Anket

Aslı Gökyokuş'un en iyi klibi hangisi?

Ölüm Kapımı Çalmasa da
7 (15.9%)
Keşf'i Alem
4 (9.1%)
Sessizce
2 (4.5%)
Su Gibi
3 (6.8%)
Kördüğüm
3 (6.8%)
Tüm Şehir Ağladı
4 (9.1%)
Dans Etmeye İhtiyacım Var
5 (11.4%)
Yardımcı Olmuyor
4 (9.1%)
Gitmiş Gibisin
0 (0%)
Kırıp Döktüklerim
6 (13.6%)
Hayatın Anlamı
6 (13.6%)
Diğer
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: Aslı Gökyokuş  (Okunma sayısı 89660 defa)

Ynt: Aslı
« Yanıtla #1005 : 15 Nisan 2010 - 09:12:50 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin

Özlem Tekin

« Yanıtla #1005 : 15 Nisan 2010 - 09:12:50 »

« Yanıtla #1006 : 15 Nisan 2010 - 19:26:59 »

Çevrimdışı w-lion

• Bizden Biri

« Yanıtla #1007 : 15 Nisan 2010 - 20:51:38 »

Çevrimdışı amanda

• Özcü
Birer birer kaybediyoruz hepsini :P

Şarkı güzel..  Ama yorum yapabilmem için bi kaç kez daha dinlemem gerek..

« Yanıtla #1008 : 15 Nisan 2010 - 21:10:49 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Son zamanlarda çıkan bütün rok müzisyenlerinde bir arabesk havası esiyor,bu grubun içine hepsi giriyor,istisnasız  böhü
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #1009 : 15 Nisan 2010 - 21:19:58 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Evet, gerçekten çoğunda arebesk ezgiler görmek mümkün.. Kimse gerçek rock yapmıyor şu an için...  (Bir kaç grup dışında)

« Yanıtla #1010 : 16 Nisan 2010 - 17:46:11 »

furkiii

• Ziyaretçi
aslı,bugün 18:30'da ntv'nin konuğu olacakmış..(alıntı:burçin)

« Yanıtla #1011 : 16 Nisan 2010 - 17:54:23 »

Çevrimdışı FIRATESER

• Bizden Biri
  • ...FIЯΔŦ...ЄЅЭЯ...
Son zamanlarda çıkan bütün rok müzisyenlerinde bir arabesk havası esiyor,bu grubun içine hepsi giriyor,istisnasız  böhü
Çünkü farklı işler yaparak Türk müzik piyasasında tutulanamayacağını hepimiz gördük. Bunu deneyen müzisyenler de, artık şarkılarına biraz acı, biraz hüzün katarak, sulu gözlü milletimin gönlüne girmeye çalışıyorlar. Gayet doğal bi durum
Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today...

« Yanıtla #1012 : 16 Nisan 2010 - 18:47:49 »

furkiii

• Ziyaretçi
albümün dağıtımı henüz başlamamış,duyurulur..=)

ayrıca sitesini de yenilemiş,güzel olmuş..10 mayısta balıkesir üniversitesinde olacakmış..:

http://www.aslionline.com/
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2010 - 16:36:54 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #1013 : 16 Nisan 2010 - 21:04:38 »

Çevrimdışı buluttan

• Üye
  • **
Çünkü farklı işler yaparak Türk müzik piyasasında tutulanamayacağını hepimiz gördük. Bunu deneyen müzisyenler de, artık şarkılarına biraz acı, biraz hüzün katarak, sulu gözlü milletimin gönlüne girmeye çalışıyorlar. Gayet doğal bi durum

çok ilginç bir yorum. haklılık payı var. düşündürücü.

sanırım bu rock-arebesk furyanın öncüsü şebnem ferah oldu. diğerleri de baktılar başka türlü tutmuyor biraz daha oraya doğru kaydılar galiba. şebnem'in yanında aslı'nın yaptığı bence çok fazla arabesk değil. arabesk esintileri var biraz ama şebnem'den arabesk şarkılar tacını kimse kolay kolay alamaz. şebnem'in genel olarak şarkılarının arabesk olmadığını iddaa edenlere şu sözler gelsin: ''ben zaten düşmüşüm, kaldırımlar yatağım olmuş, gel bi de sen vur. hadi gel bi de sen vur'' azer bülbül de o titrek sesiyle gayet güzel söyler bu tarz sözleri, şarkıları.

