Gönderen Konu: Korsan CD  (Okunma sayısı 17724 defa)

Ynt: Korsan CD
« Yanıtla #75 : 16 Temmuz 2006 - 14:32:03 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
ben korsan cd satanları ve üretenlerii burdan kınıyoruuum ...alanlarda bence onlar gibidiir .........almadıım ve hiçbir zaman almamda .....bence emeğe saygı duyuyosaak alınmamalııı yaaaa ........ :OK :OK :OK :OK :OK  

peki  gülay bajım  şööle diim sana, şimdi senin  maddi anlamda alım gücün var ve  alabiliosun albümü dinliosun vs vs, bnm param yok alamıorum,
e peki şimdi bnm  o albümü dinleme hakkım noolucak param olmadıı için  herkes için yapılan bi müzii ben nie dinleyemicemki, bu albümleri çıkaranlar herzaman bas bas barıolar daha büük kitlelere ulaşmak amacımız, nekadar çok insan dinlerse okadar ii die, işte bende bi dinleiciim, eğer ki korsan alınmasını istemiolarsa ozman fiyatları ona göre yapıcaklar ki  herkes orj  albüm alsın,
ya allah aşkına asgeri ücretin 385 ytl olduu bi ülkede yaşıoruz arkadaşlar 15 ytl ye albümmü olur yaf, yapsınlar beş ytl bak nası patlama oluo  orj albüm satışlarında, çünü üç dört milyon korsana veren insan  beş milyonu  hiç düşünmeden verir, tabiki herkes  orjinal cd den dinlemek ister müziii,
falla herzaamn söölerim korsanı  durdurmanın yolu cezalar falan deil bence  daha ucuz satıcaklar albümleri okadar, şimdi korsan alanda satan gibidir denilio esas korsanlıı sanatcılar( daha dorusu yapımcılar) yapıo bence beş milyona satıncada gayet güzel paralar kazanabilirlerken kalkıp  15 milyona albüm satmak  hakmı sizce, emek  falan diolar eyvallah emee saygıysa saygı, ama  illaki on milyonluk kazık yemekmi gerekio saygı göstermek için, zaten korsanın sanatcıya deil yapımcıya zararı vardır, sanatcı her halükarda garanti parasını alıo,   satışlardanda küçük bi yüzde extradan pay alıo okadar, e yapımcıda zaten başka yollardan gayet güzel paralar kazanıo....
netten indir me olayına gelince :: hiç bişi yapamazlar  :D ve kimsede bana ben netten parça yada albüm indirmedim demesin  külliyen yalandır   :dill
:D  öff aman yaa ne cins bi konu bu  :D nasılsa orjinal alana bişey denmiosa korsan alana da bişey demeyin bence çünkü  emin olun alanda mecburietten alıodur,
 daha  öncede söölediim gibi ÖZümün albümleri haric hi,ç bi grubun yada  sanatcının  orjinal albümü ilgilendirmio beni
I\'m going slightly mad

Özlem Tekin

« Yanıtla #75 : 16 Temmuz 2006 - 14:32:03 »

« Yanıtla #76 : 16 Temmuz 2006 - 14:58:19 »

Çevrimdışı wiksha

• Deneyimli Üye
ya iyide şimdi param yok napıyım takipçisiyim diosan kaset al sende onlar daa ucuz oluyo hadi onada param yok diosan çıkar çıkmaz alma sende 1 haftada para biriktirir alırsın yani mutlaka korsana ne gerek var!!!! ya biras insaflı olun bakın ozz'dan özhan korsan almayın die yırtınıo adam, onlarında bi emeği var ya şimdi emeğe saygı gibi sözler basit gelicek ama harbi ya böle yaparsanız öz'ü bilemem de ozz'u göremicksiniz  =(  :cry1: hem çok içinizde kalıpta alamdığınız albümler oluosa biras beklersiniz mutlaka ucuzluğa çıkıyor ben öle yapıorum mesala bekliyorum 3,4 ay sonra daa makul bi fiata alıorum. sesimi duyaaaaaaannnnn varrmıııııııııııııııııııııı??????????????   tey tey ya yani siz bilirsiniz yinede  :cry1:

