Anket

En beğendiğiniz Umay Umay albümü hangisi?

Umay Umay (1994)
7 (46.7%)
Naylon (1997)
6 (40%)
Ağzı Bozuk Aşk Mektubu (2002)
2 (13.3%)

Toplam Oy Verenler: 15

Gönderen Konu: Umay Umay  (Okunma sayısı 22275 defa)

Ynt: Umay Umay
« Yanıtla #135 : 09 Ocak 2011 - 23:20:20 »

Çevrimdışı Hyper Sonic

• Gold Üye
"Böl Beni"nin acayip güzel bir "gece" şarkısı olmasını bekliyordum ama daha "renkli" bir şarkı çıktı...
Kalbim pusula, sen kuzey!

Özlem Tekin

« Yanıtla #135 : 09 Ocak 2011 - 23:20:20 »

« Yanıtla #136 : 09 Ocak 2011 - 23:21:16 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye

bu resim umay umayın ilk albümünün kartoneti.bakanlar görecektir bilenler biliyodur zaten.ilk albümünde vokallarde şebnem ferah özlem tekin ve teoman var bol bol.kartonettede vokallar kısımında bol bol yazar özlem şebnem teoman diye.özlem gece aşklar,bozdur yeminleri,böl beni,gitme kal ve sil baştan şarkılarında vokal yapmış.zaten bu şarkılarda çok net şekilde özlem tekin'in sesi farkedilebilir.

« Yanıtla #137 : 09 Ocak 2011 - 23:24:10 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
"Böl Beni"nin acayip güzel bir "gece" şarkısı olmasını bekliyordum ama daha "renkli" bir şarkı çıktı...
güzeldi bence ya klibi de ilginçti baya :) :) çocukluk yıllarımıza ait bir şarkı.özellikle çocukken çok severdim şimdi de severim güzel bence

« Yanıtla #138 : 09 Ocak 2011 - 23:26:25 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
gece şarkısı arıyosan sen gece aşkları dinle :) çok bomba şarkıdır özlem vokali de çok bariz :)

« Yanıtla #139 : 10 Ocak 2011 - 00:19:51 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
yeniden aramıza dönse...
Yag yag yagmur Her yer camur!

« Yanıtla #140 : 10 Ocak 2011 - 01:34:01 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
hiç sanmam artık döneceğini bi önceki albümü 9 yıl önce yapmış.ayrıca bi önceki albümü hiç güzel bi albüm değildi.

« Yanıtla #141 : 10 Ocak 2011 - 01:40:04 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
tüm albumleri baslı basına güzel ve degerli ayrıca yeni bir kitap cıkarabilir ya da cektigi fotograflardan bir album yayınlayabilir...

illa müzik alanına dönecek diye bişey yok!

« Yanıtla #142 : 10 Ocak 2011 - 01:57:10 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
naylon albümü ve ilk albümü süperdi keşke o tarzda devam etseydi.az öncede söyledim naylon yabancı alternatif rock albümlerine benziyo pürüzsüz bir soundu var ve yıl 1997  :D

« Yanıtla #143 : 10 Ocak 2011 - 12:40:34 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Tanrım,çok komiksiniz siz,ölmeyin e mi ?
'Varoş' olan birisi rock müzik icra edemez,ya fantezi ya da arabesk müzik icra etmeli öyle mi,siz ölmeyin e mi?
Şebnem gibi rock felsefesiyle yetişmemiş(!) öyle mi,siz ölmeyin e mi?
Albümlerinde rock temalarından çok etnik,experimental ögeler barındırıyor zaten kadın.
Size eğitimsiz o kadar çok insan gösteririm,ne işler yaptıklarını duyduğunuzda ağzınız kapanmaz bi' daa.
Cahil ne demek oluyor,bilmem kaç kitap çıkarmış birisi için...ölmeyin e mi?
"17 yaşındayken bi futbolcuya kaçmış trabzonda. nasıl bi hayattan geldiğini düşünün artık" Bu olayın öncesini biliyorsanız onu da bi' anlatın,nasıl bi' hayattan geldiğini o zaman anlarız,bilmiyorsanız havada cümleler bırakmayın.
Filozofların da pskopat ve dengesiz olduklarını varsayarak kurdunuz cümlenizi sanırım.

