Gönderen Konu: Greenpeace'e Destek Ol  (Okunma sayısı 2151 defa)

Ynt: Greenpeace'e Destek Ol
« Yanıtla #15 : 18 Temmuz 2010 - 00:23:23 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
Dünyayı yok ediyoruz !
kesinlikle..

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 18 Temmuz 2010 - 00:23:23 »

« Yanıtla #16 : 15 Mart 2011 - 18:41:58 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
RTE nükleer karşıtlarına "O zaman evinizde tüp de bulundurmayın."diye cevap verdi.İşte o koltukta oturan adamın mantığı.Evdeki tüp düştüğü yeri yakar...Nükleer santralle bunu kıyaslamak bile mantıksızlık sonucu ortaya atılan bir mukayese.Kendisi de riskin farkında ve bunu açıkça dillendiriyor,lâkin risksiz proje olmayacağını savunarak,kelime oyunlarıyla kaçak dövüşüyor.

Van'da 4.6 şiddetinde deprem oluyor,Bodrum'da deniz suyu 1 metre çekiliyor.Bunların başında Japonya,önce deprem,ardından tsunamiyle savaştıkları yetmezmiş gibi,bir de nükleer sızıntı baş gösteriyor.Bu yalnızca kendi ülkelerini değil,birçok ülkeyi de doğrudan etkileyen toplumsal bir zarar.Bugün de nükleer sızıntı yağmura karışmış,bunun tehlikesinin farkında değilmiş gibi,bir de hâlâ bu projeyi nasıl savunabiliyor bu hükumet.Onu da bıraktım,insanlar bu projeyi hayata geçirmek isteyenleri,Japonya'nın bu hâlini gördükten sonra,nasıl oluyor da destekleyebiliyorla r.Analizi zor bir milletiz lan biz,valla.Doğanın bizimle uğraştığı yetmiyormuş gibi,bir de başımıza nükleer çorap örülüyor.Biz de oturduğumuz yerden,gelişmeleri takip etmekle yetiniyoruz.

Susalım..Biz hep susalım..

Japonya'daki gibi bir durumla karşı karşıya geldiğimizde sesimizi çıkartırız,ne acelesi var di mi?

Hayır..Sesimizin çıkması gereken bir dönemden geçiriyoruz,hele ki bu yazıyı okuyan sen,genç isen,senin hele hiç susmadan cazgırlık yapman lâzım geliyor.Başta Greenpeace olmak üzere,bu gibi konularla ilgili toplum örgütleri var,onların bu konularla ilgili bilgilendirici ve bilinçlendirici demeçler içeren siteleri de mevcut bildiğin gibi.Olmadı mı,en basite indirgeyelim,gugıl amcan yok mu senin,ona sor,bilgilen ve bu ulusal çıkarcılara karşı zırhını geçir,dişlerini bile,pençelerini göster,ama sesini çıkarmamayı huy edinme.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/