Gönderen Konu: Hürriyet Gazetesi Röportajı 13.11.2007  (Okunma sayısı 3857 defa)

Hürriyet Gazetesi Röportajı 13.11.2007
« : 13 Kasım 2007 - 09:02:53 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Özlem su gibi
Metin Serezli ve Özlem Tekin, “Kim O” adlı oyunla aralık ayından itibaren tiyatroseverlerin karşısında olacak.

Metin Serezli ve Özlem Tekin, "Kim O" adlı oyunla aralık ayında tiyatroseverlerle buluşacak. Daha önce sayısız oyunda rol almış Metin Serezli ve ilk kez müzikal dışında bir tiyatro oyununda yer alan Özlem Tekin yoğun bir prova dönemi geçiriyor. Tekin’in performansından memnun olan Serezli, "Özlem su gibi, hangi şişeye koysan onun kalıbına girer..." diyor.

# "Kim O"da oynamayı neden istediniz?

- Metin Serezli: "Kim O", tiyatro hayatımda en sevdiğim, okuduğum zaman "Bunu kesinlikle oynamalıyım" dediğim mükemmellikte eşsiz bir oyun.

# Oyunda üç kişi rol alıyor ama iki önemli rol var...

- M.S.: İki kişilik bir oyun ama oyunun sonuna doğru genç bir arkadaşımız da bize katılıyor.

Oyunda birbirine taban tabana zıt, hayatta bir araya gelmeleri mümkün olmayan bir kadınla bir erkeğin maceraları anlatılıyor. Kahramanlarımız birbirlerine ne kadar zıt iki insan olsalar da onları daima birleştiren faktörler de var. Yalnızlıktan kurtulma çabası, paylaşma ihtiyacı, hayata daha olumlu bakabilme arzusu gibi faktörler bu iki insanı hep bir araya getiriyor.

# Oyun 4 Aralık’ta sahnelenecek. Provalar nasıl gidiyor?

- Özlem Tekin: Provalara başlayalı 10 gün oldu. Her şey çok güzel gidiyor.

- M.S.: Oyun o kadar zor ki, çok çalışmak zorundayız. Ama zamanımız var. Dünyanın her yerinde aktörlere ne kadar zaman verirseniz verin, oyunun başlamasına iki gün kala "Keşke bir haftamız daha olsa" der.

- Ö.T.: Metin Abi nakış işler gibi oynuyor. O kadar derinine iniyor ki, her provada oyunun ve karakterin yeni bir özelliğinin daha farkına varıyorum.

# Peki, Metin Bey, Özlem Tekin’i nasıl bilirdiniz?

- M.S.: Ben Özlem’i bu oyun sayesinde tanıdım. Çok sayıda kız arasından bu rolün tam hakkını verebilecek birini bulmamız gerekiyordu. Bu kızlar içinden Özlem kadar başarılısı yoktu. Nevra bana Özlem’in bundan önce oynadığı müzikalde ne kadar başarılı olduğunu anlatırdı. Bu oyundan önce Özlem benim için işinde başarılı bir rock şarkıcısıydı. Ama tiyatro bambaşka. Provalara başlamadan aramızda konuşurken onun ne kadar muhteşem bir tiyatrocu beynine sahip olduğunu da anladım. Açıkçası ben artık Özlem’e bir tiyatro sanatçısı olarak hayranlık duyuyorum ve bu hisle çalışıyorum. Özlem su gibi. Hangi şişeye koyarsanız koyun onun kalıbını rahatlıkla alabilecek bir oyuncu.

# Özlem Hanım, 50 yılı aşkın süredir tiyatroyla uğraşan Metin Serezli ile çalışmak sizi baskı altında bırakıyor mu?

- Ö.T.: Baskı altında kalmıyorum. Ben müzik eğitimi aldım, tiyatro eğitimi almadım. Oyunculuğu öğrenebilmemin tek yolu bu: Beğendiğim yönetmenler, rejisörler ve hayranı olduğum oyuncularla oynamak. Çok saygı duyduğum oyuncularla çalışa çalışa ve onlarla aynı ortamda bulunarak öğrenebilirim tiyatroyu. Bir de cesaret edip kendimi sahneye atmam lazım. "Yapsam mı yapmasam mı" gibi soru işaretlerini kafamda bulundurmayıp, "Kollarımı sıvayıp bu işe girişirim" deyip yapmalıyım. Ne öğrenirsem benim için kárdır.