Şimdi,arkanıza yaslanın,elinize de bir ayna alın ve "Cahil,pskopat,dengesiz olan kim?" sorusunu yineleyin.Yüzünüze bir tebessüm düşerse,korkun kendinizden...
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #144 : 10 Ocak 2011 - 12:49:42 »

Çevrimdışı tekinist_mhmt

• Moderator
keske özlem açıklasa da hangi işlere katkıda bulundugunu biz de bulmak için uğraşmasak :p
Bugün Doğanın Dengesi Yok..

« Yanıtla #145 : 10 Ocak 2011 - 14:39:20 »

Çevrimdışı hovarda

• Özcü
‘’Sakın üşütme. Sakın yaşlanma. Sakın yıkılma. Sakın, sakın, o güzel ruhunu ayaza tutma. Tahtadan defterler yap, deniz kabuklarından kutular, şiirin yetişemediği müzikleri duymak için kalbini yastığın altına koy. Senden çalındıkça çoğalan hayatı, gözyaşlarından çıkardığın mutluluğu anlat. Gözlerindeki aşkı değdir parma...klarının biçimlendirdiği her rüyaya. Senden bana bulaşan rüzgarın da adı bu olsun. . . Bana içeriyi bilmiyorum diye daha çok kız, ama n'olur daha güzel kız!’’ Umay Umay

« Yanıtla #146 : 10 Ocak 2011 - 18:30:18 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
Tanrım,çok komiksiniz siz,ölmeyin e mi ?
'Varoş' olan birisi rock müzik icra edemez,ya fantezi ya da arabesk müzik icra etmeli öyle mi,siz ölmeyin e mi?
Şebnem gibi rock felsefesiyle yetişmemiş(!) öyle mi,siz ölmeyin e mi?
Albümlerinde rock temalarından çok etnik,experimental ögeler barındırıyor zaten kadın.
Size eğitimsiz o kadar çok insan gösteririm,ne işler yaptıklarını duyduğunuzda ağzınız kapanmaz bi' daa.
Cahil ne demek oluyor,bilmem kaç kitap çıkarmış birisi için...ölmeyin e mi?
"17 yaşındayken bi futbolcuya kaçmış trabzonda. nasıl bi hayattan geldiğini düşünün artık" Bu olayın öncesini biliyorsanız onu da bi' anlatın,nasıl bi' hayattan geldiğini o zaman anlarız,bilmiyorsanız havada cümleler bırakmayın.
Filozofların da pskopat ve dengesiz olduklarını varsayarak kurdunuz cümlenizi sanırım.

