Anket

Aylin Aslım'ın En Beğendiğiniz Klibi Hangisi?

Senin Gibi
5 (15.2%)
Zor Günler
5 (15.2%)
4 Gün 4 Gece
2 (6.1%)
Ben Kalender Meşrebim
3 (9.1%)
Gülyabani
7 (21.2%)
Ahh
7 (21.2%)
Sen Mi?
2 (6.1%)
Hoşuna Gitmedi Mi? (Kızkaçıran)
1 (3%)
Aşk Geri Gelir
1 (3%)
İki Zavallı Kuş
0 (0%)
Diğer
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 31

Gönderen Konu: Aylin Aslım  (Okunma sayısı 101233 defa)

Ynt: Aylin Aslım ve Tayfası
« Yanıtla #360 : 22 Nisan 2008 - 16:02:52 »

Çevrimdışı drown

• Cool
Aylin Aslım mı  :şok:

Daha önce böyle bi tecrübesi var mı bilmiyorum ama bence ilginç ve güzel olabilir (:
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

Özlem Tekin

« Yanıtla #360 : 22 Nisan 2008 - 16:02:52 »

« Yanıtla #361 : 22 Nisan 2008 - 19:01:53 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Aylin'in oynayacağına değil de hikayeden çok etkilendim..Bi de görsel izlemek kısmet olur inşallah..
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #362 : 01 Mayıs 2008 - 18:21:59 »

Çevrimdışı abuksubukk

• Üye
  • **
türkiyede özlem 1
aylin 2
aylin cok bebeksi ve cok tatli
tarzi ise mmmm  :clapping:

« Yanıtla #363 : 10 Mayıs 2008 - 00:10:58 »

furkiii

• Ziyaretçi
bu akşam itü'de vermiş olduğu konserdeydim..konse rin süresinin yaklaşık bir saat kadar olması bana az gelmiş olsa da aylin'i bir kez daha canlı kanlı görmek çok güzeldi..zaten hiç beklemediğim anda iyi geceler arkadaşlar diyiverdi..:s

çok sadeydi,çok tatlıydı..kimi hareketleriyle de çok seksi geldi bana ancak senin gibi'yi söylerken "üzerinde sevdiği mavi elbiseli" klibindeki hâlini düşündüm,sanırım arada epey kilo farkı var..bu arada gamzeleri de çok tatlı..:D

"güldünya","ahh" ve "dalgalar"ın üst üste geldiği dilimde fazlaca etkilendiğimi söylemek mümkün..eskilere ve aylin'e dalıp gittim..performansı da çok iyiydi aylin'in,daha önce gittiğim konserlerden daha başarılı buldum ama kendi okul arkadaşlarım olmasına rağmen seyirci kitlesinden pek memnun kaldığımı söyleyemem..:s kimi yerlerde abarttılar ama aylin de olumlu ya da olumsuz hiçbir tepki vermeyerek kalitesini ortaya koydu..

davulda kurban grubundan da tanıdığımız burak vardı bu akşam,hatta aylin ile de 12 senelik arkadaşlarmış ve ilk defa birlikte canlı çalıyorlarmış..kimbilir belki (umarım) albümde de burak çalar..

gitarist ayşe de çok sıcakkanlı,güler yüzlü biri..gitarının telini kopararak şanssızlık yaşasa da her an gülmeyi başarmasıyla da beğeni topladı bence..çıkışta da tek görebildiğim kişiydi gruptan,şansıma yanımdan geçti ve ben de tanışma fırsatını yakaladım..:D

bas gitarist ayça ise grupta en soğuk eleman olarak geldi bana ama çaldığı ıslık mükemmeldi,geri vokalde de başarılıydı..:D

sözün özü..bu konser güzeldi ama süre olarak yetmedi aylin..:D

« Yanıtla #364 : 10 Mayıs 2008 - 07:50:43 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
ya furkii böyle anlatınca acaba bende Aylin de mi kalsaydım dedim bi an
Bu sene bi kere izledim onunla yetinicem artık
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #365 : 12 Mayıs 2008 - 04:21:49 »

Çevrimdışı tansuu

• Deneyimli Üye
dün akşamda adnan menderes üniversitesi şenliklerindeydi harika vakit geçirtti bze
hayatı güzellikler kurtaracak,
herşey ÖZ'ü sevmekle başlayacakk

« Yanıtla #366 : 20 Haziran 2008 - 18:07:10 »

Çevrimdışı CahilCüvelek

• Aktif Üye
  • qwertyuıopğüişlkjhgfdsazxcvbnmöç
öz gibi aylinin albümüde yılan hikayesi..
1234567899874563214 7852369951753247925 4548526548866210084 46

« Yanıtla #367 : 23 Haziran 2008 - 18:21:48 »

Çevrimdışı gzd

• Üye
  • **
Umarım yeni albümü bir an gelir ve ilk albümüne daha benzer olur.Elektronik müzik sevmesem de o albümünün daha iyi olduğunu düşünüyorum özellikle şarkı sözleri açısından.Son albümde de Ahh bambaşka.

