Gönderen Konu: Orphaned Land  (Okunma sayısı 2164 defa)

Orphaned Land
« : 21 Ağustos 2006 - 16:31:38 »

Çevrimdışı dibidaph

• Üye
  • **
  • GeBeRiK
Orphaned Land, Sahara (1994) albümü ile death metal ile oryantal müziği birleştirerek bir ilke imza attı. 1996'da çıkardıkları El Norra Alila albümlerinde müzik kalitelerini geliştirdiler. Arap ve Yahudi melodilerini barından albümlerinde Müslüman ve Musevi birlikteliğini savundular. El Norra Alila, kelime anlamı olarak Arapça'da ve İbranice'de Karanlıkların ve aydınlıkların Rabbi anlamına gelir.

Ud veya kanun benzeri doğuya özgü çalgı aletlerini şarkılarında kullanan Orphaned Land, 2004'te çıkardıkları Mabool albümleri ile bağlama da çalmaya başladı. İncil'deki Nuh Tufanı'nı konu alan albüm, 12 şarkıdan oluşuyor.

Albümleri

* Sahara (1994)
    * El Norra Alila (1996)
    * Mabool (2004)

Grup üyeleri:

Son hali

* Kobi Farhi - Vokal
    * Yossi Saharon (Sassi) - Gitar ve Geleneksel Enstrümanlar (Ud, Buzuki, vb.)
    * Matti Svatizky - Gitar
    * Uri Zelcha - Bas Gitar
    * Avi Diamond - Davul

Eski elemanlar

* Sami Bachar - Davul
    * Itzik Levi - Klavye
    * Eden Rabin - Klavye ve vokal

Orphaned Land - Norra El Norra Klibi:
http://www.youtube.com/watch?v=0u-nB_C_kEs

Orphaned Land - Ocean Land Klibi:
http://www.youtube.com/watch?v=oF_hrt_zUpw

Orphaned Land - Estarabim (Erkin Koray Cover) :D :
http://www.youtube.com/watch?v=q_nhraOxv3w

She is the dark..The nightmares you hide..

Özlem Tekin

Orphaned Land
« : 21 Ağustos 2006 - 16:31:38 »

Ynt: Orphaned Land
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2006 - 13:15:51 »

Çevrimdışı Hipokondryak

• Deneyimli Üye
  • Sayid Jarrah
Serap çoşuyor çoşturuyor,bazı grupları sayesinde tanımışımdır Orphaned Land de bunlardan biridir,Bir şarkısı var pc de  9 dakikalık o sıktı biraz ama güzeller yinede..TŞk Türkiye ,Tşk Serap :D :D
Eğer sende mutLuysan Kapıyı Çek !!!

« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2006 - 22:19:04 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
"A Never Ending Way" şarkısını duydum hasta bi şarkı çok iyi :D Daha çok yahudi ilahilerini andırır bi tarz var ama hasta başka türlü tarifi yapılamaz o yüzden bu kadar çok kullanıyorum hasta kelimesini :dill Başkada şarkısını bilmem ama bu şarkı gibiyse şarkıları iyi bi grup...
      ▌▐

« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2006 - 01:39:36 »

Çevrimdışı dibidaph

• Üye
  • **
  • GeBeRiK
A Never Ending Way şarkıları ile tanımıştım ben de grubu. Bu şarkıyla Arabesk Metal benzetmelerine gayet uyuyorlar demek yanlış olmaz. :D Sonra Estarabim Cover'larını dinletti arkadaşın biri, merak sardı gruba karşı. Bi' kaç şarkısını daha indirdim. The Storm Still Rages Inside, önemli bi şarkılarıdır. The Beloveds Cry adlı şarkıları da slow ve güzeldir mesela da, hep böyle tintin müzik yapmıyorlar. Find Your Self, Discover God ve Ocean Land şarkılarını önerebileceğim gibi, daha bi çok şarkısında rastlayabileceğiniz gibi brutal vokal kullanılmış. :dill Acayip hissettim kendimi neyse.. :dill

Yanlış hatırlamıyorsam Ocean Land'in başı pek güzel başlıyordu, evde değilim bakamayacam şimdi. :D
Find Yourself, Discover God ile de pek güzel anılarımız yok, korkuttu o şarkı beni, bi daha açıp dinlemedim, bu korkumu yenmeliyim. :dill

Neyse eve geçince bi iki şey daha yazarım gerek görürsem. Anlatmayla olmuyo, bi indirin dinleyin derim.  :wink:
She is the dark..The nightmares you hide..

« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2006 - 10:47:33 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
"A Never Ending Way" şarkısını duydum hasta bi şarkı çok iyi :D Daha çok yahudi ilahilerini andırır bi tarz var ama hasta başka türlü tarifi yapılamaz o yüzden bu kadar çok kullanıyorum hasta kelimesini :dill Başkada şarkısını bilmem ama bu şarkı gibiyse şarkıları iyi bi grup...
evet ya bende çok sevdim bu şarkıyı ama başka şarkılarınıda dinlemedim
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2006 - 02:45:16 »

Çevrimdışı oziozz

• Üye
  • **
the calm before the flood u tavsiye ederm acaip sakin bi şarkı bayılıom hehe
sometimes I feel I've got to run away I 've got to get away from the pain you..
TAİNTED LOVE:))

« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2006 - 13:25:51 »

cansu

• Ziyaretçi
Orphaned Land, İsrailli bir oryantal metal müzik grubu sanırsam. . . bir iki şarkısını dinledim cidden çok ilginç. . . değişik olmuş. . .