« Yanıtla #77 : 16 Temmuz 2006 - 15:05:55 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
ya demek istediimi anlatamadım sanırım ben, ya diorumki bu korsan engellenmek isteniosa burda fedakarlık eden neden biz dinleyiciler oluoruz sadece ,sanatcılar yapımcılarda biraz fedakarlık yapsınlar bizde yapalım ozman zaten kendiliinden halolur sorun, ama sadece dinleyiceden beklerlerse  daha çok beklerler bence,param yok örneini şu şekilde de sööliim wiksha, bnm paramda olabilir alıcak ama paramın olmasıda bi malın gereinden fazla paraya satın almam gerektii anlamına gelmez sanırım,ya emeee saygı isteniosa ozman önce dinleyiciye saygı kardeşim,çünkü   dinleyici bu sektörün temel taşıdır  di,nleyici yoksa hiç bişey yok demektir( bu sanatın tüm dalları için gecerli sinema için izleyici gibi mesla)
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #78 : 16 Temmuz 2006 - 15:48:52 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü
satriani haklı bence

indirsinler fiatı 5 ytl ye sürümden kazansınlar

o değilde yabancı cd ler cebini acayip yakıyo insanın bir süreliğine orjinal yabancı cd almaya ara verdim internetten takılıyorum (lise bitene kadar enazından)

« Yanıtla #79 : 16 Temmuz 2006 - 15:56:45 »

Çevrimdışı BUROCK

• Üye
  • **
ben korsan cd satanları ve üretenlerii burdan kınıyoruuum ...alanlarda bence onlar gibidiir .........almadıım ve hiçbir zaman almamda .....bence emeğe saygı duyuyosaak alınmamalııı yaaaa ........ :OK :OK :OK :OK :OK  
windowsu nerden kurdun cnm veya winzip programın ojinalmi mesela pilgisayarında kesin vardır bi korsan bişi
korsanlık engellnemez internet bu sekilde olduk ca istemeden bile korsan bişiler gelip buluyo seni..
mürsit die dini bi cd var onun bile korsanı var..
o cdnin sozlesmesini bi okuyun tavsiye ederim bulabilirsem cd yi koyarım buraya sozlesmesini

« Yanıtla #80 : 16 Temmuz 2006 - 16:07:43 »

Çevrimdışı y.o.k

• İl Temsilcisi
  • ANKARA TEMSİLCİSİ
burak yıne doğruları yazmıssın yaf :))
bütün düşler siyah beyaz ;)

« Yanıtla #81 : 17 Temmuz 2006 - 01:46:47 »

Çevrimdışı BUROCK

• Üye
  • **
Dikkat bu dini bir CD den alınmıstır... dini konularda bile korsanlık.. bu kuranı okudugun cd korsan ise ne anlamı var ki kuran okumanın adam yinede cahiller icin bilgilendirmiş... bilgilendirme tarzı cok guzel sahsen o cd den aldıgım bu sozlesmeyi paylasmak bile korsanlık gibi geldi bana  :s

