Gönderen Konu: Umut Kuzey  (Okunma sayısı 6907 defa)

Umut Kuzey
« : 24 Ağustos 2006 - 10:28:50 »

Çevrimdışı Aspirin

• Deneyimli Üye
Umut Kuzey Hakkında Tüm Konular Bu Forum Altında Toplanacaktır.Aksi Halde Açılacak Her Konu Silinecektir.

Umut Kuzey
Merhaba Arkadaşlar

Umut Kuzey'i daha iyi tanımak, destek ve sitesinden bilgi edinmek için hepinizi bu adrese bekliyoruz.
www.umutkuzey.com

09 Mayis 1962
Tahsin Sertler ve Meryem Namli evlendiler.
üç kiz çocuk sahibi oldular. Bu yillar arasinda dogan erkek çocuklarinin hiçbiri yasamadi. Aile bir erkek çocuk istiyordu.

01 Aralik 1976

Sabaha karsi dört katli bir evin çati katinda anne sancilaninca hastaneye kaldirildi. Bebek erkekti ve ters geliyordu.Zorlu fakat basarili bir dogumla “UMUT” dogdu.Büyük abla “UMUT’umuz oldu” diyordu.
Baba çiftçilikle ugrasiyor, çokta kazanamiyordu. Yine de mutlu bir yasantilari vardi.

1980

UMUT çok sevdigi futbolu oynarken dizinden rahatsizlandi.Çok afacan bir çocuktu.4 yasinda tam bir araba hastasiydi.

1982

UMUT Adana Hayriye Kemal Kusun ilkokuluna ve ayni zamanda yüzme sporuna basladi.Bu,gelecekteki yasantisinin bir baslangiciydi. Tam bir sene boyunca yüzme ögrenemedi ama sonra sampiyonalarda dereceler aldi.
Küçük ablasiyla ayni okula gittiginden(Sebnem),bir simit bir gazozu paylasmak için belirledikleri saat, üçüncü teneffüstü.
Büyük ablasi Sehnaz sarki söylemeyi ve darbuka çalmayi çok severdi.Ritm duygusu ablasinin sayesinde gelisti.
Ilkokul korosunda üç yil sarki söyledi.Ilkokulu bitirirken,yil sonu balosunda yapilan sarki yarismasinda birinci oldu.

1986

Tasindiklari teras katinin karsisindaki oduncuda sürekli bir seylerle mesgul olurdu.Çok çaliskan ve üretmeyi seven bir çocuktu.Kalin agaç kabuklarindan güzel yelkenliler yapardi.Yelkenlinin direklerine gizlice koydugu bayraklar annesinin kirmizi ipek duvagi çikti.Yillardir saklanan 2m.lik çeyiz hatirasi duvaktan kestigi parçalar, yelkenlilerde savruluyordu.
Aksamlari Jülide ablasinin hazirladigi 5 çayi ve kahvaltisina bayilirdi.Tam bir çay tiryakisiydi.
Sokaklarda çok oynadigi için kaptigi bir mikroptan dolayi alerji oldu.Tip fakültesi ögrencisi aile dostlari Feride ablasi tesadüfen gelip onu doktora götürmeseydi belki de ölmüs olacakti.Çünkü hastalik bogazina kadar yayilmisti.
UMUT küçüklügünden itibaren yerinde duramiyor,çalismak istiyordu.Baba tek erkek evladinin; yani kendi tabiriyle veliahdinin ezilmesini istemiyordu.Fakat UMUT çabalariyla kemer imalati yapan bir dükkanda is bulmustu bile ve çok seviliyordu isyerinde.Çünkü çaliskan ve becerikliydi.Çok sevdigi ortanca ablasina kemer yapti.Ilk haftaligindan kendine saat aldi.Özgür düsünce ve davranis, onun tarziydi.Daha o yasta kendi ayaklari üzerinde durmak için çaba sarf ediyordu.Bu davranis biçimi,onun yasam sekli halini aldi.

1987

Istiklal orta okuluna kayit oldu.Bu birazda spor hayatinin baslangiciydi oldu.Okulun hentbol takimina girerek
lisansli sporcu oldu. Hayvanlari çok seviyordu.Koca bir akvaryum alarak balik beslemeye basladi. Ürettigi baliklarin fazlasini karsidaki akvaryumcuya satarak harçligini çikariyordu.

1988-89

Atatürk yüzme havuzunda, hocasinin da yardimiyla baslayan antrenörlük yasamini daha sonra tek basina sürdürdü. Ortaokulu bitirdiginde yazlari havuzda antrenörlük yaparak hem sporcu yetistiriyor,hem de kislik harçligini biriktiriyordu.

1990

Liseye basladi.Hayvanlara olan sevgisi ile evde hayvan beslemeye baslamisti.Köpek beslemeye çok merakliydi.Ilk olarak eve gizlice getirdigi kurt köpegi yavrusunu büyüttü.Çalindigi için günlerce agladigi bu köpegin, ardindan üniversite yillarina kadar birkaç köpek daha besledi.

