Gönderen Konu: Gökhan Türkmen  (Okunma sayısı 4619 defa)

Ynt: Gökhan Türkmen
« Yanıtla #15 : 06 Ağustos 2008 - 16:26:01 »

Çevrimdışı fairy_19

• Üye
  • **
  • #нєякєѕ ѕαηşℓı ∂σğмυуσя#
albümdeki parçalar hakkında çok çok bilgim yok .. bazılarını sadece http://www.gokhanturkmen.net/web/index.php sitesinden duydum ve duyduğum kadarıyla sözleri çok güzel..
mesela "yan sende " şarkısı var
şarkının bi bölümünde ;
"ah acıyor bak canım yine bazen ama gel diyemem gelme hiç diyemem.."
falan diyor..
ama en çok beğendiğim ve tavsiye ettiğim şarkısı "büyük insan" ..
ѕєη вєηι уєηємє∂ιη ; çüηкü вєη ѕєηℓє σуηαмα∂ıм !!!!

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 06 Ağustos 2008 - 16:26:01 »

« Yanıtla #16 : 06 Ağustos 2008 - 16:41:43 »

Çevrimdışı fairy_19

• Üye
  • **
İşte Büyük İnsan..
Ayşegül Şahin - Kelebek / Hürriyet
13 Haziran 2008 Cuma

Gökhan Türkmen, hit şarkısıyla aynı adı taşıyan
ilk albümünü piyasaya çıkardı.

Gökhan Türkmen, hit şarkısıyla aynı adı taşıyan ilk albümünü piyasaya çıkardı.

"Büyük İnsan" adlı şarkı ile tıklanma rekoru kıran son internet şöhreti Gökhan Türkmen, hit şarkısıyla aynı adı taşıyan ilk albümünü piyasaya çıkardı. Genç şarkıcı, en büyük desteği ilk klibinin yönetmenliğini de üstlenen Keremcem'den gördüğünü açıkladı: "Keremcem bana çok güveniyor, ben de bu güveni boşa çıkarmamaya çalışıyorum."

"Büyük İnsan" uzun zamandır internette dolaşıyor. Siz de 11 yıldır bu işin içindesiniz, hakkınızda da güzel yorumlar okuyorum. PR'ınızda bir problem mi var? Neden hâlâ yeterince ünlü değilsiniz?
Promosyonumuzun zayıf olduğuna inanmıyorum. Türkiye'de iyi yapılan veya iyi yapılmaya çalışılan işler biraz geç fark ediliyor diye düşünüyorum. Çok güzel tepkiler alıyorum şarkılar ve albümle ilgili. Ünlü olmak değil önemli olan zaten. Bu albümün ve bundan sora yapacağım albümlerin bir 10-15 yıl sonra da dinlenebilmesini istiyorum.

Uzun süre mekânlarda çaldıktan sonra albüm çıkarıp medyanın ilgisini beklemek nasıl bir psikoloji?
Bir emek var ortada ve siz bu emeğin en iyi şekilde size geri dönmesini bekliyosunuz. Tabi ki iyi eleştiren de olacak, kötü de. Bunlara karşı hazırlıklı olmak gerekiyor. Önemli olan uzun süre dinlenebilmesi parçaların, ben öyle olacağına inanıyorum; çünkü parçalar samimi. Ticari kaygı yok hiçbirinde.

Nedir "Büyük İnsan" şarkısının hikâyesi? Kim bu büyük insan?
Söz ve müziği kuzenim Serkan Söylemez'e ait. Çok yoğun yaşanmış bir aşkın ardından yazılmış bir parça bu. Biz Serkan'la birbirimizi çok iyi tamamlıyoruz. Mesela "Dön" parçasını ben Bursa'dayken yazmıştım. Nakarata girerken sözlerde tıkandım, Serkan'ı arayıp yardım istedim. Ama şarkıyı dinleyen bunu bir kişinin yazdığını düşünür, öyle bir bütünlük var.

Nasıl biri Gökhan Türkmen? Nereli, neyi amaçlıyor, hedefi, idealleri ne?
Gökhan Türkmen yeri geldiğinde eğlenceli, yeri geldiğinde romantik biri. Uçlarda yaşamayı sevmeyen, aşırı titiz, müziğe aşık, fanatik ruhlu olmayan; hayatta hiçbir şeyin gerektiğinden fazla değeri hak etmediğini düşünen biri. Amacım ailemin ve dostlarımın benimle gurur duyması, müzik dünyasında kalıcı bir yer edinebilmek, herkesin beğeneceği, bıkıp usanmadan dinleyebileceği başucu şarkıları yapmak. Annem Erzincan, babam Rizeli. Ben doğma büyüme İstanbulluyum.

