Anket

Aslı Gökyokuş'un en iyi klibi hangisi?

Ölüm Kapımı Çalmasa da
7 (15.9%)
Keşf'i Alem
4 (9.1%)
Sessizce
2 (4.5%)
Su Gibi
3 (6.8%)
Kördüğüm
3 (6.8%)
Tüm Şehir Ağladı
4 (9.1%)
Dans Etmeye İhtiyacım Var
5 (11.4%)
Yardımcı Olmuyor
4 (9.1%)
Gitmiş Gibisin
0 (0%)
Kırıp Döktüklerim
6 (13.6%)
Hayatın Anlamı
6 (13.6%)
Diğer
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Aslı Gökyokuş  (Okunma sayısı 89740 defa)

Ynt: Aslı
« Yanıtla #405 : 17 Nisan 2007 - 13:13:40 »

furkiii

• Ziyaretçi
ben ilk günden beri seviyorum aslında ama açıkçası evet dinledikçe sanki daha da hoş geliyo..aslı cidden çok iyi bi albüm yapmış..aslı'nın en sevdiğim yanı da böyle işini göstere göstere yapmaması,sessiz sakin kendi yolunda ilerlemesi..albümle ilgili sadece powertürkte kuliste göründü ve ekranlarda klibi dönüyo,onun haricinde bi yerde aslıyı görmedik,albümle ilgili reklam da izlemedik..bu duruma ek olarak da aslı'nın dinleyicisiyle olan ilişkisini de çok beğeniyorum..zira albümde teşekkür bölümünde fan sitesine dahi teşekkür etmişti..

Özlem Tekin

« Yanıtla #405 : 17 Nisan 2007 - 13:13:40 »

« Yanıtla #406 : 18 Nisan 2007 - 15:48:52 »

ARGo77

• Ziyaretçi
Aslı gördüğüm en güzel sanatçılardan biri..dans etmeye ihtiyacım var şarkısı çok güzell..:)

« Yanıtla #407 : 18 Nisan 2007 - 16:07:27 »

Çevrimdışı -tarzan-

• Bizden Biri
  • tekinist
son albümünü dinlemek kısmet olmadı.
çok övgü edildi. dinleyip karar vereyim bende. fakat ses tonu hoşuma gidiyor
SANAT SANAT İÇİNDİR.

« Yanıtla #408 : 18 Nisan 2007 - 22:08:00 »

Çevrimdışı DerinSu

• Aktif Üye
  • Onun için uyandım bugün...Belki bi gün O da sever
canım benim ya
her zamanki gibi müthiş valla
bomba gibi geldi :D bana iyi geldi ;)
either exist as you are or be as you look

« Yanıtla #409 : 18 Nisan 2007 - 22:11:19 »

furkiii

• Ziyaretçi
bu ayki "volume" dergisinde aslı ile yapılan bi röportaj var arkadaşlar..

« Yanıtla #410 : 18 Nisan 2007 - 22:13:32 »

Çevrimdışı DerinSu

• Aktif Üye
sağol haber için :D
furkii ;)

« Yanıtla #411 : 18 Nisan 2007 - 22:21:48 »

furkiii

• Ziyaretçi
rica ederim.. :D
bu arada bestfm'in aslı ile yaptığı röportajı buldum..buyrun.. :D

Yeni albümünüz "Söylediğim Şarkılarda Saklı" çıktı, bu albümün hazırlık süreci ne kadar sürdü?İlk albümüm "Neresindeyim", ikinci albümüm "Su Gibi", son albümüm "Söylediğim Şarkılarda Saklı". Albümlerim arasında hep uzun aralar oldu, ilk albümle ikinci albümüm arasında dört yıl, ikinci albümümle son albümüm arasında da üç yıl var. Şarkılarımı genelde kendim ürettiğim için bu süreler gerekli oluyor, daha iyi bir albüm yapmak için hazırlık aşamasını uzun tutuyorum. Bu hazırlık aşamasında bir de plak şirketinizle fikir ayrılığına düştüğünüzde istemeden albüm süreci daha da uzuyor. Yeni albümüm için NR1 Müzik'le anlaştık ve albüm hazırlığımız bir yıl sürdü.