« Yanıtla #368 : 23 Haziran 2008 - 18:46:04 »

Çevrimdışı vegateryan

• Genel Moderator
  • that's what she said
    • ÖzbeÖZ
Alıntı
Amsterdam’daki world music festivalinin ana temalarından biri ‘İstanbul Meets Amsterdam’dı. Aylin Aslım’ın Orient Expressions’la verdiği konser, İstanbul’u müziğiyle seven Avrupalıları kendine çekti.

Amsterdam’a vardığımızda karşılayan soğuk havayı saymazsak şehrin dünyanın en eğlenceli ve sıcak atmosferli yerleri arasında olduğunu hemen söyleyebilirim. Lalelerin, kanalların, bisikletlerin, romantik mimarinin eşlik ettiği hoşgörü ve özgürlük ortamı sizi sıkıca sarıyor. Bu kente 14 Haziran’da başlayan ve dünyanın en saygın World Müzik festivallerinden biri olan ‘Amsterdam Roots’ için geldik. Bizi özellikle ilgilendiren kısmı Aylin Aslım’ın Orient Expressions ile ortak projesi için sahneye çıkacak olması.
Konser şehrin en bilinen mekanı olan Paradiso’da gerçekleşecek. Etkinlik gecesi mekana geldiğimizde etkileyeci mimarisiyle Paradiso ününde ne kadar haklı olduğunu gösteriyor.
Festival, bu sene ‘Balkan Flamenco’, ‘African Night’, ‘Fuego Lationo’ ve ‘İstanbul Meets Amsterdam’ konseptiyle dört farklı temada yapılıyor. Oojami, Ana Moura, Calima, La33 gibi güzide pek çok isim şehrin her yerinde hem de çok uygun bilet fiyatlarıyla sahneye çıkıyor. Festivalin Avrupa’nın her yerinden meraklısı olduğunu da özellikle belirtmek lazım. Festival yöneticileri bu sene Avrupa’daki dünyanın renklerini ortaya çıkartmayı hedeflediklerini için uğraştıklarını söylüyor. Bu nedenle Orient Expressions ve Aylin Aslım’ın konserleri onlar için önemli.
Paradiso ismi, şehirdeki ahalisinin ‘Bu akşam nereye gidelim?’ sorusuna maruz kaldıklarında bolca zikrediliyor. Mekanın sorumlusu burada her zaman çok özel konserlerin yapıldığını ve Rolling Stone’dan Melt Banana’ya herkesin Amsterdam sakinleriyle burada buluştuğunu söylüyor.

Dileği gerçek oldu

Paradiso’nun Aylin için anlamı başka. Sanatçı iki sene önce Belçika’dan buraya geldiğinde keşke birgün ben de burada söyleyebilsem dediği anı: “O gece buraya geldiğimde yüksek tavanlı büyüleyici mimarisinden, ses düzenine herşeyinden çok etkilenmiştim. Bir gün burada şarkı söylemeyi çok isterim diye içimden geçirdim. Hayat çok tuhaf...” diye anlatıyor.
Aylin Aslım ve Orient Expressions konseri belirtilen saatten milim şaşmadan başlıyor. Şehrin en önemli yabancı nüfusu olan Türklerden eser yok. Hollandalılar merak ve heyecan dolu olarak mekanı dolduruyor. İstanbul Expression’ın sahneye çıkmasıyla kalabalık müziğe bırakıyor kendini. Bir kaç 9-8’lik parçada ise insanların dansları görülmeye değer. Sahneye Aylin’in çıkmasıyla mekan iyice hareketleniyor.
Amsterdam Roots, şehirdeki aynı anda yapılan pek çok manalı etkinlikten sadece biri. Bu nedenle sanat izleyicilerinin çok bilinçli olduklarını söylemek mümkün. Konser esnasında konuştuğumuz kişiler İstanbul hayranlıklarının müziği de kapsadığını söylüyor. Yani Aylin Aslım’ı yakından tanıyan kitle İstanbul Expressions’ın müziğine de hayran.
Orient Expressions, daha çok etnik müzik penceresinde elektronik alt yapıyı kullanmasıyla biliniyor. Bu nedenle sanatçı ile grubun birlikteliği şaşırtıcı gelse de ortaya çıkan sonuç gerçekten etkileyici. Bu birliktelik grubun Aslım’a iki ay önce projeyi teklif etmesiyle hayat geçmiş. Daha çok elektronika ve rock formlarıyla haşır neşir olan Aylin’in türküleri bu kadar güzel yorumlaması ise projenin uzun soluklu olacağının ip ucu.
Amsterdam Roots Festivali, şehri doğulu müziklerle ve sanatçılarla bezemekte istekli. Ancak Hollanda’nın sanatçılara vize vermekte o kadar istekli olmadığını anlıyoruz. Aylin, konserden bir gün önce vize alabilmiş hem de defalarca Avrupa’ya gelmiş olmasına rağmen. Bu yüzden konser sabahı gelerek hiç dinlenmeden gerçekleştirdi herkes tarafından dakikalarca alkışlanan performasını.

