Gönderen Konu: 4X4  (Okunma sayısı 1632 defa)

4X4
« : 09 Eylül 2007 - 14:15:26 »

Çevrimdışı baterist

• Üye
  • **
evet arkadaşlar 4*4 de yeni gruplardan ama onları daha önceden de tanıyanlarımız vardır..haluk levent'in grubun da çalan arkadaşlardan(davul: ARBAK DAL,bas gitar:GÖKTUĞ ŞENKAL elektro gitar: BURAK KULAKSIZOĞLU vee vokalde DENİZ TUZCUOĞLU) DAN oluşan sağlam bir rock grubu olarak piyasaya adım attılar.kased gerçekten çok güzel olmuş..dinlemenizi tavsiye ederim...
« Son Düzenleme: 29 Mart 2008 - 11:05:58 Gönderen: Q_ZEN »
bu yollar neden ulaşmaz aşka........

Özlem Tekin

4X4
« : 09 Eylül 2007 - 14:15:26 »

Ynt: 4*4
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2007 - 15:13:39 »

furkiii

• Ziyaretçi
henüz albümleri çıkmadığı için burada olmaları daha uygun..konu taşınmıştır..

« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2008 - 00:16:43 »

furkiii

• Ziyaretçi
albümleri çıktığı ve klipleri de pek çok kanalda dönmeye başladığı için grubu artık burada konuşabiliriz..açıkçası ben çıkış şarkılarını pek beğenmedim,çıkmadan önceki iddialı söylemlerini karşılayabilecek nitelikte olmamış ama vokalleri fena değil..grupla ilgili daha detaylı olan bilgiyi de ekleyeyim..:

4X4’ ün hikayesi, 4 kişinin hikayesi. İki bin beş yılında başlayan yeni bir oyun.

G, A ve B stüdyoda oturur iken albüm yapalım derler. Derler ama…

Deniz ortada yok ki. Neyse, enstrumantal albüm projesi olarak başlayan çalışmalar bir anda biz neden vokalist bulmuyoruz fikri ile içinden biraz daha çıkılmaz bir hal alır. Neyse ki Deniz var ama o sırada yok. Bu arada hayat; tüm hızı ile akmakta ve 4X4’ ün trafikte kalması, varacağı yere gecikmesi için her türlü yol çalışmasını yapmaya devam etmektedir. Arada girilen çıkılan tüm bozuk ve kazılmış yollara rağmen, her şey 2006 yılının ilk yarısında rayına oturmaya başlar. Neyse ki G Deniz ile karşılaşmıştır. Bu arada trafikte kalmamıza sebep olan yazlık saat uygulamasına göre yaşayan arkadaşlara da başarılar diliyoruz. En bayıcısı da köprüde tıkanmaktır. Neyse biz yolumuza devam edersek, tanışma faslı ile ilerleyen günler zamanla provalara, konserlere, kavgalara, kayıtlara dönüşmeye başlamıştı. İşte bu da hepimizin alışkın olduğu yoldu ve - en kısa yol bildiğin yoldur • deyişi ile birebir uyuşuyordu. Başlayan her şey gibi ilerlemesine devam eden birliktelik; Biz dört kişiyiz grubun adını 4X4 koyalım ile ivme kazandı dersek yalan olacaktır. Çünkü A’ nın trafikte kaldığı bir sırada önünde yol vermemekte direnen ve arkasında 4X4 yazılı aracı görmesi ile ortaya çıkan bir fikir, karşısında grup ismi olarak tek alternatif olan Tanga’ ya galip geldi. Bu da uzun oldu ama kısaca 4X4 güçlü idi, tek çeker, iki çeker değil idi ve her hava şartında tam performans yoluna devam ediyordu. Camiada komando çalgıcılık diye tabir edileni de, kral müzisyenlik diye hayal edileni de yaşamış olan bizimkilere sanırız en uygun olan isimlerden biri idi. En azından Tanga’ dan iyidir. Adı konulan her çocuk gibi heyecana kapılan 4X4; Saf, sade, kendine özgü, etliye sütlüye bulaşan, kah off-road kah asfalt yollar arşınlayan bir müziğin peşinde kendini bulmaya çalışarak yoluna çıktı. Ve oyunun ilk aşamasını geçmeye bayağı yaklaşmış durumda gibi gözüküyor. İlk molayı Rockizm İzmir’ de veren 4X4 ardından White Lion ile Eskişehir, İzmir, İstanbul ve Ankara’ da konakladı. Açıkcası tahmin ettiklerinden de iyi geçen bu yolculuklar, 4X4’ e bayağı iyi gelmiş olmalı ki;

Albüm çalışması bu konserler ardından hız kazandı ve yolu çoktan yarılamış gibi gözüküyor.

kaynak : anatolianrock..

« Yanıtla #3 : 28 Mart 2008 - 00:48:12 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Bugün Opus Bar (İzmir) dalar.

