Gönderen Konu: Buz  (Okunma sayısı 4518 defa)

Buz
« : 31 Mart 2006 - 19:24:47 »

trt46

• Ziyaretçi
buz ilk albümünü yaptı arkadaşlar grubun balanstaki gala niyetine şarkılarını dinledim kendilerine has tarzı var grubun iddetle tavsiye ederim. buz grubunada bi çok isim destek vermiş duman şebnem ferah vb... aklıma gelen isimler .bakalım şatışları ne yönde olacak....
« Son Düzenleme: 31 Mart 2006 - 20:18:05 Gönderen: mel »

Özlem Tekin

Buz
« : 31 Mart 2006 - 19:24:47 »

Ynt: Buz
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2006 - 20:29:58 »

trt46

• Ziyaretçi

Türk rock müziğinin güçlü temsilcisi BUZ'un Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde kaydettiği ilk stüdyo albümü; "SENİN ESERİN" müzik severlerle buluşuyor.

2002 yılında kurulan ve o günden beri yoluna duraksamadan devam eden BUZ; özünde tamamen yumuşak ve hayat veren bir madde olan suyun dış etkenler yüzünden değişerek sert ve ölümcül olabilen bir maddeye, buza dönüşmesine benzettikleri müzikal gelişimlerini bu albüme tamamen yansıtabilmiş olabilmenin mutluluğunu yaşamaktalar.

Anlamlı söylemleri ve güçlü müziği ile dikkat çeken SENİN ESERİN söz ve müziği tamamen BUZ'a ait olan 10 şarkıdan oluşmakta. Albümde 3 şarkının geri vokallerinde Mor ve Ötesi'nden Harun Tekin ve Kerem Özyeğen bulunmakta. Pasaj Müzik desteği ile Birinci Records'dan çıkan albümün yapımcılığını Serkan Fidan üstlenmekte. Hakan Utangaç yönetmenliğinde çekilen ilk klip olan "YALNIZLIK"'ı ise çok yakında tüm müzik kanallarında izleyebileceksiniz.

SENİN ESERİN'in en önemli özelliği ise Türkiye'de ilk defa olarak yapılan multimedya özelliği sayesinde CD içerisindeki "BUZ İNTERAKTİF STÜDYO" programının kullanılabilmesi ve kaydedilmiş bütün kanalların ayrı ayrı dinlenebilmesi ve takrar mikslenebilmesidir.

29 Mart Çarşamba günü BALANS'da gerçekleşecek albüm galası ve diğer ayrıntılar için haberin devamını okuyabilirsiniz.

2002 yılında Emre Özlüer(solist), Özer Kırçak(gitar), Cem Güney(bas gitar), Tercan Şener(davul) tarafından Bedroom adıyla kurulan grup, kendi müziğini yapma hedefi doğrultusunda adını BUZ olarak değiştirdi. İlk kurulduğu günden bugüne kadrosunu değiştirmeden koruyan BUZ, Türk rock müziği içerisinde kalıcı ve güçlü bir yer hedefliyor.

Prodüktör olarak en iyi isimlerden biri olan ve Türk Rock tarihinin seyri ve gelişiminde bir kilometre taşı olduğu tüm otoritelerce kabul edilen Tarkan Gözübüyük ile çalışan BUZ'a üç şarkıda Mor ve Ötesi'nden Harun Tekin ve Kerem Özyeğen eşlik etti.

"Türkçe sözlü rock müzik" olarak adlandırdıkları tarzlarında en çokj 90'ların grunge akımından etkilenen BUZ'un 10 parça içeren albümünde bütün söz ve müzikler BUZ'a ait.

Mine Erkaya Studio 'da  6 hafta süren yoğun bir çalışmanın ardından kaydedilen albümün masteringini de Çağlar Türkmen(imaj)yaptı.

"Senin Eserin" isimli albümün en önemli özelliği ise Türkiye'de ilk defa olarak yapılan multimedia özelliği sayesinde CD içerisindeki "Buz İnteraktif Stüdyo" programı ile kaydedilmiş bütün kanalların ayrı ayrı dinlenebilmesi ve tekrar mikslenebilmesidir.

Müziklerinde samimiyeti ilk sıraya koyan BUZ'un hikayesi ,"özünde tamamen yumuşak ve hayat veren bir madde olan  suyun,dış etkenler yüzünden değişerek, sert ve ölümcül olabilecek bir madde olan BUZ a dönüşmesinin hikayesine benziyor"..

Rock müziğe yeni bir bakış açısı kazandıracak, "senin eserin "isimli albüm ile raflara çıkmaya hazırlanan BUZ,  özellikle canlı performansıyla öne çıkan bir "konser grubu".

PASAJ MÜZİK bünyesinde yeni kurulan BİRİNCİ RECORDS tarafından mart ayında yayımlanacak albümün ilk klibi Hakan Utangaç yönetmenliğinde "YALNIZLIK" isimli şarkıya çekildi. Hakan Utangaç ve Hale Utangaç albümün kapak ve kartonet tasarımlarını da üstlendiler.

29 Mart Çarşamba BALANS' da gerçekleşecek albüm galasında müzik dünyasından çok sayıda ismin bir araya gelmesi bekleniyor.