Şimdi,arkanıza yaslanın,elinize de bir ayna alın ve "Cahil,pskopat,dengesiz olan kim?" sorusunu yineleyin.Yüzünüze bir tebessüm düşerse,korkun kendinizden...
ilk 2 albümü tamamen rock sayılır özellikle ikinci albümünde hiç bir etnik enstrüman yok.ilk albümünde de şarkılarının yarısı tamamen pürüzsüz rock soundunda diğer şarkılarında kısmi olarak pop alaturka öğeler var. bunlar benim görüşüm ayrıca.ben rock fanatiği değilim sert müzikler dinleyen biri değilim rock felsefesine sahip biri hiç değilim en fazla pop-rock dinlerim.rock yapmak ya da rock felsefesiyle yetişmek bi üstünlük değildir zaten kişiyi üstün de kılmaz.ama özlem tekin olsun şebnem ferah olsun teoman olsun bi çok isim sayabilirim sana adamların hayatı yaşam tarzı bu dolayısıyla hiç birinin marjinal olma kaygılı söylemleri olmadı buna gerek yoktu çünkü hiç birinin üzerinde taşıdıkları imajı da eğreti durmadı dolayısıyla ama umay umayda zorlama duruyodu ve bunu taşıyamadı zaten.kendi değildi çünkü yaptığı işlerde.90 lı yıllarda marjınal takılmaya çalıştı rock müziğin esamesinin okunmadığı dönemde katıksız albümler yaptı iyi ekiplerle.ama bilinçsizce ve kimlik bunalımı dolayısıyla atılıdığı için bu mecraya bu açığını marjinal olmaya çalışarak kapatmaya çalıştı başaramayınca da bu kez daha önce yaptığı şeyleri kendi yapmamışçasına taşlamaya başladı.bunlar benim görüşüm.saygı duymalısın.ayrıca ben hakkını da yemedim ilk 2 albümü gerçekten çok güzeldi dedim zaten.ama kadının kendisini sevmiyorum.bu da benim en doğal hakkım.ayrıca edebiyat parçalayarak laf ebeliği yaparak da laf sokmuş olmazsın sadece komik olursun.saygılarımla :)
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2011 - 18:33:07 Gönderen: keremm88 »

« Yanıtla #147 : 10 Ocak 2011 - 18:38:16 »

Çevrimdışı keremm88

• Aktif Üye
yaptığı müziği sevebilirsin ki bende umay umayın ilk 2 albümünü severim çok severim hemde.ama at gözlüğüyle bakmak fanatizm iyi bişey değil çok fazla bişey yapmaya çok ince araştırmalar yapmaya gerek yok kadının 1-2 röportajlına bakarak ciddi anlamda psiokolojik tedaviye ihtiyacı olduğunu ciddi anlamda sorunlu,psikopat olduğunu görebilirsin.bunu bi çok insan bilir zaten.sanat camiasında da,normal dinleyicilier nezdinde de bi çok kişi bilir.ben bilinen bişeyi söyledim.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2011 - 18:39:43 Gönderen: keremm88 »

« Yanıtla #148 : 10 Ocak 2011 - 19:27:37 »

Çevrimdışı seytannikahi

• Gold Üye
  • Benim Adım : Seksi
    • Follow Me
Çok primitif bir yaklaşım.Marjinal olan rock mı yapar,rock yapan mı marjinal olur?
Lady GaGa veya falan kişi de mi bilinçsizce ve kimlik bunalımı içinde girdi bu mecraya da marjinal (olma hevesi içinde) ?
Artı,marjinal olma durumu (hele de bu ülkede) müzisyene bir artı katar mı ? Bu yüzden,Umay,manyak mı "ben marjinalim,bak kafamdaki de huni" diyecek kadar ? Bu yakıştırmayı gene o dediğin sanat camiası veya sen,ben,o yapıyoruz.
Umay,saçları mavi diye mi marjinal,erken yaşta bilmem kimle kaçtı diye mi?Marjinalite Umay'ın görünüşünde değildi,marjinalite Umay'ın beynindeydi.Sen bunu ruh hastalığı olarak algıla,pskopatlık veya cahillik olarak algıla.
"Sen,her zaman NY'dan daa güzeldin" de."Seni hiç kırmadım ki" de."Kim uydurdu bu yalanı"

http://seytannikahi.blogspot.com/

« Yanıtla #149 : 10 Ocak 2011 - 19:58:25 »

Çevrimdışı emredogan

• Gold Üye
  • Uçamayanlardan..
kendimi korumak zorundaydım. Hiçbir şey anlamıyordum, bir salağa dönmüştüm. Yaptığım her televizyon programı, röportaj benden bir şeyler götürüyordu. Sonuçta da çok komik bir şey ortaya çıkıyordu: 'Anlaşılmaz kadın, marjinal kadın, aykırı kadın'

Umay Umay'ı şarkıcı olarak başarılı bulmuyorum.
Umay Umay'ı düşünceleriyle,söyledikleriyle,yazdıklarıyla ve çektikleriyle seviyorum.