- M.S: Burcu karakteri, genç bir aktrisin kariyerinde ancak 10 yılda bir rastlayacağı mükemmellikte bir rol. Özlem’in Burcu karakterini canlandırıyor olması onun açısından büyük bir şans.

- Ö.T.: O yüzden bütün antenler açık, kimden ne alabilirsem diye bakıyorum.

- M.S.: Oyun hem çok ağır, hem de çok hafif. Hem bir trajedi hem de komedi. Türk seyirci bir taraftan güldüren bir taraftan ağlatan sentimental komedileri sever. Oyunu İngiliz yazarlardan alıp da bir Türk piyesine çeviren Ragıp Yavuz, her şeyiyle mükemmel bir uyarlamaya imza attı.

# Metin Bey, hiç Özlem Tekin’i dizilerde seyrettiniz mi?

- M.S.: Evet, izledim. Özlem çok doğal oynuyor. Zaten benim aradığım da doğallık.

# Özlem Hanım kendinizi oyunculuğa adadınız. Neden böyle bir kariyer seçimi yaptınız?

- Ö.T.: Oyunculuğu artık ikinci bir kariyer olarak görüyorum. Müzikte yapmak istediklerimi yaptım. Oyunculuk yaparken kendimi evimde hissediyorum. İlginçtir artık canım konser vermek de istemiyor.

- M.S.: Özlem oyunculukta çok başarılı olacak. Öyle enerjik bir kız ki, ikisini de bir arada götürebilir.

Televizyon tiyatrodan daha iyi imkanlar sunuyor

# Metin Bey, "Olacak O Kadar"ın ardından sizi popüler televizyon işlerinde göremiyoruz. Neden?

- "Olacak O Kadar" bugün başlasın hemen oradayım ama onun dışındaki işlerde durum farklı.  Orada organizasyonumuz o kadar mükemmeldi ki, tiyatro ile bir arada yürütebiliyorduk. Başka dizide buna imkan yok.

# Birçok arkadaşınız dizilerde rol alıyor. Maddiyat ağır basıyor galiba...

- Televizyon daima tiyatrodan daha iyi maddi imkanlar sunar. Bizim içinse önce tiyatro, sonra başka işler gelir.

Lezbiyen rolü teklif edildi

# Özlem Hanım tam herkes sizden yeni bir albüm beklerken, tiyatroya başladınız...

- Yazın turne yaptım, Rock’n Coke Festivali’nde sahne aldım. Konserler bittikten sonra oyunculuk yapacağım belliydi zaten, sürekli teklifler alıyordum.

# Size hangi rolleri uygun görüyorlar?

- Karnı burnunda 25 yaşında bir kız rolünden tutun da, lezbiyene kadar her türlü rol teklif edildi.

# Oldukça büyük dövmeleriniz. Dövmelerinizin size istediğiniz rolleri kaybettirebileceğini hiç düşündünüz mü?

- "Sil Baştan" dizisinde giysiyle kapatmak zorunda kaldım. Çünkü canlandırdığım kadının dövmeli olması hoş olmazdı. Evet, dövmelerim yüzünden bazı rolleri kaybedebilirim.

« Son Düzenleme: 13 Kasım 2007 - 23:28:18 Gönderen: vegateryan »
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

Özlem Tekin

Hürriyet Gazetesi Röportajı 13.11.2007
« : 13 Kasım 2007 - 09:02:53 »

Ynt: Hürriyet Gazetesi Röportajı 13.11.2007
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2007 - 09:14:13 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
bu kaçıncı röportaj maşallah.. şu oyunculuk ne önemli birşeymiş. herkesin gözü üzerinizde.
bütün çok okunan gazeteler sürekli röportaj yayınlatıyor.
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2007 - 09:22:53 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
artık canı konser vermek istemiyomuş :(
BENİM GÜZEL HATALARIM VAR

« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2007 - 09:39:40 »

furkiii

• Ziyaretçi
artık canı konser vermek istemiyomuş :(

öyle demesi oyunun heyecanındandır,ilerde mutlaka yeniden dönecek müziğe bunu biliyoruz..ayrıca tiyatroda yer alması fesupanallah'ta oynamasından çok daha iyi bence,ne de olsa tiyatro da bi canlı performans alanı..:D

« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2007 - 09:47:36 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
inşallah döner artık 18 yaşıma girdim konser izni var çokta istiyorum gitmeyi onun konserine hatta tanışmayı istiyorum
BENİM GÜZEL HATALARIM VAR

« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2007 - 10:44:19 »

Çevrimdışı byOCEAN

• Deneyimli Üye
şimdi anladınız mı özlem in neden bu kadar oyunculuk üzerine gitmesini... tüm gazeteler sırada herkes röportaj derdinde... albüm çıkardığında hangi gazete röportaj için sıra bekliyor kimler övgü ile bahsediyor... plak şirketinden dolayı el üstünde tutturulmadı belki tüm mesele bu olabilir ama iş oyunculuğa gelince promosyonlar boş oluyor özlem için herkes peşinde...

« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2007 - 12:47:07 »

Çevrimdışı sade

• Deneyimli Üye
çok saolun hemen alıyourm
hepsi buyum

« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2007 - 14:03:26 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
metin serezli de amma yapışmıs özleme..kaçmasın tutayım der gibi :D

« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2007 - 16:22:35 »

Çevrimdışı justmaybe

• Yepyeni Üye
  • *
ben okudum kötü ya konser falan wermek istemiorum artık falan demiş offff yeni albüm konser yok bu çok kötü biz sewenleri we fanları için :s :s

« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2007 - 18:31:09 »

Çevrimdışı mavitilki

• Aktif Üye
Oyunculuğu artık ikinci bir kariyer olarak görüyorum. Müzikte yapmak istediklerimi yaptım. Oyunculuk yaparken kendimi evimde hissediyorum. İlginçtir artık canım konser vermek de istemiyor.

Olay bitmiştir arkadaşlar kendimi bildim bileli özlem fanıyım ve onun şarkı söylemesini istiyorum çok şey mi bu bilmiyorum ama kendimi albüm olmasa da konser olur giderim ya da youtube den seyrederim diye avutuyordum o da bitti ama özlemin de kendi kendini avuttuğu bir bölüm var röportajda:Müzikte yapmak istediklerimi yaptım bence hala yapabileceği çok şey var senfonik albüm nerde ozz albümü nerde dvd nerde bunların hepsini de yapmak istiyordun özlem  neden yapmıyorsunen çileli fanlar özlemin fanları ben bunu bilir bunu söylerim tiyatro dizi şarkı söylemediği programlar beni hiiiiiç heyecanlandırmıyor düet albümlerine bakıcaz artık tabi onlardan da vazgeçmezse

« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2007 - 19:00:36 »

Çevrimdışı sade

• Deneyimli Üye
ya tüm gazetelerde aynı röpörtaj.. ve müzik yok...albüm için baya bekleyeceğiz
hepsi buyum

« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2007 - 19:16:05 »

Çevrimdışı Lost-AnqeL

• Aktif Üye
Sağolun Haber İçin..
Cidden,Büyük Bir Oyun Falan Olucak Gibi :S
Bu Kadar,İlgi Odağı Olduğuna Göre..
Onun İçin ÜzüLdüm..
Belki Birgün O)Da Sever..

« Yanıtla #12 : 13 Kasım 2007 - 19:16:38 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
umutusuz vaka artk ozlem muzik konusunda ya bis burda belki yeni bi album haberi gelir die hergun haber beklios ama oz yok album yapmıjakmıs yoq konser wermijekmiş intihar sebebim oljak bu hatun yaw
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #13 : 13 Kasım 2007 - 20:51:08 »

Çevrimdışı asi_guzel

• Yepyeni Üye
  • *
slm arkadaşlar özlemin bence artık bir zaman verdiğini düşünüyorum ikisi bir sürdürmesi onaksız olabilir belkide şu korsan ilgili olabilir canı çok yanmışa benziyorduu ama gerçkten bir fan üyesi olarak onun müzik yapmasını çok isterim :D:D

« Yanıtla #14 : 13 Kasım 2007 - 20:58:40 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
herkesin tek temmennisi bu arkadasım herkes senn istediğini istio BİR ALBUM sadece ALBUM yaws
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/