Albümün adı neden "Söylediğim Şarkılarda Saklı" oldu, hikayesi nedir?  Albümde "Yalnızlığım" isimli bir şarkım var, bu şarkının içinde geçen bir söz bu, albüm adı ne olsun diye düşünürken albümü en iyi anlatacak sözün bu söz olduğuna karar verdim. Kendini şarkılarıyla anlatmaya çalışan, sözlerini kendi yazan ve bir şekilde yaşadığı, gözlemlediği artı ya da eksi şeyleri dürüstçe şarkılarında anlatan biriyim. Ben şarkı sözü yazarken kelimeleri çok evirip çevirmem, içimden geçenleri olduğu gibi açıkça yazarım. Bir şey söylemek istersem onu genelde net bir şekilde söylerim, bu yüzden albümüme "Söylediğim şarkılarda saklı" demek benim için doğru bir tanımlama oldu. Ben şarkı söylerken gerçekten çok rahatlıyorum ve mutlu oluyorum. Bu albümümde benim hayatımı, bakış açımı, tavrımı, etrafımda gözlemlediğim olayları görebilirsiniz.

Çıkış şarkınız "Dans Etmeye İhtiyacım Var", bu şarkının sözlerini yaşadınız mı? 
Birebir yaşadığım bir şey değil, ben senelerdir gece dışarı çıkan ve sahne alan biri olarak o hayatı iyi bilen biriyim. Dolayısıyla insanların içtikten sonra nasıl değiştiklerine birebir şahit olmuş biriyim, buradan yola çıkarak yazdım bu şarkıyı. Yoksa bir bara gidip, bu şarkının sözlerini birebir hissedip ya da yaşatıp eve gelip yazmadım tabi ki, birikim ve gözlem sonrası ortaya çıktı. Bu şarkının bir çok kişiye hitap edeceğini düşünüyorum, çünkü aşk acısı çeken bir çok kişi kendini rahatlama adına gece hayatına bırakabiliyor ve alkolün etkisiyle de her şey değişebiliyor. Özellikle erkekler içince çok rahat herhangi birini çekici bulabiliyorlar, "Herkes Sen Gibi İçince" cümlesini bu durumdan esinlenerek yazdım. İçmediğiniz zaman mümkün mü öyle olması, ama sarhoş olunduğunda her şey değişebiliyor. Diğer taraftan da insanlar eleştirmeye ve yargılamaya çok müsait; herkesin biraz dağıtmaya, herkesin biraz eğlenmeye ihtiyacı var, dans etmeye ihtiyacı var. Hiç bir şey düşünmeden bir geceyi ya da bir dönemi yaşayan insanları kimsenin yargılamaya hakkı olmadığını düşünüyorum. Özellikle kadınlar çok kolay yargılanıyor, aynı şeyi erkekler yaptığında toplum aynı tepkiyi vermiyor ya da sorun olmuyor. Bir kadın “dağıtmaya ihtiyacım var” dediğinde hemen kötü oluyor maalesef. Zaten şarkıda da belirtiyorum, "Biraz Fazla İçtiysem Kime Ne" diyorum, bu herkesin kendi özel hayatı ve kimseyi ilgilendirmemeli. Bu şarkıda kişisel üzüntümün dışında, o yargılamalara da bir tepki göstermiş oluyorum.