1991-1992

Lise ikinci siniftaydi ve ilk müzik setini aldi.Bu arada sarki sözleri yazmaya basladi.

1993

Liseyi bitirdikten sonra ailesinin tüm baskisina ragmen çok istedigi spor akademisi sinavlarina hazirlandi.

1994

Marmara üniversitesi beden egitimi bölümüne kayit oldu.Üniversite birinci siniftayken kaldigi ögrenci yurdundaki oda arkadasinin “ud” çalmasi,UMUT’ un bir müzik enstrümani çalmasina neden oldu. Önce ud çalmayi, daha sonra gitar çalmayi kendi çabalariyla ögrendi.Besteler yapmaya basladi.

1995-1997

Ilk stüdyo kayitlarini yapti. Üniversite yillarinda hem okuyor, hem de Ataköy yüzme havuzu ve Yesilyurt spor kulübünde yüzme antrenörlügü yapiyordu. Ve besteler yapmaya devam ediyordu.

1998-2001

Adana’ya döndü.
Islerinin yani sira yerel bir kanalda gençlik sorunlarini ele alan müzik programi hazirlayip sunuyordu.
Bu siralarda Adana Sokak Çocuklari Dernegi’nin tüm faaliyetlerinde gönüllü olarak yer aldi. Sokak çocuklarindan kurdugu koro ile uzun süre etkinliklerde yer aldi. Tüm liseleri ve üniversiteyi kapsayan 15 konserden olusan bir yardim kampanyasini baslatti.

Konserlerde gönüllü olarak sahne alan UMUT,dernege önemli maddi ve manevi yardimda bulundu.

Sokak çocuklari ile birlikte yapmis oldugu bir etkinlikte “Sokak Çocugu” isimli sarkisini yazdi ve bu sarkinin da yer aldigi üç sarkilik CD hazirladi.Bu arada bestelerine yeni besteler eklemeye devam etti.Sokak Çocuklari isimli sarkisini ilk albümüne insanlar duygu sömürüsü yaptigini düsünmesinler diye yer vermedi.

2002-2003

Ulus müzik ten çikarmis oldugu “Çikageldi ask” adli albümü ile UMUT, profesyonel müzik yasamina basladi. Albümdeki Hasret, Çikageldi ask ve Gönül Salincagi sarkilarina çekilen klipler uzun süre müzik listelerinde yerini aldi.Albümün son klipi Kan Doldu avuçlarim isimli sarkisina çekildi.

2003

2003 yilinda Kral TV müzik ödüllerinde “ En iyi çikis yapan erkek sanatçi” adaylari arasinda yer aldi.

2004
Türkiye’nin çesitli illerinde konserler verdi,bar programlari yapti.

2005

2005 yili boyunca yeni albümünün hazirliklarini tamamladi.

2006

Yeni Umutlar…
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2006 - 14:33:54 Gönderen: SeZzZ »
www.dumanpub.com

büyüyeceğiz

Özlem Tekin

Umut Kuzey
« : 24 Ağustos 2006 - 10:28:50 »

Ynt: Umut Kuzey
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2006 - 14:03:13 »

Çevrimdışı Aspirin

• Deneyimli Üye
klip yayında billgize olsun bari dün umut abie beraberdim çok iyi bir insan ayrıca onu barısarocka çağırdılar bende sordum abi neden gitmedin diye oda aynen madem böyle bir organizayon yapıyorlar iyi yapmalılar dedi içerde cocacola satyorlar çaldoğımız ensturumanalr hepsi amerikan malı dedi bende gitmek istemedim dedi tüylerim ürperdi valla

www.dumanpub.com

büyüyeceğiz

« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2006 - 14:04:59 »

Çevrimdışı deepdream

• Aktif Üye
klip yayında billgize olsun bari dün umut abie beraberdim çok iyi bir insan ayrıca onu barısarocka çağırdılar bende sordum abi neden gitmedin diye oda aynen madem böyle bir organizayon yapıyorlar iyi yapmalılar dedi içerde cocacola satyorlar çaldoğımız ensturumanalr hepsi amerikan malı dedi bende gitmek istemedim dedi tüylerim ürperdi valla

way be adamın hıc duymamıstım ama gıt umut abıne salm soyle benden ona +1999 sımdı sewdım onuu
Forum kurallarını okuyunuz
ben okudum ve hala okuyorum !!!
sadece olanlara anlam weremıyorum...

« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2006 - 14:07:27 »

Çevrimdışı Aspirin

• Deneyimli Üye
keşke bunu az önce yassaydım ya msn de online di selanı iletirdim bir baska sefer boludan yeni geldi konserden  :alkıs:

www.dumanpub.com

büyüyeceğiz

« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2006 - 14:08:03 »

ARGo77

• Ziyaretçi

abi bu adam kuzeyden esen bir poyraz gibi umut dağıtıyor hehaldee vallaa bilmyorrum ama kimin şarkılarını cover yapmış.....3 tane madeni parayı pagetleri kullanarak duvarda sektirebiliyor mu...:D 

« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2006 - 14:11:08 »

Çevrimdışı Aspirin

• Deneyimli Üye
barıs mancodan gibi gibi var ama o parça konserlerde final parça oluyor albümde yok ..

ayrıca gitaristi koray diye biri ondan bahsetmek gerek parçalarda genelde elden çok ağzıyla çalıyor :)

albümde metin türkcan çaldı gitarı
www.dumanpub.com

büyüyeceğiz

« Yanıtla #6 : 26 Ağustos 2006 - 15:08:12 »

Çevrimdışı eraser_422

• Üye
  • **
  • every time metal music !!!!!!
bana hitap eden bi insan diil  :sorry: :sorry: ayrıca metin turkcan bu kadar dustu mu yaf?? :şişt: :şişt:
hayattan keyif alan herkese sonsuz saygılar ve sevgiler cunku onlar sadece yasıloar

« Yanıtla #7 : 27 Ağustos 2006 - 00:10:51 »

Çevrimdışı Aspirin

• Deneyimli Üye
düşmedi metin türkcan doğru insanlarla çalısıyor bu kadar basit..
www.dumanpub.com

büyüyeceğiz

« Yanıtla #8 : 27 Ağustos 2006 - 00:21:12 »

Çevrimdışı serox

• Özcü
  • Soyunuk Yürek
bana hitap eden bi insan diil  :sorry: :sorry: ayrıca metin turkcan bu kadar dustu mu yaf?? :şişt: :şişt:

+10000000
Shame! You Are Not To Blame!

« Yanıtla #9 : 27 Ağustos 2006 - 00:28:12 »

Çevrimdışı Aspirin

• Deneyimli Üye
avatarsız kardesim yanlıs hareket yeni çıkan her sanatcı kötü diye bir kuralmı var neden ön yargılı yorumlar yapıyorsunuz ki
seviyosun yada sevmiyorsun muhabbeti yokki ayrıca zorla dinlttirecez diye zaten bir sey olamaz ama sadece şu var metin türkcan gibi türk rock da bir çok snatçıı ie çalan albüm kayıtlarındada yardımcı olan bir insan için düştü feln denmesini ben yanlıs buluyorum..eger umut kuzey kötü olsaydı metin zaten onla çalısmazdı ama çalıstı anlayın işte ::)
Neden Saçların arkadaş şarkısıda çok iyi olmuş.Ve sert bir şarkı olmuş,  duvardaki Resimler " albümünde 7 şarkının bestesi ve sözleri kendine ait.Albümün düzenlemesinide Umut Kuzey yaptı.Onca saçma sapan beste yapan insanlar varken müzisyen birisine laf söylenmesi ilginç ben aşırı derecede iyi demiyorum ama olucak diyorum her görüşde aslından benim için burda önemli mesala hiç dinlemeyen insanalr dinledikten sonra yapsa daha iyi olur diye düşünüyorum
neyse umut hakkında bir geliişme olursa burdan iletirim size :):)
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2007 - 19:51:00 Gönderen: furkiii »
www.dumanpub.com

büyüyeceğiz

« Yanıtla #10 : 07 Eylül 2006 - 15:59:13 »

Çevrimdışı zipzime

• Yepyeni Üye
  • *
hıımmmm tarışmaya gerek yok arkadaşlar...

ilk albümünden bu yana dinliyorum umutu. ilk albümde hafif pop tarzında olsada 2. albüm gerçekten çok iyi ve sert. www.umutkuzey.com bir kaç günü kadar açılacak. burdaki arkadaşlarında siteyi gezmesini isterim  :D

« Yanıtla #11 : 07 Eylül 2006 - 16:00:37 »

Çevrimdışı ozz_witch

• Bizden Biri
  • tanıdık yanlızlık... evelallah tanıştık evvelden..
ben daha görmedim bilmiyorum ama dikkat edicem tşk zipzime
:dewil tek bir canın var cehennem dibinde  :dewil <br />                                         wampreeee:<br /><br />Sitenin Cadısı

« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2006 - 16:04:02 »

erkan8

• Ziyaretçi
adamanın sesı kulagımı tırmalıyor.sesı bana hıc 1 muzık egıtımı olmayan bır adamın sesı gıbı geldı. sahsen sarkıyı yorumlamamıs berbat etmıs... :sorry: :sorry: :sorry:  :höö: :höö:

« Yanıtla #13 : 07 Eylül 2006 - 17:47:00 »

Çevrimdışı Aspirin

• Deneyimli Üye
erkan kardes fikirlerin için tesekkürler diğer parçalarıda dinlemeni tavsiye ederim belki fikrin az da olsa değişir
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2006 - 17:48:31 Gönderen: Aspirin »
www.dumanpub.com

büyüyeceğiz

« Yanıtla #14 : 07 Eylül 2006 - 21:27:11 »

erkan8

• Ziyaretçi
erkan kardes fikirlerin için tesekkürler diğer parçalarıda dinlemeni tavsiye ederim belki fikrin az da olsa değişir

dınleyelım bakalım..umarım dedıgın gıbı olur:D