MÜRŞİD 3.1 BİLGİSAYAR YAZILIM PROGRAMI İÇİN SON-KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ
TURAN YAZILIM

ÖNEMLİ - DİKKATLİ OKUYUNUZ: Bu Son-Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ("SKLS") siz (bir şahıs veya tek bir kuruluş) ve TURAN YAZILIM arasında yapılmış bir hukuki sözleşmedir. YAZILIM ÜRÜNÜ, bilgisayar yazılım programı ve ilgili ortam, basılı malzeme ve "online" ya da elektronik dökümantasyonu da  içerir. YAZILIM ÜRÜNÜ'nü bilgisayara yükleyerek, kopyalayarak veya diğer bir şekilde kullanarak, bu SKLS'nin hükümlerinin sizi bağlayacağını kabul etmektesiniz. SKLS'nin hükümlerini kabul etmemeniz halinde,TURAN YAZILIM, YAZILIM ÜRÜNÜ'nün lisansını vermek istememektedir. Bu durumda, YAZILIM ÜRÜNÜ'nü kullanamaz veya kopyalayamazsınız ve kullanılmamış YAZILIM ÜRÜNÜ'nü iade ederek ödediğiniz paranın iadesi konusundaki koşullar için derhal YAZILIM ÜRÜNÜNÜ satın aldığınız Porogram satıcısına başvurunuz.
YAZILIM ÜRÜNÜ LİSANSI
YAZILIM ÜRÜNÜ telif hakları hukuku ve milletlerarası telif hakları anlaşmaları ve diğer düşünsel mülkiyet kanun ve anlaşmaları ile korunmuştur.  YAZILIM ÜRÜNÜ satılmamış olup lisans hakkı verilmiştir.
1. LİSANS HAKKI. Bu SKLS size şu hakları sağlamaktadır:
* Yazılım.  YAZILIM ÜRÜNÜ'nün bir kopyasını BİLGİSAYAR'a yükleyebilirsiniz ve kullanabilirsiniz.
*Üzerinde YAZILIM ÜRÜNÜ'nün kullanıldığı veya dağıtıldığı her bir bilgisayara YAZILIM ÜRÜNÜ için ayrı bir lisans almanız ve tahsis etmeniz gerekmektedir.  YAZILIM ÜRÜNÜ için alınan bir lisans değişik bilgisayarlar arasında paylaşılamaz veya farklı bilgisayarlar üzerinde aynı zamanda kullanılamaz.
2. DİĞER HAKLARIN VE SINIRLAMALARIN TANIMI.
* Kira. YAZILIM ÜRÜNÜ'nü kiralayamazsınız.
* Yazılım Programının Devri.  Bu SKLS çerçevesindeki tüm haklarınızı, daimi olarak devredebilmeniz, YAZILIM ÜRÜNÜ'nün (tüm bölümleri, taşıyıcı ortamları ve basılı malzeme, herhangi ek veya güncelleştirmesi, bu SKLS ve var ise Geçerlik Belgesi  de dahil olmak üzere) herhangi bir kopya alakonmaksızın  devredilmesi ve devredilen tarafın bu SKLS'nin hükümlerini kabul etmesi halinde mümkündür.  Eğer YAZILIM ÜRÜNÜ güncelleştirilmiş ise, bu devir YAZILIM ÜRÜNÜ'nün geçmiş tüm versiyonlarını da içermektedir. 
* Sona Erme.  Bu SKLS'nin hükümlerine aykırı hareket etmeniz halinde TURAN YAZILIM diğer hiçbir hakka zarar vermemek şartıyla bu SKLS'yı sona erdirebilir.  Bu durumda, YAZILIM ÜRÜNÜ'nün tüm bölümleri/parçaları ile birlikte tüm kopyalarını imha etmeniz gerekmektedir.
3. GÜNCELLEŞTİRMELER (UPGRADES). YAZILIM ÜRÜNÜ, başka bir TURAN YAZILIM ürününün güncelleştirilmiş  versiyonu ise ve YAZILIM ÜRÜNÜ'nü imha etmemiş iseniz, YAZILIM ÜRÜNÜ'nü ancak güncelleştirme yazılımı ile birlikte kullanabilir veya devredebilirsiniz.  Eğer YAZILIM ÜRÜNÜ, TURAN YAZILIM'a ait ürününüzün güncelleştirilmiş bir şekli ise, bu yeni ürünü bu SKLS'nin hükümlerine uygun olarak kullanabilirsiniz.  Eğer YAZILIM ÜRÜNÜ, size tek bir ürün olarak lisanslanmış  olan bir yazılım programları paketinin bir parçasının güncelleştirilmiş versiyonu ise, YAZILIM ÜRÜNÜ tek bir ürün paketi olarak kullanılabilir ve devredilebilir ve birden fazla bilgisayarda  kullanılamaz.
4. TELİF HAKKI.  YAZILIM ÜRÜNÜ'ne ait tüm başlık ve telif hakları (YAZILIM ÜRÜNÜ'ne dahil edilen her türlü resim, fotoğraf, animasyon, video, audio, müzik ve metinleri ve uygulamaçları (applets) içermek ama bunlarla  sınırlı olmamak üzere) TURAN YAZILIM aittir.  YAZILIM ÜRÜNÜ telif hakları yasaları ve milletlerarası anlaşmaların hükümleri tarafından korunmaktadır. YAZILIM ÜRÜNÜ ile birlikte gelen basılı kullanıcı belgelerini kopyalayamazsınız.
5. ÇİFT-ORTAMLI YAZILIM (CD VE DİSKETLİ ÜRÜN).  YAZILIM ÜRÜNÜ'nü birden fazla ortamda alabilirsiniz.  Almış olduğunuz ortamın cins veya ölçüsüne bakılmaksızın, bilgisayarınız için uygun olan yalnızca tek bir ortamı kullanabilirsiniz.  Almış olduğunuz diğer ortamı  başka bir bilgisayara yükleyemezsiniz veya kullanamazsınız.  YAZILIM ÜRÜNÜ'nün diğer taşıyıcı ortamını ödünç veremez, kiralayamaz veya diğer bir kullanıcıya daimi devir dışında (yukarıda belirtildiği üzere) devredemesiniz.
6. ÜRÜN DESTEĞİ.  YAZILIM ÜRÜNÜ için ürün desteği TURAN YAZILIM veya satın aldığınız bayi tarafından verilir. Ürün desteği için, YAZILIM ÜRÜNÜNÜ satın aldığınız Program satıcısına başvurunuz. SKLS ile ilgili bir sorunuz olması  veya TURAN YAZILIM'a herhangi bir sebeple ulaşmak istemeniz halinde, BİLGİSAYAR ile ilgili verilen belgelerde belirtilen adrese müracat ediniz.
SINIRLI GARANTİ VE ÖZEL HÜKÜMLER İÇİN, LÜTFEN BU PAKETİN İÇİNDE BULUNAN YA DA YAZILIM ÜRÜNÜNÜN BASILI BELGELERİYLE BİRLİKTE VERİLEN GARANTİ KİTAPÇIĞINA MÜRACAAT EDİNİZ.