İNTERNETTE TIKLANMAK İÇİN BENİM ADIMI YAZIYORLAR
Öykü ve Berk kardeşler, Grup 84, İrem gibi şöhreti internetten yakalayanlar için ne düşünüyorsunuz? Kendinizi bu internet ünlüleri içinde nereye koyuyorsunuz?

Onlar da benim yaptığım gibi şarkılarını insanlara internetten sundular, beğenildi ve albüm yapıldı. Önemli olan başarıyı sürdürebilmek. Kendimi söylediğiniz kapsamda bir yere koymuyorum. Benim en büyük hayalim kalıcı olmak. Basamakları bir anda çıkıp, aynı hızda düşmek değil. İnternette şarkımı insanlara ilk sunduğum zaman bu kadar beğenileceğini bilmiyordum. Öyle ki internete şarkılarını yükleyip tıklanması için başlığına Gökhan Türkmen yazanlar var. Bunu da itiraf ediyorlar kayıtlarında.

Müzik eğitimi aldınız mı? Eğitiminiz ne?
Bir sene kadar şan eğitimi aldım. Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim bölümü mezunuyum. Şimdi Anadolu Üniversitesi İşletme okuyorum.

Amatör kayıtlarınızın daha iyi olduğunu düşünenler var...

Evet, öyle tepkiler geliyor. Tabi dört senedir internetten o halleri dinlendi. Şimdi farklı bir versiyon olunca biraz yadırganıyor. Ama ben yorumcuyum, dört sene önce söylediğim parçayı bugün aynı şekilde söyleyemem. O zaman kendimi yenilememiş olurum. "Büyük İnsan"ı da sahnede her gün farklı şekilde söylüyorum. Ayrıca eski hallerini alıp aynen albüme koysaydım, bu sefer de "Hiç uğraşılmamış" diye eleştiriler olacaktı.

İlk klip "Yan Sen"e çekildi. Neden "Büyük İnsan" değil de "Yan Sen"?

"Büyük İnsan"la radyolarda çıkış yaptık. Klibi de "Yan Sen"e çekelim dedik. Çünkü hem İrem Records ailesi olarak bu şarkıyı çok beğeniyoruz, hem de diğer şarkılarımızın da güzel olduğunu göstermek istedik.

Sokakta tanınmaya başladınız mı? Nasıl hayranlarla aranız?

Evet, tanıyanlar oluyor. Sevenlerimle aram çok iyi. Ben dışarıdan biraz soğuk görünüyorum sanırım ama aslında çok sıcak, güleryüzlüyümdür. Açıkçası çok fazla ilgi olunca utanıyorum ve ne yapacağımı şaşırıyorum. İnsanların sizin için ağlaması, bağırması çok ilginç...

ASLINDA BU KADAR ROMANTİK DEĞİLİM

Nedir bu romantizm aşkı? Diğer albümleriniz de hep böyle mi olacak?

Çok romantik olmayı ben de istemiyorum. Normalde de bu kadar fazla romantizm yaşamıyorum. Eğlenceli bir yapım var, ama bu ne zaman albüme yansır, onu bilemiyorum. İlerleyen zamanlarda benden değişik sound'lar duyabilirsiniz. "Şu tarzı yapmam" diye katı kurallarım yoktur. Zaten müzik sonsuzdur, geniş bakılması gereken bir sanattır.

Şarkılar hep giden sevgiliye. Çok mu acı çektirdi size kızlar?
Şarkı sözlerimin çoğu kuzenim Serkan Söylemez'in. İlla acı çekmek gerekmiyor şarkı yapmak için, ama tabi ki bir yaşanmışlık olduğu zaman daha güzel şeyler çıkabiliyor. Mesela "Aşk Lazım"ın sözlerini aşkı çok fazla aradığım ve sonunda lanet ettiğim bir zamanda yazmıştım.

Şu an aşık mısınız?

Hayır, değilim. Maalesef aşk arayınca bulunan bir şey değil, ben de aramaktan vazgçetim. Ama benim aşklarım gariptir biraz. Çok çabuk kapılıp çok çabuk kopabiliyorum. En büyük aşklar yaş küçükken yaşanıyor sanırım. Çünkü o zaman sadece ve sadece aşkı düşünüyorsun. Bir daha 18'imdeki gibi aşık olamayacağımı düşünüyorum, çünkü yapacak bir sürü şeyim var. Kafa başka şeylerle dolu olduğunda aşk çok fazla samimi olmuyor.

