Gönderen Konu: Özlem Tekin Acayip (Dijital Canavar)  (Okunma sayısı 1014 defa)

Özlem Tekin Acayip (Dijital Canavar)
« : 30 Eylül 2012 - 12:41:28 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Acayip Hikayeler zamanında yapılmış bir blog röportajı,sitede yok.Ben de yeni buldum.

Bundan  yaklaşık 15 sene öncesi:

9-10 yaşlarındayım. Karşı komşumuzun benden büyük 2 kızı vardı o zamanlar. Yaşça çok büyük olmamalarına rağmen, çok eğlenceli ve çok güzellerdi. Kardeşim olmadığından, onları örnek alırdım. Babamın görevi dolayısıyla, yaşıyor olduğumuz Adıyaman’ın rutininden kaçmak için hep beraber Gaziantep’e kaçardık hafta sonları. Bir hafta sonu için daha oradaydık. Normalde çok sakin ve sessiz olan bu iki kız için bir şey arıyorduk ailece. O müzik marketten çıkıp, bir diğerine giriyorduk. En sonunda, aradıklarını bulduklarını yüzlerindeki sevinçten anladım. Aradıkları bir albümdü.

O zamanlar bu sakin kızları “ne bu kadar heyecanlandırır?” diye düşünürken, Özlem Tekin ile tanıştım. Şarkılarını ezberledim. Tekrar, tekrar dinledim. O zaman kasetten dinliyorduk, tabii ki.

Yıllar sonra Özlem Tekin’i Acayip Hikayeler setinde buldum.  O ilk kaseti dinlediğimdeki duygularım geldi aklıma. Bu şarkıları hangi ruh hali ile yazdığı. Özlem Tekin’e deli derlerdi o zaman. Deliliğin aslında güzel bir ruh hali olduğunu benimsedim o zamandan şimdiye.

Özlem Tekin’i çok “cool”, sert ve enerjik olarak hayal ederdim. Gözlerimle görmüş oldum; ne kadar enerjik, sıcak kanlı ve güler yüzlü olduğunu.

Bir kaç soru sorabilme şansını yakaladım. “Ben çalışıyorum ya!” halim gittii, 15 sene önceki küçük kız geldi Özlem Tekin ile konuşurken.

-Bir Galip Tekin projesinde oynamak nasıl bir duygu?

Öz: İnanılmaz ama gerçek. Gençliğimiz, O’nun hikayelerini okuyarak, hatta kapısını tıklatıp “abi ne çiziyorsun beş dakka bakabilir miyiz” diye odasına girip hayranlıkla çizim yaparken seyretmekle geçti. Bir sonraki haftayı hep iple çekmişizdir “bakalım bu hafta ne çizecek” diye. Okuduktan sonra da arkadaşlar bir araya gelip tartışdığımız ve çok da sevdiğimiz bir çizerdir. O’nun karakterlerinden birini canlandırmak gerçekten inanılmaz.

-Sizi ender de olsa TV projelerinde görüyoruz, bu projeyi kabul etmenizdeki neden nedir?

Öz: Bütün herşey. Hikayenin Galip Tekin’e ait olması yönetmenin Mustafa Altıoklar olması, yapımcının Metin Kalkavan olması, Star Tv’nin böyle çağdaş bir projeyi destekliyor olması bu kadar “rock’n roll” bir kişilik olmama rağmen hayatımda ilk defa vurdulu kırdılı kan revanlı bir gerilimde oynayacak olmam. Bunların hepsi beni oldukça heyecanlandırdı.

-Sosyal medyada aktif bir karaktersiniz. Türkiye’de sosyal medyanın geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Öz: Henüz çok aktif sayılmam. Ama bununla ilgili hazırlamakta olduğum yeni bir projem var. Her sektörde iş dönüp dolaşıp sanal aleme mecbur kaldığı gibi, sosyal medya da artık hayatımızın vazgeçilmezi. Hatta mürekkep ve beyaz camın yerini çoktan almış durumda.

-Albüm çalışmalarınızla ilgili biraz bilgi verebilir misiniz?

Öz: Mayıs ayı çılgınlığı turnemizi bitirdik ve çok olumlu geri dönüşler aldık. Albümle ilgili de henüz repertuar aşamasındayız. (oyunculuk yapmaktan albüm yapmaya zaman kalmadı ki!)

Özlem Tekin’in sosyal medya projesini çok merak ediyorum doğrusu. Eminim kendisi gibi deli dolu bir proje olacaktır.

http://dijitalcanavar.com/ozlem-tekin-acayip-roportaj/
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

Özlem Tekin

Özlem Tekin Acayip (Dijital Canavar)
« : 30 Eylül 2012 - 12:41:28 »

Ynt: Özlem Tekin Acayip (Dijital Canavar)
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2012 - 13:11:11 »

Çevrimdışı Rockgirl

• Gold Üye
  • all or nothing..?!
Ben okumuştum bunu, ne zaman bilmiyorum ama bariz hatırlıyorum.
Düşlerinde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri.
http://twitter.com/#!/gizeeemm