bu arada kırıp döktüklerimin sözleri bence arabeskin ötesinde, zekice yazılmış ve ben beğendim. zaman çok zor'dan daha iyi olmuş bence. klibi de çok güzel. aslı'dan beklenenden daha iyi birşeyler çıkmış ortaya. zaman çok zor ise özlem'den beklenenin altında.
saçlarımıza beyaz düşmemişken...
farklı hayatlar seçmemişken...

« Yanıtla #1014 : 16 Nisan 2010 - 21:13:09 »

« Yanıtla #1015 : 16 Nisan 2010 - 21:22:24 »

furkiii

• Ziyaretçi
arkadaşlar bu arada resmi sitesinde esenshop'ta olan gibi 30 saniyelik tanıtımlar var sanmıştım ama aslı'nın yeni albümünden olan şarkıların 1'er dakikayı aşkın tanıtımları yer alıyor resmi sitede..bundan sonraki projesi muhtemelen bir akustik albüm olacakmış..geçen sene başka bir deneme yapmış ama sonuç kendini tatmin etmediği için iptal etmiş..

albümünde viyolonsel kullanılması da oldukça hoşuma gitti,olgun bir albüm yapmış aslı,albümün isminden de anlaşılacağı üzere hayatı öğrenme,büyüme ve yaşlanma duygularını hissettiren bir çalışma olmuşa benziyor..
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2010 - 21:23:11 Gönderen: furkiii »

« Yanıtla #1016 : 16 Nisan 2010 - 21:42:02 »

Çevrimdışı buluttan

• Üye
  • **
arkadaşlar bu arada resmi sitesinde esenshop'ta olan gibi 30 saniyelik tanıtımlar var sanmıştım ama aslı'nın yeni albümünden olan şarkıların 1'er dakikayı aşkın tanıtımları yer alıyor resmi sitede..

furkiii o bir önceki albümünün tanıtımı olmasın? senin dediğinde hangi şarkılar var? benim gördüğüm kadarıyla site gücellenmemiş ve hala eski albümündeki şarkıların tanıtımı var.
saçlarımıza beyaz düşmemişken...
farklı hayatlar seçmemişken...

« Yanıtla #1017 : 16 Nisan 2010 - 21:44:40 »

furkiii

• Ziyaretçi
furkiii o bir önceki albümünün tanıtımı olmasın? senin dediğinde hangi şarkılar var? benim gördüğüm kadarıyla site gücellenmemiş ve hala eski albümündeki şarkıların tanıtımı var.

www.aslionline.com

anasayfada aşağıda solda,3 yeni şarkısının 1'er küsur dakikasını dinleyebiliyoruz..a slı'nın resminin hemen altında..

« Yanıtla #1018 : 16 Nisan 2010 - 22:04:00 »

Çevrimdışı tekin ali

• Genel Moderator
  • "kArGaLaR"
    • Facebook-Özlem Tekin
Şarkılar fena değilmiş, "Sözler Tükendiğinde" nin girişini Manga'nın eurovision şarkısına benzettim hafiften =)

« Yanıtla #1019 : 17 Nisan 2010 - 10:27:00 »

Çevrimdışı 11:14

• Gold Üye
  • Durma öyle...
Acı sadece arabeske özgü değildir arkadaşlar. "Delgeç"ten örnek veren üye lirikte takılı kalmış oysa Delgeç'in giyindiği ezgi "Rock ahan da budur" denilebilecek niteliktedir.

Aslı'nın ud kullanması müziğini davul, elektrik gitarlar, bas gitar dışına çıkarması gayet isabetli olmuş bence.

Depresif zamanlardan kalma iyi bir örnekle gelmiş karşımıza.