İçinde aşk olmayan şarkınız var mı?

Var birkaç tane. "Günah" diye bir parçam vardı Tanrıyla ilgili, Myspace'e koymuştum ve çok beğenilmişti. İlk albümün tarzına uymadığı için koymadık ama.

"Sen İsen" şarkısındaki Yasemin kim? Sevgiliniz mi?

Hayır. Yasemin, o şarkının söz yazarı Ersin Özel'in şu anda beraber olduğu insan. Ersin bana bu parçanın sözlerini vermişti müziklerini yapmam için. Şarkıyı yaptığım gün çarşambaydı, cuma günü de Yasemin'in doğum günüydü. Çok güzel bir hediye oldu ona.

KLİBİ KEREMCEM ÇEKTİ

Destek aldığınız müzisyenler var mı?

Aykut Gürel, Keremcem ve Seden Gürel çok destek oldular. Bana çok güveniyorlar, ben de bu güveni boşa çıkarmamaya çalışıyorum. Albümde vokal de yaptılar sağ olsunlar. İlk klibimin yönetmenliğini Keremcem yaptı, stüdyo fotoğraflarını çekti. "Zil Zurna" şarkısında da vokal yaptı. Sadece dört parçada vokal var, Aykut Gürel benim sesimin tek kalmasını istedi. Aykut Abi bir müzisyen için büyük şans. Bana ilk olarak albümün nasıl olmasını istediğimi sordu ve beni her zaman dinledi bu süreçte. Albümü çıkacak olan bir müzisyen için bu çok önemli. Bu arada davulda Cem Aksel, gitarlarda Cem Tuncer, keybord'da Ümit Kuzer ve Volga Tamöz, kemanlarda Gündem, klarnette Hüseyin Belen, udda Fatih Ahıskalı bana destek oldular, hepsi çok değerli müzisyenler.

« Yanıtla #17 : 06 Ağustos 2008 - 16:51:05 »

Çevrimdışı fairy_19

• Üye
  • **
Gökhan Türkmen Pal Cafe'deydi

Gökhan Türkmen, İrem Records' tan çıkan ilk
albümü 'Büyük İnsan' ile Pal FM' de Cafe
PAL' in konuğu oldu ve Esin' in sorularını
yanıtladı.

Esin Görür- Öncelikle ilk albümün hayırlı olsun. Harika bir çıkışla müzikseverlerlesin. 2000 senesinden beri çeşitli yerlerde sahne alıyorsun, peki albüm yapma süreci nasıl gelişti? İrem Records'la bu harika işler ne zaman yapılmaya başlandı?

Gökhan Türkmen- Aslında arkadaşım vasıtasıyla oldu. Bir arkadaşım kendi çalışmalarını Aykut Gürel’e dinletmek üzere yola çıkmıştı ama sonra benim parçalarımı dinletmiş kendisine. Aykut Gürel de benim “Yan Sen” isimli parçamı dinlemiş ve çok beğenmiş, sonrasında da devamı bir şekilde geldi işte…

Esin Görür- Henüz bir klibin yok. "Büyük İnsan"la (albümde 3. parça) çıktın fakat klip hangi parçaya gelecek? Ayrıca ekranlarda görmek ne zaman mümkün olacak?

Gökhan Türkmen- Aslında şu an için bu konuda hiçbir fikrim yok. Zaten yarın Pal FM turnesiyle 12 gün boyunca 12 il gezeceğim. Klip artık turne sonrasına kaldı yani, fakat hangi parçaya çekileceği konusunda gerçekten hiçbir fikrim yok. Hep beraber göreceğiz yani… 

Esin Görür- Çıkalı çok fazla bir vakit olmadı ama zamanla kıyasladığında bir hayli sevenin var. Hangi boşluğu doldurdun sence?

Gökhan Türkmen- Dinleyenlerimle ilgileniyorum. Bana mail attıkları zaman mutlaka kendilerine cevap veriyorum. Kendi yaptığım radyo programı sürecinde de bu böyleydi. Muhtemelen bu yakınlığı, samimiyeti seviyorlar ama yine de kesin bir şey söyleyemem tabii ki…

Esin Görür- Albümdeki tüm parçalar çok duygusal yorumunla içe dokunuyorlar. Bu romantizm neden peki, bir yaşanmışlık mı yoksa genel bir ruh halimi?

