Gönderen Konu: İstanbul'a Heykellerimi Dikeceğim / Güneş (Neslihan Yavuzcan) 20.06.10  (Okunma sayısı 1146 defa)

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
'Fituristik heykel çalışıyorum, çok da güzel oluyor. Fituristik derken abuk, subuk, yamuk, yumuk bir şey değil yani. Soyut, figüratif. Figür var ortada ama hafif soyuta kaymış figürler. Yaptığım heykelleri dikeceğim İstanbul'a. Bu heykelleri büyük gökdelenlerin önüne koymak istiyorum'

Hiperaktif Rockçı, Özlem Tekin'in, enerjisi bol ve yüksek. Çıtı pıtı kadından çıkan ses muhteşem. Türk Rock müziğinin öncü kadın vokallerinden olan sevgili Özlem'in albümü 'Bana bir şey olmaz' piyasaya Sony Müzik'ten çıktı. Süper vizörlüğünü Ozan Doğulu'nun yaptığı bu albüm Özlem Tekin'e göre 'çok efendi'. Ayrıca'Kaledeki yalnızlık' adlı bir drama filminde de oynayan sanatçı, bu filmde 'çok ağlayacağımızı' da söylüyor. Şimdilerde evli, Bodrum'un bir köyünde yaşayan sevgili eski arkadaş Özlem bakın bizlere neler açıkladı. Ayrıca yardımları için Alem FM'den DJ arkadaşım Şebo'ya da teşekkür ederim. Bizi takip için http://twitter.com/neslihanyavuzcn

'DİCARİDU' DİYE BİR ALET ÇALIYORUM

- Müzik hayatına kaç yaşında başladın?
- 5 yaşında piyano çalarak başladım müzisyenliğime. Elektronik piyano derken Hacettepe Üniversitesi'nin konservatuar bölümünde klarnet eğitimi gördüm. Kendi başına akustik gitar çalmayı öğrendim ve üzerine 'Dicaridu' diye bir Avusturalya sazı var onu çalıyorum.

- Nasıl bir alet bu?
- Bu koskocaman, ağaçtan yapılan bir alet. Yere koyarak çalıyorsun. Bir defa nefes alıp çalmaya başlayıp, sonrasında burnundan nefes alıp, ağzından nefes vererek devam ediyorsun. Artık bir enstrüman değil senin vücudunun bir parçası haline geliyor. Çok değişik bir sesi var. Yarım saat çaldığın zaman inanılmaz bir meditasyon yaşıyorsun. O aleti çalabildiğime çok seviniyorum hele ki şimdi tabiatta yaşarken.

- 5 yıl aradan sonra yeni albümün çıktı. Bazı parçaların Rock bile değil, hatta pop doğru mu?
- Evet hatta bazı parçalar pop bile değil, alaturka motifler var içinde.

BEN DE AYIP YOK, EVDE MİSAFİR İSTEMEM

- Sen hiperaktifsin. Özel hayatında evinde nasılsın?
- Ben evimde sükuneti çok severim. Beni eve bırak, hiç kimse aramasın, sormasın 15 gün sonra gelen yine beni aynı mutlulukta bulur. Evde yalnız hiç sıkılmam, kendimi çok güzel oyalarım. Bayılırım yalnız kalmaya, misafir hiç sevmem. Hatta misafirin az kalanı makbuldür benim için. Aramadan gelirlerse bir daha hiç görüşmem.

- Ayıp değil mi?
- Banane ya, ben de ayıp yok. Ben misafir sevmem. Allahtan şimdiki evimi ona göre ayarladım, misafirhanemiz var. Misafirlerim bana istedikleri gibi gelip kalıyorlar, bana hiç bulaşmıyorlar. Birlikte vakit geçirelim ama benim düzenimi bozmasınlar.

DENİZ SEKİ YIRTMACIYLA. SİBEL CAN GİBİ AĞAÇ ÜSTÜNDE...