Yaptığınız müziği nasıl tanımlıyorsunuz?
Ben rock müzik sanatçısıyım, ama yaptığım müziği tanımlamaktan pek hoşlanmıyorum aslında. Ben ilk günden beri yaptığınız müziği nasıl tanımlarsınız diye soran herkese pop-rock diyorum, çünkü benim çok soft şarkılarım da var çok sert şarkılarım da var, bu yüzden bu tanımlama doğru ifade etmiş oluyor. Aslında ben şarkıyı yapıyorum, gerisi dinleyene kalıyor, kim dinlerse şarkımı şarkım onundur, istediği yere koyar diye düşünüyorum. Mesela "Dans Etmeye İhtiyacım Var" adlı son şarkım, "Su Gibi" ye oranla sert bir şarkı, ama bazı kişilere göre de soft gelecektir. Önemli olan ben ne yapmak istiyorsam onu yapıyor olmam. Özellikle bu albümümüm genel anlamda “Su Gibi” albümüme göre sert bir albüm oldu, ama yine de albümümü pop - rock olarak değerlendiriyorum. "Su Gibi" adlı albümümde çok fazla

müdahale olmuştu ve tam olarak istediğim albümü yapamamıştım, ama bu albümümde tam olarak istediğim müziği yaptım, çok rahat bir şekilde, bir sene boyunca çalışarak istediğim şarkıları ve albümü yapmış oldum, bu yüzden çok mutluyum. 

Bu albümünüzle nasıl bir başarı elde etmeyi umuyorsunuz?     
  Ben bu albümümün, beni müzikal olarak en iyi anlatacak albüm olduğunu düşünüyorum, çünkü istediğimi yapabildiğim ve içime her anlamda sinen bir albüm oldu. Ben, bundan bir kaç sene sonrada bu albümümü gururla savunurum, sonucu ne olursa olsun, ama çok sevilen bir albüm olacağını düşünüyorum. Bu albüm konser albümü gibi oldu, şarkılarım konserde çalınmaya ve insanları zıplatmaya çok müsait. Bu albümümün Türkiye'de yapılmış en iyi rock albümlerinden biri olduğuna inanıyorum, o kadar iddialıyım yani bu albümümle, hak ettiği yeri bulmasını diliyorum. > 

Konserleriniz ne zaman başlayacak?

Bu albümle ilgili ilk tanıtım konserimi 19 Nisan Perşembe akşamı Studio Live'da gerçekleştireceğim.

İlk klip “Dans Etmeye İhtiyacım Var” adlı şarkınıza çekildi, nasıl bir klip oldu?

Bu albümde imajımda biraz değişiklik yaptım ve saçımı uzattım, saç benim ifademi çok değiştirir, bu yüzden klipte de baya değişmiş oldum. “Su Gibi” albümümde kısa saçlıydım ve daha kadınsı duruyordum, şimdi saçlar uzadı ve daha bir genç kız havasında oldu. Eskiden de uzun saçlıydım, eski resimlerime bakarken uzun saçlı olduğum günleri özlediğimi fark ettim ve uzatmaya karar verdim saçlarımı. Ben sözleri birebir anlatan klipleri sevmiyorum, o yüzden bir bara gidip şarkının sözlerini anlatan sahneler çekip, öyle bir kliple ortaya çıkmak istemedim, öyle klipleri açıkçası basit buluyorum. İnsanların kafalarında nasıl bir şey varsa bu şarkıyla ilgili o öyle kalsın istedim, bu yüzden sade bir klip çektik. Klipte günlük hayatta nasılsam öyle oldum, kendimi en rahat hissettiğim halde kamera karşısına geçtim, doğallıktan yanayım.

Sizce bu albümde “Dans Etmeye İhtiyacım Var” dışında hangi şarkılar öne çıkacak?

Ben bu konuda çok objektif olamam, çünkü ben bu albümü çok güçlü buluyorum. Rock müzik sevenler belki “Dünya Durulmadan” ı çok fazla sever, çok fazla sert şarkıları dinlemek istemeyen insanlar ise “Dergiden Resmini Kopardım”, “Yardımcı Olmuyor”, “Bir Ah Çeker Misin” i en çok sevebilirler. Ama “Dergiden Resmini Kopardım” bu albümde benim kesinlikle klip çekmek istediğim şarkılardan biri.