İlk basta download dosyasını buldum bi yerden sonra carpılmıyalım die her yerde babam istedi die orjinaj cd sini aradım... :happy:

« Yanıtla #82 : 19 Temmuz 2006 - 00:43:03 »

Çevrimdışı tetraoz

• Aktif Üye
  • teTRaoz Türkiye'yi Taşıyor
helal olsun burak kardeşim sana keşke herkes sen kadar duyarlı olsa... fakat çok aramışın desedin bende vardı bi koşu Saime Kadın'a geliir sana verirdim... :D yardımlaşmada korsan değildir herhal
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2006 - 16:02:18 Gönderen: Q_ZEN »
.......... Ne Desem ..... Ne Desem

« Yanıtla #83 : 22 Temmuz 2006 - 19:41:58 »

m_akin_e

• Ziyaretçi
   ben bakıyorum televizyona ve samimiyetle söylüyorum ,,dünya kupası final maçı için kahveye gitmiştik amcamla 3 hafta kadar oluyo,, o zamandır tv izlemiyorum,, tv yi açtıgımda o kadar gerizekalı ,, ucuz insan var ki ,, yanlış anlamayın burada kastettigim sanat dünyası,, bunlardan hangisine saygı duyucam ben,, insan dogru bulmadıgı bişeye neden saygı duysun ya da dogru bulmadıgı insanlara ,, en fazla katlanılabilir,, bu da zorunlu bişey degil,, katlanmakta istemiyorum,, emek,, ekmek diye bagırıyolar,, nasıl yaşadıklarını görüyoruz,, ben toplumunu bu kadar gerizekalı yerine koyan bi medya görmedim,,
  konunun diger bölmüne gelirsek ,, hırsızlık,, kanuna riayetsizlik,, bunu savunanlar da var ,, ben bir hukukçu olarak ,, hangi korunası haktan bahsediyorsunuz derim,, istanbulun göbeginde kapkaç aldı başını gidiyor,, adam dogruyolar sokakta,, rüşvetin haddi hesabı yok kamu kurum ve kuruluşlarında,, bunlar hak degilmi,, toplum bunu önledi korsan cd satışları bi sorun oldu,,elbetteki hayır ama bunu görün,, bu sadece özerine popülizm yapılan bi konudur,,
  her fırsatta dile getiriyorum,, uçuz medya oyunlarına gelmeyin,, bol bol kitap okuyun ve birşeyi eleştirmeden dogru kabul etmeyin,, ortada kimlik namına bişey kalmamış memlekette,, devlet Türk'e yakışanı yapmıyo,, hani bizim yardımseverligimiz,, orada lübnanı vuruyo israil,, kendinize saygı duymuyosanız atalarınıza duyun,, şu memlekete sahip çıkın,, konu siyasete kaymadan ,,saygılarımı sunuyorum,,

« Yanıtla #84 : 23 Temmuz 2006 - 20:08:32 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
ankaralılar bilirler  korsan cd'cilerin  en ünlü mekanı ankara'da  Maltepe pazarı kaldırıldı :))
pek etkiler mi bilmem bu korsan trafiğini ama :))
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2006 - 20:11:10 Gönderen: GÖKmen »

« Yanıtla #85 : 11 Ağustos 2006 - 02:28:25 »

tanu_ozz

• Ziyaretçi
valla bu ara korsan cd satıcıları azaldı gibi.eskiden buralarda iki üç satan vardı baktım artık yoklar.yer değiştirmişt olabilirler ama neseki burda değiller.inşallah polis almıştır ellerinden cd leri  :D

« Yanıtla #86 : 28 Ağustos 2006 - 08:22:11 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
Orjinal albüm satan yerler  bile  ,  korsancılık yapıo :)

« Yanıtla #87 : 28 Ağustos 2006 - 22:49:42 »

Çevrimdışı AZMAN

• Üye
  • **
  • inandığın sürece CEHENNEM cennet gibidir!!!
sewerek alıoruzz >:)
AZMAN >:)

« Yanıtla #88 : 01 Eylül 2006 - 04:16:15 »

Çevrimdışı serox

• Özcü
  • Soyunuk Yürek
Korsan ürünlerle baş çıkmanın yolunu nasıl bulanamıyo anlamıyorum.
Korsan piyasası resmen açık bir pazar halinde ve millet bundan geçimini sağlıyor.
Shame! You Are Not To Blame!

« Yanıtla #89 : 01 Eylül 2006 - 21:23:57 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
beklıde bu gazetelerde vs. de yazankardan mılletın bıldıındende fazladır...
cunku bu korsan pıyasa o kadar buyudu kı son yıllarda bunu soylemek zor olmuyo....

korsanları ve korsana ayak uyduranları kınıyorum... :ehmm:
hey gidi günler… göz yaşım sel