Gönderen Konu: 40 Yaşına Meydan Okuyor (Hürriyet/Kültür-Sanat) 11.06.10  (Okunma sayısı 2319 defa)

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Buse ÖZEL / bozel@hurriyet.com.tr / Kültür Sanat 11 Haziran 2010

Birçoğumuz, umutsuz, depresif bulutlar üzerimizde ama Özlem Tekin hariç çünkü o 40 yaşına meydan okuyor.

Hala enerjik, yerinde duramayan, kıpır kıpır halinden bir şey yitirmemiş vaziyette. İnsanların mutsuzluğundan mutsuz ve pozitif bir şeyler söylemek istiyor.

Enerjisiyle herkesi ayağa kaldıracak güçte gözüken ve 2008 yılında Cem Öcal’la evlenen Özlem Tekin 5 yıl aradan sonra Mayıs başında çıkarttığı albümle tekrar hayatımıza girdi.

5’inci albümden sonra 5 yıl ara verdin.

5 yıl albüme ara verdim sadece. Aslında o 5 yıl içerisinde sinema filmim 3 tane dizim 1 canlı yayın televizyon programım,1 yıl süren tüm Türkiye'yi dolaştığımız bir

tiyatro turnesi ve Badem ile yaptığımız bir konser turnesi var.

Aslında ben iki yıldır falan “ay” dedim. Ben işi hazmetmeyi, tadına vara vara yapmayı istiyorum.

Biraz kendinle kalmak istedin yani… 

Durayım bir kendime döneyim yani artık yaşımız kemale erdi. 40 yaşına geldim ve altıncı bir albüm yapacaksam yeni rock gruplarına, birazcık liderlik edecek bir şey olması gerekir.

Bir de pozitif bir albüm olsun istedim çünkü memlektçe çok depresif bir haldeyiz. Herkes hep başına bir şey gelecekmiş gibi yaşıyor.

Kimlerle çalışıldı albümde?

Neredeyse çocukluğumdan beri tanıdığım Can Şengün, Murat Çekem, Tahsin Endersoy. Ozan Doğulu'yu daha sonradan tanıdım ama çalışma fırsatımız hiç olmamıştı. Güleryüzlü hayata böyle kuvvetli bakan, rock müziğin 80'lerini, 90'larını en çılgın şekilde yaşamı şahane müzisyenlerle çalıştık

DEPRESİF ŞARKI YAPANLARIN TUZU KURU

Yapım süreci nasıl geçti?

11 şarkıyı bulduk bir araya getirdik şeklinde bir albüm değil. "Abi devir çok kötü yeaaa" diye oturan müzisyenler var. Çok iyi bir müzisyen ama sürekli negatif. Biz öyle insanlar değiliz. Sevdiği işleri yapmaya çalışan zorla diretilen şeylere itiraz edebilen insanlarız. Dolayısıyla dedik ki kadın erkek ilişkisinin kıymetini anlatan sözler yazalım. "Ayrıldım, terk edildim, ah başıma gelenler, ah bi gitsem ölsem" diye şarkı değil. Onu dedem de yazar çünkü zaten berbat ortalık. İşin tuhafı da öyle şarkı yazanların da hep tuzu kuru. Tanıyorum hepsini. Yedikleri önünde yemedikleri arkasında ama ayyy hepsi ölmüş bitmiş şarkıda.

Rock müzikte de bir arabeskleşme durumu var sanki…

Var öyle bir akım, o da olsun ama sırf Türkiye'de Türkçe rock denilince akla bu gelirse insanı rock müzikten soğutur. Ne yapacak o zaman gençlik eğlenmek istiyor, doğum günü gelmiş Hande Yener, Demet Akalın dinleyecek. Rock müziğin de insanı eğlendiren, bir araya getiren, ayağa kaldıran bir tarafı vardır. Birazcık bu albümde bunu verelim istedik.

40 göstermiyorsun bu arada?

Göstermiyorum ama öyleyim. Hızlı yaşayıp, hızlı yaşlandım ben. Genetiği aslında birazcık anneme borçluyum ama iyi de baktım kendime. Ruhsal anlamda da iyi baktım.