Kapı Açılışı:20.30

Konser Başlama Saati:23:30

Bilet Fiyatları:17.5 ytl

18 yaş sınırı yok...
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

Ynt: 4X4
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2008 - 02:34:42 »

Çevrimdışı SeDaEnGiN

• Aktif Üye
  • (๏̯͡๏)
    • SeDa
Bence çok iyiler dün gece aylar geçer çalışmaları çok güzel!Daha ileriye gitceklerine inanıyorum....

Soulmates never die   

« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2008 - 09:46:38 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri
hiç dinlemedimm ama ortağım beğendiyse bn de dinlerim

« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2008 - 11:44:52 »

furkiii

• Ziyaretçi
Son dönemin adından en çok bahsettiren gruplarından olan 4X4, akustik performans ile geliyor!

Sahne performansları ve sürprizleri ile 4X4 akustik konseri Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde...

Gecede İlgen Küçükseller keman, Sermin Karaali keyboard ile DörtXDört'e eşlik edecekler.

"Hayır" adlı albümlerinden sevilen şarkılar ve yerli, yabancı cover parçalarla, "4X4 Akustik Konser" 24 Eylül Çarşamba saat 22:00'de Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde. 

*alıntıdır..

« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2008 - 11:53:05 »

Çevrimdışı oNuR!!

• Yepyeni Üye
  • *
Bence çok iyiler dün gece aylar geçer çalışmaları çok güzel!Daha ileriye gitceklerine inanıyorum....
hiç dinlemedimm ama ortağım beğendiyse bn de dinlerim
Duyguyla ortalığı dinliyorsa bende dinlerim ama güzel gitarın ezgileri elektro gitarın baskınlığı beni çekiyor

« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2008 - 16:04:26 »

Çevrimdışı RocK_duyGu

• Yepyeni Üye
  • *
Pek dinlemedim ama iyi bir gruba benziyorlar...!
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2008 - 16:15:12 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2008 - 16:19:28 »

Çevrimdışı selmanogun

• Üye
  • **
bence daha iyisini yapacaklar, bi de bu ikiliye "Arada Bir" parçasını eklemek isterim (:
BİZ BU YOLA BAŞKOYDUK!!

« Yanıtla #10 : 22 Eylül 2008 - 16:44:10 »

Çevrimdışı schulechan

• Deneyimli Üye
  • dark is the sunlight
 Dört x Dört İstanbul da

Yer : Beyoğlu Hayal Kahvesi
Tarih:  24 Eylül 2008 Çarsamba 22:00
Fiyat :  20 Ytl

« Yanıtla #11 : 28 Kasım 2008 - 17:47:58 »

furkiii

• Ziyaretçi
Dört x Dört, "AIDS ile Mücadele Kampanyası" kapsamında bu Cumartesi Ankara Ted Koleji’nde olacak.

Dance4Life, AIDS ile mücadeleye yeni bir yaklaşım getirmiş olan bir kampanya. AIDS’e karşı gençleri bir araya getirerek, gençlerin dans ederek seslerini duyurmalarını sağlayan bir kampanya.

Dünyada 18 ülkede yürütülen bu kampanyaya bu yıl Türkiye de dahil oldu. Kampanya kapsamında Türk Rock Müziği’nin başarılı grubu de bir konser verecek. Dance4Life kampanyasının 2 yılda bir düzenlenen büyük organizasyonu bu yıl Türkiye’nin de katılımı ile gerçekleşecek.

Yarın, tüm 18 ülke kendi içlerinde başarılarını kutlarken, satellite connection kurarak birbirlerini de izleyecekler. DJ Tiesto’nun da katılacağı Hollanda’daki ana etkinlikle de gece son bulacak. 18 ülkeden gençler HIV/AIDS e karşı duruşlarını aynı anda dans ile ifade edecekler.

29 Kasım akşamı Ted Ankara Koleji'nde gerçekleşecek etkinlikte, bu kampanyaya destek veren ve sahne performansları ile eğlenceyi sağlayacak olan Dört x Dört konser verecek.

takdir ettim grubu..=)

« Yanıtla #12 : 28 Kasım 2008 - 18:48:49 »

Çevrimdışı ßurçin

• Emekli Mod
    • tık tık
arada bir i bende çok sewiyorum =) onun dışında bir an olsun da gayet güzel ...

böyle pinhani havasında sanki.. son zamanlarda dinlediğim güzel albümlerden ..

« Yanıtla #13 : 30 Kasım 2008 - 16:20:37 »

Çevrimdışı satriani

• Supertramp
  • efilnikufesin
arada bir i bende çok sewiyorum =)

bende arada bir sevmek istiyorum arada bir i :D
I\'m going slightly mad

« Yanıtla #14 : 29 Mart 2010 - 07:23:40 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
30.03.2010

Beyoğlu Hayal Kahvesi

23.50 TL

http://www.biletix.com/event.htm?id=LKH52
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/