Gökhan Türkmen- Albümdeki tüm parçalar bir hikayeye dayanıyor. Serkan’ın ve benim dönem dönem hissettiğimiz şeyler sonrasında ortaya çıkan çalışmalar bunlar… Genel bir ruh hali değil yani…

Esin Görür- Çok özel bir sesin ve yorumun var, eğitim aldın mı bu konuda yoksa doğal bir yetenekle mi konuşuyorum şu an?

Gökhan Türkmen- Evet lisans eğitim farklı bir alan üzerine oldu ama sonrasında konservatuar sınavlarına hazırlık için şan dersleri almaya başladım ve hala devam ediyorum..

Esin Görür- Dinleyenlerin tepkisi ortada fakat ben müzik ve medya sektörünün tepkisini merak ediyorum? İlgiden memnun musun, nasıl tepkilerle karşılaşıyorsun?

Gökhan Türkmen- Aslında çok yeni albüm ve bu alanlardan özellikle kendi sektörümden bir tepki almadım. Medya sektöründeyse, işte verdiğim röportajlar ve yaptığım radyo söyleşileri olsun güzel geçiyor. Hiç olumsuz bir tepki almadım, bu da yeterince memnuniyet verici.

Esin Görür- Bu albümle beraber hayatında değişen şeyler neler ve ayrıca varsa bu değişimden memnun musun?

Gökhan Türkmen- Çok güzel geçiyor. Heyecanlı biraz daha göz önünde ve farklı. Her gün ayrı bir telaş ama her şeye rağmen memnun olmamak mümkün değil…

Esin Görür- Gökhan Türkmen tam olarak bu albümdeki (Büyük İnsan) kişi mi? Yoksa başka bir albümde seni bambaşka bir soundla dinlemek mümkün olacak mı?

Gökhan Türkmen- Bu albüm ‘ben’ olmalı diye bu yola çıktım ve sonuç itibariyle bunun böyle olduğunu da söyleyebilirim fakat tarz açısından da illa bu tarz parçalar yapmak zorundayım diye düşünmüyorum…

Esin Görür- Zaten bu albümde de kendi parçalarından kesitler sundun dinleyenlerine ve bu da albüm başarısında sana mâl olmasını sağlıyor sanırım.

Gökhan Türkmen- Evet tüm albüm başka isimlerin parçalarından oluşsaydı ve ben onları seslendirseydim, mevcut başarıyı bölüşmek gerekirdi. Şimdiyse albümü ve başarıyı daha fazla sahipleniyorum…

Esin Görür- Karakterin konusunda mütevazılık göstermeyeceğini söylemişsin... Peki nasıl biri Gökhan Türkmen?

Gökhan Türkmen- Alçak gönüllü biri olduğumu söyleyebilirim. Bu konuda her ne kadar mütevazılık göstermem desem de aslında mütevazı bir yapım var ama sanırım bu konuda mütevazılık göstermek istemiyorum. Daha ne söyleyebilirim bilemiyorum…

Esin Görür- Pal FM'in Türkiye Turnesi'nde Tolga Futacı'yla beraber sen de bizlerlesin. Nasıl hissediyorsun, sence nasıl geçecek?

Gökhan Türkmen- Gerçekten heyecanlıyım ve bana kalırsa harika geçecek. Tam 12 gün ve 12 ilde dinleyenlerimizle buluşacağız, umarım birçok sevenimizle görüşmek mümkün olur.

Esin Görür- Dün konserdeydin, Hava Harp Okulu’nda sahne aldın. Peki biz ne zaman dinleyeceğiz seni, kesinleşen konser tarihleri var mı?

Gökhan Türkmen- Şu an için yok. Pal FM’in turnesi sonrasında konser tarihleri kesinleşecek. Büyük ihtimalle üniversitelerin bahar şenliklerinde bulunacağım…

Esin Görür- İnternet sitemiz gayet güncel www.gokhanturkmen.n et. İnternet demişken aynı konuyla devam edelim. İnternetin yolunu açan bir müzisyen olarak, sen paylaşım siteleri hakkında neler düşünüyorsun? Sen de diğerleri gibi tepkili misin?

