Gönderen Konu: RashİT  (Okunma sayısı 6159 defa)

Ynt: RashİT
« Yanıtla #15 : 09 Mayıs 2006 - 12:13:16 »

emergency

• Ziyaretçi
çarpışan otolar isimli çalışmaya dikkat kesilmeli..
tam konserlik ve pogoluk olmuş...

Özlem Tekin

« Yanıtla #15 : 09 Mayıs 2006 - 12:13:16 »

« Yanıtla #16 : 10 Mayıs 2006 - 14:56:02 »

Çevrimdışı in_ven

• Yepyeni Üye
  • *
son aLbm wasat oLmuş ... pop gibi::: sewmdm

Lutfen bı buyuk bi kucuk harf kullanmayınız, forum kurallarına uyunuz... [Q_]
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2006 - 18:04:45 Gönderen: Q_ZEN »

« Yanıtla #17 : 10 Mayıs 2006 - 15:09:32 »

Çevrimdışı riza_demir

• Deneyimli Üye
 ben sadece cover larını sevdim...

« Yanıtla #18 : 18 Mayıs 2006 - 15:16:16 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
Ülkemizin en önemli punk/rock gruplarından biri olan Rashit, üç yıllık bir aradan sonra SONY BMG etiketiyle yayınlanacak “Her şeyin Bir Bedeli Var” adlı 3. albümü ile karşımızda..

Albümün ilk video klibi Murad Küçük yönetmenliğinde, “Teker Teker” isimli şarkıya çekilecek.

Rashit, bu albümde tüketim toplumuna, günümüz sosyo-politik ortamına ilişkin eleştirilerini ve gündelik hayatın çelişkilerine dair hissettiklerini müzikal tavrıyla dışa vurarak, konsept albüm geleneğini bozmadı. Prodüktörlüğünü Erdem Helvacıoğlu’nun üstlendiği albüm, Rashit’in önceki albümlerindeki müzikal çizgisinden farklı olarak, 2000’lerin modern rock sound’larıyla 80’lerin post-punk ve new wave anlayışının, Türk ezgileriyle birleştiği bir çalışma. Aynı zamanda, albümde İngiliz post-punk grubu “Japan”in bas gitaristi Mick Karn ve “Iggy and The Stooges”den tanıdığımız “Steve Mackay” gruba eşlik etti.

Türkiye’nin dört bir yanında verdiği konserlerle tanınan Rashit, bugüne kadar The Cure, Korn, Offspring, Pet Shop Boys, Dead Kennedys, The Cardigans, Simple Minds, Suede, Echo and The Bunnymen, Massive Attack, Pulp, David Byrne, Hanin Elias, Glen Matlock(ex-Sex Pistols), Gallon Drunk gibi sanatçı ve topluluklarla birlikte çeşitli konserlerde ve festivallerde sahne almıştır.

Rashit – “Her Seyin Bir Bedeli Var” :

1. Teker Teker
2. Çarpışan Otolar
3. Zor Günler
4. Dans Et
5. Kara Güller
6. Potlatch
7. Tüketiciyim
8. Nekrofil
9. Ölmek İçin Çok Genç
10. Her Şeyin Bir Bedeli Var
11. Yitik İnsan
12. Hayal kırıklığı
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #19 : 18 Mayıs 2006 - 15:31:59 »

Çevrimdışı zy'ndan

• Bizden Biri
  • Akıllı Ol Çarşı Burda!
meraklılarına hayırlı olsun o zaman canım :love:
..:: OZ^Y ::..

« Yanıtla #20 : 25 Mayıs 2006 - 13:59:25 »

Çevrimdışı MarMan

• Deneyimli Üye
  • !!! AzgıN ŞeytaN & GelGit Tanrısı !!!
rashiti önceki albümlerinde daha çok severdim açıkçası yeni albümü sanki biraz zorlama bi albüm olmuş hatta biraz da para kazanılmak için yapılmış bir albüm bana eski punk tadını vermedi ayrıca da albüm satılması için şarkının içine başka enstrümanların sokulması bana saçma geliyo önceki albümlerde de yapmışlardı ama burda biraz fazla kaçmış sanki
:} Düş Ağrısı {:

« Yanıtla #21 : 28 Mayıs 2006 - 14:52:22 »

Çevrimdışı Q_ZEN

• Emekli Mod
dun dınledım...solıstlerının sesi hiç hoşuma gitmedi...daa ii bi solist olsa daaa ii olurmuş...
hey gidi günler… göz yaşım sel

« Yanıtla #22 : 28 Mayıs 2006 - 23:46:40 »

Çevrimdışı eLse

• Deneyimli Üye
klip şarkıları (teker teker) favori şarkım. albümü tam dinleyemedim ama dinlediğim şarkılar fena sayılmaz.   :D
Şizofrenik bir öLüyüm ben, ruhLar doLaşıyor beynimde...
http://tr1.monstersgame.net/?ac=vid&vid=20017293

« Yanıtla #23 : 29 Mayıs 2006 - 00:04:51 »

Çevrimdışı mezar kabul

• Üye
  • **
arkadaşlar bi dip not rashit 2 yıl önce bursadaki bi festivale davet edilir... festivalde kara kedi radical noise gibi iyi gruplarada var.. festivalde son sahneye çıkacak grup bulutsuzluk özlemidir saygıyla selamlıyoruz kendilerini... rashit bu festivale gelmez sebebleri de paradır.. bu  aç gözlü insanlar bulutsuzluk özleminin aldıı paranın 2 katını istediler... yanii kendileri para için yaşıolar.. kanmayın onlara
10'9'8'7'6'5'4'3'2'1'0..

