Gönderen Konu: ANKARAANKARA Dergisi /2005  (Okunma sayısı 1597 defa)

ANKARAANKARA Dergisi /2005
« : 06 Kasım 2007 - 21:34:31 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
HAZİRAN-2005

Röportajın içeriği ve eklenmemiş fotoğrafları

Röportajı yapan benim liseden arkadaşımmış bu akşam itibariyle öğrendim bunu ...   :alkıs:

Özlem Tekin Geri Sayıma Başladı

İlk olarak Volvox grubunda Şebnem Ferah ile birlikte yer alan Özlem Tekin, 5. albümüyle tekrar karşımızda. 1996 yılında ilk albümü “Kime Ne” ile büyük çıkış yapan Özlem Tekin, son albümü 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0 adlı albümüyle bir hayli iddialı. 3 yıllık sessizliğini bu albümle bozan Özlem, oyunculukta da kendine güveniyor. Bizde Özlem Tekin ile son albümü ve projeleri hakkında konuştuk.

Yeni albümünüz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?
İlk albümden beri birlikte çalıştığım grup üyeleriyle beraber hazırladık bu  albümü sahne performansındaki soundumuzu yansıtmaya çalıştık. Diğer albümlere nazaran oldukça sert ve de eğlenceli bir sound var. Aslına bakarsanız tam tuğla gibi çarpacak insanlara. Albümde 6 tane söz-müzik , 1 tane de söz bana ait. Diğer besteler Ete Kurttekin, Özhan Deneç ve Barlas’a ait.

İlk klibi hangi şarkınıza çekmeyi planlıyorsunuz?
İlk Klibi DEĞMEZ e çekmeyi düşünüyorum. Çünkü gelen yorumlar hep bu şarkı üzerine. Bizde bu yüzden bu şarkıyı düşündük.

Albümünüzdeki şarkıların arasından çok beğenilen “Gezegen X” adlı parçanın hikayesi nedir?
Albüm kayıtları sırasında Burak Eldem’in ‘Mardukla Randevu’ isimli kitabını okuyordum ve bu kitap beni çok etkiledi derken bir gün grubumuz üyelerinden Özhan Deneç ben böyle bir şarkı yaptım deyince hiç düşünmeden albüme aldık.
İşte 2012 yılında Dünya'ya çarpacağı söylenen Marduk'un hikayesinin anlatıldığı Gezegen X parçasının sözleri:

Fazla zaman kalmadı
Geri sayım başladı
Söylenenin tam tersine
Gezegen X yaklaştı

Daha bir şey görmedik
Gezip yiyip içmedik
Öğrendiğimin tam tersine
Mahşer günü yaklaştı

Kalk yatağını boz, arkana bakma
Koş yollara vur, şansını zorla
Git kuralını koy, kendine oyna
Sor hedefini bul, kimseyi takma

Bugün günlerden isyan
Uzun ömür bir yalan
Beklediğimin tam tersine
Neşe dolmuyor insan

Zaman kalmadı
Sayım başladı
Uzun bir ömür yalan
10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0 Ö boo!

Albümdeki “Adımı Söyle” ve “Aşinayım Firara” adlı parçalar albümdeki diğer parçalardan daha farklı. Özel bir nedeni var mı?

Evet var. Sadece rock müzik değil elektronik müzikten de çok zevk alıyorum ve bu yeni albümümde de bu renginde yer almasını istedim ve “Adımı Söyle” tam bu formata uygun bir şarkıydı. Bizde bu şarkıyı o şekilde yorumladık. Çokta güzel oldu.

Şu an albümünüzü konserlerde tanıtıyorsunuz. Önceki albümler kliple tanıtılmıştı. bundaki amacınız nedir?

Tek şarkıya takılıp kalmak istemedik. Tanıtımlarda ve ayrıca albüm zaten canlı performans sergileme amacıyla yapıldığı için konserlerle albümün tanıtılması daha mantıklı bir yoldu.

İlk albümünüz ile son albümünüz arasında bir kıyaslama yapar mısınız?
Dağlar kadar fark var. Kaçınılmaz olarak bu albüm çok daha olgun daha derli toplu bir albüm oldu . O yüzden kıyaslama yapılması söz konusu bile olamaz. O ilk albüm olduğu için ne kadar tutarsa tutsun acemilik vardı. Ama bu albüm çok daha farklı ve düzenli bir albüm oldu.

Peki oyunculuk yapmaya nasıl karar verdiniz?
Oyunculuk yapacağımı zaten biliyordum. Bu konuda kendimi yetenekli buluyorum. Sadece iyi bir proje için bekledim. O da “Sil Baştan” dizisiyle oldu.

Önceden de bazı yapımlarda küçük rolleriniz vardı. Ama “Sil Baştan” dizisi daha farklı gibi. Bu alanda kendinizi başarılı buluyor musunuz?

Bu alanda kendimi çok başarılı buluyorum ve daha da başarılı olacağıma inanıyorum. İleride daha farklı yerlerde, rollerde olabilirim. Ama bunları da başaracağımdan eminim.