Gökhan Türkmen- Aslında internetin hangi amaçla kullanıldığı önemli olan. İnsanlarının tanınmalarına paylaşmalarına olanak sağlıyor ve bence bu gayet güzel bir şey, fakat albüm yapmışken buna rağmen indirmeye devam etmekse bizim emeğimizi çöpe atmak oluyor. Karşı değilim ama kullanış amacının çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Esin Görür- Son olarak Pal FM'i, sürprizlerimizi nasıl buldun? Dinleyenlerimize neler söylemek istersin?

Gökhan Türkmen- Pal FM, bulunduğum ortam çok güzel. Sürprizleriniz için ayrıca çok teşekkür ederim. Dinleyenlerimizle buluşma fırsatını yakalayacağız zaten, umarım turnemize eşlik ederler. Bana olan sevgi ve ilgileri için ayrıca minnettarım….

Esin Görür- O zaman en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere Gökhan…

« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2008 - 09:37:26 Gönderen: fairy_19 »

« Yanıtla #18 : 07 Ağustos 2008 - 09:28:47 »

Çevrimdışı igves

• Daimi Üye
  • Ay karardı Tam da günah işlemenin zamanı...
Faıry_19 Gökhan hastası gördüm senii =)

beynimi dinlendirmek için dinliyorum yormuyoda benii öle dalıp dalıp gidiyorum uzaklara .hmm.
"Gel sevişelim gitsin Sonumuz zindan"
https://twitter.com/SevgiGozaydin

« Yanıtla #19 : 07 Ağustos 2008 - 09:36:22 »

Çevrimdışı fairy_19

• Üye
  • **
dediğim gibi tüm şarkılarını bilmiyorum ama "BÜYÜK İNSAN" şarkısı - her defasında tekrar etmekten ben bıkmam ama umarım sizde bıkmazsınız-  beni ona hasta etmeye yetti gerçekten..

ayrıca dediğine katılıyorum ..insanı dinlendiren şarkıları var .. .hmm.

« Yanıtla #20 : 22 Temmuz 2010 - 21:54:03 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
büyük insan çok sağlam parça.
bu adamı bana benzetiyorlar :D
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #21 : 18 Ocak 2011 - 22:44:50 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
GÖKHAN TÜRKMEN'İN YENİ ''BİR ÖYKÜ''SÜ VAR!

Büyük İnsan'' albümü ile iyi bir çıkış yakalayan Gökhan Türkmen,ilk albüm başarısını ikinci albümü ''Biraz Ayrılık''la perçinledi

http://www.hayatmuzik.blogspot.com/
Yag yag yagmur Her yer camur!

« Yanıtla #22 : 18 Ocak 2011 - 22:50:55 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
"Büyük İnsan" nakaratı dışında dört dörtlük bir şarkı.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #23 : 08 Mayıs 2011 - 23:04:23 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Dershane şenliğine Gökhan Türkmen gelecek diyince bir bakayım dedim de tanıyormuşum zaten.
Bedava olduğu için canlı canlı dinleyeceğiz kendisini.
Seneye de Özlem gelir umarım :p

« Yanıtla #24 : 09 Mayıs 2011 - 00:19:13 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Modaretor Grubu
bir öykü ne güzel şarkıdır yahu
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #25 : 15 Temmuz 2012 - 17:00:06 »

Çevrimdışı hüma

• Bizden Biri
  • öz üm
kesınlıkle o şarkı sahane ,o şarkının canlı performansıda güzell
Şikayetim VAR!!!........

https://twitter.com/huma_oz

https://instagram/huma_ozz

NORVEÇ❤❤❤

ANT🔴⚪GS💛❤🌟🌟🌟🌟

« Yanıtla #26 : 09 Şubat 2013 - 23:34:27 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Aşk Lazım (Gökhan Türkmen)
http://www.youtube.com/watch?v=tlEQ7ia3lhc

Güzelmiş yeni klip şarkısı.

« Yanıtla #27 : 10 Şubat 2013 - 00:31:56 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
ben de çok beğendim enerjik bayaaa..

« Yanıtla #28 : 17 Şubat 2013 - 21:27:51 »

Çevrimdışı hüma

• Bizden Biri
  • öz üm
güzell olmuş,sonunda gökhanda gözukmüş daha da  hoş olmus
Şikayetim VAR!!!........

https://twitter.com/huma_oz

https://instagram/huma_ozz

NORVEÇ❤❤❤

ANT🔴⚪GS💛❤🌟🌟🌟🌟

« Yanıtla #29 : 17 Şubat 2013 - 21:29:30 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Klip güzel,adam tilt.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/