« Yanıtla #24 : 29 Mayıs 2006 - 15:56:00 »

Çevrimdışı mrc

• Deneyimli Üye
hadi ya pekde öle grünmüolar aslında

« Yanıtla #25 : 29 Mayıs 2006 - 16:37:45 »

Çevrimdışı değmez

• Deneyimli Üye
arkadaşlar bi dip not rashit 2 yıl önce bursadaki bi festivale davet edilir... festivalde kara kedi radical noise gibi iyi gruplarada var.. festivalde son sahneye çıkacak grup bulutsuzluk özlemidir saygıyla selamlıyoruz kendilerini... rashit bu festivale gelmez sebebleri de paradır.. bu  aç gözlü insanlar bulutsuzluk özleminin aldıı paranın 2 katını istediler... yanii kendileri para için yaşıolar.. kanmayın onlara

ilginç ya eğer doğruysa düştüler gözümden walla...
HaYAt AdLı BeLgEsElDe SüRüNgEn RoLünDeYim

« Yanıtla #26 : 30 Mayıs 2006 - 16:08:00 »

Çevrimdışı gigaoz

• Emekli Mod
  • Armanın Peşinde Adanmış Hayatlar.
    • OZ
Valla Bugün Dinledim Teker Tekeri Ses The Offspring Grubunu Andırıo Özellikle Can't Repeat Şarkısını :hı:
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2006 - 16:08:47 Gönderen: gigaoz »
₯___ώ ћ € я € ע € я     |      μ á Y    я ٥ á μ___₯

« Yanıtla #27 : 13 Ağustos 2006 - 01:23:18 »

m_akin_e

• Ziyaretçi
 rashit ropörtajını dinledim şimdi,, ben teker teker parçalarını dinledigimde punk rock ı becerebiliyolar bu ne güzel bu ruhta kalırlarmı acaba derdim,, ama grubun vokalindeki dallama punk yapamayız artık,, punk yaşandı öldü,, bizim 1000dolarlık pedallarımız var daha iyi müzik yapabiliriz,, punk damgası neden yiyelim diyo,, daha iyilerini yapabiliriz şeklinde sex pistols un the clash'ın kemikleri sızladı şeklinde popülariteye oynamıyacagım elbetteki,, ama punk ruhunu küçümsenmesine izin veremem insanlık dini var burda nihilizm in sembolleri var,, jim morrison boşyere anlattı şarkılarında ,, newyorkpost üyeleri boş yere tutuklandı,, kendi tabirleriyle sokakta kadınca yaşamak büzük isterken biz sahnede kadın olduk,, bunlar müzigin yapıcı taraflarıydı,, pink floyd bir eleştriydi,, slayer psikopatlıktı,, judas priest kendi halinde sadece müzigin metalin tanrısıydı,, onlar hep bişeyler anlattılar,, jimi hendrix yokluk içindeydi ama savaşın vakşetini anlatıyordu her fırsatta,, pahalı pedallardan ,, gümüş penalardan degil,, servetten degil,, onların düşünceleri vardı,, onun için yaşıyolardı,, yazık ,, rashit müzisyen sıfatını taşıyo bide,, çok yazık   

« Yanıtla #28 : 13 Ağustos 2006 - 09:55:57 »

Çevrimdışı tetraoz

• Aktif Üye
  • teTRaoz Türkiye'yi Taşıyor
raşit mi :hööö: eeet ben de ilgisislerden biriyim işaretleyin beni :D
dinlicem,,,
Valla Bende İlgisizlerdenim Dinlemedim Bi Ara Bulursam Dinlerim Arşive Baktım Yok...
.......... Ne Desem ..... Ne Desem

« Yanıtla #29 : 13 Ağustos 2006 - 13:35:50 »

Çevrimdışı LiBeRTa_BoY

• Aktif Üye
  • Aşk İçin aaaaAşk Bende Sapına Kadar Var O Ayrı

arkadaşım  eğer duyduğun haber doğruysa büyük yıp etmişler yanii bulutsuzluk özlemi gb bir grubun yanında bi sanatçının gururla sahne alması gerek diye düşünüyorum çünkü paraya tamah etmeden sanat yapan ender gruplardan bi tanesi..
raşit ise sanat için değil para için şarkı söyleyen Şarkıcılar arasında demekki :pala
öZzz camdan atlarım vallaha buluş bizimle
SeN oLMaDaN YaŞaM NeYe YaRaRKi CaN oLMaDaN BedeN NeYe BaĞLaRKi HeWeS DeĞiL YaRiM SeVDa BeNiMKi BiR FıRTıNa GiBi GeÇeRMi SaNDıN