« Yanıtla #7 : 18 Eylül 2006 - 00:50:16 »

Çevrimdışı nickSİZ

• Üye
  • **
  • Dostlar unutulmaz...
yaw değişik bişi bunlar. Dinledim ilginç ve eğlenceli.
www.ozlemtekin.biz ... tıkla ve hayatını yaşa...

TEKİNİSTLİĞİN TEK MERKEZİ

http://s10.bitefight.net/c.php?uid=9973

« Yanıtla #8 : 18 Eylül 2006 - 12:08:14 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
israilli bi arkadaşımın  bahsetmişti ilk bana bu gruptan , tam senlik fln demişti( arap ezgilerine ve oryantel ritimlerine bayılırımda ben,(sert müzikte) işte ozman sadece sahara albümleri  vardı  piyasada
dinledim okadarda etkilemedi beni açıkcası , ama daha sora cıkardıkları el norra alila albmleri  nispeten daha derli toplu aklı başında bi albüm olarak grubu takip etmemi sağladı, fazla albm yapan bi grup deil  ve buyüzden ben yaptıkları albmlerin çok ii olmasını bekliorum herzaman ama maalesef şuana kadar bunu başaramadılar bence  umarım daha ii olurlar ilerki yıllarda..mabool daha ii olucanı gösteremedi maalesef...
buarada grubun israilden çok ülkemizde crit atmasıda  ayrı  entersan bi durum..
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #9 : 16 Nisan 2007 - 01:18:12 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
23 Nisan'da İstanbul Studyo Live’da
      ▌▐

« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2007 - 09:47:43 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
yanlıs hatırlmıyorsam 24 nisan'da hacettepe rock festivaline de geleceklermis...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #11 : 08 Ocak 2014 - 12:44:58 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
ORPHANED LAND gitaristi, bestecisi ve kurucu elemanlarından olan Yossi Sassi, gruptan ayrıldığını açıkladı. Sassi, ayrılığına dair şunları söylemiş:

“Bir gün bu cümleleri kuracağımı hiç düşünmemiştim… Ama geçmişimizden daha güçlü bir şey varsa o da geleceğimiz, hayallerimiz ve evrilip bizim için doğru olanı anlayabilmemizdir. Her zaman yaratıcı olmak için kendimi zorladım ve tüm kalbimle inararak hayatımı Doğu ve Batı’yı, akustikle elektroniği, rock ile folk’u sentezlemeye adadım. ORPHANED LAND’in kuruluşundan bugüne dek yaptıklarım hakkında kitaplar yazılabilir; 90′lardaki hayran mailleri, Holy Records’la anlaşma imzalamamız, bütçe düzenlemelerimiz, web sitesi tasarımları, aldığımız destekler, verdiğimiz sözler… liste oldukça uzun. Hepsinden öte; yaptığım çoğu besteden, düzenlemeden, prodüksiyondan ve keşfettiğim müzikal sınırlardan dolayı gururluyum. ORPHANED LAND bir rüyanın sıkı çalışma ve azimle gerçeğe dönüşmesiydi. 22 yıldan fazla süredir kurucu üyesi, bestecisi, gitaristi olarak grupta bulundum ve bu kesinlikle hayatımın en önemli işi oldu. Fakat “yürekten olma”nın her zaman ORPHANED LAND’in yansıtması gereken duygu olduğuna inanıyorum. Ve artık hissediyorum ki değiştirebileceğim ve değiştiremeyeceğim tüm sebeplerimden ötürü, şimdi yeni hayallerin peşinden koşma vakti geldi. İlk hayalim olan “Desert Butterflies” adlı yeni albümüm üzerinde şu sıralar çalışmaktayım. Öncülük ettiğim ve yeniden tanımladığım oryantal rock minvalinde ve ilk solo albümüm “Melting Clocks”a bir devam niteliği taşıyacak şekilde konsepte bağlı, zengin ve farklı bir yapıt olacak. Sizi asla terk etmiyorum. Ne ORPHANED LAND elemanlarına ne de kesinlikle siz destekçilerim, arkadaşlarım, hayranlarıma kapılarımı kapatmıyorum. En iyisi henüz gelmedi… Bunu kendi adıma garanti ederim”

en son şu parçayla hatırlanacak "never ending way"

http://www.youtube.com/watch?v=_GEqKWBDsXQ
      ▌▐

« Yanıtla #12 : 12 Ağustos 2014 - 21:40:25 »

Çevrimdışı DooMsDaY

• Gold Üye
Evvet orphaned land dan güzel tercih " let the truce be known " parçasına klip İsrailligrubun zamanlaması manidar  .music. 

http://www.youtube.com/watch?v=eEUJlxevrGk
      ▌▐