“Dergiden Resmini Kopardım” adlı şarkının hikayesi nedir? 
  Bu şarkım aslında eski bir şarkı, ilk albümümü yaptığım sırada da olan bir şarkıydı ama nakaratı farklıydı, daha doğrusu nakaratı yazılmamıştı, içime sinmemişti. Bu albüme gelene kadar bu şarkı beklemede kalmıştı. Bu albümü yaparken içime sinen bir şekilde nakaratını da yazdım ve sonunda geç de olsa albümde yer aldı. Albümümün prodüktörü Serkan Çeliköz her albümde birlikte çalıştığım isim, birlikte şarkıyı düzenledik. Şarkı sadece piyanoyla başlıyor ve uzun süre bu şekilde devam ediyor, ama sürpriz bir şekilde gelişiyor şarkı, farklı bir yöne gidiyor, yani şarkının başıyla sonlarına doğru olan kısmı bir hayli farklı oldu. Beklemediğiniz bir anda şarkıyı dinlerken şaşıra biliyorsunuz. Bazen bir şarkıyı dinlersiniz ve özellikle bir müzisyen olarak “keşke bu şarkıyı ben yapabilseydim, ya da ben söyleseydim" dediğiniz şarkılar vardır, bu şarkıda öyle bir şarkı oldu bence. Bu şarkı benim olmasaydı ve başkasından dinleseydim ben böyle hissederdim ve üzülürdüm, o kadar seviyorum bu şarkımı.

Gerçekten birinin resmini kopardınız mı dergiden? Kime yazdınız bu şarkıyı?

Evet, yaklaşık sekiz sene önce birinin resmini dergiden koparmıştım ve evet bunun üzerine yazmıştım bu şarkıyı, ama ben kim olduğuyla ilgili bir şey söylemek istemem. 

Söyleşi : Mine Ayman

aslıfanclub'a teşekkürler..

bu arada hem çok hoş bi röportaj olmuş,hem de çok tatlı çıkmış aslı ya.. :D

« Yanıtla #412 : 18 Nisan 2007 - 22:31:10 »

Çevrimdışı DerinSu

• Aktif Üye
tüh tüh tüh tüh masallah  valla
ne diyim :s

« Yanıtla #413 : 18 Nisan 2007 - 22:32:57 »

furkiii

• Ziyaretçi
tüh tüh tüh tüh masallah  valla
ne diyim :s

o kadar tatlı değil mi.. :D :D

bu arada elime yeni ulaşan bi haber daha var.. :aaaa. :D :D

aslı, 9 mayısta beyoğlu hayal kahvesinde..

« Yanıtla #414 : 18 Nisan 2007 - 22:34:17 »

Çevrimdışı DerinSu

• Aktif Üye
ya 9 mayıs çok ters bi zaman
neden finalleri bekliyolar ki :D
tabi çok bencil bi cümle oldu ama ......

« Yanıtla #415 : 18 Nisan 2007 - 22:39:45 »

furkiii

• Ziyaretçi
konser demişken..yarın akşam studio live'da albüm tanıtım gecesinin yapılacağını hatırlatalım..

konserler geliyo..aslı geliyo..:D :D

« Yanıtla #416 : 20 Nisan 2007 - 13:37:43 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ

album tanıtım gecesındenmıs
sebnem ferah ın fan sitesinden biri cekmıs
ekleyeyım dedım
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #417 : 20 Nisan 2007 - 14:00:26 »

furkiii

• Ziyaretçi
eline sağlık vegateryan saolasın..

albüm tanıtım gecesine sanırım klibi yansıtmış,o anlaşılıyo.. :D :D..iki resim de benden.. :D

resimler için aslı fan club'a teşekkürler..

bu arada 9 mayıstaki beyoğlu hayal kahvesi konseri için de detayları verim..

konser saat 21:30'da başlayacak..bilet fiyatları 23,5 ytl ve 18 yaş sınırı var..

« Yanıtla #418 : 21 Nisan 2007 - 18:52:47 »

furkiii

• Ziyaretçi
küçük aslı.. :D :D

« Yanıtla #419 : 21 Nisan 2007 - 18:55:21 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye
doğru söylicem.... tatlı değilmişş :D :D :D hehe
Tesadüflerle başlar her şey.