Gönderen Konu: ‘Çok sert’ bir albüm: Kargalar - DERYA ÜLKAR (Taraf)  (Okunma sayısı 2714 defa)

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
http://www.taraf.com.tr/haber/cok-sert-bir-album-kargalar.htm

Rock müziğin önemli kadın vokallerinden Özlem Tekin yeni albümü Kargalar ile karşımızda. Kliplendirdiği ilk şarkı Kargalar ile çıkış yapan Tekin’in klibini bazı televizyon kanalları sert bulduğu için yayınlamama kararı aldı. Eskiye göre daha sert soundlu bir albümle dönen Özlem Tekin’i kimin bu kadar öfkelendirdiğini, öğrencilik yıllarını ve albümü konuştuk.

Öncelikle geçmiş olsun köpeğinizle aranızda bir anlaşmazlık olmuş, ayrıca ayak tarak kemiğinizi kırmışsınız yeni albüm nazarı herhalde...

Çok teşekkür ederim. Albüm çıkar çıkmaz biraz zamansız oldu ama yapacak bir şey yok. Köpekten kaynaklanan bir problem değil, yollara dökülen taşlardan dolayı olan bir kaza. Benim gibi hareketli bir insana “iki ay boyunca oturacaksın” denmesi, alabileceğim en büyük ceza sanırım. Ama bu sırada boş durmuyorum, kendimi heykele verdim.
Keskin sorular soran çok da yabancısı olmadığımız bir Özlem Tekin ile karşı karşıyayız. Albümdeki şarkıların söz ve müzikleri de size ait. Kargalar nasıl bir dönemin sonucu? Sizin için ne ifade ediyor?

Bütün sözleri kendim yazdım. Beş şarkının müziklerini Össan Deneç ile birlikte besteledik. Çevredeki problemlerden, izlediğim haberlerden, 21 aralık 2012’den ve yaşadığım ilişkilerden etkilenerek yazdığım sözler var. Şu sıkıntılı günlerimizde her bireyin kendi kendine ayakta durmasını öğütleyen bir albüm. Sorunların ancak bu şekilde çözülebileceğini düşünüyorum çünkü. “Ağlamaktansa, önce kendi problemlerini hallet ki çevrendeki problemler de çözülsün” diyorum kısacası. Yaptığım albümün değerinin sonradan anlaşılmasına zaten alıştım. Bu yüzden şimdi insanların “çok sert” gibi yorumlarına gülüp geçiyorum. Ben bir yol açıyorum ve göreceksiniz ki bu tarz müzik de bir gün alışılagelmiş olacak.
Dinlediğiniz müzikler yeni albümü ne kadar etkiliyor? Bir önceki albümde de şimdi de yaşadığınız yer aynı. Yaşanılan yerin etkisinden de söz edebilir miyiz?

Açıkçası müzik dinlemiyorum. Doğanın içinde yaşıyorum. Doğa dediğim de sadece çiçek böcek hayal etmeyin. Bunun fırtınası, yıldırımı da var. Doğaya verilen zararları gördükçe, belki de yaşadığım yerden aldığım zevkin de beni teşvik etmesiyle çıktı bu sözler.
Yeni albümünüzün ilk klibi Kargalar, bir müzik kanalında şarkı ve klip sert bulunduğu için yayınlanmadı. Bu karara ne diyorsunuz?

Ben yaptığım şeyin yayınlanamayacak derecede olduğunu düşünmüyorum.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

Özlem Tekin

Ynt: ‘Çok sert’ bir albüm: Kargalar - DERYA ÜLKAR (Taraf)
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2013 - 08:42:03 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
  • I'm Right While I'm Wrong
Sanırım röportajın devamı var ama okuyabilmek için paralı üyelik gerekiyor. Bir taraf saçmalığı daha. :D Gazeteyi alan bize de söylesin.

« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2013 - 11:44:37 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
" Yaptığım albümün değerinin sonradan anlaşılmasına zaten alıştım. Bu yüzden şimdi insanların “çok sert” gibi yorumlarına gülüp geçiyorum. Ben bir yol açıyorum ve göreceksiniz ki bu tarz müzik de bir gün alışılagelmiş olacak"

her şeyi özetliyor bu cümle...

« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2013 - 12:51:35 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
üyelik istiyor devamını okuyamadım ühühü :D

« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2013 - 12:53:59 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
üyelik istiyor devamını okuyamadım ühühü :D

Üyelik istese iyi, paralı üyelik bir de. :D

« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2013 - 20:24:13 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Ropörtaj Hürriyet Medya adı kullanılarak yapılmış ancak habersiz Tarafta yayınlanmış.

« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2013 - 21:38:57 »

Çevrimdışı serpil

• Özcü
    • http://www.facebook.com/pages/%C3%96ZLEM-TEK%C4%B0N/167872739935249
Ben gazeteyi aldım ama daha okumadım  ::::: okuyunca ya burdan yazarım ya da scanner'den geçittirip facebook  fan sayfama atarım 
Magazin malı güllü dallı motorlar gibi koca aramıyorum ki olum ben bu şarkılar niye!

« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2013 - 00:48:18 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2013 - 00:56:07 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Dünyam ve Kıyamet arasında gidip gelmesi iyi ikinci video için :)
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2013 - 01:12:58 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Özlem'e baskı kurarak Dünyam şarkısına klip çektirmek elzemdir. Özlem'in diskografisini bırak, söz ve müzik itibariyle Türk rock müziğinde en iyiler arasındadır. Bunu herkes görsel olarak da bilmeli.

« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2013 - 02:34:26 »

Çevrimdışı leyla

• Bizden Biri
mayısta turne var yani YUPPİİ bu röp. baya heycanlandırdı beni :D

« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2013 - 11:14:36 »

Çevrimdışı SeRoX.v2

• Bizden Biri
Bu turne olayı umuyorum ki bir sponsor ile üniversite şenliklerini gezmektir. Ki böylelikle Özlem'in asıl ait olduğu yer, sahnelerde onu olduğu gibi görebiliriz. Zira bu albümün tanıtımı da ancak böyle olabilir.

« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2013 - 11:18:15 »

Çevrimdışı teytey

• Bizden Biri
Kalbimi yerinden söktün Özlem, bol bol çalmak istiyoruz lafları beni herşeyden daha çok heyecanlandırıyor. Üniversitelerin sanatçı kadroları yavaş yavaş açıklanıyor hadi bakalım...
İzin verilen 400 karakter

« Yanıtla #13 : 14 Nisan 2013 - 11:23:33 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Klip "Kıyamet" ya da "Dünyam Remix"e çekilmeli. Direk "Dünyam"a çekilirse ilk albümden "Herkes Şanslı Doğmuyor" gibi olacaktır ve etkili söz ve müziğe rağmen fazla ses getirmeyecektir.
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #14 : 14 Nisan 2013 - 11:46:06 »

Çevrimdışı halil

• Bizden Biri
Bu turne olayı umuyorum ki bir sponsor ile üniversite şenliklerini gezmektir. Ki böylelikle Özlem'in asıl ait olduğu yer, sahnelerde onu olduğu gibi görebiliriz. Zira bu albümün tanıtımı da ancak böyle olabilir.

Kalbimi yerinden söktün Özlem, bol bol çalmak istiyoruz lafları beni herşeyden daha çok heyecanlandırıyor. Üniversitelerin sanatçı kadroları yavaş yavaş açıklanıyor hadi bakalım...

büyük organizasyonlar demiş laaa,üni. festleridir,düğün salonunda çıkacak değil ya.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2013 - 11:46:39 Gönderen: halil »
eski sevgilim yeni sevglisini benimle aldattı