- Yeni klibin için 6 saat sudan çıkmadığın doğru mu ve imajın değişik?
- Terkos gölünde çektik ve ben suya gireceğimi bilmiyordum. Karavanda niye duşumuz var, niye herkes kaz tüyü montlarıyla burada derken 6 saat kadar yağmurlu ve çamurlu o iğrenç suyun içinden çıkmadım. Ben normalde erkek kıyafetleriyle gezerim. İmajım değişince, o yırtmacımla Deniz Seki'yi andırmamış mayım, ağaçların üzerinde Sibel Can'a benzememiş miyim. Klibi seyrederken utandım. Bu klipte koskoca bir kadın çıktı ortaya. Bence olan çıktı. Şimdi de yeni klibi 'Kimse bilmez' e çektik. Yeni halimi bir görün bakalım.

EVLENİLECEK, EĞLENİLECEK ERKEKLER

- Niye hemen ikinci klibi çektiniz, senin beğendiğin favori şarkı?
- Bende enerji, sinerji, sempati, empati herşey var. Ve her gören bu şarkıya bayıldı, istedi. Benim favori şarkım 'Erkekliğime ver' çok pürü pak bir şarkı. Ve bir kadın çıkıp 'erkekliğime ver' diyor. Çünkü çalışan kadının veya tek başına çocuğunu büyüten kadının erkeklik tarafı biraz öne çıkmak durumunda kalıyor. Bu şehir hayatında da benim köy hayatımda da böyle güçlü kadın. Erkek dünyasına girip erkek gibi davranmak zorunda kalıyorsun. Mecburen hepimizde delikanlı bir taraf oluyor. Yani hayat mücadelesi veren kadınları anlatıyor bu şarkım. Biz bu mücadeleyi verirken karşımıza çıkan adamların da kalbini kırıp, bize değer veren bu erkekleri görmezden gelebiliyoruz. Bu şarkı, bu özürü dile getiriyor. Nerede bir uyuz adam var onların peşinden gideriz genelde.

- Evlenilecek mi, eğlenilecek adam mı?
- Evet bir evlenilecek adam, bir de eğlenilecek adam var. Bize değer veren adamları elimizin tersiyle itmeyelim. O evlenilecek adamları üzmeyelim.

39,5 YANİ 40 YAŞINDA OLDUM

- Türk Rock müziğinin durumunu nasıl görüyorsun?
- Biz müzisyenler hayatı her şeye rağmen mutlu yaşayan, pozitif insanlarız. Bu albümle gençleri biraz ayağa kaldıralım istedik. Çünkü Rock müzik bugünlerde çok ağlıyor. Bu albümde de geçmişi günümüze taşıdık ve ailenizin rockçısı oldum. Çok efendi oldu bu albüm çünkü biz rockçılar bazen ipin ucunu kaçırabiliriz. Süper vizörümüz Ozan Doğulu bizi dizginledi.

- Özlem Tekin bu 21 yaş görünümünü neye borçlu?
- Enerjim yüksek o yüzden size öyle geliyor. Ya 39,5 40 oldum. Bir klip çekip de 120 kere tepinip de yorulunca, daha iyi anlıyorsun vücudun o zaman söylüyor sana artık 40'ıma geldiğimi. Saçlarımı da kestirdim. Japon gibi oldum.

FİLMİ ÇEKERKEN İÇİM BURKULDU, ÇOK AĞLADIM

- Hülya Avşar senin çok iyi bir oyuncu olduğunu söylüyor, film veya dizi projen varmı?
- Hülya Avşar'a çok teşekkür ediyorum. Yeni bir film yaptık. Adı 'Kaledeki yalnızlık' emekli bir futbolcunun hikayesi. Ben o futbolcunun Almanya'dan gelen baldızını oynuyorum. Ve Ben bu sefer bir dramda oynadım. Volga Sorgu Tekinoğlu yazdı ve yönetti. Aslında kendisi 'Altın Portakallı' bir oyuncu ilk kez yazdı ve yönetti. Bu filmi de festivale yetiştirmeye çalışıyorlar. Yetişmezse ödül alamayız, canımız sağ olsun. Sezona seyredersiniz. Bir kutu mendille gidin, çok acıklı. Ağla, ağla içim şişti.

- Bu kez dram çektik dedin. Hoşuna gitti mi?
- Çekerken bile sürekli içim burkuldu, ağladım. Acıklı sahneler olduğu zaman o neşe içinden gidiyor. Acıklı film benim için zordu. Bundan sonra komedi de oynayacağım, laf aramızda.