SEVMEDİKLERİMLE ASLA GÖRÜŞMEM

Rock müzisyenleri çok kötü yaşar aslında

Ben çok kötü yaşadım bir bakıma. Setlerde ne uyku yüzü gördüm, ne doğru düzgün yemek yedim. Turne de de öyle bir çıkıyorsun alkol alıyorsun vs. ama ruhum çok sağlam. O kadar çok hep istediğim şeyi yapıyorum, o kadar çok yüzüm gülüyor ki. Hayatımda istemediğim hiçbir şeyi asla yapmıyorum, derhal hayatımdan çıkartıyorum. İstemediğim insanlarla asla görüşmüyorum.

Albümün adı Bana bi’şey olmaz. Olmaz mı?

Buna çok takılıyor insanlar. Size bir şey olmaz mı diyorlar. Tabii ki de olur kafama tuğla düşer "hık" diye giderim o demek değil. Allah korusun çok büyük acılarla karşılaşabiliriz ama benim dediğim herkesin başına bir şeyler geliyor ama birazcık hacı yatmaz gibi olmak. Düştüğün zaman kalkıp üstüne silkeleyip tekrar aynı kuvvetle, aldığın dersi de ona ekleyip yola devam etmek.

Bu albümün soundunda bir yumuşama var sanki...

Bir öncekine nazaran öyle. Yoksa "Dağları Deldim" albümünden daha yumuşak bir albüm değil. Dediğim gibi 80'lerin 90'ların o güzel enerjisini yansıtalım dedik. Dolayısıyla öyle bir durum var bunda. Tabii Ozan Doğulu ile çalışmış olmanın da etkisi var. Onlar daha önce hiçbir rock albümünde çalışmadılar. Çok değişik bakış açıları var çok faydası oldu bu albüme.

ERKEKLERE KARŞI ŞÜPHEM KALMADI

Evlilik hayatı da sizi yumuşattı mı?

Daha önceki şarkılarımda hani hafif bi şüpheli bir bakışım hafif bir giydirme vardı yani o kalmadı. Çok güzel bir ilişkim, çok güzel bir evliliğim var şu anda. Bu sefer artık erkek kısmısına "aman erkekler" diye bakmıyorsun yani.

Onun güzel taraflarını görüyorsun dolayısıyla uzun soluklu pozitif bir ilişki kurmanın getirdiği artılar var. Tabii ne yaşıyorsan ondan bahsediyorsun. Bu albümde birazcık o var.

MUM IŞIĞINDA GİTAR ÇALIYORUZ ZANNEDİLİYOR

Bu arada ikinci klip çekildi bu hafta...

Evet, Kimse Bilmez şarkısına klip çektik. O şarkıyı ben yazmıştım sonra araya bir bölüm olsa daha güzel olur derken, araya da eşim Cem Öcal bir bölüm yazdı.

O da zaten romantik sözler yazınca insanlar zannediyor ki mum ışıkları yaktık karşılıklı ben gitar çaldım öyle değil. Şarkının diğer bölümlerini yazmıştım; şşttt Cemil (Cemil derim ben ona) şuraya bi bölüm lazım lan (gülüyor). Karalasana bir şeyler dedim. O da bir bölüm yazdı 5 dakikada.

Hangi kısmı ona ait?

Boyuna posuna havasına yandıgım diye bir bölüm var. Klipte de çok iyi bir enerji var. Bir sürü cast var. Müzisyen arkadaşlar var. Onlar geliyor kıyamet kopuyor falan.

Geçen klipte sülüklerle boğuşmuşsun...

Bu sefer de tepin tepin bir hal oldum. Bu yaşta zıp zıp zıpladım klipte.

Şimdi merak edilen bir soru soracağım... Estetik yaptırdın mı?

Hayır yaptırmadım. O kıyafet gerektirdiği için farklı bir iç çamaşırı giydim ve bir de kilo aldım ama yaptırabilirim de. Yapsam söylerim zaten hatta kamera bile çağırırım da şimdi yüzüm gözüm duruyor ama 45'e doğru bir bakıma girmeyi düşünüyorum. Hiçte çekinmem kamera bile çağırırım.

Bir de Aslan Yarim türküsüne cover yapıldı bu albümde. Nereden çıktı fikir?

Öyle bir niyetimiz yoktu bu tamamen Tahsin Endersoy'un başka bir proje için ürettiği bir düzenleme. Biz albümün demolarını yaparken sadece müziğini duydum "bu ne" diye sordum. Ben Tahsin'in bestesi zannettim. Hemen alıyorum kaç lira diye sordum (gülüyor).

Çok beğendim düzenlemeyi. "On beşli" diye bir türkü var ona düzenleme yaptım ben aslında dedi ama ben albüme koymak istedim. Konserlerde çok güzel olacağına inanıyorum.

