinde Yaş Ortalaması Bİ Hayli Düşüktü.Genelde de Öyle Sanırsam.Ama Yazdığı Sözler Tam Aksi Bir Yaş Ortalamasına Hitap Ediyor.Devamlı Takip Etmeye Çalıştığım Biri.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2010 - 01:46:00 Gönderen: gigaoz »
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #128 : 15 Ocak 2010 - 18:40:04 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Seda Sayan'ı da İbrahim Tatlıses'i de bu adama tercih ederim... .hıh.

« Yanıtla #129 : 07 Haziran 2010 - 23:35:16 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Sagopa Kajmer ve eşi Kolera'nın 2. ortak albümü "Bendeki Sen" sizlerle. Uzun zamandır merakla beklenen süper ikilinin yeni düet albümü toplam 16 şarkıdan oluşuyor. İnsanın içine işleyen müzik derin anlamlar içeren sözler eşlik edilesi nakaratlar kısacası müzik adına bulunabilecek bir çok güzel şey bu albümde bir arada.

Albümde scratch sevenler için 1 tane özel şarkı da var. Aynı zamanda Sagopa Kajmer'in bir de solo şarkısı bulunmakta.

Albümün tüm kayıtları Melankolia Kuvvet Mira Stüdyosunda yapıldı. Albümün ilk video klibi "Bir Dizi İz" adlı şarkıya çekildi.

Sagopa ve Kolera "Bendeki Sen" albümünün turnesi için Ekim ayını seçtiler. Hoş bir rap ziyafeti için biçilmiş bir kaftan. Albüm Melankolia Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde.

http://www.sozmuzik.com/index.php?name=News&file=article&sid=1800

« Yanıtla #130 : 08 Haziran 2010 - 16:12:02 »

Çevrimdışı _Léon_

• Aktif Üye
  • Cehennemi, ruhu hala üşüyenler için istiyorum...
son derece sevmiyorum onu ,sevilesi bi yanı yok kanımca
Boşuna tinerlemedim sokakları, boşuna durup durup kusmadım, boşu boşuna küfretmedim orospu olan hayata...,

« Yanıtla #131 : 22 Temmuz 2010 - 21:42:14 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
ben harbiden severim bu adamı ve sarkılarını. ayrıca bilmem kaç senesinin sözelde türkiye 1. imiş.
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #132 : 22 Temmuz 2010 - 22:44:46 »

Çevrimdışı DiviNeSouL

• Aktif Üye
Dream Tv izlememe engel oluyor. Geçen gün bilgisayarım bozukken takıldım Dream Tv'de. Çalındı bu şarkı. Araya bir şarkı girdi ardından tekrar çalındı. 3-4 şarkı sonra tekrar...  Bilmiyorum.. Çoğu rap gibi itici itici.

« Yanıtla #133 : 09 Eylül 2010 - 05:30:02 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
twitterdaki tutumu,yaptıklarıyla nefretim 10.000 katı oldu bu adama ...

« Yanıtla #134 : 09 Eylül 2010 - 19:45:30 »

ARGo_

• Ziyaretçi
twitterdaki tutumu,yaptıklarıyla nefretim 10.000 katı oldu bu adama ...
twitterdakinin o olduğunu nerden bile bilirsin ki..

epeydir dinlemiyorum..