Gönderen Konu: İki  (Okunma sayısı 1023 defa)

İki
« : 25 Ocak 2010 - 23:22:46 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
İKİ Hakkında

İKİ, Can Zengin ve Nafiz Emre Konuralp 'den oluşur. İkili ilk kez 2003 yılında üniversite eğitimi için gittikleri Eskişehir'de "Packaged Heaven" grup adı altında bir araya gelir. 4 kişilik kadrosu ile Eskişehir 'de İngilizce sözlü bestelerle çalışmalarını sürdüren "Packaged Heaven" elemanları 2006 yılında yollarını ayırır. Bir süre sonra Can ve Nafiz Emre tekrar bir araya gelerek bu kez yola türkçe sözlerle devam etmeye karar verirler. Yeni grubun adı İKİ 'dir. Grubun adının İKİ olarak belirlenmesinde müzik hayatına iki kişi olarak devam etme isteği etkili olmuştur.

İlk profesyonel İKİ çalısması "Karanlık Sular" adındaki 6 parçadan oluşan EP (Extended Play) 'dir. İlk ortaya çıkan İKİ bestelerinin bir an önce dinleyicilerle paylaşılması amacıyla gerçekleştirilen EP projesinin grubun beklentilerinin üzerinde ilgi görmesi ile birlikte Faili Meçhul albümünün kayıtlarına başlanır. Milhan Müzik ile varılan albüm anlaşması çerçevesinde kayıtları tamamlanan ve 11 parçadan oluşan Faili Meçhul 'ün kayıt süreci 2008 yılı son çeyreğinde tamamlanır. Ancak albüm kayıt sürecinin hemen sonrasında Can Zengin 'in vatani görevini yerine getirmesi gerekliği doğar ve albüm 2010 ocak ayının ilk haftası müzik marketlerdeki yerini alır. Ancak hem bir ön tanıtım olması hem de albüm hakkındaki tepkilerin ölçülebilmesi amacıyla bekleme süresi boyunca albüm TTnetmuzik.com, aveamuzik.com ve powerclub.com.tr gibi Mü-Yap'a bağlı yasal online müzik indirme portallarından dinleyicilere ulaştırılır.

Faili Meçhul albümünün prodüksüyonu tamamı ile İKİ üstlenmiştir. Tüm kayıtlar Nafiz Emre Konuralp tarafından yapılır ve ve bass gitar hariç tüm enstrümanlar yine ikili tarafından çalınır.

Faili Meçhul albümü stüdyoya girilip arka arkaya yapılan kayıtlardan oluşmamaktadır. Parçalar bestelendikçe ve yeterli boş vakit bulunduğu dönemlerde kaydedilmiştir.  Albümdeki parçaların kayıt süreçlerindeki ana düşünce ise olabildiğince sade ve dinlenebilir bir albüm oluşturmaktır. Bu nedenle müzikal altyapıda çeşitlilikten olabildiğince uzak durulmuştur. Faili Meçhul, dinleyen kişinin içinde geçmişe dair kalan birçok hissi ortaya çıkarabilecek ve dinlerken kişiyi yormayacak bir albüm olarak karşımıza çıkıyor.

İKİ, konserlerine 2 + 2 = 4 kişilik bir kadro ile çıkar. İKİ 'ye canlı performanslarında bass gitarda Başak Gün yada Alp Çoksoyluer, davulda ise Onur Aydoğdu yada Murat Yakupoğlu eşlik eder.

Can Zengin:

İKİ 'de vokal yapıyor. Kayıtlarda akustik gitar ve piano çalıyor. İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu.  Bir süre Marmara Üniversitesi Sinema bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı.
www.myspace.com/canzengin

Nafiz Emre Konuralp:
İKİ' de elektrik gitar çalıyor, davulları yazıyor, kayıtları yapıyor. 2004 yılında Eskişehir Rock Topluluğu'nu kurdu. Topluluk üyeleri ile birlikte Eskişehir'de sayısız rock organizasyonu düzenledi. Rock Eskişehir Project Vol1 ve Vol2 adlarında iki toplama albüm yayınladı. Eskişehir 'de kurduğu StudyoSert 'de 40 civarıda grubun kayıtlarını yaptı. Kentin rock müzik kültürüne katkıda bulunmaya çalıştı. Halen mühendilik eğitimini sürdürmekte.

www.myspace.com/nafizemrekonuralp

Özlem Tekin

İki
« : 25 Ocak 2010 - 23:22:46 »

Ynt: İki
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2010 - 23:25:01 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
"Faili Meçhul" Bir Rock Albümü
Tüm söz, müzik ve düzenlemelerin İKİ' ye ait olduğu albüm, müzikal sadeliği ve akustik alt yapıları ön planda tutan abartısız enstrüman kullanımı ile dikkati çeken bir rock albümü.

"Faili Meçhul" Bir Rock Albümü
Uzun süredir çeşitli kadrolarda birlikte müzik yapan Can Zengin ve Nafiz Emre Konuralp' ten oluşan İKİ, ilk albümünü 1 Ocak 2010 Cuma günü müzik marketlere sundu. "Faili Meçhul" adı ile piyasaya çıkan albüm 11 şarkıdan oluşuyor. Şarkıları günlük yaşam, aşk, pişmanlık, geçmişe duyulan özlem ve her türden insan ilişkilerini anlatıyor. Tüm söz, müzik ve düzenlemelerin İKİ' ye ait olduğu albüm, müzikal sadeliği ve akustik alt yapıları ön planda tutan abartısız enstrüman kullanımı ile dikkati çeken bir rock albümü. Milhan Müzik etiketi ile piyasaya çıkan albümün ilk video klibi Şafakaraman Production tarafındın "Mucize" isimli şarkıya çekildi.

« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2010 - 23:44:53 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
Hmm, dinleyen var mı abileri? Türkçe rock'a susadığım şu sıralarda susuzluğumu dindirecek albümler arıyorum :/
Kalbim pusula, sen kuzey!

« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2010 - 11:30:05 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
Hmm, dinleyen var mı abileri? Türkçe rock'a susadığım şu sıralarda susuzluğumu dindirecek albümler arıyorum :/

Bizim sitede de reklamları dönüyodu bi aralar.

Klip şarkıları iyi   http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=101766359

« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2010 - 00:42:33 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Bizim sitede de reklamları dönüyodu bi aralar.

Klip şarkıları iyi   http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=101766359

Reklam şimdide var :)

Klibi yeni izledim fena değiller aslında...

« Yanıtla #5 : 05 Mart 2010 - 03:37:23 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Yuxexes'e çıkacaklar bu hafta içinde bi gün ama,Norah'ı izlerken reklamlarını görmüştüm,dikkat etmemiştim,ilgililer siteden bakabilirler
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #6 : 30 Mayıs 2010 - 09:14:52 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Albümleri olmuş,güzel bence.Çıkış parçaları 'Mucize','Duş'(özellikle intro) 'Kapılar ve Duvarlar' ilk başta kolaylıkla ısındığım parçalar,bunlardan daa sonra nefret edip,yüzlerine bakmayacağımın da farkındayım keza..

Ayrıca,solistin 's' harfine yaptığı vurgulardan ötürü de emreaydına benzetmem kaçınılmaz hale geldi,umarım bunlarla da bozuşmayız daa sonraları  .music.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/