Klipleriniz falan dönüyor albüm çıktığından beri ama sanki tanıtımdan çok hoşlanmıyorsunuz gibi geliyor...

Onu yapamıyorum çok iyi beceremiyorum ama her gün 700 tane röportaj yapıyoruz. Neden öyle duruyor bilmiyorum. İnanın röportaj yapmadığım yer, gitmediğim radyo, çıkmadığım gazete kalmadı niye hala öyle gözüküyor bilmiyorum. Seda Sayan'a çıkınca mı ya da Derya Baykal'la yemek pişirince mi anlaşılacağım.

EVDE BUZAĞI BESLEDİK

Albümde bir şarkı var %80 diye. Sözleri anneme mi yazdırdınız bizden gizli.

Değil mi, öyle bir şarkı o ama işin komiği onu bir erkek yazdı. Murat Çekem yazdı ve çok iyi bir gözlemcidir Murat. Birçok arkadaşı gider ona anlatır, çok güzel akıl fikir verir.

Bir erkeğin öyle bir şarkı yazması çok güzel.

Oyunculukta yeni projeler var mı?

Yeni bir sinema filmi bitirdim. Volga Sorgu Tekinoğlu yönetti. Emekli olmak üzere olan bir futbolcunun acıklı bir hikayesi ben de onun baldızını oynuyorum.

Hayvansever bir tarafınız da var…

Aştım ben hayvanseverliği köpeklere fısıldayan adamla yarışacak durumdayım. Evde 4 köpeğim bir de kedilerim var. Bir de buzağı besledik geçen sene çok büyüdü vermek zorunda kaldık.

http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sanat/haber/14994363.asp?gid=373
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

Ynt: 40 Yaşına Meydan Okuyor (Hürriyet/Kültür-Sanat) 11.06.10
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2010 - 17:52:08 »

« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2010 - 17:54:09 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Hep bilindik şeyler diyodum taa ki; "buzağı"ya kadar.  :höö:
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2010 - 17:55:13 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me
Hep bilindik şeyler diyodum taa ki; "buzağı"ya kadar.  :höö:
Şansına da "buzağı" en sonda hahaha
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2010 - 17:55:23 »

« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2010 - 18:06:29 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Şansına da "buzağı" en sonda hahaha

Sorma yahu.. "He, he" diye geçerken bi an takıldım oraya, doğru mu okuyorum diye hecelemeye başladım falan. =)

Onu da demişti :)

Demek ben şimdi dikkat ettim.. =)

« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2010 - 18:08:29 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
    • Follow Me

Adreste saçlarını dikkat etmeyenler için..yeni saçları ve gerçekten yakışmış..TV8'e katıldığı zamandaki halinin çok azıcıııık uzunu :p

« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2010 - 18:12:22 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Hıı ya ben hazıra yattım senin yazdıklarını okudum. Fotoğrafı şimdi gördüm..

Gerçekten yakışmış..

Şöyle de bi fotoğrafımız olsun isterdim hani.. =/

« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2010 - 18:13:50 »

« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2010 - 18:15:42 »

Çevrimdışı gümüş

• Bizden Biri
tamda onu sorcaktım saçlarınmı kestirmiş diye ya nasıl kıymış saçlarına ne güzeldi ama olsun böylede şeker olmuş
BENİM GÜZEL HATALARIM VAR

« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2010 - 19:02:50 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
hürriyet ana sayfadan verilmiş ropörtaj haberi (şu an hala duruyor,zevten baktıkça bakıyorum:))

ne güzel olmuş özlem ...

bi de 45 gibi bakıma girerim diyo:)) bu yüzden seviyorum bu kadını...

eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı

« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2010 - 21:18:04 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
fotoğraf çok güzel.....
çok güzel çok
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #12 : 11 Haziran 2010 - 22:04:07 »

Çevrimdışı Sınır

• Aktif Üye
  • Hiç.
bu mudur yani röportaj başlığı!?  Çok basit.
..

« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2010 - 22:06:13 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
gazetecinin üstündeki kıyafeti görmedin mi..daha yaratıcı bi başlık çıkarcak biri gibi mi görünüyor :D

« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2010 - 22:07:42 »

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...

Adreste saçlarını dikkat etmeyenler için..yeni saçları ve gerçekten yakışmış..TV8'e katıldığı zamandaki halinin çok azıcıııık uzunu :p

hep öyle ki özlemin saçı...klipler ve  tv programındakiler hep postiş :D