Öğrenim hayatınız Ankara’da geçti. Ankara’yı özlüyor musunuz?
Hayır Ankara’yı değil de Ankara’da yaşayan ailemi çok özlüyorum. Ben devamlı İstanbul’da olduğum için pek fazla görüşemiyoruz.

Peki Özlem Tekin dışarıdan göründüğü gibi mi hep? Yani pozitif, enerji dolu ve hareketli mi?
Evet hep öyleyim. Hatta bazen çevremdekileri bu pozitif enerjiyle çok yorduğumu düşünüyorum. Eğlenceli, deli dolu, kıpır olmak çok güzel.

En büyük hayaliniz nedir?
Hiç çaba göstermeden bütün etrafımdaki işlerin çok daha kolay yürümesi.

Eurovision şarkı yarışması’nda 13. olduk. Neler düşünüyorsunuz? Siz katılmayı ister miydiniz?
Kaçınılmaz son olarak görüyorum. Eurovision şarkı yarışması berbat bir yarışma bence. Hayatımda duyduğum en kötü müzik türü Eurovision şarkı yarışmasında kullanılan format bence. Hayır kesinlikle bu organizasyona katılmayı düşünmem.

Özlem Tekin Kimdir?
Özlem Tekin 18 Kasım 1971 tarihinde California'da dünyaya geldi. İlkokulu Ankara'da Tevfik Fikret Lisesi’nde okudu. Müziğe olan ilgisi çocuk yaşlarda gelişti.
Bir süre piyano dersi olan Özlem Tekin, yeteneğini daha fazla geliştirmek için Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavlarına girerek Klarnet bölümünü kazandı.
Müzik eğitimi devam ederken Ankara'da sahne çalışmalarına başladı. Ardından Şebnem Ferah ile birlikte Türkiye’nin ilk kadın grubu olan Volvox’ta müziğe atıldı. 1996 yılında ilk solo albümü “kime ne”adlı albümü çıkardı. 1998’de “Öz” ve 1999’da “Laubali” albümlerinden sonra, 2002 senesinin Mayıs ayında “Tek Başına” albümünü çıkardı.

İşte Özlem Tekin’in son albümü “10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0” da yer alan parçalar şöyle: (Bu kısmı artık ezberledik hehe )

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2007 - 21:39:19 Gönderen: özdry »
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

Özlem Tekin

ANKARAANKARA Dergisi /2005
« : 06 Kasım 2007 - 21:34:31 »

Ynt: ANKARAANKARA Dergisi /2005
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2007 - 21:49:15 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2007 - 22:06:13 Gönderen: özdry »
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2007 - 22:18:54 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
güzel bir roportaj olmuş. o zamanlardada oyunculuğu kafaya taktığını göstermiş.
bu iş gidişle özün altın portakal almasına kadar gidecek nerdeyse. öz böyle bir istek içinde
görünüyor. oyunculuk konuşmaktan ayrı bir zevk alıyor. bu yazıdan ben bunu çıkardım..
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2007 - 22:51:55 »

Çevrimdışı sade

• Deneyimli Üye
hangi ara vermiş bu röportajı bulabilir miyim ank daki sahaflarda dergiyi?
hepsi buyum

« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2007 - 07:16:45 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye

hangi ara vermiş bu röportajı bulabilir miyim ank daki sahaflarda dergiyi?

sevgili sade sen bu satırları okurken hehe sade dergiyi bulmaya çalışma çünkü bu fotoğraflar dergide bu şekilde değil ilk mesajımdaki gibi düzenlenmiş dergide fotoğraflar. diğerlerini arkadaşım yolladı..
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2007 - 07:25:05 Gönderen: özdry »
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2007 - 09:06:55 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
yaa bu fotoğraflar ultraslan.... diye kaydedilmiş
olmazki ama..
neyse roportaj güzelmiş
fotoğraflar daha da güzelmiş
teşekkürler
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2007 - 12:55:58 »

Çevrimdışı sade

• Deneyimli Üye
derya tşk ederim
hepsi buyum

« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2007 - 20:08:11 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
yaa bu fotoğraflar ultraslan.... diye kaydedilmiş
olmazki ama..
neyse roportaj güzelmiş
fotoğraflar daha da güzelmiş
teşekkürler

vegacım ilk mesajımdaki fotolar ultraaslan ahmet die bi üyemize aitti sanırım pyrox öle eklemişti fotoğrafları.. onla alakalı die düşünüyorum ben... :D

iyi oldu bu röp.te arşivimizde
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #8 : 02 Mart 2008 - 13:08:16 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
Alıntı
En büyük hayaliniz nedir?
Hiç çaba göstermeden bütün etrafımdaki işlerin çok daha kolay yürümesi.
:hööö: :höö:  ne ilginç bi hayal.. hani bazılar der ya ne biliyim oyunculukta şurda bi yerde olmak yada ne bilyim müzikte orda burda olmak.. ama özlem işte yaa... bende bunun için onu çok seviyorum bi yerde.. :D
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2008 - 22:20:59 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
:Dgüzelmiş saol

« Yanıtla #10 : 14 Temmuz 2010 - 12:48:37 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Moderator
gözlüklü pozu harikA yaw
Bugün Doğanın Dengesi Yok..