Bekleyin; çok yakında her yer BUZ tutacak!!
http://www.buzband.net

turkrock.com dan Alıntıdır

trt46 Ben Düzenledim Bİrascık :))
« Son Düzenleme: 31 Mart 2006 - 20:33:16 Gönderen: gigaoz »

« Yanıtla #2 : 31 Mart 2006 - 20:34:24 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
Türk Rock Haberler Başlıı Adı Altında Duyurmuştum Bu Haberi trt46 Ordan ALıntı Yaptım Senin Açıklamaya :))
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #3 : 31 Mart 2006 - 20:42:13 »

trt46

• Ziyaretçi
iyi etmişin gigaoz bu arad balanstaki konseri çektim biloyosunuzdur belki ben kameramanım .. buz grunun konserini ve  yaptığım röportajı izlemek isteyenler digituk 18. kanalda bulunan snek tv de pazartesi günü fihrist adlı programı kaçırmasınlar . kanal bilgileri için  www.snek.com.tr   ye girebilirsiniz .

« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2006 - 23:30:00 »

ihtilal_records

• Ziyaretçi
izledim ben programı süperdi buz gene

« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2006 - 00:12:04 »

Çevrimdışı çetin ceviz

• Aktif Üye
  • Ozzz..!!!Ses kezzzzz...
yanlızlık güzel parça vajinada öyle süper grup başka bir şey demiyorumm:)))özellikle emrenin sesi güzll
Lacivert Ne kadaR yakı$mıs bilmesede ?!
Hayat buysa beN yoquM bu yoLda..
Ü$üdüq donduK saNdık oLta oRda saP buRda!..
Bir D€qil miyiZzZ ki Herke[Ş]anslı DoqmuyoR..
Rock=)Müzikle deqil sözle aNlatıLır...

« Yanıtla #6 : 23 Nisan 2006 - 09:48:57 »

Çevrimdışı serox

• Özcü
  • Soyunuk Yürek
Ben bu gruba bittim ya ne kadar güsel.
Shame! You Are Not To Blame!

« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2006 - 07:29:19 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
özellikle  -Yalnızlık  sonna  vajina , , nefretim kederimden   güsel parçalar

« Yanıtla #8 : 20 Mayıs 2006 - 11:24:48 »

Çevrimdışı riza_demir

• Deneyimli Üye
ya ben bu grubu ilk defa burda duyuyorum.,nie böyle oldu yawss:D

« Yanıtla #9 : 20 Mayıs 2006 - 11:31:46 »

Çevrimdışı GÖKmen

• Bizden Biri
günah dolu bu  vücut
neden doymak bilmez
aldatmak işkence
neden ölüm gelmez
elim kana bulanmış
ben ondan kaçtıkça
bu son olsunn
yüreğim huzur bulsunn
daha fazla nefret edemem kendimden
yarınları öldürdün
nefretim kederimdennn

bu parça  süper olmuş  beahh   :dans: :D

« Yanıtla #10 : 20 Mayıs 2006 - 11:34:34 »

mehhmet

• Ziyaretçi
sosyal bi msj verdi bi sarkisi var ben cok sevdim :dill

« Yanıtla #11 : 20 Mayıs 2006 - 12:32:43 »

Çevrimdışı zy'ndan

• Bizden Biri
  • Akıllı Ol Çarşı Burda!
günah dolu bu  vücut
neden doymak bilmez
aldatmak işkence
neden ölüm gelmez
elim kana bulanmış
ben ondan kaçtıkça
bu son olsunn
yüreğim huzur bulsunn
daha fazla nefret edemem kendimden
yarınları öldürdün
nefretim kederimdennn

bu şarkının ismi ney? sözleri süpermiş...
..:: OZ^Y ::..

« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2006 - 13:54:50 »

Çevrimdışı MarMan

• Deneyimli Üye
  • !!! AzgıN ŞeytaN & GelGit Tanrısı !!!
son zamanlarda dinlediğim en iii türk grubu parçalar muhteşem ayrıca üstte sözleri yazan parçanın ismi sanırsam nefretim kendimden olsa gerek ama benim favorim yalnızlık :)
:} Düş Ağrısı {:

« Yanıtla #13 : 26 Mayıs 2006 - 23:24:24 »

Çevrimdışı özdry

• Gold Üye
gerçektende güzel şarkıları var grubun sevdik buz'u
CESEDİNE TÜKÜRSEM Mİ....

« Yanıtla #14 : 28 Mayıs 2006 - 23:57:13 »

Çevrimdışı eLse

• Deneyimli Üye
Buz - Senin Eserin
-Bugun son
-Hey aynı
-Herşey bitti
-Kor yarış
-Nefretim kaderimden
-Omuzundaki yük
-Sende gitme
-Vajina
-Yalnızlık
-Yeni bir son

Benim favorim yalnızlık ve herşey bitti. Türkiyede yavas yavas saglam gruplar yetişio:D
Şizofrenik bir öLüyüm ben, ruhLar doLaşıyor beynimde...
http://tr1.monstersgame.net/?ac=vid&vid=20017293