Yeni albüm yolda

Aylin Aslım’la konuşurken önceki albümden bu yana geçen üç senelik suskunluğun yıl sonunda biteceğini öğreniyorum. ‘Gulyabani’ isimli albümün üzerinden üç sene geçmişken yeni albümü sormamak olmuyor. “Şarkıları yazdım, hepsi hazır. Mehmet Emin ve Safa Hendem ile çalışıyorum bu albümde. Yaz sonunda birlikte stüdyoya gireceğiz. Ayrıca yine bu ikilinin bir projesinde Nilüfer’in ‘Karar Verdim’ isimli şarkısını söylüyorum.” diye anlatıyor gelişmeleri.
Aylin, yeni albümüyle ilgili fazla ip ucu vermiyor. Ama her zamanki gibi bizi sıkı şarkıların beklediğini: “Bu albümde hiç olmadığı kadar kadına ait durumlar ve konular var. Bir de işin içindeki arkadaşlarımın önerdiği gibi yine biraz daha ticari şarkıların olmadığını da belirtmem lazım. Çünkü bunu yapamıyorum. Plajda gitarla çalınabilen şarkılar yerine sadece benim söyleyebileceğim şarkılarım var benim” cümleleriyle anlatarak sohbeti bitiriyor. Aylin yorgunluğunu atmak için oteline gidiyor. Tanrı’nın Hollandalılarla ortaklaşa yaratığı rivayet edilen Amsterdam’da Aylin’den geriye kalansa hoş bir seda.
Chocolate, Chocolate, Chocolate Aaaack

« Yanıtla #369 : 29 Haziran 2008 - 01:18:24 »

furkiii

• Ziyaretçi
http://www.youtube.com/watch?v=uTpvjNn2BUM

bu klibe mutlaka bir göz atın arkadaşlar,vtunnel ile de olsa, zira "ahh" klibi ile arasında pek bir fark bulamayacaksınız,en azından ben oldukça fazla benzettim..

beklemezdim aylin'den..

« Yanıtla #370 : 29 Haziran 2008 - 01:44:03 »

Çevrimdışı kanatsız melek

• Gold Üye

bu klibe mutlaka bir göz atın arkadaşlar,vtunnel ile de olsa, zira "ahh" klibi ile arasında pek bir fark bulamayacaksınız,en azından ben oldukça fazla benzettim..

beklemezdim aylin'den..

bu kadar benzerlikk !
hatta basit bir "benzerlik" kelimesi uygun kalır mı bilmiyorum.
Aylin'i Aylin olmaktan uzaklaştıran çok "şey"le karşılaştım şu sıra.
söylenilecek birşey yok.
nokta

ayrıca nokta !
Tesadüflerle başlar her şey.

« Yanıtla #371 : 29 Haziran 2008 - 02:31:59 »

Çevrimdışı drown

• Cool

beklemezdim aylin'den..

klipler birbirinin kopyası nerdeyse manası yok böyle işlerin yaratıcı olmak lazım...
I like to remember things my own way. How I remembered them. Not necessarily the way they happened.

« Yanıtla #372 : 29 Haziran 2008 - 11:00:57 »

Çevrimdışı CahilCüvelek

• Aktif Üye
  • qwertyuıopğüişlkjhgfdsazxcvbnmöç
aylim de boş çıktı bende süper klip çekmiş ahhh şarkısına falan diyodum ama belki kopya değilde izin alarak benzer bi klip yapmıştır mesela sibel tüzünün hayat buysa ben yokum bu yolda şarkısıda bi metalika klibine benziyo ama onlar izin alıp yapmışlar
1234567899874563214 7852369951753247925 4548526548866210084 46

« Yanıtla #373 : 30 Haziran 2008 - 11:57:16 »

Çevrimdışı Franz

• Aktif Üye
Fazlasıyla benziyor zaten...İki yıldır bildiğim ve kopya görüntüler olsada farklı konseptı işlediği için sustuğum klip benzerlikleridir... Sadece klip olarak değil sound olarakta pek çok kişinin ritimlerini kullanır Aylin zaten...

« Yanıtla #374 : 10 Temmuz 2008 - 20:01:00 »

Çevrimdışı SeDaEnGiN

• Aktif Üye
  • (๏̯͡๏)
    • SeDa
Ben kalender meşrebim ve gülyabani favori parçamm

Soulmates never die