HEYKEL ÇALIŞIYORUM

- Hiç eğitim almadığın halde bu kadar iyi bir oyunculuk çıkarabilmek...
- Hayatın kendisi bir eğitim değil mi. Daha dur İstanbul'a heykellerimi dikeceğim haberiniz yok. .

- Nasıl yani kendi heykellerini mi yoksa?
- Yaptığım heykelleri dikeceğim İstanbul'a. Heykel çalışması yapıyorum. Onların büyük versiyonlarını bütük gökdelenlere koymak istiyorum. Fituristik heykel çalışıyorum, çok da güzel oluyor. Fituristik derken abuk, subuk, yamuk, yumuk bir şey değil yani. Soyut, figüratif. Figür var ortada ama hafif soyuta kaymış figürler.

- Eğitimini aldın mı?
- Ablam eğitim alıyordu. Ben onu seyrettim. Ondan sonra dökündüm. Ona da kabiliyetim varmış, anladım. Daha yaşlanınca albüm yapmaktan sıkıldığım zaman heykele daha fazla ağırlık vereceğim. Gökdelenlerin altına dikeceğim, heykellerimi.
Delikanlı kadınlar
'Erkekliğime ver' adlı şarkım hayat mücadelesi veren kadınları anlatıyor. Biz bu mücadeleyi verirken karşımıza çıkan evlenebilecek adamlarında kalbini kırıp, bize değer veren bu erkekleri görmezden gelebiliyoruz. Bu şarkı bu özürü dile getiriyor. Genelde nerede uyuz bir adam var onların peşinden gidiyoruz.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

Çevrimdışı PyRoX

• Yönetici
  • Ben yüksekteyim...sen Alçak...
sıkıldım ben aynı seylerden..özlem de ne varsa her yerde hepsini söylüo..insan birazını bi yerde birazını baska yerde söyler :b:

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
sıkıldım ben aynı seylerden..özlem de ne varsa her yerde hepsini söylüo..insan birazını bi yerde birazını baska yerde söyler :b:

Hıı, evet hep aynı şeyler oluyor ama değişik yerlerde gündeme geliyor olması güzel. Birini okumayan diğerini okuyodur hesabı.. =)

Bir de ben şeyi merak ediyorum neden hep bildikleri soruları soruyo bu gazeteciler, diğer röportajlarını az çok okuyolardır.. Belki o yüzden aynı cevapları vermek zorunda kalıyodur.. =)
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
güzelmiş...röportajlardada sorular hep aynı oluyor ondan bu benzerlikler...

Çevrimdışı Sınır

• Aktif Üye
  • Hiç.
başlık yanıltmacı olmuş, sevdim bu sefer.  neden büyük gökdelenlerin önüne ister ki, gökyüzüne yakın oldukları için olsa gerek. ama gökdelenler günümüz pislik dünyasının birer öğeleri sadece. beni şaşırttın özlem :(
DENİZ SEKİ YIRTMACIYLA. SİBEL CAN GİBİ AĞAÇ ÜSTÜNDE...

- Yeni klibin için 6 saat sudan çıkmadığın doğru mu ve imajın değişik?
- Terkos gölünde çektik ve ben suya gireceğimi bilmiyordum. Karavanda niye duşumuz var, niye herkes kaz tüyü montlarıyla burada derken 6 saat kadar yağmurlu ve çamurlu o iğrenç suyun içinden çıkmadım. Ben normalde erkek kıyafetleriyle gezerim. İmajım değişince, o yırtmacımla Deniz Seki'yi andırmamış mayım, ağaçların üzerinde Sibel Can'a benzememiş miyim. Klibi seyrederken utandım. Bu klipte koskoca bir kadın çıktı ortaya. Bence olan çıktı.

özlemin ağaca çıkmış hali ile ilgili eleştirimi yaparken ve o hali ile ilgili espri yaptığım da bazılarınız bana aptalca karşılıklar vermişti. demiştim özlemin haylaz kişilk olduğunu ve onun da o durumunu alaya alacağını ama neyse... beni şaşırtmadın özlem :)
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2010 - 11:24:41 Gönderen: Sınır »
..